nu inteleg ce se intampla...........

am o relatie de prietenie q un tip de mai bn de 1 an.ma atrage foarte mult.la un moment dat iam zis chestia asta si el mi-a zis sa nu stricam o relatie d prietenie asa frumoasa.am inteles si iam zis sa nu ma mai caute ca din ce in ce o sa ma atraga mai mult si nu vreau sa sufar s-a facut ca nu aude sau ceva de genu dupa cateva zile iar iam zis.atunci a zis ok.nu au trecut nici 2 zile ca iar a inceput sa ma caute.mi-a fost rusine sa ii mai zic ceva(ma gandeam ca o sa zik ks disperata sau ceva de genu).de cateva luni am ajuns sa ne dam zeci de mesaje p zi sa vb ore in sir la tel sa iesim in fiecare saptamana nici nu ne atingem.imi zice cas cea mai importanta pt el k ma iubeste si faze daste(doar in mesaje).de curand am aflat ca pana aqm ceva timp a fost q cineva.q toate ca tot timpu zice ca e singur si k cn se uita la el.nu inteleg ce vrea dl mn!va rog vreau si eu un sfat ceva ca nu mai inteleg nimic.nu mai am curaju sa ii zic iar sa nu ma mai caute.ce sa fac ?????

Postat pe 26 Februarie 2009 23:07
daca tu nu intelegi ce se intampla, noi, nici atat!!
iar daca o sa continui sa mai scri asa...s-ar putea sa fiu si singura care iti raspunde!
zambila
Postat pe 27 Februarie 2009 09:16
dilema mare, mon cher...

eu cred ca tu esti sora cu nefertiti, parol...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Februarie 2009 00:32
Mai da mai sunt multe din astea????
Armyvero_38
Postat pe 28 Februarie 2009 10:28
army, bebe, stii ce-i nasol?! ca numai in field-ul virtual va (stii tu cine...) intrebatzi asta ... in teren va fura privelistea si parca toate alea cu ... si cu... sunt destepte, non-agramate si filosoafe...
gianiblue
Postat pe 28 Februarie 2009 10:51
raspuns la tema: eu cred ca tipul a vazut cum scrie...
gianiblue
Postat pe 28 Februarie 2009 10:52
De la: gianiblue, la data 2009-02-28 10:51:09army, bebe, stii ce-i nasol?! ca numai in field-ul virtual va (stii tu cine...) intrebatzi asta ... in teren va fura privelistea si parca toate alea cu ... si cu... sunt destepte, non-agramate si filosoafe...


Mi-e rusine sa recunosc, dar am iesit si eu cu din astea. Dar le-am facut instructia de acasa: I'll do the takling!! O data am avut rabdare, a doua oara am fost usturator de sincer! Iarta-mi misoginismul, dar de-o tura doua, mergea!
Nu oi fi eu Fat-Frumos, dar nici cu Ilene din astea nu-mi place sa stau!
Dupa 32 de ani, am inceput sa fiu mai selectiv...
Armyvero_38
Postat pe 28 Februarie 2009 11:46
of, army... cam tarziu... dupa 32 de ani? hmmm . altii au copii mari cu femei super-mega-ultra ok la varsta de 32 de ani. si cica: mai selectiv. bebe, fii foarte selectiv, elitist, etc! doar mai? si urmatoarea etapa cand se incheie? la 42 de ani? si dupa aceea devii "oleaca- o tzara" mai selectiv? hmm...
gianiblue
Postat pe 28 Februarie 2009 11:50
army, scuze ca te trag de urechi. asa procedez cu oamenii dragi. pe restu' ii las in plata Domnului...
gianiblue
Postat pe 28 Februarie 2009 11:51
De la: gianiblue, la data 2009-02-28 11:50:44of, army... cam tarziu... dupa 32 de ani? hmmm . altii au copii mari cu femei super-mega-ultra ok la varsta de 32 de ani. si cica: mai selectiv. bebe, fii foarte selectiv, elitist, etc! doar mai? si urmatoarea etapa cand se incheie? la 42 de ani? si dupa aceea devii "oleaca- o tzara" mai selectiv? hmm...



Army, ti-ai meritat-o ...!!!
Ella34
Postat pe 28 Februarie 2009 11:53
mi-e rau...

ii stricati topicul maritei, parol...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Februarie 2009 12:02
De la: gianiblue, la data 2009-02-28 11:50:44of, army... cam tarziu... dupa 32 de ani? hmmm . altii au copii mari cu femei super-mega-ultra ok la varsta de 32 de ani. si cica: mai selectiv. bebe, fii foarte selectiv, elitist, etc! doar mai? si urmatoarea etapa cand se incheie? la 42 de ani? si dupa aceea devii "oleaca- o tzara" mai selectiv? hmm...


Hai trage-ma si tu de urechi, ca toata lumea azi are o placere deosebita...
Sunt foarte selectiv Giani! Asa e bine?
Armyvero_38
Postat pe 28 Februarie 2009 12:23
army, dear, esti selectiv pentru binele vietii tale nu pentru viata mea. deci fii exact cum vrei sa fii numai sa stii ce inseamna fiecare varianta de fel de a fi. si sa nu vii ca toti nenii si toate tantele, aici pe Garbo, sa te plangi ca nu stiu ce demoazela ti-a lasat inima franta desi era clar ca alte premise nici nu existau.
gianiblue
Postat pe 28 Februarie 2009 14:36
vaaaaaaaaiiiiiiiii....ce inima franta am.....
cine mi-o oblojeste si mie...putin asa...sa nu maisimt durere?
hai sa vad...ca...army...saracutzu`...are ce are...si...merita putina condescendentza!!
da`...pt un biet muritor obisnuit...va lasa inima...sa faceti ceva?

scz de...inoportunare!!
dar...asta e netu`...
vazand ca...toata lumea deschide cate ceva...ma uit si yo...!!!
ovidiu42
Postat pe 28 Februarie 2009 14:47
Pentru ca topicul este:" Nu inteleg ce se intampla".As dorui sa va citesc o intamplare si sa spuneti Dvs. ce se intampla.Vorbiti de durere? Durerea noastra poate fi un adevarat parfum in vreme ce altii, sufera in mod cumplit din lipsa acestui sentiment care noua ni se pare atat de uman,-dragostea,- dar care, la alte persoane lipseste cu desavarsire.
"O fetita de trei ani din oraselul Ufa, din centrul Rusiei, traia cu mama sa alcoolica in casa, insa era crescuta de caini.Asistentii sociali, au descoperit-o pe Madina dezbracata, mergand in poatru labe, si cuibarindu-se printre animale ca sa nu-i fie frig.Fetita nu stie sa vorbeasca ci maraie ca patrupedele daca se apropie cineva de ea.Mama copilei, Ana, in varsta de 23 de ani,si-a ignorat copilul inca de la nastere.Desi ea manca la masa, isi obliga fetita sa manance pe jos cu cainii.De cele mai multe ori, femeia , dependenta de alcool,disparea zile intregi de acasa,
Madina ramanand in grija animalelor."Cainii erau singurii ei prieteni,, manca, se juca si dormea cu ei", -a povestit un asistent social.Fetita a fost dusa la spital,, iar medicii care au examinat-o, au stabilit ca aceasta este sanatoasa fizic si psihic, in ciuda tragediei pe care a trait-o."(Dupa ziarul Can-Can de vineri.)
Ioana007
Postat pe 28 Februarie 2009 15:15
desigur ca nu bagatelizez intamplarea cu fetita. dar ca sa fac un pic de filosofie... nu ma mira faptul ca a fost sanatoasa fizic si psihic caci a fost crescuta de caini. acesti prieteni minunati nu stiu sa faca rau omului chiar si cand acesta merita (nu vorbim de cazuri de violenta canina inregistrata la cei prea flamanzi din cauza nesimtirii si nepasarii omului...). Eu una as da spre crestere unor catzelushe niste pui de mame iresponsabile. necuvantatoarele se descurca mult mai bine cu caldura, protectia si chiar si hrana... sa-l citam pe nenea ala destept care zicea cam prea bine "cu cat cunosc omul mai bine cu atat pretuiesc mai mult cainele". stia omuletzul ce zice...
gianiblue
Postat pe 28 Februarie 2009 15:52
Eu la faza asta ma declar proasta..am citit de 3 ori ca sa pricep odata! Luuuuunga fraza nene!!! Nu tu virgula, nic...
Esti sigura ca nu vrei sa te mai caute? Ca nush de ce.. dar ..iti cam place..
gabitzza
Postat pe 1 Martie 2009 13:28
nu-ti fa griji...nu esti singura care nu ai priceput nimic...
wife_de_zmeu
Postat pe 1 Martie 2009 14:36
De la: gabitzza11, la data 2009-03-01 13:28:09Eu la faza asta ma declar proasta..am citit de 3 ori ca sa pricep odata! Luuuuunga fraza nene!!! Nu tu virgula, nic...
Esti sigura ca nu vrei sa te mai caute? Ca nush de ce.. dar ..iti cam place..




gabitzule...hai taty...sa framantam ce se poate framanta...
nu crezi ca e mai bine asa?
sa nu mai stoarcem creierii?
si...sa luma ceva...daca ne prieshte!!!
nu crezi?
ovidiu42
Postat pe 1 Martie 2009 15:13
OKE!!!
gabitzza
Postat pe 1 Martie 2009 17:09
o zi frumoasa!!!...tuturor!!
ovidiu42
Postat pe 1 Martie 2009 17:14
Nu vreau sa par rautacioasa....dar sincer,n-am priceput mare lucru din mesj-ul tau.Ori vrei sa fii cu el,ori nu.Hotaraste-te.
mariana_alex_69
Postat pe 9 Martie 2009 10:08
Mai bine intreab-o daca este blonda.
Ioana007
Postat pe 10 Martie 2009 22:31
Ioano, iti raspund eu tie personal: eu sunt blonda. ti s-a parut ca sunt un dezastru - in consecinta?
gianiblue
Postat pe 13 Martie 2009 19:45
Cum vrei sa fie raspunsul: sincer, sau sa te mint?
Ioana007
Postat pe 19 Martie 2009 07:36
hm...some kind of...soarecele si pisica...
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 18:06
De la: maryta, la data 2009-02-26 23:07:59am o relatie de prietenie q un tip de mai bn de 1 an.ma atrage foarte mult.la un moment dat iam zis chestia asta si el mi-a zis sa nu stricam o relatie d prietenie asa frumoasa.am inteles si iam zis sa nu ma mai caute ca din ce in ce o sa ma atraga mai mult si nu vreau sa sufar s-a facut ca nu aude sau ceva de genu dupa cateva zile iar iam zis.atunci a zis ok.nu au trecut nici 2 zile ca iar a inceput sa ma caute.mi-a fost rusine sa ii mai zic ceva(ma gandeam ca o sa zik ks disperata sau ceva de genu).de cateva luni am ajuns sa ne dam zeci de mesaje p zi sa vb ore in sir la tel sa iesim in fiecare saptamana nici nu ne atingem.imi zice cas cea mai importanta pt el k ma iubeste si faze daste(doar in mesaje).de curand am aflat ca pana aqm ceva timp a fost q cineva.q toate ca tot timpu zice ca e singur si k cn se uita la el.nu inteleg ce vrea dl mn!va rog vreau si eu un sfat ceva ca nu mai inteleg nimic.nu mai am curaju sa ii zic iar sa nu ma mai caute.ce sa fac ?????


E simplu , e combinat cu alta si pe tine te pastreaza pt zile mai negre
stii vb aia : e prea frumos ca sa fie adevarat , pt tine ar trebui sa stii tu mai bn ...
ai drum liber sa faci ce vrei dar sa nu iesi sifonata din toata povestea asta
DaMarkus09
Postat pe 25 Iunie 2009 21:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce va amuza??? 117 De la: elisabeta_boia 2 Martie 2013 13:50
Sa ma ajute si pe mine cineva :D 27 De la: G1N3A5 3 Februarie 2011 16:15
caut ceva .... intra la acest subiect sa vezi ce caut 46 De la: pantera_neagra 30 Septembrie 2011 22:37
PRIETENIA O POTI TRANSFORMA INTR O DRAGOSTE? 3 De la: esme 10 Decembrie 2011 23:16
DECE FAC DRAGOSTE FETELE INTRE ELE 68 De la: dottoresa 23 Februarie 2012 09:32
Setari Cookie-uri