La ce intrebari ar trebui sa raspunda o carte despre iubire?

Cazul e real,nu a existat nici un indiciu din care sa reiasa ca nu va fi ceva frumos,.nimic.
Fleur,ma tem ca asta e varianta,teama de iubire,nu e singurul caz,cunosc pe cineva care toata viata a fugut de iubire,spunand sa nu e comandat de sentimente.
Deci tarie de caracter,ca nu te comanda sentimentele sau lasitate,ca fugi,de ceva sau cineva cu care te-ai fi simtit bine,ti-a fost dor de ea,nu stiai cum sa o suni,sa o vezi,sa vorbesti doar cateva cuvnte pe mess,sau sa-i trimiti mesaje,cand nu era de gasit,apoi brusc nici un semn,spunea ea,ca nu au fost discutii din care sa reiasa ca s-ar intampla ceva.
Eu una raman la parerea ca o explicatie trebuia data,oricum.
scrichy
Postat pe 5 Iunie 2010 01:55
De la: scrichy, la data 2010-06-05 01:55:01Cazul e real,nu a existat nici un indiciu din care sa reiasa ca nu va fi ceva frumos,.nimic.
Fleur,ma tem ca asta e varianta,teama de iubire,nu e singurul caz,cunosc pe cineva care toata viata a fugut de iubire,spunand sa nu e comandat de sentimente.
Deci tarie de caracter,ca nu te comanda sentimentele sau lasitate,ca fugi,de ceva sau cineva cu care te-ai fi simtit bine,ti-a fost dor de ea,nu stiai cum sa o suni,sa o vezi,sa vorbesti doar cateva cuvnte pe mess,sau sa-i trimiti mesaje,cand nu era de gasit,apoi brusc nici un semn,spunea ea,ca nu au fost discutii din care sa reiasa ca s-ar intampla ceva.
Eu una raman la parerea ca o explicatie trebuia data,oricum.


Cunosc si eu pe cineva in aceeasi situatie ....tot ce dorea...o explicatie...de ce a disparut fara nici un cuvant....dar, asta e...barbatii sunt niste lasi.
nicmar
Postat pe 5 Iunie 2010 02:23
daa...eu stiu ca asat e!
din pacate, pt asta NU fiinta careia i se intampla e vinovata!
are o arsura pe suflet....si nu se poate vindeca asa usor asta! ....
din pacate oamenii sunt niste masinarii tare complicate! tare...
fleurdelis
Postat pe 5 Iunie 2010 06:21
si eu stiu un caz, scrichy.
e teama. de implicare, de situatii complicate , de nou. cred ca de multe ori oamenii raman cantonati in familiar, pt ca, chiar de nu aduce cine stie ce satisfactie e un "rau" cunoscut caruia stiu sa-i faca fata.
bluelight
Postat pe 5 Iunie 2010 09:39
Personal, nu am nici o nelmurire referitoare la sentimente. tiu c o relaie perfect se bazeaz pe SIMILITUDINE. Cu ct suntem mai asemntori, cu att ne atragem mai mult. i vorbesc din experien. Similitudinea atrage ca un magnet irezistibil. Iar similitudinea trebuie s se regseasc la toate capitolele: fizic, moral, intelectual , emoional, financiar.
IleanaAdrianaStan
Postat pe 5 Iunie 2010 09:55
una singura mirciulik.de ce un barbat prefera sa iubeasca si sa stea ca un catelus langa o femeie care l-a ranit si umilit de nenumarate ori , care iubeste pe altcineva si e cu altcineva, chiar daca asta inseamna sa minta si sa raneasca o alta femeie care il iubeste sincer si a facut tot ce s-a priceput ca sa le fie bine ?
daca ar exista o carte care sa contina raspunsul as cumpara 1000 de exemplare .
gipsyheart
Postat pe 5 Iunie 2010 12:12
De la: teddy1905, la data 2010-06-05 12:12:47una singura mirciulik.de ce un barbat prefera sa iubeasca si sa stea ca un catelus langa o femeie care l-a ranit si umilit de nenumarate ori

Am sa te ajut cu un copy-paste:
(Eu......am primit raspunsul)
El (6/4/2010 10:44:41 PM): DA...M-AM SUPUS,,UZANTELOR!!!
El (6/4/2010 10:45:16 PM): SUNTEM ANIMALE SOCIALE!!
Puricutza
Postat pe 5 Iunie 2010 13:24
De la: teddy1905, la data 2010-06-05 12:12:47una singura mirciulik.de ce un barbat prefera sa iubeasca si sa stea ca un catelus langa o femeie care l-a ranit si umilit de nenumarate ori , care iubeste pe altcineva si e cu altcineva, chiar daca asta inseamna sa minta si sa raneasca o alta femeie care il iubeste sincer si a facut tot ce s-a priceput ca sa le fie bine ?
daca ar exista o carte care sa contina raspunsul as cumpara 1000 de exemplare .

Situatia asta e valabila si-n cazul unei femei care poate iubi sincer un barbat,m-a mirat ca un barbat,a pus problema asta,de obicei aici pe site,marea majoritate fiind femeile.
scrichy
Postat pe 5 Iunie 2010 13:53
In situatia descrisa de mine,doamna in cauza,a si visat ca tipul va disparea,asa fara nici o explicatie,a avut premunitii,realitatea a fost identica cu visul,mentionez ca tipul e viu si nevatamat,ea la acuzat de lasitate pentru ca nu a avut curajul sa invoce motivul tacerii lui,intai s-a scuzat ca e foarte aglomerat la servici,ba inainte de ai spune asta,el i-a dat telefon dupa o absenta de 3 zile,in care au fost cateva cuvinte intre ei din care se pot trage niste concluzii.
A fost un buna si un ,ce se intampla? la adresa lui,iar el i-a raspuns;te-ai speriat?,calitatea convorbirii nefiind plrea clara,cu multe intreruperi de retea.Eu am gasit povestea de dragoste interesanta,as fi vrut sa o scriu pe indelete,are si ceva paranormal in ea,de aceia m-a socat,poate intr-o zi o sa o scriu.
scrichy
Postat pe 5 Iunie 2010 14:04
Daca esti tot asa de darnic sa ne raspunzi la intrebari despre iubire,eu as vreau sa vad daca poti sau daca vrei sa imi dai niste sfaturi cum sa recuceresc un baiat???Astept raspunsul tau,multumesc anticipat!
Bianca033490
Postat pe 5 Iunie 2010 20:53
De la: mirciulik78, la data 2010-05-27 15:38:06 Fetelor va provoc si ma bazez pe propria voastra sinceritate.Care ar fi intrebarile la care ati dori sa aveti un raspuns exact?Ce a ramas neelucidat inca pentru voi legat de iubire in general?As aprecia foarte mult contributia voastra si sinceritatea.



Mircea ,voi enumera doar cateva/

"1)"diagnosticul " dragostei
2)cateva notiuni de psihologie a sexelor
3)potriviri si nepotriviri
4)a fi stapan pe simturile tale
5)conceptia
6)incidente ale viettii conjugale
7)ispravi extraconjugale si unele surprize....."
restul este doar dulcegarie...
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 21:11
fleurdelis
Postat pe 6 Iunie 2010 09:54
iubire ...cateodata un termen prea simplu...alteori prea complicat...depinde daca crezi in ceea ce faci si faci ceea ce crezi...cateodata iubesti fara sa iti dai seama ce e iubirea...dar iti dai seama dupa sau cand nu mai e si plangi din iubire ...o carte de iubire ar trebui sa ne educe sa fim mai buni , mai iertatori, sa apreciem mai mult persoana ce ne sta alaturi fie cand ploua, fie cand e prea mult soare...oricum nu pt ca vreau sa fiu negativa dar e greu sa ajungi sa crezi in ''iubire pe veci''....important este sa profitam atunci cand e...si sa incercam sa o facem sa dureze cat mai mult...
lorelay_chim
Postat pe 6 Iunie 2010 17:41
de ce barbatilor le este frica de adevar, de sinceritate si de ce le este frica de momentul in care intalnesc o femeie care stie ce vrea?
de ce se sperie cand aud "te iubesc si te vreau"?
t_ade23
Postat pe 6 Iunie 2010 21:28
dar..de ce nu???
fleurdelis
Postat pe 6 Iunie 2010 21:30
dani23
Postat pe 6 Iunie 2010 21:45
Fetelor va intreb pe voi ca mirciulica a dat de greu si a fugit ... De ce uni barbati nu au erectie la prima intalnire intima, desi isi doresc?
Poate fi ceva normal, sau e o problema? La a doua intailnire nu mai stiu.
dani23
Postat pe 6 Iunie 2010 22:06
Pai vezi si la a doua si dupa te pronunti.
Doara
Postat pe 6 Iunie 2010 22:08
De ce se simt barbatii "obligati" sa faca mereu glume cu tenta sexuala?
garbo122163
Postat pe 7 Iunie 2010 08:39
buna.de ce barbatii au alt stil de aiubi o femeie. oare ei se pot darui total intro relati?cand cunosti un potential partener la inceput totul e frumos si fiecare incearca sa dea cat mai multa iubire, in functie de cum o percep fiecrae partener, dupa o peroada dispare acel ceva si femneia simte ca nu este iubita indeajuns,se schimba ceva, putem spune atunci unde este putereaiubirii,credintei, asteptarilor,atractiei, unde este relatia reusita..
daca barbatul nu are o atitudine legata de intretinerea unie familii(legat de bani, economie, cheltuieli..)atitudine legata de copii, religie,, atitudine legata de probleme politice sociale, de activitati, de a petrec timpul liber,de asemanariin fel si fel de domenii, angajament total al parteneruluiș,comunicsarea este iar un lucru important intro relatie de iubire
stii poate nu stim a iubii. nu poti iubi daca nu ierti trecutul (acel icneva ce te-a facut s asuferi) si dorinta de a merge mai departe... nuse iubeste deorce nu stie sa se ia un angajament, sau se incearca schimbarea partenerului, gelozia, asteptarile negative, incompatibilitatile, toate acestea sunt probleme in relatie si iubirea se diminueaza.
cand iubesti cu adevrat , dovada ta de iubire este sa il vezi pe celalt fericit chiar daca nu e al tau.trebuie sa acceptam. ....pa
101082
Postat pe 8 Iunie 2010 21:45
anca_53
Postat pe 16 Iunie 2010 19:24
http://www.youtube.com/watch?v=dDxgSvJINlU
fleurdelis
Postat pe 17 Iunie 2010 19:24
De la: fleurdelis, la data 2010-06-17 19:24:13http://www.youtube.com/watch?v=dDxgSvJINlU







anca_53
Postat pe 18 Iunie 2010 18:19
moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 18:21

In dragoste si in viata se pot da sfaturi..

Dar cine le asculta???

Si sa nu uitam drumul spre rai este batatorit de ...ispite...

Putini accepta notiunea de prietenie,..in sensul de prietenie...si mai putini accepta iubirea ca iubire...

Un autor poate da exemple demne de urmat,..dar si exemple ce trebuiesc ocolite...

Exemple traite de el ...sau de cei din jurul lui..

Seamana cu patania taranului care a cerut sfatul preotului...cum sa-si salveze gastele de la moarte...pana intro zi cand i-a raspuns chiar el preotului..." sfaturi am si eu Parinte,..dar nu mai am gaste"....


anca_53
Postat pe 4 Iulie 2010 12:05
adevarat
giul1a
Postat pe 4 Iulie 2010 13:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum facem fata arogantei,lipsei de ambilitate si badaraniei? 6 De la: si_totusi 19 Iunie 2009 12:39
Obiecte interzise? 2 De la: Aalice666 18 Ianuarie 2010 02:35
concurs Papucei.ro-februarie 2 De la: allissa_kl 15 Februarie 2009 17:51
Nadejdea in Dumnezeu 11 De la: luptatoareacurajoasa 21 Iulie 2010 22:27
Cum isi poate pastra pacea in suflet un angajat atunci cand seful lui e un om artagos si rau? 6 De la: xenaluptatoareainimoasa 4 Septembrie 2010 16:14
Setari Cookie-uri