Traim clipa

draga mea chiar iti traiesti clipa bv super tare
dana_dgg
Postat pe 7 Mai 2010 14:27
parerea mea este CARPE DIEM adica traieste clipa ca ai doar o viata, mai gandestete si la sufletul tau!!
narcysa
Postat pe 8 Mai 2010 05:38
De la: Alexxandra, la data 2010-05-03 15:42:27
De la: reyya, la data 2010-04-25 23:15:45,,chinezul recunoscand singur ca nu se ridica la nobletea amantului" oh , daaaaaaaa..asta a fost maxima!!Este scris in DESTIN, mda..nu ne-ai spus Mama Omida ce spune..ca sa fie tabloul complet..Destinul si-l face omul , zi de zi , nu exista nimic predestinat !!! Esti ceea ce gandesti , esti exteriorizarea propriei tale vieti interioare. ,,Destinul"..,,asa a fost scris.." ..trebuia sa se intample"...imi creeaza doar un acut dispret vis a vis de cele/ cei care iau fatalitatea ca si soarta si nu-si transforma ei viata asa cum vor..Ia trimite-l Alexandro ..pe unul la mine sa ma vrajeasca frumos si sa-mi spuna ca ,,destinul a facut sa ne intalnim" ..si sa vezi ce primeste...hai lasa-ne cu teoriile astea fataliste.




Reyya vrei mess-ul chinezului?nu este teorie.este o realitate.eu nu inregistrez discutii mess ca altii.dar o voi face ca sa iti demonsrez ca nu este un basm.uite daca esti de acord va pun in legatura.sa te convingi ca aceasta e realitatea.referitor la destin ,omul nu il poate schimba, insa poate face in asa fel incat sa simta la o intensitate mai mica,urmarile unor intamplari rele din destinul lui.de aceea este bine ca macar odata in viata sa mergi la un astrolog bun.omul greseste mult cand nu accepta si necunoascutul,obscurul,limitandu-se doar la ce a invatat.mai departe, nu intelege,sau nu accepta pt ca este peste puterea lui de intelegere .si iti voi da un ex concludent.medicul meu de familie nu accepta sa imi dea retete pt tratamente naturiste,motivand ca ea nu crede in ele,pt ca nu a invatat despre ele.


in viata totul e posibil.....nu cred ca e nevoie sa demonstrezi cuiva ca zici adevarul...poate i se pare ei putin deplasata situatia lor

Cat despre noi...e totul bine si frumos
un_mister
Postat pe 8 Mai 2010 13:03
De la: un_mister, la data 2010-04-25 22:09:54Eu casatorita,el insurat...suntem colegi de servici.....probabil ca amandoi vrem si am gasit ce nu avem acasa sau....cine stie. Deocamdata sunt confuza si nu stiu unde vom ajunge asa....ne intalnim,ne iubim,mai vorbim la lucru ....in weekend daca nu ne putem vedea ma suna. Totusi e asa placuta acea senzati cand suntem impreuna,cand ne sarutam,nu mai zic de partea cealanta.....Nu vorbim si nu ne plangem de ce este in familia fiecaruia....el cu ale lui eu cu ale mele...Credeti ca e aiurea? Ca se va ajunge mai departe (divort) daca vom continua asa....credeti ca lucrurile se vor complica si mai mult?


Cu siguranta se vor complica. Asa am inceput si noi. Povestea ta e aproape identica cu a mea, De aceea imi permit sa-ti dau sfaturi. Cu timpul vei ajunge sa te indragostesti de el si atunci nu vei mai putea renunta asa de usor. iti vei dori din ce in ce mai mult sa fii cu el tot timpul, nu o sa te mai multumeasca franturile de timp in care va veti intalni. iti vei dori totul. Asa ca daca iti doresti sa fii cu sotul tau, renunta acum cat mai poti.
Anilus
Postat pe 9 Mai 2010 05:47
Ce sfatoasa esti cu altii!
Ia aplica tu la tine.
ps. suntem diferiti. Fiecare poate avea propria experienta. De regula avem tendinta de a raporta tot ce se intampla altora la experienta noastra. Nu mai judeca doar prin prisma a ceea ce ti s-a intamplat tie.
Doara
Postat pe 9 Mai 2010 07:40
De la: Anilus, la data 2010-05-09 05:47:12
De la: un_mister, la data 2010-04-25 22:09:54Eu casatorita,el insurat...suntem colegi de servici.....probabil ca amandoi vrem si am gasit ce nu avem acasa sau....cine stie. Deocamdata sunt confuza si nu stiu unde vom ajunge asa....ne intalnim,ne iubim,mai vorbim la lucru ....in weekend daca nu ne putem vedea ma suna. Totusi e asa placuta acea senzati cand suntem impreuna,cand ne sarutam,nu mai zic de partea cealanta.....Nu vorbim si nu ne plangem de ce este in familia fiecaruia....el cu ale lui eu cu ale mele...Credeti ca e aiurea? Ca se va ajunge mai departe (divort) daca vom continua asa....credeti ca lucrurile se vor complica si mai mult?




Ce sa povestesc
danutza19
Postat pe 9 Mai 2010 12:15
imdaaa....chiar nu ai ce sa povestesti....
mie...dedublarea asta intr=o relatie...pe langa faptul ca se simte...si se resimte in sufletul celui inselat....
mie mi se pare o lipsa de curaj, de a readuce in casnicie flacara care a pus la baza totul!
fleurdelis
Postat pe 9 Mai 2010 12:20
De la: Anilus, la data 2010-05-09 05:47:12
De la: un_mister, la data 2010-04-25 22:09:54Eu casatorita,el insurat...suntem colegi de servici.....probabil ca amandoi vrem si am gasit ce nu avem acasa sau....cine stie. Deocamdata sunt confuza si nu stiu unde vom ajunge asa....ne intalnim,ne iubim,mai vorbim la lucru ....in weekend daca nu ne putem vedea ma suna. Totusi e asa placuta acea senzati cand suntem impreuna,cand ne sarutam,nu mai zic de partea cealanta.....Nu vorbim si nu ne plangem de ce este in familia fiecaruia....el cu ale lui eu cu ale mele...Credeti ca e aiurea? Ca se va ajunge mai departe (divort) daca vom continua asa....credeti ca lucrurile se vor complica si mai mult?


Cu siguranta se vor complica. Asa am inceput si noi. Povestea ta e aproape identica cu a mea, De aceea imi permit sa-ti dau sfaturi. Cu timpul vei ajunge sa te indragostesti de el si atunci nu vei mai putea renunta asa de usor. iti vei dori din ce in ce mai mult sa fii cu el tot timpul, nu o sa te mai multumeasca franturile de timp in care va veti intalni. iti vei dori totul. Asa ca daca iti doresti sa fii cu sotul tau, renunta acum cat mai poti.


Sper desi nu cred ca sentimentrele nostre vor ramane asa,divortata si casatorita cu el nu ma vad....mai vedem noi ce facem .......Dar tu ai renuntat definitiv la el?? Cum ai reusit?? Sotul a aflat de relatia cu el??? Poti povesti daca tot ai trait aceasta experienta.

Eu sincer nu vreu sa scap de povestea noastra e frumoasa.
un_mister
Postat pe 9 Mai 2010 12:21
aia cu readucerea flacarei e discutabila: dar tot ramin la parerea mea ca intai iti inchei conturile curente si abia dupa aceea deschizi altele.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 12:22
De la: fleurdelis, la data 2010-05-09 12:20:36imdaaa....chiar nu ai ce sa povestesti....
mie...dedublarea asta intr=o relatie...pe langa faptul ca se simte...si se resimte in sufletul celui inselat....
mie mi se pare o lipsa de curaj, de a readuce in casnicie flacara care a pus la baza totul!


Lipsa de curaj.....nu cred ca e cuvantul potrivit....o sa analizez si poate voi gasi acel cuvant cheie......Aaaa si daca pana acuma al meu, sotia lui nu banuiesc inca nimic e bine
un_mister
Postat pe 9 Mai 2010 12:37
nu banuiesc dar SIMT!
aveti copii??

fleurdelis
Postat pe 9 Mai 2010 12:41
De la: fleurdelis, la data 2010-05-09 12:41:04nu banuiesc dar SIMT!
aveti copii??



Da....eu un baietel de 3 ani el o fetita de 1 an
un_mister
Postat pe 9 Mai 2010 12:48
o sa ajungeti probabil la o aventura si problema voastra cum gestionati mai departe... Oricare dintre voi se poate trezi ca isi rupe gatul, la modul mai mult sau mai putin figurat, pentru clipa respectiva.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 12:50
ei...copii aceia or sa creasca gresit!
din pacate! voi....o sa rezistati!
eu zic ca fiece copil merita sa traiasca frumos si curat!
fleurdelis
Postat pe 9 Mai 2010 13:07
fleur, alternativa ar fi sa se desparta. Tot rau pentru copii ar fi. La fel de rau ar fi pentru ei sa traiasca intr-o familie in care parintii nu se mai iubesc. Dar, din pacate, iubirea nu depinde de noi.... oricit am incerca sa alegem calea dreapta pentru copiii nostri.
Poti sa iei toate deciziile bune si urmarea sa fie un fiasco. Asa ca ... ce sfaturi poti sa dai? Intoarce-te acasa? Pina cind? Pina data viitoare?
Cit si cum poti sa tii un om linga cineva cu care, dintr-un motiv sau altul, nu mai constituie un cuplu?
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 13:17
Fiecare avem o raspundere...nu ne permitem si nici nu vrem sa ii facem pe micuti sa sufere.....am mai zis familia e familie.
un_mister
Postat pe 9 Mai 2010 13:39
he he... da. Familia e familie pina incepe sa se destrame. Si asta e doar inceputul.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 13:42
ce voiam eu sa zic! ca FATADELE.....fara CONTINUT! cad! se sfarama! se prabusesc!
voila!
fleurdelis
Postat pe 9 Mai 2010 13:45
categoric se vor complica,pentru ca in fiecare zi veti dori mai mult si in casnicie se racesc relatiile si daca celalat e destet isi da seama si urmeaza suferintele.Cand iti cladesti fericirea pe nefericirea celuilalt vaei fi toata viata nefericita.
garbo079365
Postat pe 13 Mai 2010 10:37
poate ma contrazic acum singura....noi traim ce nu traim acasa langa parteneri...nu se pune problema divortului sa fim noi 2 impreuna...asta nuuu,doar ne iubim si suntem fericiti atunci cand suntem doar noi 2.
un_mister
Postat pe 13 Mai 2010 20:05
Tu si numai tu sti ce-i mai bine pentru tine, ce-ti doresti de la viata si ce vrei sa faci cu viata ta.Dar te sfatuiesc sa te pregatesti pentru ce-i mai rau daca se afla pentru ca in toata povestea asta tu esti cea care o sa aiba cel mai mult de suferit si de pierdut.
miruna77
Postat pe 21 Mai 2010 10:56
Daca spui ca nu te vezi divortata si casatorita cu el, atunci inseamna ca stii ce ai de facut
Si totusi, casatoria/casnicia nu e o joaca de adolescenti
hot_coffee
Postat pe 21 Mai 2010 15:01
E nepotrivit a da sfaturi... Cred eu...
Ei stiu mai bine ce e de facut in situatia lor...
Si apoi... sa faci pe lupul moralist... de parca toata lumea ar trebui sa tina cont de morala... iar e nepotrivit...
Viata e extrem de complicata si orice ai face... oricum ar fi... ramai cu pareri de rau si suferinta oricum exista...
E deja tarziu.... iar "raul" e deja facut.
Viata te pune in fata unor incercari, din care nicicum nu iesi bine.
picaturaderoua
Postat pe 21 Mai 2010 15:53
ce sa traim??
clipaaa??
pai cum doar clipaaaaaaaaaaaaaa???
fleurdelis
Postat pe 21 Mai 2010 20:05
Buna ,nu sunt in situatia de a da sfaturi pentru ca si eu ma aflu in aceeasi situatie ,diferenta este ca pe noi ne despart destui km nu suntem in acelasi oras amandoi si singurul mod de comunicare este telefonul si netul.Prin urmare vorbim destul de mult la telefon si stim unul de altul ,mai tot ce face asta incluzand si familiile noastre:e bolnav copilul etc.Nu ne-am pus nicodata problema divortului cand ne-am cunoscut stiam amandoi in situatie de risc suntem si cu toate astea am acceptat totul.E minunat ceea ce simtitm cand suntem amandoi ..stiu ca unele vor spune ca daca vorbesti acasa cu sotul se vor remedia toate ...voi asa crede-ti?Eu sincer cred ca nu se va remedia nimic ,o saptamana,doua ,trei se va schimba ceva iar apoi se va reveni la starea initiala.Acasa la amandoi e teoretic totul ok,noi ne povestim mai tot ce facem cu familiile noastre unde mergem ...in primul rand suntem prieteni si ne cerem sfatul reciproc.E greu de tinut o astfel de relatie in primul rand e sentimentul de vina ,apoi ca orice om iti doresti mai mult ,dar revii cu picioarele pe pamant si-ti amintesti de promisiunea facuta ca fiecare va merge mai departe cu familia lui.
garbo115959
Postat pe 22 Mai 2010 09:16
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-09 07:40:00Ce sfatoasa esti cu altii!
Ia aplica tu la tine.
ps. suntem diferiti. Fiecare poate avea propria experienta. De regula avem tendinta de a raporta tot ce se intampla altora la experienta noastra. Nu mai judeca doar prin prisma a ceea ce ti s-a intamplat tie.


Ti se pare ca judec. Eu i-am relatat povestea mea... in 2 cuvinte. daca s-a inteles de aici ca judec... imi pare rau. Asa am inceput si eu si probabil ca stii, ca am vazut ca ai postat pe subiectul meu, si ulterior s-au complicat lucrurile.
Dar, de ce sa nu iau in considerare si varianta ca nu toate femeile gandim si simtim la fel in momentul in care suntem implicate intr-o relatie intima.
Anilus
Postat pe 24 Mai 2010 09:08
De la: un_mister, la data 2010-05-09 12:21:52
De la: Anilus, la data 2010-05-09 05:47:12
De la: un_mister, la data 2010-04-25 22:09:54Eu casatorita,el insurat...suntem colegi de servici.....probabil ca amandoi vrem si am gasit ce nu avem acasa sau....cine stie. Deocamdata sunt confuza si nu stiu unde vom ajunge asa....ne intalnim,ne iubim,mai vorbim la lucru ....in weekend daca nu ne putem vedea ma suna. Totusi e asa placuta acea senzati cand suntem impreuna,cand ne sarutam,nu mai zic de partea cealanta.....Nu vorbim si nu ne plangem de ce este in familia fiecaruia....el cu ale lui eu cu ale mele...Credeti ca e aiurea? Ca se va ajunge mai departe (divort) daca vom continua asa....credeti ca lucrurile se vor complica si mai mult?


Cu siguranta se vor complica. Asa am inceput si noi. Povestea ta e aproape identica cu a mea, De aceea imi permit sa-ti dau sfaturi. Cu timpul vei ajunge sa te indragostesti de el si atunci nu vei mai putea renunta asa de usor. iti vei dori din ce in ce mai mult sa fii cu el tot timpul, nu o sa te mai multumeasca franturile de timp in care va veti intalni. iti vei dori totul. Asa ca daca iti doresti sa fii cu sotul tau, renunta acum cat mai poti.


Sper desi nu cred ca sentimentrele nostre vor ramane asa,divortata si casatorita cu el nu ma vad....mai vedem noi ce facem .......Dar tu ai renuntat definitiv la el?? Cum ai reusit?? Sotul a aflat de relatia cu el??? Poti povesti daca tot ai trait aceasta experienta.

Eu sincer nu vreu sa scap de povestea noastra e frumoasa.




Povestea mea completa o poti citi la subiectul ''poate iubi un barbat doua femei in acelasi timp?''...
Atata timp cat poti sa pastrezi relatia in faza asta e bine pentru tine. Lucrurile se complica in momentul in care apare iubirea. De multe ori mi-am pus intrebarea daca copii intr-o casatorie sunt motivul pentru care e bine sa pastrezi aceea castorie, indiferent de cum decurge viata de cuplu, si am ajuns la concluzia ca nu. In conditiile in care se ajunge la certuri nesfarsite, tensiune si altele de acest gen, parere mea e ca e mult mai distructiv pentru psihicul copilului sa traiasca intr-oasemenea atmosfera decat cu parintii separati. Nu exista o reteta, si nu fac aluzie la casnicia ta despre care nu stiu nimic, e o constatatare a mea bazata pe experienta proprie.
Eu mi-am iubit sotul care a avut si are in continuare o mare pasiune pentru bautura. Nu am renuntat la el deoarece aveam un copil impreuna si m-am gandit ca este mai bine sa creasca cu un tata. Ulterior, copilul mi-a spus ca ii este rusine cu un asemenea tata si ca ar fii fost mai bine daca nu era langa noi. Mi-am distrus tineretea traind cu un astfel de om, care nu mi-a oferit niciodata ceea ce doream pentru ce???? Asa ca... trageti voi concluziile din asta.
Anilus
Postat pe 24 Mai 2010 09:35
Anilus imi pare rau pentru tine.Uneori regret ca m am casatorit...prea devreme.Acum asta e,merg mai departe si incerc sa fiu fericita dar sa nu ranesc persoanele de langa mine...copii, sotul.
un_mister
Postat pe 24 Mai 2010 09:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fidelitate.... Moralitate.... 86 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:01
buna 2 De la: garbo_3591 29 Mai 2012 09:42
Iubire peste ani 20 De la: helga0 18 Aprilie 2012 18:41
Doi barbati si eu la mijloc????? 132 De la: ungardelia 28 Ianuarie 2010 20:06
minte si apoi ii pare rau 3 De la: melania33 22 Mai 2011 10:07
Setari Cookie-uri