Nu ma mai cauta

Povestea mea este in felul urmator. Sunt intr-o relatie oficiala de 3 luni. Totul foarte frumos, pana acum 1 saptamana cand s-a schimbat brusc, fara nicio explicatie. In week end am fost cu el la o nunta, m-a prezentat familiei, prietenilor, totul bine. Tot in weekend i-am vazut in telefon un mesaj de la o tipa in care ii zicea :' bine gandacel", atat. Imediat dupa weekndul respectiv a devenit foarte rece fata de mine. Eu nu i-am spus nimic ca am vazut mesajul, insa l-am intrebat ce are de s-a schimbat asa brusc. Si nu a vrut sa vorbeasca cu mine. Si l-am lasat cateva zile. Cand am vazut ca el chiar nu vrea sa mai vorbeasca cu mine, i-am dat un mesaj in care i-am spus ca merit macar o explicatie pentru atitudinea lui, si l-am alintat ''gandacel'', stiind doar ca nu i-am spus niciodata asa. Si el mi-a spus ca o sa vorbeasca cu mine cand nu o sa mai trag concluzii pripite si cand o sa ma calmez din crize. Insa eu chiar i-am vorbit frumos. Imi da impresia ca vrea sa ma faca pe mine vinovata de faptul ca l-am descoperit. Si nici pana in momentul de fata nu vorbeste cu mine. Nu ii inteleg deloc atitudinea. Daca are pe altcineva, de ce ma tine legata de el? De ce nu imi zice in fata care e situatia? De ce nu vorbeste cu mine si ma lasa in aer? Asta l-am intrebat si pe el si mi-a spus aceeasi chestie, ca o sa vorbeasca cu mine cand o sa ma calmez. Nu mai inteleg nimic pentru ca nici pana azi nu mi-a mai dat niciun semn.
garbo_7796
Postat pe 24 Septembrie 2012 04:40
3 luni ti se pare o perioada suficienta ca sa cunosti pe cineva, in care sa'ti pui increderea si toate sentimentele??? Sunt oameni care dupa 25 de ani de convietuire isi dau seama ca nu se cunosc in totalitate. Life goes on... si, plus de asta, nu aveti o istorie impreuna, nu aveti amintiri, copii, credite la banci, case, mai nimic de impartit. E vina unora ca dupa o luna de relatie isi fac deja iluzii prea mari in ce priveste persoana de langa ei...
Cred ca ti'a dat toate semnele posibile ca nu ii pasa... Restu' trage singura concluziile... continui sa te framanti sau iti continui viata... Bafta!
b727ana
Postat pe 24 Septembrie 2012 10:26
De la: garbo_7796, la data 2012-09-24 04:40:40Povestea mea este in felul urmator. Sunt intr-o relatie oficiala de 3 luni. Totul foarte frumos, pana acum 1 saptamana cand s-a schimbat brusc, fara nicio explicatie. In week end am fost cu el la o nunta, m-a prezentat familiei, prietenilor, totul bine. Tot in weekend i-am vazut in telefon un mesaj de la o tipa in care ii zicea :' bine gandacel", atat. Imediat dupa weekndul respectiv a devenit foarte rece fata de mine. Eu nu i-am spus nimic ca am vazut mesajul, insa l-am intrebat ce are de s-a schimbat asa brusc. Si nu a vrut sa vorbeasca cu mine. Si l-am lasat cateva zile. Cand am vazut ca el chiar nu vrea sa mai vorbeasca cu mine, i-am dat un mesaj in care i-am spus ca merit macar o explicatie pentru atitudinea lui, si l-am alintat ''gandacel'', stiind doar ca nu i-am spus niciodata asa. Si el mi-a spus ca o sa vorbeasca cu mine cand nu o sa mai trag concluzii pripite si cand o sa ma calmez din crize. Insa eu chiar i-am vorbit frumos. Imi da impresia ca vrea sa ma faca pe mine vinovata de faptul ca l-am descoperit. Si nici pana in momentul de fata nu vorbeste cu mine. Nu ii inteleg deloc atitudinea. Daca are pe altcineva, de ce ma tine legata de el? De ce nu imi zice in fata care e situatia? De ce nu vorbeste cu mine si ma lasa in aer? Asta l-am intrebat si pe el si mi-a spus aceeasi chestie, ca o sa vorbeasca cu mine cand o sa ma calmez. Nu mai inteleg nimic pentru ca nici pana azi nu mi-a mai dat niciun semn.
..."sunt intr-o relatie oficiala de ..." intrebarea mea este:...ce intelege tipa care a deschis topicul prin sintagma relatie oficiala?
caleidoscop
Postat pe 30 Septembrie 2012 21:26
nu intelege nimic, cum nu intelege nici multe altele. dar e un subiect de discutie bun, mai ales cand se plictiseste lumea si nu mai sunt telenovele la tv...
heartbit
Postat pe 3 Octombrie 2012 14:02
Lumeeeeeeeeee......si asa imi vine citeodata sa dau cu cutitul in piatra.
lylu
Postat pe 9 Octombrie 2012 23:11
De la: lylu, la data 2012-10-09 23:11:54 Lumeeeeeeeeee......si asa imi vine citeodata sa dau cu cutitul in piatra.


Dam amandoua cu cutitul in piatra, ca sa nu fii singura!
Luna_in_capricorn
Postat pe 10 Octombrie 2012 09:10
De la: Luna_in_capricorn, la data 2012-10-10 09:10:54
De la: lylu, la data 2012-10-09 23:11:54 Lumeeeeeeeeee......si asa imi vine citeodata sa dau cu cutitul in piatra.


Dam amandoua cu cutitul in piatra, ca sa nu fii singura!
Daaa adu si-o tira vinut sa ne incalzim.
lylu
Postat pe 10 Octombrie 2012 14:13
Buna,
Adevarat ca 3 luni inseamna o perioada destul de scurta sa apuci sa cunosti pe cineva, insa cam la aceasta perioada prieteniile iau sau nu o intorsatura placuta ....in cazul tau dupa 3 luni de prietenie a aratat ca de fapt nu e pentru tine. gata cu cerutul explicatiilor, cu datul telefoanelor sau mesajelor.
nu-l mai suna deloc. daca el va tine cu adevarat la tine, se va intoarce, te va cauta, te va suna.
daca in schimb a avut 2 relatii ( tu si cealalata) in paralel atunci chiar nu merita sa=-ti pierzi energia cu o asemenea persoana; consider-o inferioara tie. meriti ceva mai bun.
Succes!
garbo273499
Postat pe 10 Octombrie 2012 19:21
....relatie OFICIALA ...de trei luni....WOW!!! cum o fi asta?!
si te-a prezentat familiei la un eveniment (adica la nunta unuor prieteni de-ai lui); si consideri ca familia te-a placut?! pe ce te bazezi (vorba lu' Moromete)?! Chiar daca nu te-ar fi placut familia, iti dai seama ca nu-si puneau poalele-n cap acolo.
I-au atars atentia dupa ce au ajuns acasa, ceea ce cred ca s-a si intamplat si omul s-a retras din viata ta.
Problema mesajului in telefon e foarte putin importanta, important este ca tu i-ai umblat in telefon , prin mesaje si jurnalul apelurilor probabil.
Numai pentru asta, eu daca as fi in locul lui nici nu te-as mai baga in seama.
Daca te-a scos "la o nunta" nu inseamna ca sunteti intr-o relatie oficiala, poate a vrut sa "oftice" pe cineva!

apelez iar la admini sa nu-mi mai stearga posturile
adeline
Postat pe 17 Octombrie 2012 17:19
De la: adeline, la data 2012-10-17 17:19:44....relatie OFICIALA ...de trei luni....WOW!!! cum o fi asta?!
si te-a prezentat familiei la un eveniment (adica la nunta unuor prieteni de-ai lui); si consideri ca familia te-a placut?! pe ce te bazezi (vorba lu' Moromete)?! Chiar daca nu te-ar fi placut familia, iti dai seama ca nu-si puneau poalele-n cap acolo.
I-au atars atentia dupa ce au ajuns acasa, ceea ce cred ca s-a si intamplat si omul s-a retras din viata ta.
Problema mesajului in telefon e foarte putin importanta, important este ca tu i-ai umblat in telefon , prin mesaje si jurnalul apelurilor probabil.
Numai pentru asta, eu daca as fi in locul lui nici nu te-as mai baga in seama.
Daca te-a scos "la o nunta" nu inseamna ca sunteti intr-o relatie oficiala, poate a vrut sa "oftice" pe cineva!

apelez iar la admini sa nu-mi mai stearga posturile


Rosemaryyy
Postat pe 18 Octombrie 2012 00:07
Esti de 3 luni intr-o relatie oficiala si in wkend te-a prezentat familiei, tu nu i-ai spus ca ai citit mesajul si el ti-a zis sa te calmezi... Cam multe neconcordante. Daca tot vrei opinii pe net, ce drak de motiv ai sa infloresti realitatea??
quasaria
Postat pe 18 Octombrie 2012 04:49
Sunt destul de rautacioase comentariile pe aici, nu le pune la suflet, dar asa e lumea-rea-toata lumea crede ca se pricepe cel mai bine la o astfel de situatie, ca are deja experienta si alte lucruri de genul acesta. Eu, personal, nu am patit chiar un lucru asa de rau...adica sa nu imi spuna nimic, ci doar sa ma lase, dar nici departe nu a fost. Eu tot timpul am cerut explicatii si pt ca am stiut cum sa le cer, le-am si primit, dar tot a venit si timpul cand nu m-a mai cautat. Asa sunt baietii...lor nu le pasa ca si noua, fetelor, de persoana de alaturi, mai ales cand sunt tineri ei isi doresc sa aiba cat mai multa experienta cu diferite persoane, nu se limiteaza de pe acum la o singura persoana, unii vad casatoria un lucru f. indepartat, prin urmare, cu tine doar incearca alte lucruri pe care si le-au stabilit. Poate ca dupa 3 luni e cam devreme sa te gandesti la iubitul tau ca la un posibil partener, dar daca totusi de intampla, pt ca ai simtit ca de data asta e altfel sau pt ca il iubesti si te simti bine langa el, atunci o despartire de felul acesta deja provoaca destul de multa suferinta. Poate ca el deja are pe altcineva, dar tu continui sa plangi dupa el. Asa fac si multe fete la care li s-a frant inimioara, dar imi dau seama ca ei nu stiu lucrul asta si nici macar nu se gandeste oare cum te vei fi simtind tu acum. Ei isi continua viata si daca stiu cum sa o faca, in tot momentul pot avea ce fata le place. De acum inainte cred ca vei sti ca trebuie sa analizezi bine si indelungat persoana de langa tine, dar mai ales sa nu te implici de la inceput intr-o relatie despre care nu esti sigura ca va merge. Nu ai ce face in momentul de fata, sigur ca din orgliu nici tu nu il mai cauti sau incerci sa va impacati si nici sa nu o faci, chiar daca te simti tentata. Ei nu merita, sunt toti niste interesati si nepasatori. Ai rabdare sa apara in viata ta cine trebuie!
garbo_4658
Postat pe 18 Octombrie 2012 12:28
buna seara.eu am fost intr-o relatie 3 ani de zile,planuri,toate bune...plecase in alt oras in interes de servici,incepusem sa ne auzim din ce in ce mai rar.nu zic m-a durut enorm raceala si indiferenta lui,el zicea ca este din cauza stresului.dar am inteles ca e timpul sa renunt,ca ceva s-a schimbat.treptat incetasem sa il mai sun,ai trimiteam un sms cand si cand daca este ok si sa-i urez o zi buna.traiam totusi cu o mica speranta ca poate chiar e de la stres si asteptam momentul sa ai treaca starea,dar nimic.incercam sa nu ai arat cat de mult sufeream,ca peste noapte se spulberase tot,planuri,vise,momente de greu care ne-am fost aproape,promisiuni...deci daca ai doar 3 luni ar trebui nici sa nu te intereseze,sa nu faci caz.cam atat am avut de zis...o seara buna tutuor
garbo011164
Postat pe 22 Octombrie 2012 02:55
Cel mai bun lucru este sa il mai intrebi o data daca are de gand sa iti dea vreo explicatie (doar ca sa fii cu constiinta impacata ca ai incercat) si sa il lasi intreaba lui. Din ce ai scris mi-am dat seama ca tu pentru el ai fost doar un "trofeu" pe care el l-a pus pe un perete si acum alearga dupa altul. Asa sunt unii: se dau peste cap sa cucereasca o fata si cand au reusit isi pierd interesul si se orienteaza spre alta mai greu de cucerit. Considera ca relatia asta s-a terminat, spune-i "adio" omului asta si reorienteaza-te spre cineva cu mai multa maturitate. Nu te incapatana sa crezi ca el te tine legata de el, ci doar tu esti cea care nu reusesti sa pui punct. El demult s-a "lecuit" de aceasta relatie, dar nu are atata sange in vene sa o recunoasca in fata ta. Tu trebuie sa faci asta. Vei fi surprinsa ce usor va fi sa ii spui "noi doi am terminat".
angel_forever
Postat pe 5 Februarie 2015 21:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeti k relatia dintre un leu si o fecioara poate rezista mult timp?? 41 De la: KNIGHT_31 13 Decembrie 2010 01:04
Nebunie...otrava dulce 25 De la: kyra 21 Iunie 2009 19:36
Sex este tratament cosmetic 30 De la: estela 7 Iunie 2011 01:01
un sfat 20 De la: reyya 27 Noiembrie 2009 22:20
In situatia de fata ce sa fac mai intai? 102 De la: ellyse83 11 Aprilie 2010 18:31
Setari Cookie-uri