Cum isi poate pastra pacea in suflet un angajat atunci cand seful lui e un om artagos si rau?

Omul artagos indura el insuti un mare chin de la duhul cel rau.El indura acest chin din pricina mandriei lui.Angajatul ,oricine ar fii ,ar trebui sa stie asta si sa se roage pt sufletul chinuit,al sefului sau si atunci Dumnezeu ,vazand rabdarea lui ,ca nu se razbuna,,ii va da angajatului,iertarea pacatelor si rugaciune neaincetata.E mare lucru in fata lui Dumnezeu sa te rogi pt acei care te ocarasc si te mahnesc..pt aceasta Domnul Iiti va da harul Lui...Daca il vei injura si ii vei dori raul,,vei ajunge si tu la fel ca el....Cel mai bine sa nu doresti raul nimanui si sa cauti oameni cu care te poti intelege...Sefi cu care sa te poti intelege
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 15:45
Cine poarta intru sine pacea Duhului Sfant ,acela revarsa aceasta pace asupra celorlanti si cine poarta intru sine duhul raului,acela revarsa acest rau si asupra celorlanti....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 15:55
Daca esti sef si trebuie sa judeci pe cineva pt faptele rele..Rogate la Domnul sa-ti dea o inima milostiva ,pe care o iubeste Domnul si atunci il vei judeca cu dreptate,,dar daca vei judeca numai dupa fapte atunci vei gresi si nu vei placea Domnului...Trebuie sa-l judeci pentru ca omul sa se indrepte si sa-ti fie mila de orice suflet,de orice faptura si de toata zidirea lui Dumnezeu.si sa ai intru toate cunostinta curata si atunci in sufletul si mintea ta va fi multa pacesi iubire si atunci Domnul ne va asculta si ne va da tot ceea ce ne este de folos...Duhul sfant e in iubire..Asa sscrie in scriptura
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:01
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 15:55:04Cine poarta intru sine pacea Duhului Sfant ,acela revarsa aceasta pace asupra celorlanti si cine poarta intru sine duhul raului,acela revarsa acest rau si asupra celorlanti....
esti adventista?scuza-mi curiozitatea.nu este o critica,gandesti corect si evlavios.
perlutza
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:03
Este cu neputinta ca sufletul sa aiba pace daca nu vom cere cu toata puterea de la Dumnezeu sa iubim pe toti oamenii..Domnul stia ca,daca nu vom iubi pe vrajmasii nostri nu vom avea pace in suflet si de aceea ne=a dat porunca..Iubitiva vrajmasii...Adica nu dori raul nimanui,,,,sa simti mila pt el....Si sa ii intorci raul cu bine....Sa fii sincer,sa ii spui ceea ce te deranjeaza sa il rogi sa se indrepte....Pt ca adevarul construieste omul...Poti fii sincer dar sa fii diplomat....Eu sunt mai impulsiva,,,,pt ca asa sunt din nastere....am o fire mai iute
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:06
De la: perlutza, la data 2010-09-04 16:03:04
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-04 15:55:04Cine poarta intru sine pacea Duhului Sfant ,acela revarsa aceasta pace asupra celorlanti si cine poarta intru sine duhul raului,acela revarsa acest rau si asupra celorlanti....
esti adventista?scuza-mi curiozitatea.nu este o critica,gandesti corect si evlavios.
Nu ,nu sunt adeventista...Eu sunt ortodoxa practicanta...sunt crestina
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs 1 De la: marilenabelciug 9 Februarie 2009 18:08
Lentile de contact colorate 2 De la: cri_cat 9 Februarie 2012 10:03
Care e cea mai frumoasa amintire a ta din copilarie?Una din ele... 27 De la: Alexxandra 25 Februarie 2010 16:05
colon help 2 De la: SANATATE 27 Iunie 2010 09:42
nunta 1 De la: alududa 20 August 2009 14:45
Setari Cookie-uri