Ce parere aveti? Ce este o religie? Si ce este o secta?

xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 Iunie 2010 16:36
Ati mai vazut o alta "luptatoare" atat de "curajoasa"?!
Eu, pana acum, nu.
Obstinatie+autism, zau.
dor72
Postat pe 24 Iunie 2010 01:49
Doamne, imi cer scuze, nu am citit tot ca a postat si am fost prea subtila.
Ce inseamna "sal pun in banca lui"? - Nu am notiunea de "banca"
Ce inseamna"eu am dreptate" - nu am notiunea de "am"
Curajoaso, exista si "tu" sau "voi" pe lumea asta, nu numai "eu", ai stiut?
dor72
Postat pe 24 Iunie 2010 01:55
religia e religie beeeei luptatoareo,secta e nebunie,in secta se aduna oameni dementi,care au ceva la cap si care cred intr un par de la gardul portii sau in ce vor ei,ca religie nu au.ce ti veni mai fata cu secta ta?pe bune.iti trebuie o revizie la psiholog.sau mai bn la psihiatru ca deja e inaintata boala ta pshihica.
estela
Postat pe 24 Iunie 2010 04:43
De la: ovanova, la data 2010-06-06 12:30:51
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-06 12:27:06Sincer nici nu am nevoie sa fiu acceptata de oameni ca voi..Pt ca voi sunteti ca niste viespii.Oameni frustrati


In fiecare zi te chinui sa fi acceptata... in fiecare zi deschizi topicuri stupide si te astepti ca ceilalti sa-ti vada sclipiciul de pe occipital.
Problema ta e ca nu ai niciodata alt argument decat negarea. Atat stii.
estela
Postat pe 24 Iunie 2010 04:48
Din nefericire o religie si o secta sunt aproape acelasi lucru, diferentele sunt absolut nesemnificative. In ziua cand vom da fiecare socoteala pentru felul in care am trait aici pe pamant Dumnezeu nu ne va intreba la ce biserica am fost ci ne va spune:" Ati avut Biblia. Ati facut ce scrie acolo? Sau v-ati bazat pe ce a predicat preotul/pastorul/reverendul/conducatorul de congregatie/patriarhul de la Constantinopol/ papa de la Roma?" Mantuirea este personala si nu depinde nici o biserica, indiferent cum se numeste ea. Iar daca frecventezi o anume biserica, o faci pentru ca asa vrei si nu pentru ca te duce cineva legat cu catusele. Prima data cand am citit Biblia, am citit-o ca pe o carte oarecare, din curiozitate. Cand am terminat-o am ramas cu atat de multe semne de intrebare ca am hotarat sa o mai citesc o data. Si a doua oara a fost la fel. Dar, cum repetitia este mama invataturii, am mai citit-o o data. Dar n-am citit degeaba, ca prima data. Am incercat sa si fac ce scrie acolo. Rezultatele nu s-au lasat asteptate. Multe trasaturi de caracter de-ale mele de care nu sunt mandra au disparut. Multe din atu-urile mele au iesit la iveala. Nu sunt un om perfect, dar incerc sa merg tot mai mult spre perfectiune. Si acest lucru nu se datoreaza nici unei biserici. Va recomand tuturor sa cititi Biblia cu seriozitate, fara influenta nimanui, nici unei doctrine oarecare, nici a unei biserici oarecare, ci fiecare sa aiba curajul sa stea fata in fata cu Dumnezeu si cu propriul suflet, pentru ca intr-o zi fiecare, fara nici o exceptie, vom raspunde de cum am trait, ce am facut, ce am vorbit, ce am gandit.
angel_forever
Postat pe 22 Iulie 2010 23:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va iubesc ...va doresc ...va vreau 190 De la: tutankhamon 3 Decembrie 2009 18:37
nu stiu ce se intampla..... 7 De la: tutankhamon 26 Iunie 2009 10:40
Barbatii din Romania... 41 De la: sora_ilsi 30 Decembrie 2009 18:37
Carpeta curatata profesional, miroase ingrozitor a doua zi, ce recomandati sa fac? 1 De la: aly_fab 30 Noiembrie 2012 15:09
buna 18 De la: stella_andre 2 Mai 2010 01:32
Setari Cookie-uri