Eu mi-am rezolvat problemele aflati si voi daca sunteti interesati...

Buna ,
sunt de ceva vreme aici si am tot citit pe la diverse rubrici..unele mi se par fabricate, altele mai reale...dar nu asta vreau sa va spun.
Nu are rost sa va mai povestesc si amanuntele vietii mele pentru ca nu astea conteaza. Uneori, din cauza copacilor nu vezi padurea. Pe scurt imi mergeau toate pe dos: sentimental prost, banii nu veneau, nimic nu se misca, doar datoriile si nervii mei cresteau. Incepusem sa cred ca exista farmece, ca sunt blestemata ca trebuie sa fie ceva care sa ma impiedice. Eu de altfel sunt o luptatoare si incepusem sa cred ca deja ma bat cu morile de vant. Deranjasem prea multa lume prin incapatanarea mea. Soacra-mea nu m-a avut la inima de cand i-am calcat pragul adica acum 15 ani, chiar daca atunci cand am venit mi-am luat si angajamentul sa cresc copilul alteia care ramasese in grija sotului meu, eu neavand copii. Dupa un timp mi-am stricat si relatiile cu cumnatul meu care este preot calugar la o manastire....de maici
M-au suparat foarte tare si atunci i-am spus in fata ceea ce cred despre el, un lucru adevarat dar pe care nu dorea sa-l stie nimeni.... banuiti voi care este ....
In sfarsit se adunasera cam multe in timp.Incepusem sa ma gandesc daca nu m-au blestemat.... deja nici eu nu mai stiam..
Discutand cu o prietena mi-a spus ca are de la cineva un numar de telefon al unei doamne care se ocupa de astrologie. Stiam ce este astrologia dar nu disutasem inca cu nici un asstrolog. Am luat numarul de telefon si am sunat. M-am programat si vreau sa va spun ca am ramas uimita de ceea ce a putut sa-mi zica.Tipa mi-a deschis si cartile de tarot , mi-a explicat problemele si cauzele lor si m-a invatat ce sa fac. Eu o tineam pe a mea pe undeva adica voiam sa vad daca am farmece sau blesteme ca sa-mi iasa din cap. Atunci m-a masurat si mi-a taiat legaturile care nu erau asa grave cum credeam eu. M-a invatat sa -mi fac protectie.Am uitat sa va zis ca doamna lucreaza cu reiki. Auzisem de bioenergie, reiki, radiestezie dar nu stiam ce anume se poate face. Credeam ca se face numai terapie adica la ei apeleaza numai cei bolnavi. Probabil ca Dumnezeu a vrut ca eu sa o cunosc si sa ma ajute dar, sa nu credeti ca este usor deoarece si mi-a mi-a dat niste rugaciuni de spus si sa tin post. Acum sunt fericita si sunt bine, multumesc lui D-zeu! S-au indreptat lucrurile si ma bate gandul sa fac macar un grad din reiki ca imi spunea ca este bine pentru sanatate si protectie. Va ganditi cat m-a costat? foarte putin...eu eram speriata de preturile mari vehiculate si de foarte multi care zic ca te ajuta si care nu iti fac nimic. Cineva imi propusese la un moment dat o alternativa cu un psiholog gandindu-se ca am un blocaj in interior. Da, sunt si blocaje interioare, dar, terapia inseamna multe ore si multi bani, iar psihologul nu te lamureste decat partial. Stiu asta pentru ca am avut la un moment dat un prieten foarte bun si mai mult facea experimente decat sa solutioneze... Nu vreau sa generalizez.Eu pot sa spun doar atat:cand nu mai aveam speranta si nu mai stiam incotro s-o iau si ce sa mai fac, cand nu integeseam de ce mi se intampla ceea ce mi se intampla fiind convinsa ca nu am facut decat bine , iar daca am deranjat pe cineva a fost numai ca sa ma apar... atunci D-zeu a considerat ca merit sa aflu adevarul si sa-mi rezolv problemele daca vreau sa inteleg cu adevarat. Acum cand am inteles cum stau lucrurile, nu regret nimic, nu urasc pe nimeni , situatia s-a schimbat.Pana si cumnata-miu vorbeste cu mine dupa 6-7 ani nici eu nu mai stiu...
Soacra-mea la fel...
Sunt aparente, probabil ca inca in spate nu le sunt draga dar macar nu mai am acea atmosfera de stres si scandal....
Din punctul meu de vedere eu sunt fericita si multumita si ma simt usoara ...si cand vad ca lumea sufera... simt nevoia sa-i ajut ...tocmai pentru ca stiu si am trecut prin prea multa suferinta... prea mult timp...
Daca vrei sa schimbati ceva, incepeti cu voi...
Daca voi vreti totul este foarte usor....
Va trebuie doar indrumare pentru cei care au nevoie... pentru ceilalti, care se pot descurca singuri... bravo lor!
pushika
Postat pe 15 Martie 2010 21:15
Madam, chiar ne crezi idioate? Ia deschide cartile alea de tarot daca tot esti tare si vezi ca deja ai plictisit de cate ori ai repetat asta. Sa ii spui lui Mutu ca nu tu esti "astroloaga".
Doara
Postat pe 15 Martie 2010 21:20
doaro...calm,mami,calm...
preciouss
Postat pe 15 Martie 2010 21:22
Da-s calma. Vreau sa o enervez pe ea. Poate-mi deschide cartile si imi spune si mie ceva de dulce.
Doara
Postat pe 15 Martie 2010 21:23
bluelight
Postat pe 15 Martie 2010 21:25
despre ce-i vorba, ca mi-e lene sa citesc?
Tylly
Postat pe 15 Martie 2010 21:26
mai mie nu mio-e lene da.....
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 21:28
haoleo!
hai la mama homida sa-ti ghiceste in tarot,sa-ti dezleaga cununiile,sa-ti scoate hargintu' viu din dumneata,sa-ti face descantece de dragoste,sa-ti face de bani,de avere,de mosteniri...
preciouss
Postat pe 15 Martie 2010 21:29
da, da, de avere vreau! fa-mi de-un unchi senil prin America, poti?
Tylly
Postat pe 15 Martie 2010 21:30
pot,da te costa decat doojdemii de coco...
preciouss
Postat pe 15 Martie 2010 21:33
las-o dreaq!

zi-mi de deochi...

Tylly
Postat pe 15 Martie 2010 21:34
haoleo!
cu doojde maturoaie
cu doojde perechi de c o a. e
vine preci imediat
si te scoate din rahat
ca maru',ca paru',ca un fir de trandafir,
tare ca piatra,iute ca sageata,
la anu' si la multi ani!
preciouss
Postat pe 15 Martie 2010 21:37
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 21:38
ioi, mor aici!!!

Tylly
Postat pe 15 Martie 2010 21:39
preci
sa ma-nveti si pe mineeeeeeeeeee
super stii tu de deochi!
hai ca sunteti mortale azi!
keks
Postat pe 15 Martie 2010 21:40
io am murit deja desiii...si cu asta am o povestee!
cu baba homida astaa!
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 21:40
sa se deoache dracii
sa le pice bracinacii
sa se face celestica
mai fortzoasa ca furnica!
cu hargintu' viu sa deie
la ex gagiu'-n izmene
si o-nvata-a descanta,
dupa mare mila Ta!
amin!
preciouss
Postat pe 15 Martie 2010 21:44
voi stiti ca eu am ajuns odata-n poarta ...la tanti omida asta??
cautam nush ce...si cd am ajuns acoloooooooooooo, ne-am oprit din cautari toti si ne-am pus pe un ras,,,pana la capiere din ala!
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 21:45
ha?

Amin! Doamne ajuta!

Tylly
Postat pe 15 Martie 2010 21:46
ai vrea ai>??
sa ne dai cu-argintu-n oki la toti p-aicia esteee??
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 21:46
decat la elementele disturbante,fleur...
preciouss
Postat pe 15 Martie 2010 21:47
da daaaaaa
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 21:48
mai fortzoasa ca furnica!
cu hargintu' viu sa deie
la ex gagiu'-n izmene""""""""""""

nu mai pooot!
keks
Postat pe 15 Martie 2010 21:50
nici tu nu mai poti??

fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 21:51
copilasi galben de grasi, v-am pupat si o seara fundamentala...
sa haveti!
caci vorba ceea...s-au scumpit semintele, si ncii ghicitul nu mai e ca alta data! v-am pat!
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 21:52
havelo baftalo,fa puradeao!
preciouss
Postat pe 15 Martie 2010 21:54
fleur...nu plecaaaaaaaaaaaaaa
pana nu mai "scrii" ceva...
acolo la dumneata!
pls
keks
Postat pe 15 Martie 2010 21:56
fleurdelis
Postat pe 16 Martie 2010 00:23
De la: Dor_marunt, la data 2010-03-15 21:20:26Madam, chiar ne crezi idioate? Ia deschide cartile alea de tarot daca tot esti tare si vezi ca deja ai plictisit de cate ori ai repetat asta. Sa ii spui lui Mutu ca nu tu esti "astroloaga".

Nu vei reusi sa ma enervezi pentru ca nu ma voi cobora sa-ti raspund la fel. Daca vreodata ma voi apuca sa deschid cartile de tarot tu vei fi prima pe lista mea....
Am banuit ca sunt unele persoane care stau aici pe forum numai ca sa faca misto sau sa -i critice pe altii. Dar chiar nu ma intereseaza, pentru ca aici avem posibilitatea de a ne exprima liber parerile.
Asa ca fiecare este libera sa creada ce vrea.
pushika
Postat pe 16 Martie 2010 12:34
De la: preciouss, la data 2010-03-15 21:29:20haoleo!
hai la mama homida sa-ti ghiceste in tarot,sa-ti dezleaga cununiile,sa-ti scoate hargintu' viu din dumneata,sa-ti face descantece de dragoste,sa-ti face de bani,de avere,de mosteniri...

Daca citeai cu atentie vedeai ce am spus in legatura cu asta si anume ca din disperare m-am lasat convinsa de o prietena sa mergem la o ghicitoare-dezlegatoare sau cum vrei tu sa-i spui si care primul lucru pe care mi l-a spus a fost ca am cununiile legate, lucru neadevarat deoarece la vremea aceea eram casatorita. Asa ca nicidecum nu incurajez astfel de practici. Cu mine, celebra fiica a omidei a dat-o in bara. Si daca chiar va interesa sa cititi cu atentie pana la capat ai fi inteles ca am descoperit cu ajutorul doamnei la care am fost ce inseamna sa ai karma cu cineva si de ce trebuie s-o platesti. Habar nu am avut ca persoanele care se ocupa de terapiile complementare pot curata de pe noi anumite legaturi. Eu sunt foarte multumita de ceea ce am invatat si de cum ma simt pentru ca am inteles si asta este pentru mine cel mai important...
Despre misto-ul vostru... este gratuit dar asta este problema voastra.
pushika
Postat pe 16 Martie 2010 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ne enerveaza? 10302 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:25
prieteni,colegi de munca? 21 De la: fecioara2012 17 Aprilie 2012 15:40
O relatie complicata 10 De la: roxxxa87 24 Aprilie 2012 20:34
SIMPLU 75 De la: wife 19 Septembrie 2009 09:50
M-a parasit pentru ca sunt slaba! 96 De la: garbo_1567 23 Decembrie 2013 01:19
Setari Cookie-uri