RELATII INTERZISE

Buna dimineata!Citesc si recitesc comentariile voastre si chiar imi place cum va exprimati parerile,fie ele chiar si mai dure.Hai sa lamurim un lucru!Eu am spus ca iubesc un om,insurat,cu doi copii.Desi stiu ca simte ceva pt.mine,desi stiu totul despre situatia lui familiara,nu voi profita niciodata de veriga slaba pentru a fi eu fericita si el stie lucrul acesta.Il iubesc pentru ca asa a fost scris,il iubesc neconditionat,il voi iubi mereu,fara a afecta in vre-un fel linistea copiilor.Citeam undeva ca mult mai mult sunt afectati copii daca cei doi stau formal impreuna.Sunt intr-u totul de acord,cel putin in cazul lui.Insa eu am o alta teorie:Eu sunt un caz din multele cazuri in care copii isi impart inima in doua.La varsta de 8ani,mama a divortat,am ramas doar cu ea.Ulterior m-a trimis la bunicii mei care m-au crescut.Am trait cu sufletul impartit si pot spune ca nu am avut de suferit in viata.Chiar daca am trecut si prin greu,nu pot pune asta pe seama divortului dintre parinti.Parerea mea este ca un copil poate gresi,sau nu,alaturi de ambii parinti.La 20ani mi-am pierdut mama,cu tata nu am mai vorbit de 18ani din cauza familiei lui.Mi-am pierdut si bunicii,care m-au iubit ca pe copilul lor.Am trecut prin aceste cumpene cu greu,stiu ce inseamna suferinta,stiu ce inseamna sa pierzi tot ce ai mai drag pe lume.Acum sunt singura,alaturi de un om gelos,indragostita de un barbat casatorit caruia nu vreau sa-i provoc suferinta.....Voi ce ati face in locul meu,in aceasta situatie???
carmenpaula67
Postat pe 6 Mai 2010 07:35
eu zic ca ar trebui sa ai o ocupatie placuta ca sa nu te mai gandesti la ce sa intamplat, si cred ca dragostea nu are varsta putem sa iubim atunci cand avem si 60 ani nu crezi?sper sa treci cu bine, cine aspus ca iubirea nu doare?
narcysa
Postat pe 6 Mai 2010 08:33
dupe mini....daca nu i love nu doare....zic io.....
nazirra
Postat pe 6 Mai 2010 08:36
si zici bini
eladaela
Postat pe 6 Mai 2010 08:49
pup fetita!!!!!!!
nazirra
Postat pe 6 Mai 2010 08:51
Pai ratiunea care ne deosebeste de animale unde-i? Te-ai indragostit de prietenul tau si acum de cumnatul sau, peste un an vei fi cu respectivul dar te vei indragosti de un altul?
garbo007455
Postat pe 6 Mai 2010 09:58
Fiecare dintre noi abia stim ce sa facem in locul nostru....asa ca tu fa ce simti...ce vrei...ce poti.
stai singura macar cateva luni si apoi te dumiresti.Si celalalt daca-i insurat ....este ambiguu tot ce-i pe acolo.Ia o pauza si mai vezi ce-o fi.
parerea mea...eu sunt curioasa doar ce vei face ..in rest nu te lua dupa mine
sigmir
Postat pe 6 Mai 2010 17:46
Iar poveste d`aia tip telenovela?
AMELYY
Postat pe 6 Mai 2010 17:55
viata fiecaruia dintre noi e un fel de "telenovela"...asa ca, de ce am lua in gluma ce se intampla in viata ei??
dede
Postat pe 6 Mai 2010 19:34
o relatie cu un barbat insurat si cu 2 copii..e foarte complicat si te implica pe tine dar sint si victime colaterale.
nu stiu....tu esti fericita? ptr ca daca ai ajuns in stadiul in care doar suferi e momentul sa iei o decizie.
anika
Postat pe 6 Mai 2010 20:44
Carmen,
lasa lucrueile sa decurga normal. Atata timp cat nu fortezi in nici un fel persoana pe care o iubesti sa ia o hotarare ...pe care, eventual, ti-o va reprosa tie ulterior sau va sta in calea iubirii vosastre neconditionate, si el isi doreste sa fie cu tine, nu vad nimic rau in asta. iubirea unilaterala provoaca suferinta. se pare ca suferinta te-a urmarit toata viata, eu zic ca trebuie sa gandesti pozitiv si sa alegi pentru tine varianata care sa te faca , macar multumita daca nu fericita.incearca o discutie cu el si ai sa vezi ca o sa te simti mai bine. in orice caz povestea ta nu mi se pare ca ar fi o iubire interzisa. si , sincer, nu faci bine ca o privesti asa. in definitiv e vorba despre iubire... doar nu ai omorat pe nimeni
Anilus
Postat pe 7 Mai 2010 07:44
Da,Anilus,ai perfecta dreptate!!...Voi lasa timpul sa decida,voi lasa lucrurile asa cum sunt si nu voi incerca sa fortez cu nimic mersul evenimentelor.Este cat se poate de corect cum ai gandit si sfatul,sau parerea ta este demn de luat in seama si de urmat.Iti multumesc!
carmenpaula67
Postat pe 7 Mai 2010 16:58
"..Este cat se poate de corect cum ai gandit si sfatul,sau parerea ta este demn de luat in seama si de urmat.Iti multumesc! "

auzi draguta..?,intreb si eu..,sfaturili alilalte...,le-ai citit?,nu-ti inspira nimic?
roby_cado
Postat pe 7 Mai 2010 18:42
da' ce?
e clab de lecturi p'acilea,bre,roby?

ce pretentii exagerate ai,moncher!
auzi,cica sa citeasca si celelalte sfate...
se oboseste neuronu' inutil,bre...
preciouss
Postat pe 7 Mai 2010 18:46
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 18:47
Ba da,Roby si comentariile tale sunt purtatoare de mesaje,dar,scuza-ma,unele cuvinte sunt rautacioase si nu raspund la provocari.Asta nu inseamna ca nu am luat in seama vorbele tale.
carmenpaula67
Postat pe 7 Mai 2010 18:51
De la: roby_cado, la data 2010-05-07 18:42:58"..Este cat se poate de corect cum ai gandit si sfatul,sau parerea ta este demn de luat in seama si de urmat.Iti multumesc! "

auzi draguta..?,intreb si eu..,sfaturili alilalte...,le-ai citit?,nu-ti inspira nimic?

roby, nu duce la nimic sa fii acid. chiar daca nu esti de acord cu semenul tau poti fii mai bland. pe lumea asa nu sunt toti puternici ca tine. in ceea ce priveste oful tau sunt sigura ca timpul te va vindeca. depinde doar de tine sa urgentezi procesul.in rest, rabdare si tutun
Anilus
Postat pe 7 Mai 2010 19:59
http://salvatiromania.wordpress.com/2010/05/07/inceputul-sfarsitului-analiza/
alexxandra
Postat pe 7 Mai 2010 20:23
Ma tot gandeam daca tot ceea ce scriem noi aici se pot numi sfaturi,ca de fapt ne dam cu parerea despre sentimentele unui om care sincer ar vrea sa stie ce sa faca.Eu zic draga carmen ca ar trebui sa-ti aperi dragostea sa o faci sa fie adevarata daca asta iti doresti ..cat despre ,,el'' in momenul in care va sti cu adevarat ceea ce simti atunci va putea lua si el o hotarare.Nu spun ca-si va parasi familia pentru relatia voastra..dar cine stie ..important este sa incepeti de undeva.
garbo115959
Postat pe 7 Mai 2010 21:48
"..Nu spun ca-si va parasi familia pentru relatia voastra..dar cine stie .."

..poate ai noroc..,merita incercat..

in dragoste si razboi...,totul e permis..


roby_cado
Postat pe 8 Mai 2010 02:09
Buna dimineata!..De multe ori o parere poate fi considerata un sfat.Eu nu am prieteni si asta pentru ca aceasta calitate,respectata candva,a devenit conditionata de ceva anume.Pe voi va pot considera prieteni pentru ca incercati sa ma ajutati dezinteresat,ceea ce este un lucru foarte bun in ziua de azi.Faptul ca m-am indragostit de persoana nepotrivita nu a fost un lucru premeditat,a fost predestinat.Totul in viata,merita o sansa si poate aceasta relatie va avea un viitor.Nimic in lume nu este intamplator si fiecare eveniment are un scop precis.Probabil ca timpul va fi cel care va decide.Am aflat ca ei nu mai sunt''sot si sotie''(practic,vorbind)de 15 ani,ceea ce inseamna ca motivul pt care nu au divortat,sunt copii.Cu siguranta ea are o relatie cu altcineva si probabil si el.Deci,voi crede-ti ca ar mai avea vre-un rost sa sper,desi el mi-a spus ca ma iubeste?..Sau,cum interpreta-ti voi acest stil de viata?..
carmenpaula67
Postat pe 8 Mai 2010 06:46
De la: carmenpaula67, la data 2010-05-08 06:46:51Buna dimineata!..De multe ori o parere poate fi considerata un sfat.Eu nu am prieteni si asta pentru ca aceasta calitate,respectata candva,a devenit conditionata de ceva anume.Pe voi va pot considera prieteni pentru ca incercati sa ma ajutati dezinteresat,ceea ce este un lucru foarte bun in ziua de azi.Faptul ca m-am indragostit de persoana nepotrivita nu a fost un lucru premeditat,a fost predestinat.Totul in viata,merita o sansa si poate aceasta relatie va avea un viitor.Nimic in lume nu este intamplator si fiecare eveniment are un scop precis.Probabil ca timpul va fi cel care va decide.Am aflat ca ei nu mai sunt''sot si sotie''(practic,vorbind)de 15 ani,ceea ce inseamna ca motivul pt care nu au divortat,sunt copii.Cu siguranta ea are o relatie cu altcineva si probabil si el.Deci,voi crede-ti ca ar mai avea vre-un rost sa sper,desi el mi-a spus ca ma iubeste?..Sau,cum interpreta-ti voi acest stil de viata?..

la voi este vorba de o iubire impartasita? v-ati declarat iubirea, sau doar asa ai interpretat comportamentul lui fata de tine ca fiind iubire? vezi tu, faptul ca sunt cumnati complica lucrurile dar, pe de-alta parte , dupa cum ti-am mai zis, nu le fac interzise si nici impoasibile. daca exista dragoste intre voi merita sa faceti eforturi sa lamuriti lucrurile si cu ceilalti. de multe ori lipsa comunicarii duce la suferintecare nu-si au rostul. apropo, el cati ani are?
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 07:55
De la: Anilus, la data 2010-05-08 07:55:12
De la: carmenpaula67, la data 2010-05-08 06:46:51Buna dimineata!..De multe ori o parere poate fi considerata un sfat.Eu nu am prieteni si asta pentru ca aceasta calitate,respectata candva,a devenit conditionata de ceva anume.Pe voi va pot considera prieteni pentru ca incercati sa ma ajutati dezinteresat,ceea ce este un lucru foarte bun in ziua de azi.Faptul ca m-am indragostit de persoana nepotrivita nu a fost un lucru premeditat,a fost predestinat.Totul in viata,merita o sansa si poate aceasta relatie va avea un viitor.Nimic in lume nu este intamplator si fiecare eveniment are un scop precis.Probabil ca timpul va fi cel care va decide.Am aflat ca ei nu mai sunt''sot si sotie''(practic,vorbind)de 15 ani,ceea ce inseamna ca motivul pt care nu au divortat,sunt copii.Cu siguranta ea are o relatie cu altcineva si probabil si el.Deci,voi crede-ti ca ar mai avea vre-un rost sa sper,desi el mi-a spus ca ma iubeste?..Sau,cum interpreta-ti voi acest stil de viata?..

si inca ceva...va vedeti cand esti cu prietenul tau?
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 07:57
Da,stie ca il iubesc si stiu ca ma iubeste!!..Ne vedem,dar foarte rar,insa comunicam mult pe mess.Are 42ani,este un tip super,cu calitati si probabil defecte.Sincer,nu stiu cum si daca relatia aceasta are vre-un viitor
carmenpaula67
Postat pe 8 Mai 2010 10:57
timpul si iubirea iti va da raspunsul pe care-l astepti.depinde de tine cat de mult poti sa induri. mai devreme sau mai tarziu vei gasi raspunsul mult asteptat. sunt alaturi de tine, deoarece si eu ma lupt cu o iubire, considerat a fii imposibila, si stiu cat este de dureros. dumnezeu sa ne ajute pe amandoua si pe altii ca noi.
asculta melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=hyaXGr1DQqg ,mie mi se potriveste de minune. ma atinge exact acolo unde ma doare cel mai tare...in inima.... sa-mi spui ce parere ai
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 13:17
Nu am reusit sa gasesc melodia,dar ascult acest gen de muzica,desi uneori ma deprima.Nu intotdeauna melodiile de suflet sunt indicate mai ales in situatiile in care suntem noi.Nu crezi,Anilus,ca am dreptate?..Fac bine pe moment,dar te intristeaza ulterior si parca lumea dispare in jurul tau...
carmenpaula67
Postat pe 8 Mai 2010 20:04
carmen, ma intreb cum ai aflat tu ca SIGUR nu mai sint "sot si sotie practic vorbind" de 15 ani? Eu sint asa, mai sceptica....
quasaria
Postat pe 8 Mai 2010 20:07
De la: carmenpaula67, la data 2010-05-08 20:04:52Nu am reusit sa gasesc melodia,dar ascult acest gen de muzica,desi uneori ma deprima.Nu intotdeauna melodiile de suflet sunt indicate mai ales in situatiile in care suntem noi.Nu crezi,Anilus,ca am dreptate?..Fac bine pe moment,dar te intristeaza ulterior si parca lumea dispare in jurul tau...

eu nu ascult deloc manele. dar mi l-a recomandat o prietena si azi m-am hranit cu nefericirea mea toata ziua. o sa-mi treaca . eu sunt o persoana vesela dar mai am si momente d'astea din cand in cand.
melodia se cheama ''numele tau de azi il voi uita- adi minune''... are ritmuri grecesti, mabndoline si banjouri... te unge pe suflet atunci cand esti ranit in dragoste.
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 20:14
cred ca pe mine nu m-a ranit nimeni suficient de mult sa ma determine sa ascult manele...inca.... Da'ai si tu dreptate. Te unge pe suflet uneori sa realizezi ca exista lucruri mult mai jalnice pe lumea asta decit ca nu te iubeste xulescu. De exemplu, Adi Minune.
quasaria
Postat pe 8 Mai 2010 20:17



nu-ti place Adi minune!?! da' ce-are omu'?sau n-are?
liaiedera
Postat pe 8 Mai 2010 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-mi recapat increderea in mine? 69 De la: garbo064415 25 Noiembrie 2012 12:47
O poveste cu sad-end 39 De la: betty37 1 Martie 2011 19:56
De ce barbatii casatoriti cauta relatii extraconjugale? 458 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
ne vom impaca vreodata? 221 De la: garbo243377 31 Octombrie 2011 21:20
o relatie prea scurta 26 De la: Dor_marunt 1 Iulie 2010 06:15
Setari Cookie-uri