nu stiu daca sa continui sau nu

reyya, poate poti sa imi lasi un id de messenger sa vorbim mai des
lost
Postat pe 10 Martie 2010 23:41
Mey luptatoarea, ipotetic:iti dau o speta : ce faci tu cand tu esti intr-o partida de love cu sotul sau iubitul tau si in miez de noapte suna telefonul ca nu stiu ce a gasit-o pe mamitica lui ca vrea laptic sau aspirina sau lalele sau patrunjel sau mai stiu eu ce.. si asta nu o data!!!F-U-C-K!!
reyya
Postat pe 10 Martie 2010 23:44
eu nu am vrut niciodata sa l indepartez de parintii lui insa nu am de ales, ori eu ori ei, la mine nu sa pus niciodata problema sa nu il accepte...
reyya are dreptate, cand suna telefonul la 7 dimineata in weekend sa se duca imediat ca nu stiu cum a dormit taticutul pe care l-a lasat de izbeliste iti vine sa te dai cu capul de toti peretiiiiii
lost
Postat pe 10 Martie 2010 23:49
si mai nou au inceput si cu scene lacrimogene
lost
Postat pe 10 Martie 2010 23:51
mie imi trantea faza ca tatal lui avea doua atacuri cerebrale si nu doreste sa-l supere..asa incat ala putea intra cu bocancii in relatia noastra , el nu ii putea spune Nu , ei , pretext!!
reyya
Postat pe 10 Martie 2010 23:53
Dumnezeule, chiar nu vreau sa ajung pana acolo, oricum sanse sa ramanem impreune sunt 0.01 %.. viata e prea frumoasa sa o irosim aiurea si in acelasi timp este si scurta.
lost
Postat pe 10 Martie 2010 23:55
De la: lost, la data 2010-03-10 23:49:59eu nu am vrut niciodata sa l indepartez de parintii lui insa nu am de ales, ori eu ori ei, la mine nu sa pus niciodata problema sa nu il accepte...
reyya are dreptate, cand suna telefonul la 7 dimineata in weekend sa se duca imediat ca nu stiu cum a dormit taticutul pe care l-a lasat de izbeliste iti vine sa te dai cu capul de toti peretiiiiii
Pai asa nu...Poate ca el le poveste tot de asta tot se baga ei..Eu zic ca daca acum voi sunteti o familie,,,nu trebuie sa se mai bage parintii sa va conduca voua viata...Poate ca asa i-a obisnuit....Nu stiu de ce te-ai incurcat cu el,daca a fost asa de la inceput...Trebuie sa te impui..Si el sa isi vada de familia lui...Si poate va puteti muta,cat mai departe de parintii lui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Martie 2010 23:56
eu nu am contestat o clipa faptul ca existau probleme de sanatate la tatal lui , ce am contestat mereu a fost faptul ca a permis cuiva exterior relatiei noastre sa patrunda in ea, pe considerentul ,,nu am puterea sa spun Nu parintilor mei" Asta m-a indepartat cu totul de el.
reyya
Postat pe 11 Martie 2010 00:00
noi deja stam la o distanta destul de maricica de ai lui, dar asta nu ii impiedica cu nimic sa se bage in viata noastra, dimpotriva avem discutii f mari in fiecare zi ca de ce nu stam acolo, nu vor sa accepte ca vrem sa fim singuri fara sa se bage nimeni. culmea ironiei este ca si ei s-au confruntat cu aceeasi problema de a lungul relatiei lor...dar nu au invatat nimic din asta
lost
Postat pe 11 Martie 2010 00:01
imi pare rau ca nu mai pot sa mai stau sa continuam discutia dar peste 5 ore trebuie sa fiu in picioare sa ma pregatesc de serviciu, va pup o seara placuta si sper sa va gasesc si maine seara.
lost
Postat pe 11 Martie 2010 00:04
noapte buna!
reyya
Postat pe 11 Martie 2010 00:08
De la: lost, la data 2010-03-11 00:01:22noi deja stam la o distanta destul de maricica de ai lui, dar asta nu ii impiedica cu nimic sa se bage in viata noastra, dimpotriva avem discutii f mari in fiecare zi ca de ce nu stam acolo, nu vor sa accepte ca vrem sa fim singuri fara sa se bage nimeni. culmea ironiei este ca si ei s-au confruntat cu aceeasi problema de a lungul relatiei lor...dar nu au invatat nimic din asta
Pai draga poate ca tocmai de asta fac la fel..Pt ca daca pe ei,iau condus altii,la fel vor sa faca si ei cu voi..Pt ca asa a vrut sa faca si mama mea..Ea vroia sa controleze viata la cumatamea mai ales ca ea are un copilllSi i se pare la mana lor...Ca cumnatamea trebuie sa faca totul..Ca barbatul nu are voie la bucatarie....Pt ca daca maicamea a trebuit sa faca de toate...Atuncea de ce cumnatamea trebuie sa ii mearga mai bine.....Este rautate....Ea a acceptat compromisuri si vrea ca si femeia lui fratemiu sa ii mearga la fel de rau la fel cum i-a mers ei eu nu sunt de acord cu asa ceva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Martie 2010 00:09
Asta este gandirea la majoritatea batranilor..Parintii barbatului ca femeia trebuie sa faca totul Ori ca au anumite interese,,ori doreste ca femeii lui fiusu sa ii mearga la fel cum i-a mers ei..Pt ca cica pe mine o femeia batrana imi dadea doar sfaturi rele...Pt ca nici e ea,oamenii nu au invatato de bine..Si cica mie de ce sa imi mearga mai bine,daca ei i-a mers rau..De asta parintii vor sa controleze relatia dintree copiii.Care multe au produs divort..Din cauza rautatii si prostiei atat de mare care se afla in majoritatea oamenlor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Martie 2010 00:13
tu continua, irinuco
pik_nik
Postat pe 11 Martie 2010 00:15
Divortul e o solutie beton atunci cand ai de-a face cu dependenti afectiv de mamica si taticul ,ar trebui sa existe o varsta cand cordonul ombilical sa fie deplin taiat :-)
reyya
Postat pe 11 Martie 2010 00:16
pik nik , de data asta le zice bine
reyya
Postat pe 11 Martie 2010 00:17
adica ideea e buna, linia discutiei nu e ok
reyya
Postat pe 11 Martie 2010 00:17
fata trebuie incurajata, mai!
si mie imi place de ea
pik_nik
Postat pe 11 Martie 2010 00:21
haideti, bre, ca daca o mai ascultam un pic aflam cate ceva si despre matriarhatul focilor de Groenlanda.
anakin
Postat pe 11 Martie 2010 00:29
astazi s-a terminat...
pe dinafara sunt cu zambetul pe buze iar inauntru mi se stinge sufletul incet...incet
lost
Postat pe 13 Martie 2010 12:28
De la: anakin, la data 2010-03-11 00:29:20haideti, bre, ca daca o mai ascultam un pic aflam cate ceva si despre matriarhatul focilor de Groenlanda.










alexxandra
Postat pe 13 Martie 2010 19:17
dap...si fraternizarea dintre pasarea colibri si viermele de matase....
tutankhamon
Postat pe 13 Martie 2010 19:24
De la: tutankhamon, la data 2010-03-13 19:24:17dap...si fraternizarea dintre pasarea colibri si viermele de matase....




alexxandra
Postat pe 14 Martie 2010 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii 12 De la: garbo064678 29 Noiembrie 2009 09:10
Roman....pribeag prin lume. 8 De la: Luna_in_capricorn 27 Septembrie 2010 09:53
Relatia de cuplu;de la un inceput mirific catre o continuare montona si anosta. 47 De la: garbo_9402 5 Februarie 2015 21:26
Relatia sotul meu-mama soacra ;)) 44 De la: garbo_girl 18 Iunie 2013 11:25
NEATENTIA SOTULUI MA INPINS IN BRATELE UNUI ALT BARBAT 53 De la: luptatoareacurajoasa 18 Mai 2010 22:15
Setari Cookie-uri