gelozia

De la: garbo091117, la data 2010-06-06 10:06:55nu ete o boala.este lipsa de comunicare la un moment dat.cum ne cosultam despre culoarea ciorapilor,lungimea morcovilor,prospetimea florilor asa este bine ca orice moment sa fie bine analizat pentru o anumita finalizare.intotdeuna este o anumita nemultimire,dar intewriorizata duce la efecte devastatoare.se mai adauga si lipsa de cultura.l-a inselat cu altul fiindca se masturba in fata calculatorului.daca analiza situatia fie singura fie impreuna gaseau cauza,depanau situatia si erau impreuna fara blestemata de gelozie
Bine gandit...Gelozia este lipsa de comunicare,,raceala care a intervenit intr-o relatie...Sau poate si o obsesie..Daca partenerul a avut o experienta dureroasa in trecut,are nevoie de timp si rabdare ca sa poata mai prinde iarasi incredere...Pt ca mai intai trebuie sa isi linga ranile
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 Iunie 2010 15:23
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iunie 2010 22:51
fleurdelis
Postat pe 11 Iunie 2010 00:04
Gelozia este o boala care marcheaza puternic persoanele care sunt usor influentabile si nu stiu sa se controleze si li frica ca vor perde percoana pe care o iubeste,manifestanduse printr-un comportament foarte urat fata de fiinta iubita,fara sa si deie seama ca o maltrateaza si o chinuie si o jigneste.
devid0097
Postat pe 13 Iunie 2010 17:12
Gelozia este normala pana la un anumit punct. Gelozia in exces este boala. Un gram de gelozie nu a omorat pe nimeni, ci din contra condimenteaza un pic o relatie. Parerea mea e ca apare la inceputul unei relatii, dar cu timpul, depinde cum evolueaza lucrurile, e normal sa dispara.
Rha
Postat pe 13 Iunie 2010 17:46
gelozia...nu este buna in niciunfel de relatie mai ales in iubire ..gelozia ucide tot ce e frumos intr.o persoana.ea se naste atunci cand ii dai motiv,,de aici pleaca si neincrederea si nesiguranta.
garbo065737
Postat pe 13 Iunie 2010 20:03
Barbatii si femeile ajung prea repede la sex...Nu au incredere unul in altul...Chiar o femeie zicea...Ca nu poti baga mana in fuc pt nici un barbat...Sau nici chiar in femei,,pt ca in ziua de azi la cata seriozitate exista...Si apoi pana cauti un barbat serios,dsau femei serioasa,,trec zeci de ani... pt ca chiar daca la o femeie ii face curte un barbat mai frumos ca sotul ei si cu mai multi bani...si se tine de capul ei..Nu stiu daca femeia nu ar ceda..Doar sa aiba principii solide
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Iunie 2010 22:42
Intre oameni lipseste increderea...Pt ca se ajunge prea repede la sex...De asta exista gelozia..SE inseala unul pe altul...Daca ii pica o partida mai buna....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Iunie 2010 22:44
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-13 22:42:23 Barbatii si femeile ajung prea repede la sex...Nu au incredere unul in altul...Chiar o femeie zicea...Ca nu poti baga mana in foc pt nici un barbat...Sau nici chiar in femei,,pt ca in ziua de azi la cata seriozitate exista...Si apoi pana cauti un barbat serios,dsau femei serioasa,,trec zeci de ani... pt ca chiar daca la o femeie ii face curte un barbat mai frumos ca sotul ei si cu mai multi bani...si se tine de capul ei..Nu stiu daca femeia nu ar ceda..Doar sa aiba principii solide
Lipseste seriozitatea la oameni..Si la barbati si la femei..De asta lispseste si incredere...Exista gelozie...Se inseala,,se mint unii pe altii...Pt ca nu au incredere...Multi se casatoresc ca sa fie in rand cu lumea...Dar incredere prea putina,,precum este si seriozitatea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Iunie 2010 22:48
ai cateva probleme stiai asta? luptatoarea lu tat dar cu cine te lupti ...ce te face sa crezi ca la toate cuplurile e la fel asa cum postezi tu ...

gelozia e buna doar ca sa intretina acea iubire ...si sunt mai multe stadii alte geloziei ...cea mai periculoasa e gelozia obsesiva care are consecinte dureroase

iar daca ai sa-mi raspunzi la intrebarea :ce este omul; si fara prea multa filosofie te voi simpatiza ca sa pot spune asa
cavalerulnegru
Postat pe 13 Iunie 2010 22:58
cavalere...vezi ca iti da o bila neagra si te pune la colt....lasa-o mami ca e dusa...toti am incercat sa scapam de ea si e ca ciuma pe vremuri....nu aveai leac si ce exista, era ineficient...
tutankhamon
Postat pe 13 Iunie 2010 23:02
De la: tutankhamon, la data 2010-06-13 23:02:56cavalere...vezi ca iti da o bila neagra si te pune la colt....lasa-o mami ca e dusa...toti am incercat sa scapam de ea si e ca ciuma pe vremuri....nu aveai leac si ce exista, era ineficient...



cine tuty ? tanti asta nu poate tine piept ...scrie doar vorbe in vant ...numai gura de ea ...eu o denumesc o posting freak
cavalerulnegru
Postat pe 13 Iunie 2010 23:12
Cred ca mai sunt si relatii unde mai sunt exceptii..Dar putini barbati romani,,respecta femeia..Din cauza ca sunt prosti crescuti,,comunisti... sunt lenesi si curvari mai sunt si exceptii...cei care sunt cu pricina se simt singuri cu musca pe caciula
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Iunie 2010 23:15
fir-ar sandero al lui ma-sa....

negrutzule...o fi freaky...dar e tare in clanta....barbatii e porci si mitocani, urmasii lui sarsaila....
tutankhamon
Postat pe 13 Iunie 2010 23:20
De la: tutankhamon, la data 2010-06-13 23:20:04fir-ar sandero al lui ma-sa....

negrutzule...o fi freaky...dar e tare in clanta....barbatii e porci si mitocani, urmasii lui sarsaila....
barbatii sunt uneltele lui sarsaila..Si care sunt fideli,,pt ca sunt hotarati.Pt ca daca accepta sa fie uneltele lui sarsaila,au doar de castigat de pe urma femeilor si o viata usoara..Si cand ajung la batranete,,,se pocaesc de toate relele care leau facut,ca sa ajunga in rai
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 15:30
Sarsaila uraste toate lucrarea lui Dumnezeu si vrea ca toti oamenii ca sa sufere si sa se urasca unii pe altii...De asta daca accepti sa fii unealta lui sarsaila,,ajuti la distrugerea oamenilor si la distrugerea ta...Daca accepti sa fii unealta lui Dumnezeu,,,trebuie sa ajuti pe oameni la construirea lor...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 15:33
Pt ca daca stam sa gandim logic..Noi avem viata grea..Deoarece noi neo facem asa...Pt ca principiile sunt valabile pt toata lumea,nu doar pt unii...Si daca accepti sa fii unealta lui Dumnezeu...Ceea ce poti fii doar dupa ce vei fii curatat de rele..Pt ca Dumnezeu nu se apropie de mizerie...oamenii trebuie sa repare ceea ce am stricat....Pt ca noi oamenii am fost creati perfecti...Cand ne nastem,,ne nastem perfecti curati....Datorita noua,,ca nu stim sa avem grija sa sufletul nostru ne umplem de mizerie sufleteasca..De asta este datoria noastra sa reparam ceea ce am stricat...Si sa ii ajutam pe altii,,care mai demult leam facut rau...Datorita ca si noi la randul nostru am fost in intuneric....Sa ii ajuti cu masura....Sa ii inveti sa fie oameni,,nu sa devina paraziti si profitori
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iunie 2010 15:37
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 14:17
GELOZIA? psihoza,paranoia ,nenorocire! ex sotie politist VIOLENT!PENTRU 5 MINUTE de intarziere de la serviciu,facea 5 ore scandal!n am crezut ca scap fara s a ma nenoroceasca,si toate erau speculatii de ale lui ,nimic nu era real!RUN,fara nici o gluma!
garbo133776
Postat pe 17 Iunie 2010 21:24
Rha ai perfecta dreptate. Una este gelozia bolnava si una este stropul de gelozie care condimenteaza o relatie.
Mai exista insa si gelozia care are motive intemeiate, dovezi palpabile de netagaduit. Acum daca el spune ca-i soare afara si tu vezi perfect ca e noapte si e luna..........
nicoletta_kidz
Postat pe 24 Iunie 2010 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 16 De la: garbo192189 25 Mai 2011 14:13
dilema 16 De la: fleurdelis 6 Iunie 2010 10:55
vreau un sfat, am gresit asa mult oare? 52 De la: garbo085927 12 August 2010 23:50
relatia extraconjugala 6 De la: 15 Iunie 2012 05:15
Remedii impotriva caderii parului! 35 De la: Mastrokosta 21 Decembrie 2019 17:09
Setari Cookie-uri