buna

sper ca nu deranjez,as dori sa cer sfatul cuiva care mar antelege.Ma-m andragostit de un barbat ansurat si nu stiu cum sa fac sai explic sa ma anteleaga.Din cate stiu banuiesc ca si el ma iubeste dar nu zice nimic nici eu nuci el.Avem o relatie de mai bine de 8 luni dar de cateva saptamani nu ma e la fel ca pana acum,a anceput sa nu mai treaca pe la mine si nu stiu cum sa procedez nu vad decat zilele an care el venea si eram fericiti.Cum as putea sa nu mai sufar sau sa fac cumva ca nu stiu ce vrea el de fapt.este ceva care nu pot sa stiu ce vrea mai exact de la mine.eu il iubesc enorm si nu stiu cum sa procedez sai explic
yonutza
Postat pe 1 Aprilie 2010 22:54
Vinotzi in fire !!! Lasa-l cu familia lui ...
Dar...Chiar nu mai sunt barbatzi singuri???
Crezi ca Dumnezeu te aproba ,in ceea ce faci???
Sa auzim de bine !
ica2
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:01
stiu poate sunt constienta de faptul ca nu va fi cu mine dar nici nu ma lasa an pace ma suna ma antreaba daca am nevoie de ceva si multe alte chestii la care sincer nu stiu cum sa reactionez
yonutza
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:05
esti o complectare in viata lui,in rest,el trebuie sa-ti raspunda,il iei direct,te lamuresti si scapi,astea sunt in general iluzii,rar e ceva serios,e pacat ca te-ai atasat de el,nu trebuia sa te implici
scrichy
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:07
da ai dreptate nu trebuia sa ma complic.Dar sincer la anceput am crezut ca e doar o simpla aventura pentru ca eu eram singura cu doi copii si nu stiam ce sa mai fac sa treaca timpul.am luato sub forma de gluma la anceput am fost doar prieteni si la un moment dat am devenit amanti.ami vorbea si ami mai vorbeste anca despre lucruri foarte frumoase.nici nu stiu cum sa reproduc cuvintele lui ca sa ma antelegeti:(te-a mai iubit cineva pana acum)";(daca al antreb daca e dor de mine sau daca ma iubeste ami raspunde cam asa)(tu ce crezi daca nu te mai sunam)
yonutza
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:14
Barbatii au fraze sablon,stiu exact ce vrei sa auzi,asa ca e greu,te prinzi intr-un joc,periculos,pentru tine,pentru un barbat,mai rar ,sa se implice,asa,dar sunt cazuri,f.rare,trebuie sa fi lucida,nu te imbata cu vorbe
scrichy
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:18
Nu stiu daca ma antelege vre-o cineva prin ce trec eu acum.el ma ajutat tot timpul nu cred ca siar bate joc de mine dar nici cu mine nu vrea sa stea cred ca e din vina casniciei lui pt ca am discutat pe tema asta de foarte multe ori.
yonutza
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:27
Nu stiu daca ma antelege vre-o cineva prin ce trec eu acum.el ma ajutat tot timpul nu cred ca siar bate joc de mine dar nici cu mine nu vrea sa stea cred ca e din vina casniciei lui pt ca am discutat pe tema asta de foarte multe ori.
yonutza
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:27
sincer imi pare rau pentru suferinta ta dar nu trebuia sa te bagi in asa o relatie. sant dezamajita cate femei cad in capcana asta ca niste muste ce dumnezeu ai luat-o ca pe o gluma stind ca are familie si daca afla sotia ai putea destrama o familie?BLA,BLA ai sa spui ca avea probleme bla si nu era inteles eeeeeeeeee atunci ar fi trebuit sa il gasesti divortat si liber si nu bagat intr-o casnicie .
garbo074997
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:27
de fapt tu esti suparata ca nu sia parasit sotia si ar fi trebuit sa fii tu aleasa .si el i-ti facu o surpriza si te pastreaza ca pe a 5a roata la caruta sau ca pe un tricou vechi pe care il mai pui cand faci curatenie prin casa
garbo074997
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:30
unde este pretuirea de sine si respectul pe care til datorezi tie insuti? nu te blamez si asta nu inseamna ca sant de acord cu ce ai facut dar cand faci rau se intoarce asupra ta ca un bumerang.asa vrei sa ai tu o relatie?pe cenusa altei femei? de doua ori
garbo074997
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:32

maa neneee ...da ce de-a sfaturi....
cine crede oare k viata se programeaza?? doar se traieste nuuu?
de unde credeti voi k a stiu saraca, ce-o asteaptaa???





fleurdelis
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:34
hai ma fleor cum sa nu banuie?????si da sigur ia nu a stiut ca nu va fi cea aleasa si ca va fi o distractie pt el sau o jucarie si da trebuie sa ne asumam faptele
garbo074997
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:37
si bcei,care isi programeaza viata,tot se prajesc,odata,dar in general fug,de situatii complicate,FLEUR
iar in privinta ei,a lui,YONUTZA,singuratatea,si-a spus cuvantul,era bine daca el era singur,nu e obligatoriusa fie bataie de joc,daca tipul e uman,sitiatii de genul asta,sunt mai complexe dacat credeti
scrichy
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:39
nu trebuie sa ma judecati pentru ca nu stiam ca se va ajunge aici.si nici nu vreau sa despart o familie eu nu al caut nu al sun ci el ma suna si ma cauta.el nu este ortodox este crestin dupa evanghelie.nici nu stiu cum sa va descriu toat cea ce simt pentru el si nu stiu ce sa fac nu stiu cum sa fac sal uit sau sa renunt la el.pentu ca el ma cauta si ma suna mereu nu eu pe el.si daca el nu ar vrea nimic de la mine nu mar cauta si nu mar ajuta cu nimic mar lasa sami caut pe cineva cu care sami refac viata dar nici el nu ma lasa sami cresc copii
yonutza
Postat pe 1 Aprilie 2010 23:52
ma nenee....de la o anumita varsta...iti asumi! iti aasumi si iti tot asumi...pana ajungi cu oistea-n gard! acolooo...e mai complicat oleaca si depinde si de tine si de cel de suss! asta este, ce sa faci??!
fleurdelis
Postat pe 2 Aprilie 2010 21:19
Crestin dupa evanghelia lui ...
Nu poate fi crestin dupa evanghelia lui Hristos !
Draga ..are nevasta !Nu-i mai raspunde la telefon ..rupe orice fel de legatura si gandeste-te ca ai copii ...Au nevoie de protectzia lui Dumnezeu si de o mama cinstita si credincioasa.
Da-i tu lectii de moralitate si credinciosie (fata de Dumnezeu ),daca el este doar cu numele ...crestin .
ica2
Postat pe 2 Aprilie 2010 22:17
De la: ica2, la data 2010-04-02 22:17:05Crestin dupa evanghelia lui ...
Nu poate fi crestin dupa evanghelia lui Hristos !
Draga ..are nevasta !Nu-i mai raspunde la telefon ..rupe orice fel de legatura si gandeste-te ca ai copii ...Au nevoie de protectzia lui Dumnezeu si de o mama cinstita si credincioasa.
Da-i tu lectii de moralitate si credinciosie (fata de Dumnezeu ),daca el este doar cu numele ...crestin .

ca bine zici, ica
yonutzo, mai bine focalizeaza-te pe ce ai tu de facut, nu te mai raspandi in actiuni inutile, ca ai ceva treaba..de crescut doi copii, de educat...de platit chiria, ca tot veni vorba, pe topicul celalalt...
stella_andre
Postat pe 2 Mai 2010 01:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RELATIA CU DUMNEZEU 11758 De la: ses 20 Iunie 2010 23:49
Mesaj pt uneltele lui,Sarsaila 4 De la: luptatoareacurajoasa 31 Mai 2010 15:12
Joburi 1 De la: garbo001611 8 Mai 2009 14:37
Cele 10 porunci ale lui Dumnezeu.. 83 De la: luptatoareacurajoasa 11 August 2010 23:59
va iubesc ...va doresc ...va vreau 190 De la: tutankhamon 3 Decembrie 2009 18:37
Setari Cookie-uri