a comandat cineva batista bebelusului pe net?

eu folosesc ceva din germania,se numeste PENATEN si se gaseste la PLUS,sa stii ca la noi se vede rezultate dupa chiar prima aplicare,sincer nu mai stiu cat costa in jur de 10 lei
silviatatu
Postat pe 9 Octombrie 2009 15:25
Alina cum sa aspiri baiatul cine stie ce-si inchipuie saraci batranei

Am plecat dupa bebe la gradi!!!
alinakatt
Postat pe 9 Octombrie 2009 15:26
pai asa le-am raspuns, nu mi-am inchipuit pe moment ca nu stiu despre ce e vorba

nu am avut probleme cu iritatia, deloc, vreau doar sa incerc ceva mai ieftin, acum daca gasesc, vreau sa fie si bun
aly_raz
Postat pe 9 Octombrie 2009 15:29
Draga alinakat, sa stii ca un bebe stie f bine chiar si de la 5 lunite ce-i place si ce nu-i place, respinge unele alimente si le accepta pe altele. Cat despre aspirator nu am nici cea mai mica sansa, am incercat si-si suceste capul in toate directiile, se agita si plange cat o tin plamanii, am incercat chiar sa o tina tatii si eu sa incerc sa-i aspir nasucul, degeaba plange si se zbate cat poate ea, asa ca de ce sa chinui copilul, cand pot rezolva si altfel problema, chiar daca numai partial.Daca bebelusii vostrii accepta, felicitari sunteti niste fericite ! Eu pentru a prevenii infectiile nazale am cumparat un spray nazal steril !
iasmina_kidz
Postat pe 9 Octombrie 2009 15:45
Iasmina nu o lua cu suparare ce am scris....nu contest defel ca un copil nu ar sti ce vrea.Doamne fereste, departe gandul asta.Ai dreptate la capitolul alimentatie(si chiar si aici aprox 90%daca trebuie regim,etc)....dar in rest nu prea.La fel cum acum stie ce vrea pe diferite capitole daca pot zice asa, la fel chiar tu nu o sa mai accepti in viitorul apropiat cand vrei sa-i faci anumite lucruri (chiar daca ea stie ce vrea) pentru simplul fapt ca tu ca mama decizi ceea ce este mai bine pentru ea.Un ex. simplu:copilul se imbolnaveste si trebuie sa-i faci injecti ca-i musai sa le faci....ce faci?decizi tu sau ea?
Deci in mesajul anterior cand afirmam ca un bb de cateva luni nu este in grad sa ia decizi cam la asta m-am referit.
O seara buna!
alinakatt
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:17
Am inteles alinakatt la ce te referi, si ai dreptate noi decidem in mare pentru ei de la hainute la mancarika pe care le-o introducem, insa bebelina mea e o mika terorista, iar la injectii makar nu i le fac eu, o tine tatii si eu astept pe hol, o sa mai incerc poate in timp ii trece frika de aspirator. Acum ii dam in somn cu spray nazal altfel nu avem sanse. Nu m-am suparat nu sunt suparaciasa, doar ca nu intelesesem exact ce vroiai sa zici
iasmina_kidz
Postat pe 9 Octombrie 2009 21:01
terorista e putin spus stai sa vezi mai incolo.Eu de multe ori ma inchipui agentul 007 contra bebe terorist
Mai nu stiu ce sa zic si de spray...sti de ce? pentru ca practic in momentul cand il introduci in nas dupa cateva momente trebuie sa elimine.O parte ies afara pe nas dar si pe gat in jos.Adica ii inghite.De acolo dificultatea respirari si chiar tuse plus posibile infectii a cailor respiratorii.Daca nu este racita cred ca e ok folosirea sprayului.Cand mucozitatiile devin colorate spre galben verzui nu-i indicat doar sa ii pui spray... unde se duc mucii treaba lor...E foarte bine sa-i aspiri nasul, sparyul isi face treba sa-i inmoaie secretiile si ajuta la aspirarea lor.Inghitirea mucozitatilor poate sa-i provoace greata si sa-ti vomite.
Nestiind sa scuipe majoritatea secretilor vin inghitite si se elimina prin scaun si vomitat.
Iar ca ea nu vrea sa stea la aspirat, asta e...cu timpul se obisnueste.Si eu cand ii aspiram nasul doi o tinea eu aspiram.Sa nu crezi ca acum tremura de fericire cand il vede, da de unde!!!!Daca o perioada buna de timp nu avem probleme cu nasul uita.Cand iarasi e necesar sa vezi atunci primele dati isterii, urla dezici ca o spintec, dar mai apoi se obisnuieste si isi tine chiar ea la nasuc tubuletul.
alinakatt
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:57
Si eu am fost compatimita de vecini ca nu mai am timp de nimic si ca dau noaptea cu aspiratorul dar asta e ce sa-i faci daca vecinii sunt asa sensibili nu le-am mai spus ce si cum i-am lasat sa ma creada vrednica nu ca nu as fi
SEBY1YEAR
Postat pe 10 Octombrie 2009 14:07
si eum am folosit batista sugarului,de fapt o am,am cumparato de la farmacie,am dat 50 de lei pe ea,si pot sa spun ca e super buna,doar ca ma uimit putin faptul ca tre so bag la aspiratorul de casa. Dar suntem in 2009 tehnologia avanseaza. Sper sa va fie si vua de folos ca si mie
sarbu_clau
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:11
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro


Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:24
NU .am cumparat-o de la DONA.dar sunt foarte multumita de ea.unii doctori o recomanda altii nu.
gepiza
Postat pe 15 Noiembrie 2009 11:52
Si noi am cumparat-o de la farmacie cu 50 de ron,e foarte buna intradevar,in primele saptamani nu scotea un scancet chiar i placea bebitei dar acum numai cand ma vede cu ustensila in mana sau aude zgomotul aspiratorului incepe sa se agite si sa miste capu dintr-o parte in alta inainte dau cu nazomer ,apa de mare,foarte buna si nu e scumpa 6lei...nu stiu ce ne faceam fara batista,chiar ma bucur ca exista asa ceva...clar ca,copii devin terorizati la un moment dat,dar nici nu i putem lasa cu nasucu infundat...am o prietena a carei fetita are 1 an si 2 luni,iar zilele astea ma intreba daca nu stiu unde poate sa cumpere varfuri de la batista ca fata i le-a ascuns si nu mai are cu ce sa i traga destept copil,asa ca aveti grija pe unde le plasati sa nu ajunga copii la ele
Atena_kidz
Postat pe 27 Ianuarie 2010 15:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat mananca un bebe de 4 luni 225 De la: Bogdan_Matei_1 4 Iunie 2015 14:22
Mamici din Sebastian 1 De la: gabriela33 11 Aprilie 2009 13:59
VAND INFACOL IEFTIN!!! 25 RON/CUTIE!! 2 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:43
Bebe 10 De la: garbo_417846 13 Ianuarie 2016 08:18
buna, sunt ioana si am o fetita de 5 luni si 2 sapt, am nascut-o cu 2,5 kg acum la 5 luni si jum. are 6,2 kg, dar la 4 luni avea 5,5. Sunt f ingrijorata ca in 2 luni a luat doar 700g. E NORMAL???!! 10 De la: adelafistis 16 Ianuarie 2010 09:15
Setari Cookie-uri