ce crema de corp folositi pe bebelusi?

buna
mai am o intrebare pentru voi? ce crema de corp folositi pt bebei ,bebelina mea are pielea foare uscata pe burtica si spatic .
eu am folosit ulei de corp de la jonnson si crema de corp tot de la jonnson si o crema de la chico si tot degeaba.
helpp!!!
anton
Postat pe 3 Ianuarie 2008 17:43
Nu stiu daca ai auzit de firma Hemel, are produse 100% naturale, cu componenta principala mierea. Ei folosesc de 2 ani aceste produse si sunt mai mult decat multumita.
Pe langa alte produse cum sunt uleiurile de corp, creme de ingrijire corporala, sampoane si tratamente de par si nu numai, cosmetice etc are si o gama de produse pt copii, pe care eu o folosesc si acum in timpul sarcinii (baby skin oil, baby skin-crema).
Le recomand cu incredere pt ca am prietene cu copii mici care folosesc aceste produse si sunt f f multumite. Cremele au o consistenta mai grasa, nu contin apa ca multe alte produse din comert, sunt concentrate si se folosesc pe pielea umeda. Hranesc si hidrateaza in profunzime pielea bebelusului, precum si a ta.
Mai jos un link, daca vrei sa afli mai multe despre aceste produse:
http://www.cosmeticehemel.com/produse-cosmetice-naturale-hemel-p1.html
corinaracu
Postat pe 4 Ianuarie 2008 08:00
nu stii au si vitamina A ?asa mi-a recomandat doctorul si nu am gasit nici un fel de crema cu vit.A.
mersi mult o sa ma uit si pe link poate ma ajuta !
pupiciii!!!
anton
Postat pe 5 Ianuarie 2008 13:19
buna...eu am folosit crema de la johnsons " bedtime " foarte frumos miroase dar acum am zis sa incerc si altceva si am luat de la Dalin dar nu sunt incantata..in primul rand de miros...am auzit ca nu e bine sa dai bebelusul cu ulei de corp pentru ca nu respira pielea...nu stiu daca e adevarat sau nu dar am preferat sa nu incerc....Si Andrei are pielea uscata dar mi-a zis dr. ca e normal ! Va pup !
Apropo...Corina , unde gasim produsele de la Hemel??
sdanutza
Postat pe 5 Ianuarie 2008 16:23
si eu tot de la Johnsons, Bedtime, folosesc, si imi place. Oanabn, incearca cu ulei de masline.Am o prietena, care a folosit cand era copilul mic, si a fost ok.Am tot zis ca o sa folosesc si eu, dar masajul il face sotul meu si nu prea vrea cu ukei...Adevarul e ca miros mai frumos cremele...Sau incearca la plafar, eu am folosit o crema de maini cu vitamina A, de la plafar, si a fost super buna, dar numai stiu cum se numeste.Sunt cam 2 ani de atunci...
chira
Postat pe 5 Ianuarie 2008 17:57
Produsele Hemel vi le recomand cu toata increderea, doar ca trebuie sa cunoasteti pe cineva care e inscris, un reprezentant Hemel care va poate oferi mai multe informatii. Adica nu le gasiti in comert.
La randul vostru va puteti inscrie, aveti 40% reducere la produse si in plus o sansa sa sa puteti obtine profit. Eu m-am inscris mai mult pt produse, pt ca le folosesc de 2 ani.
Atat crema cat si uleiul pt copii contin vitaminele A, D si E, ceara de albine, miere, ulei de migdale, ulei de masline, parafina, uleiuri eterice, de lavanda, extracte de musetel.
Asta sa va faceti o idee. Mai tinem legatura. Apropo, voi din ce oras sunteti? Eu din Iasi. Poate o sa avem ocazia sa ne vedem.

corinaracu
Postat pe 6 Ianuarie 2008 18:58
eu folosesc de la sanosan bed time lotiune,cu uleiul nu m-am inteles deloc acum il ungeam si apoi avea pielea uscata!
ianni
Postat pe 7 Ianuarie 2008 18:32
mersi
mariana de sfat o sa incerc si cu ulei de masline dar deocamdata am luat de la farmacie un ulei vitaminizant cu vitamina A si d 2 sper sa ne fie bun daca nu mai incercam .
pupicii tuturor!!!!!!!

Postat pe 7 Ianuarie 2008 22:34
buna
cred ca am rezolvat problema cu uleiul vitaminizant.....iupiiii .......
multumesc tuturor !!!!!!
pupici de la bianca !!!!!
anton
Postat pe 8 Ianuarie 2008 19:14
eu am folosit ulei de masline fiert la bai marine.este fffffbun.
gabrielapetri2003
Postat pe 10 Ianuarie 2008 01:26
Buna!Eu folosesc gama KLORANE BEBE.In general am mare incredere in produsele frantuzesti.Le recomand tuturor mamicilor si bebelusilor lor.Si mai puteti incerca produsele URIAGE.Pupici
anuska_kidz
Postat pe 12 Ianuarie 2008 11:30
buna...aceeasi problema o am si eu..Andrei are pielea foarte uscata si dr. dermatolog mi-a dat Eucerin cu uree 3%, dar farmacista mi-a zis ca este o firma doar pentru copii, MUSTELA se numeste, daca stiti si voi ceva despre asta va rog sa-mi spuneti ! pupici !
sdanutza
Postat pe 16 Ianuarie 2008 21:19
buna sdanutza

eu dupa cum am mai zis am rezolvat problema cu uleiul vitaminizant cu vitamina A si D2 pe care am luat-o de la farmacie este preperat in farmacie ,la bianca i-a mers foarte bine ii faceam masaj dupa baita si in cam o saptamana i-a trecut , poti incerca costa doar 4 lei .
pupiciii de la Bianca pentru Andrei
anton
Postat pe 17 Ianuarie 2008 15:22
Noi folosim cu mult succes produsele sanosan.suntem foarte multumiti de ele si speram ca si in continuare sa nu avem prolleme.
daniela_kidz
Postat pe 17 Ianuarie 2008 15:34
BUNA MAMIC-!II SI BEBE-II eu pe baiat l-am nascut cu piela uscata si dr. de la maternitate MI-A ZIS CU CE SA-I DAU. asta cine-i in bucuresti la farm. spitalu-i se gaseste crema special pt. piele uscata are miros de lamie asa mi se pare mie.,,,MUNICIPAL'''CREMA ESTE PREPARATA ACOLO ARE VIT[.A] SI CERETI PT. PIELE USCATA DE BEBE-I SI STIU ELE DESPRE CE-I VB. PT. CA NU ARE UN NUME. DUPA CE AM HIDRATAT BINE PIELEA EU FOLOSESC PENATEN CU ALA MAM IN PACAT CE-L MAI BINE DE LA CREMA ,SAPUN., SAMPON DAR NU PREA SE MAI GASESC SI ASTEA TOT ACOLO LE-AM GASIT . DE ACOLO MA APROVIZIONEZ . SUCCES LA TOT.
balu
Postat pe 17 Ianuarie 2008 18:19
Eu am folosit in perioada cand a fost copilasul meu bebe produsele Nivea pentru copii si am fost foarte multumita de ele, mai mult decat de produsele din gama Johnson. Au un miros foarte placut, iar uleiul de corp e super, la fel ca si servetelele umede sau samponul!
cami_petrean
Postat pe 12 Februarie 2008 14:13
Buna sdanutza! Ai spus ca vrei sa stii mai multe despre produsele de la firma Mustela.E o gama de produse special conceputa pentru gravidute si bebelusi. Eu am folosit crema pentru vergeturi de la 4 luni si nu am nici una pe burtica si coapse. Nu mai spun ca bebelusul meu (are acum 4 luni si jumatate) s-a nascut cu eritem alergic si avea pielea foarte uscata (la pliuri avea rani mititelul!). Il dau si acum cu lotiune de corp si crema de fata, ambele de la Mustela! Sunt extraordinare! Am mai folosit tot de la Mustela un produs pentru cojitele de pe capul bebelusului (dermatita seboreica sau crustele de lapte): in doar cateva zile am scapat de ele si nici nu au mai aparut de atunci. Personal am mai mare incredere in produsele fabricate de o firma specializata pentru gravide, nou-nascuti si bebelusi. Iar daca pielea copilasului tau este foarte deshidratata, iti recomand subgama Stelaker de la Mustela . Le gasesti la farmaciile Sensiblu. Concluzia: iti recomand sa folosesti produsele cu cea mai mare incredere! Vei fi f multumita, asa cum cred ca se vede ca sunt si eu...
cristina_graur
Postat pe 12 Februarie 2008 22:07
Noi folosim cu mult succes cremele, uleiurile i celelalte produse de la Sanosan.Merit ncercate i nu sunt nici prea scumpe.
daniela_kidz
Postat pe 13 Februarie 2008 23:45
multumesc eldorado !!
sdanutza
Postat pe 14 Februarie 2008 11:37
si noi folosim gama de produse Johnson si suntem f. multumite de ele.
danyelle005
Postat pe 14 Februarie 2008 13:22
Si baietelul meu a avut pielea uscata. Am fost cu el la dermatolog si mi-a recomdat sapunul NIVEA PT COPII PT PIELE SENSIBILA SI CREMA DE CORP TOT NIVEA PT PIELE SENSIBILA.PUPICI
laura_paisan1983
Postat pe 30 Aprilie 2008 16:49
si noi am folosit ulei johnson si ni s-a uscat pielea, atunci am cumparat crema sanosan ,este foarte buna. am primit si un ulei de la sanosan dar nu ne-a priit asa ca folosim numai crema sanosan
simona77
Postat pe 30 Aprilie 2008 22:53
si noi tot de la sanosan folosim si suntem f multumiti. ai grija la uleiuri, mai bine il dai cu ulei inainte de baie ca se va hidrata mai bine pielea, daca-l dai dupa baie, la ceva timp dupa aceea se va vedea ca si cum i se descuameaza pielea. oricum, e indicat sa faci masajul inainte de baie.
lilianna
Postat pe 17 August 2008 22:45
Noi am folosit Nivea din prima zi ,akm costi are 4 ani si tot la Nivea am ramas
costyn2003
Postat pe 19 August 2008 08:40
Si eu pentru Amalia(care acum are 5 ani) tot Nivea am folosit. Nu m-au dezamagit iar la urmatorul bebe tot Nivea voi folosi.
nistor_ramona79
Postat pe 19 August 2008 16:29
pt bebelul meu folosesc sapunurile naturale de la refan si crema aftersun care este o minune.
m-am inscris special pt sapunuri scum folosesc toate produsele lor.
va pup.
daca aveti intrebari :laly_laly_refan@yahoo.com
lalylaly_kidz
Postat pe 6 Septembrie 2008 21:02
Noi am folosit ulei de masline amestecat cu vitamina A uleioasa .
nikole_dulcik_2u_dx
Postat pe 7 Septembrie 2008 11:23
Buna fetelor,eu am folosit la fetita mea cand a fost mica gama Mustella.Pot sa va spun ca a fost foarte buna!La incepu am folosit Jhonson si vreau sa va spun ca ne-am pricopsit cu niste iritatii minunate!Si pielea era toata plina de bubite !Asa ca am renuntat la aceste game!
garbo032729
Postat pe 8 Septembrie 2008 09:20
NIVEA am folosit si la primul copil si acum la al doilea tot nivea folosesc.si nu au avut nici o clipa pielea uscata .toata gama este buna dar in special pt bebe mici crema de fundulet face minuni.eu sunt multumita .
oto_otto2000
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:29
draga oana
cel mai bun unguient pt pielea bb-ului este uleiul de maisline cu vitamina A fiert timp de o ora la foc redus in baimarine, si sa o dai de cate ori ai ocazia pe topata pielea, si o sa vezi ce rezultate bune ai. fetia mea are 1 an jumate si pana in prezent am dat-o cu asa ceva si are o piele de invidiat
sa imi spui dupa ce folosesti daca esti multumita
Cu drag si o mie de pupicuri Larisa si Andreea
larissa_delly
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mancatul in pozitie culcata pe perna 10 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:53
Vand Balansoar Fisher-Price HeartBeat 2 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:40
dovlecei pentru bebe 27 De la: Aly_Fab 3 Mai 2010 18:00
mancarea de seara 2 De la: alinakatt 3 Octombrie 2009 16:43
vand patut-tarc 3 De la: ingerashnebun 30 Decembrie 2010 11:49
Setari Cookie-uri