a doua sansa

De la: Rha, la data 2010-07-15 17:06:59 adica nu mai are nicio intrebuintare?


ba da tocmai
blondina_X
Postat pe 15 Iulie 2010 17:11
zici bn in ce context . eu sincer st q cnv de 10 luni si cand mi-a dat laptop-ul lui sa il repar am gasit poze q o femeie in ipostaze fierbinti .el nu era in poze.fata era din strainatate.ne-am despartit pe loc k asa am vrut eu,dar omul a venit la poarta zi de zi q flori si ciocolata si nu il primeam .m-a rugat tata sa ii mai acord o sansa k se vede k baiatul ma iubeste.faza q pozele se intamplase in seara in care implineam 5 luni de relatie .am acceptat q greu dupa 3 sapt de la intamplare sa ii mai acord o sansa.jur k e un om bun .asa k depinde de context,depinde de personalitatea fiecaruia si de sentimente.dak e vorba de inselat,nu comentez deoarece fiecare are parerea lui,si sincer eu una nu iert usor.asa st cei din zodia rac .
babbytzza_cariba
Postat pe 18 Iulie 2010 18:52
De la: Morena29, la data 2010-06-05 09:43:07
De la: gregoryo, la data 2010-06-04 06:20:04ma intereseaza in ce context se poate acorda a doua sansa? ce credeti?



Daca vorbim strict dpdv al unei relatii intre un barbat si o femeie, devine mai complex subiectul, deoarece toti facem compromisuri pe parcursul ei, mai mici sau mai mari...acordam noi sanse , dintr-un singur motiv pana la urma: iubim pe cel de langa noi, iar gandul pierderii acestuia nu ne bucura deloc.
Raportand aceasta a doua sansa la modul general...exista varii motive pt care o acordam, sau ni se acorda! unele dintre ele ar putea fi sentimentele care ne leaga de acea persoana, tipul de relatie dintre noi, credibilitatea celui din fata noastra atunci cand cere o noua sansa, etc.

A doua sansa nu se acorda ,se cistiga de catre cel care a ratat prima ocazie,doar prin asumarea cu responsabilitate si recunoastere a greselilor proprii .Dar fenomenul depinde de raționamentul și incadrarea in timp și spatiu a persoanei care apeleaza la a doua șansa.
VOIAJOR
Postat pe 25 Martie 2012 06:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Înțelepciunea Shamanică cu Alexander Northern Deer la EzotericFest Timișoara 3-6 Nov 2016 1 De la: Marcel_D 13 Octombrie 2016 00:20
REPROGRAMARE CURS DIAGNOSTIC SI EVALUARE CLINICA 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 23 Aprilie 2010 14:45
CURS INTERVENTII COGNITIV-COMPORTAMENTALE 16-18 Oct. 2009 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 14 Octombrie 2009 11:07
TARG DE PRODUSE NATURALE SI/SAU BIO LA SUCEAVA 2 De la: demonsauinger 24 Iunie 2011 16:46
perfidia ridicata la rang de lege!! 46 De la: demonsauinger 12 Iulie 2011 14:16
Setari Cookie-uri