desi sunt cu o alta persoana inca iubesc barbatul interzis :(

Povestea mea incepe in urma cu un an si jumatate.....cand am inceput sa filtrez cu un barbat insurat,ne cunosteam de mult timp dar nu m-am gandit nici o secunda ca va fii ceva intre mine si EL. Stiam ca are pe cineva,dar nu stiam ca este casatorit...am inceput sa ne vedem sa ne intalnim si sa ajungem mai departe.dupa un timp cam o luna aflu k este casatorit....ma deranjat lucrul asta...dar am zis k e ceva trecator nu va fii o relatie mai lunga hotarata k voi renunta ....ma iubea...simtem lucrul asta ..era foarte grijului cu mine si ma simteam bine cu el,era mai mare decat mine cu 8 ani!La o luna si o saptamna aflu k sunt gravida...am mers la medic si am facut avort fara ca el sa stie..nu am vrut sa il fac responsabil de acest lucru pt k stiam k eu st vinovata de tot ceea ce se intampla...dupa ce am iesit de la medic i-am zis..sa suparat putin pt k nu l-am anuntat dar m-a sustinut morarul pt k eu incepusem sa regret de ceea ce am facut...dar m-am consolat cu gandul k nu puteam creste un copil fara tata si nu vroiam sa-l despart de nevasta-sa.A trecut si asta,relatia a continuat si intr-o zi stand la ocazie sa prind masina sa merg la tara...opreste masina o persoana comuna de-a noastra care mergea la tara si intamplator era in masina si sotia barbatului pe care eu il iubeam si aveam o relatie ...pe drum aflu ca este gravida in 4 luni exact cat trebuia sa am eu daca nu faceam avort...m-am simtit fff rau atunci am crezut k pica cerul pe mine....seara urma sa ma intalnesc cu el i-am reprosat lucrul asta dar l-am iertat si am continuat si pe zi ce trecea il iubeam din ce in ce mai mult.....am continuat relatia pana in momentul in care a venit momentul ca el sa devina tatic ,atunci eu am hotarat sa rupem relatia...dar in zadar pt k el ma cauta si eu asteptam cu nerabdare sa vb cu el ...vb la telefon dar nu ne mai intalneam...intr-o zi m-am hotarat sa imi caut pe altcineva ca sa scap de aceasta suferinta si intamplarea se face ca verisorul lui primar sa imi faca curte fara ca el sa stie ca eu am avut o relatie.....am incepu relatia cu acest baiat insa dupa 6 luni am ajuns sa cred k m-am mintit si k inca il iubesc pe acel om insurat si nu pot sa ma despart cu gandul k nu mai este cu mine ...il visez noapte si in fiecare zi e prezent in mintea mea...cu lacrimi in ochi va scriu aceste randuri ca regret...st fff multumita de prietenul meu...ma iubeste dar nu pot sa ma eliberez de aceea persoana care imi cauzeaza atata suferinta si de fiecare data cand ne intalnim pt k nu pot sa evita acest lucru deoarece st rude si se viziteaza ma simt fff rau imi vine sa ma bag in pamant si sa urlu de suferinta
garbo190789
Postat pe 7 Decembrie 2011 10:38
ce-a fost a fost... lasa regretele si vina in trecut, nu poti schimba nimic ...

Traieste prezentul alaturi de cel care te iubeste
elisavuri
Postat pe 7 Decembrie 2011 10:50

alta telenovea...
zambila
Postat pe 7 Decembrie 2011 10:51
las' ca trece ...
jeanette40
Postat pe 7 Decembrie 2011 10:56
"las ca trece". Credeti ca ea nu asteapta acelas lucru, si anume sa treaca?? Daca i-am putea porunci inimii ce bine ar fi...insa nu e deloc asa. Inima nu respecta regului, e f adevarat. Sfatul meu draga mea este sa te rogi la Dumnezeu si Maica Domnului cu toata taria sa te intareasca sa treci peste, sa-ti vezi de viatza, ca de uitat sau sa te astepti sa-ti treaca nu va f posibil. Este ca o rana: cu cat incerci sa o vindeci cu atat ea se adanceste mai mult...Dar trebuie sa te gandesti ca are un copil, si nu iti poti cladi fericirea pe nefericirea sotiei si a copilului.Succes si mergi mai departe, pt ca nu ai de ales. Bucurate de ceea ce ai acum. Il vei pastra in suflet cu sigurantza, dar atat...Va trebui sa il vezi ca pe un teren minat, adica niciodata nu vei putea pasi pe el, in caz contrar se va produce dezastrul. Pupici si putere!!!
mary180876
Postat pe 17 Martie 2012 18:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Demonstratii de iubire 91 De la: Alecsx 6 Februarie 2013 10:30
A CRESCUT SEPTELUL 1 De la: garbo270271 19 Martie 2012 01:19
Un sfat, va rog!!! 36 De la: MissWrong 15 Septembrie 2011 12:17
Trairi 29 De la: albastrea14 13 Octombrie 2014 16:17
FEMEILE SI RAZBUNAREA LOR... 142 De la: LILO 9 Septembrie 2009 06:12
Setari Cookie-uri