Eu mi-am rezolvat problemele aflati si voi daca sunteti interesati...

keks
Postat pe 16 Martie 2010 12:50
Poate sa faca o astrograma? Am mai facut pe net, dar nu e chiar in totalitate adv, plus ca se cam contrzic pe diferite site-uri. M-ar interesa sa aflu despre ascendent si ce mai tine de zodie...cu tarotul...nu prea cred asa ceva...
oana4me
Postat pe 18 Martie 2010 11:08
Pushiko, te-ai gasit tu, "dezinteresata" sa postezi pe forumuri sa ii faci reclama astroloagei. Te cred.
Doara
Postat pe 18 Martie 2010 18:32
De la: Dor_marunt, la data 2010-03-18 18:32:39Pushiko, te-ai gasit tu, "dezinteresata" sa postezi pe forumuri sa ii faci reclama astroloagei. Te cred.



adica? mata faci parte din clanul suparatilor, care stau pe aici sa critice postarile altora?
oana4me
Postat pe 19 Martie 2010 10:06
De la: Dor_marunt, la data 2010-03-18 18:32:39Pushiko, te-ai gasit tu, "dezinteresata" sa postezi pe forumuri sa ii faci reclama astroloagei. Te cred.

In Romanica in special se merge pe recomandari... pe site se recomanda , creme, diete, doctori, cosmeticiene etc, de ce nu s-r recomanda sa se mearga si la astrologi sau bioenergiticieni? Diferenta intre doctori este ca ei intotdeauna trateaza efectele pe cand acupunctura, homeopatia si terapiile complementare trateaza intotdeauna cauza. Si astrologia trateaza la fel.Sunt oameni care au incercat ani de zile prin medici sa gaseasca o vindecare si nu au reusit...Parerea mea, repet este parerea mea, ca intotdeauna trebuie sa cauti si sa incerci o varianta alternativa.Fiecare este liber sa faca ceea ce vrea...conform nivelului sau de evolutie.
pushika
Postat pe 19 Martie 2010 11:01
si apropo de "reclama" nu cred ca este nevoie deoarece doamna lucreaza pe un site de astrologie care are destula publicitate si in plus a scris si niste carti...
pushika
Postat pe 19 Martie 2010 11:04
madam, mie mi se pare ca problema principala nu ti-ai rezolvat-o: mai citeste o data partea cu "desi cresc copilul alteia" si cu preotul in manastirea de maici.
Nu stiu daca ai auzit de cauza si efect... dar din rahat nu iese bici, iese tot rahat. Vezi ce e in sufletul tau intai.
quasaria
Postat pe 20 Martie 2010 14:28
pushikaa... a mai fost o tanti astrolog p=aici...care ne=-a cerut la toti mailurile si o promis ca ne face bioritmul...si cu promisiunea o ramas....nu cumva esti tu aia??
fleurdelis
Postat pe 20 Martie 2010 19:36
De la: fleurdelis, la data 2010-03-20 19:36:50pushikaa... a mai fost o tanti astrolog p=aici...care ne=-a cerut la toti mailurile si o promis ca ne face bioritmul...si cu promisiunea o ramas....nu cumva esti tu aia??

Sigur nu am cerut nimanui nimic de aici de pe forum...Si sigur ma confunzi.
pushika
Postat pe 22 Martie 2010 16:21
De la: quasaria, la data 2010-03-20 14:28:46madam, mie mi se pare ca problema principala nu ti-ai rezolvat-o: mai citeste o data partea cu "desi cresc copilul alteia" si cu preotul in manastirea de maici.
Nu stiu daca ai auzit de cauza si efect... dar din rahat nu iese bici, iese tot rahat. Vezi ce e in sufletul tau intai.

E problema ta ca nu poti sa faci diferenta intre trecut si prezent in ceea ce am spus. Si habar nu ai ce inseamna Legea cauzei si al efectului cre se mai numeste si legea karmei... Mai pune mana si citeste inainte sa te dai atotstiutoare, madam
pushika
Postat pe 22 Martie 2010 16:24
Ia spune-ne tu ca te vad invatata.
Doara
Postat pe 22 Martie 2010 18:43
eu chiar as avea nevoie de o indrumare
ce trebuie sa fac ca sa beneficiez?
elodia
Postat pe 22 Martie 2010 18:46
buna pushika,ma numesc monica . am citit ce ai scris ma intereseaza sa vb cu tine .spre deosebire de unele pers.care au scis pe forum si care habar nu au de nimik.nu sunt trecute prin astfel de lucruri si prefera sa arunce cu jigniri si vb.aiurea,dar nu se stie cand l-i se poate intampla si lor si nu vor mai gandi si vorbi asa..in fine incerc sa raman calma.sa revin la problema mea.eu am legaturi de soarta,de fertilitate de spor arse.deci e f greu .sunt vechi de 12 ani.stiu cine mi-a facut si ce mi-a facut am gasit la vremea respectiva la usa unele lucruri.e f greu.merg la o doamna care nu mi-a cerut bani de la bun inceput si asta ma pus un pic pe ganduri.mi-a zis ca e f greu ce am se poate rezolva ,nu e inposibil.problema este ca din luna ianuarie pana in prezent pe linga rugaciuni si cateva ritualuri de curatare care mi =le-a dat de facut ,nu simt nimik ma refer nici un rezultat.lucrarea mi s-ar termina in luna august dupa predictiile ei si ca atunci ma voi linisti si vor apare si lucrurile frumoase la care astept eu.as vrea sa incerc si asa cum ai facut tu,sunt multe de spus dar sper da mai vorbim. daca vrei sa ma ajuti scriemi te rog pe adresa mea de mail monicaciobanui@yahoo.com.te pup si astept raspuns urgent.
mika_30
Postat pe 18 Iunie 2010 15:06
De la: mika_30, la data 2010-06-18 15:06:23buna pushika,ma numesc monica . am citit ce ai scris ma intereseaza sa vb cu tine .spre deosebire de unele pers.care au scis pe forum si care habar nu au de nimik.nu sunt trecute prin astfel de lucruri si prefera sa arunce cu jigniri si vb.aiurea,dar nu se stie cand l-i se poate intampla si lor si nu vor mai gandi si vorbi asa..in fine incerc sa raman calma.sa revin la problema mea.eu am legaturi de soarta,de fertilitate de spor arse.deci e f greu .sunt vechi de 12 ani.stiu cine mi-a facut si ce mi-a facut am gasit la vremea respectiva la usa unele lucruri.e f greu.merg la o doamna care nu mi-a cerut bani de la bun inceput si asta ma pus un pic pe ganduri.mi-a zis ca e f greu ce am se poate rezolva ,nu e inposibil.problema este ca din luna ianuarie pana in prezent pe linga rugaciuni si cateva ritualuri de curatare care mi =le-a dat de facut ,nu simt nimik ma refer nici un rezultat.lucrarea mi s-ar termina in luna august dupa predictiile ei si ca atunci ma voi linisti si vor apare si lucrurile frumoase la care astept eu.as vrea sa incerc si asa cum ai facut tu,sunt multe de spus dar sper da mai vorbim. daca vrei sa ma ajuti scriemi te rog pe adresa mea de mail monicaciobanui@yahoo.com.te pup si astept raspuns urgent.




Mika daca le-a ars,nu le mai desfaci,decat cu aceasi care ti-a facut,nu care a cerut sa iti faca.asa ca ,vezi vb direct cu femeia de face astfel de lucruri,e singura care poate sa dezlege ce a ars.numai plati la altii degeaba.chiar daca zici ca tu stii cate ceva,vad ca pe asta nu o stiai.Casandra-vrajitoarea din Oz.
caasandra
Postat pe 18 Iunie 2010 15:19
bre, de cd vorbesc pisicile???
fleurdelis
Postat pe 19 Iunie 2010 20:03
buna caasandra.nu am cum sa mai iau legtura cu aia care mi le-a ars e plecata de cativa ani buni in italia.ea a fost ajutata de bunica ei fiindca atunci cica a fost initiata,si ma gasit pe mine aia care ii dadeam sa manace ca facea foamea.in fine.... femeia la care merg e vazatoare cu duhul e f credincioasa.nu ghiceste in nimic.nu mi-a cerut bani.am zis eu ca daca termin si vad rezultat atunci o rasplatesc,nu pot fi pufi.mi-a zis ca,cazul meu e intradevar f greu ,dar nu e imposibil,si ca numai rugaciunea ma poate salva.mi-e frica sa nu primesc vre-un raspuns acum in august cand cica as termina dezlegarile,cum ca ""am facut tot posibilul....imi pare rau.""nu-ti dai seama ce ar insemna asta pt mine.ea zicea ca daca sunt arse cununiile trebuie ""desfacute ""si facute din nou.tot trebuie reconstruit.doamnea stau si ma intreb cum poate permite dumnezeu sa fie chinuit un suflet nevinovat.tu ce zici caasandra in cazul asta ,as mai putea avea vre-o speranta.chiar e imposibil.te pup si multumesc pt mesaj.
mika_30
Postat pe 21 Iunie 2010 15:24
De la: pushika, la data 2010-03-15 21:15:52Buna ,
sunt de ceva vreme aici si am tot citit pe la diverse rubrici..unele mi se par fabricate, altele mai reale...dar nu asta vreau sa va spun.
Nu are rost sa va mai povestesc si amanuntele vietii mele pentru ca nu astea conteaza. Uneori, din cauza copacilor nu vezi padurea. Pe scurt imi mergeau toate pe dos: sentimental prost, banii nu veneau, nimic nu se misca, doar datoriile si nervii mei cresteau. Incepusem sa cred ca exista farmece, ca sunt blestemata ca trebuie sa fie ceva care sa ma impiedice. Eu de altfel sunt o luptatoare si incepusem sa cred ca deja ma bat cu morile de vant. Deranjasem prea multa lume prin incapatanarea mea. Soacra-mea nu m-a avut la inima de cand i-am calcat pragul adica acum 15 ani, chiar daca atunci cand am venit mi-am luat si angajamentul sa cresc copilul alteia care ramasese in grija sotului meu, eu neavand copii. Dupa un timp mi-am stricat si relatiile cu cumnatul meu care este preot calugar la o manastire....de maici
M-au suparat foarte tare si atunci i-am spus in fata ceea ce cred despre el, un lucru adevarat dar pe care nu dorea sa-l stie nimeni.... banuiti voi care este ....
In sfarsit se adunasera cam multe in timp.Incepusem sa ma gandesc daca nu m-au blestemat.... deja nici eu nu mai stiam..
Discutand cu o prietena mi-a spus ca are de la cineva un numar de telefon al unei doamne care se ocupa de astrologie. Stiam ce este astrologia dar nu disutasem inca cu nici un asstrolog. Am luat numarul de telefon si am sunat. M-am programat si vreau sa va spun ca am ramas uimita de ceea ce a putut sa-mi zica.Tipa mi-a deschis si cartile de tarot , mi-a explicat problemele si cauzele lor si m-a invatat ce sa fac. Eu o tineam pe a mea pe undeva adica voiam sa vad daca am farmece sau blesteme ca sa-mi iasa din cap. Atunci m-a masurat si mi-a taiat legaturile care nu erau asa grave cum credeam eu. M-a invatat sa -mi fac protectie.Am uitat sa va zis ca doamna lucreaza cu reiki. Auzisem de bioenergie, reiki, radiestezie dar nu stiam ce anume se poate face. Credeam ca se face numai terapie adica la ei apeleaza numai cei bolnavi. Probabil ca Dumnezeu a vrut ca eu sa o cunosc si sa ma ajute dar, sa nu credeti ca este usor deoarece si mi-a mi-a dat niste rugaciuni de spus si sa tin post. Acum sunt fericita si sunt bine, multumesc lui D-zeu! S-au indreptat lucrurile si ma bate gandul sa fac macar un grad din reiki ca imi spunea ca este bine pentru sanatate si protectie. Va ganditi cat m-a costat? foarte putin...eu eram speriata de preturile mari vehiculate si de foarte multi care zic ca te ajuta si care nu iti fac nimic. Cineva imi propusese la un moment dat o alternativa cu un psiholog gandindu-se ca am un blocaj in interior. Da, sunt si blocaje interioare, dar, terapia inseamna multe ore si multi bani, iar psihologul nu te lamureste decat partial. Stiu asta pentru ca am avut la un moment dat un prieten foarte bun si mai mult facea experimente decat sa solutioneze... Nu vreau sa generalizez.Eu pot sa spun doar atat:cand nu mai aveam speranta si nu mai stiam incotro s-o iau si ce sa mai fac, cand nu integeseam de ce mi se intampla ceea ce mi se intampla fiind convinsa ca nu am facut decat bine , iar daca am deranjat pe cineva a fost numai ca sa ma apar... atunci D-zeu a considerat ca merit sa aflu adevarul si sa-mi rezolv problemele daca vreau sa inteleg cu adevarat. Acum cand am inteles cum stau lucrurile, nu regret nimic, nu urasc pe nimeni , situatia s-a schimbat.Pana si cumnata-miu vorbeste cu mine dupa 6-7 ani nici eu nu mai stiu...
Soacra-mea la fel...
Sunt aparente, probabil ca inca in spate nu le sunt draga dar macar nu mai am acea atmosfera de stres si scandal....
Din punctul meu de vedere eu sunt fericita si multumita si ma simt usoara ...si cand vad ca lumea sufera... simt nevoia sa-i ajut ...tocmai pentru ca stiu si am trecut prin prea multa suferinta... prea mult timp...
Daca vrei sa schimbati ceva, incepeti cu voi...
Daca voi vreti totul este foarte usor....
Va trebuie doar indrumare pentru cei care au nevoie... pentru ceilalti, care se pot descurca singuri... bravo lor!


Mai ai si frati?? :)))))
vanessa_mary
Postat pe 26 Septembrie 2010 12:49
INTR-ADEVAR problema principala nu si-a rezolvat-o.Preotul calugar ar trebui torturat iar si iar si iar pana iese din gura lui spurcata tot adevarul si isi cere el iertare cu lacrimi si in genunchi.Asta-i TOT ce trebuie sa faca.Nimic in plus sau minus.
Soacra e rea si mincinoasa,dar preotul e sigur dracu cu toate calitatile care le poate avea Lucifer:calculat,pervers,mincinos,iubitor de sine etc si se bucura enorm de tot raul facut.
Daca ma gandesc bine Lucifer isi face cruce and vede raul de care sunt capabili ortotocsi de azi (laici sau cler).Manipulare,silnicie si hartuiala sunt principalele lor "calitati".
Astroloaga e doar o profitoare ca desi sigur a vazut in cartile ei nu vrea sa-ti spuna adevarul si mai ales cum sa-l faci sa spuna adevarul.
E de neiertat preotul asta pervers si scarbos care nu stie cum sa manipuleze situatia in favoarea lui si sa-i iasa tot dupa mintea lui bolnava si sucita.Din pacate sunt toti la fel: preotii si crestinii din ziua de azi.Daca ar putea ar manca oameni la masa nu mancare.
Astrloaga nu a vrut sa-ti spuna ca de preotul asta trebuie sa te feresti nu sa-l tii de cumnat si sa te ajute Dumnezeu sa stea el departe de tine si sa te uite.Nimeni nu poate avea pace si spor vreodata in preajma lui desi nu observi.Oameni ca el nu se schimba si nu se lasa de rau.
Rome_Rome_1
Postat pe 15 Septembrie 2014 13:36
E naivitate pura sa crezi ca preotul s-a schimbat si nu va continua sa-ti faca rau.
Ietare,rugaciune nu mai merge cu astia.Nu exista cu crestinii din ziua de azi nici o solutie sa scapi.Nici sa te feresti nu merge dar poti sa incerci.In nici un caz sa nu te rogi sa afli adevarul sau sa spui adevarul despre ei ca ei se roaga sa nu vezi si blestema daca ai vazut advarul sau vrei sa stii adevarul.

Nu se lasa pana nu te distrug si fac din viata ta ce vor ei.Pentru ei insisi isi doresc tot si isi ia tot de la viata.

Rugaciunea lor:

Doamne lasa-ma sa-l manipulez,sa-l mint,sa-l distrug,nu-l apara,uraste-l daca vrea ceva de la Tine si da-ne tot noua,fa-l sa ma ierte din inima dupa ce am terminat cu tot ce i-am planuit eu si eventual fa-l sa ma vada cu ochi buni daca nu vrea sa ma ierte,da-i multa confuzie si necaz ca nu vreau sa-l vad deloc fericit,Te implor lasa-ma sa-l hartuiesc,lasa-ma sa-l duc la deznadejde ca sa-mi ceara tot mie ajutor,oliga-l Doamne sa se mantuiasca firar sa fie de treaba ca sa ma laud eu in fata ta cu mii de suflete,sa nu fie Doamne intelept ca sa tot cada in pacate,lasa-ma sa fac misto de el si sa nu vada ca sa sufere cat mai mult.
Pe scurt: lasa-ma Doamne sa-i fac ce vreau ei,nu-i da NIMIC desi la multi le dai dar el m-a cunoscut pe mine si de acum vreau sa-mi dai sufeltul lui mie sa fac ce vreau eu.Fa pe toti crestinii sa ma ajute sa-l chinui.
Nu uita Doamne ca cel mai important ei sa imi dai tot ce e bun si frumos de la viata mie si celor dragi mie ca e pacat sa aiba omul vreo mila de la tine pentru ca doar eu sunt robul tau.
Tu ai grija Doamne de toti si le dai de toate desi se dezbraca la Tv dar las ca daca da dracu si vine la mine ii iau eu tot.Las ca o sa vada ei daca vine la mine ce rugaciuni misto le fac.Nu o sa poata sa mai traiasca dupa nici pe calea lui dracu,nici pe calea Ta.Nu pot face tot cu ragaciunea ca vad Doamne ca nu prea m-a asculti,dar am crestinii din ziua de azi care o sa-mi implinesca tot di rugaciunea mea.
Rome_Rome_1
Postat pe 15 Septembrie 2014 14:37
Tu pe unde ai sărit gardul?
garbo231218
Postat pe 15 Septembrie 2014 16:55
Ruga magarului nu se urca la cer...
Rotty
Postat pe 15 Septembrie 2014 17:15
Pastorul din ziua de azi baga cu de-a sila si pasarile cerului in turma lui si in nebunia lui incearca sa le transforme in oi.Turbeaza cand vade nebunul ca nu se poate si le arunca la oile lui sa le sfasie.
Apoi se lauda pe unde poate cat de sfant si bun e el si ce oi sfinte are.
Despre pasari pastreaza tacerea,spune ca a vrut doar sa le vindece ca erau ranite,ca erau monstri cu 2 capuri si trebuia sa le sfasie si ca pana la urma e tot el cel pagubit.
Nubun si rau e cea mai rea combinatie.
Rome_Rome_1
Postat pe 15 Septembrie 2014 21:11
Din nefericire crestinii din ziua de azi refuza sa vada nebunia,rautatea lor si cat de scarbosi sunt.
Mai fac si ceva milostenie cateodata dar vor doar sa se convinga pe ei insisi ca sunt sfinti di buni.Milostenia combinata cu fatarnicie,fariseism,rautate,judecata si mai ales nebuneala este doar paguba celui miluit.
Gasesc tot felul de scuze pentru actiunile lor: m-a pus Hristos,ai nevoie de mine,repar daune etc si nu vor pentru nimic in lume sa renunte la joaca de-a Dumnezeu si sa ceara iertare pentru s-au crezut Dumnezeu.Sa recunosca ce fac e chiar imposibil.Mai degraba se face Lucifer inger.
Rome_Rome_1
Postat pe 15 Septembrie 2014 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am indragostit de cel mai bun prieten .... 26 De la: Ciresica 12 Iunie 2011 07:49
Buna sa-ti fie inima. 2 De la: garbo085400 8 Mai 2010 13:32
relatie serioasa 4 De la: loveactually 31 August 2009 16:12
noni 10 De la: Alexxandra 14 Martie 2010 17:04
O vorba buna 64 De la: tatoo 23 Aprilie 2011 15:43
Setari Cookie-uri