DE CE TREBUIM SA SUFERIM SI SA NU FIM MULTUMITI:(((

De la: keks, la data 2010-02-08 23:37:29
De la: buna01, la data 2010-02-08 23:32:06
De la: elodia, la data 2010-02-08 23:29:08e plecata departe rau....
Cred ca tu


inteligenta replica ai tu mai buna"noastra".....
de ce te legi de oamenii care nu-ti fac nimic?...
Ti se pare ca nu vor sa imi faca nimic? Ei vor sa imi umple capul cu tampenii diabolice..ceea ce este foarte grav..Si mai rau pt ca ei,sunt constienti ca sunt diabolici.Si o fac intentionat
omulsincer
Postat pe 9 Februarie 2010 11:27
tz, tz, tz...iar nu ti-ai luat pastilele
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Februarie 2010 11:29
De la: wife, la data 2010-02-09 11:29:23tz, tz, tz...iar nu ti-ai luat pastilele
Eu sunt naturala suta la suta..Si sincera
omulsincer
Postat pe 9 Februarie 2010 11:30
De la: garbo092182, la data 2010-02-02 03:03:49BUNA.ma numesc alexandra si am 23 de ani sunt singura in spania de 3 ani aproape ...am intalnit mai multi oamnei rai decat buni ,am vazut vrute si nevrute dar ........unde munkesc eu am intalnit akum un an un baiat hmm are 30 de ani si a umblat dupa mine 2 luni si akum suntem impreuna desi....la inceput totuk era ok au venit perioadele de certuri de ce?iesea sf ed saptamana ,nu ma mai suna, nu raspundea la telefon eu eram un pik stresanta dar ma simteam singura si ma simt in continuare akum nu mai iese la discoteca de la ultima cearta de revelion l.am lasat sa intors la mine dar......imi este frica nu stiu de ce dar nu mai am incredere in el delok ...sunt ferikita in preajma lui dar cand sunt singura:(( ma gandesc la el oare unde este?oare ce face?oare este in casa la el?dar oare nu stiu ce?si tot asa ...eu m.am mutat singura cu gandul ca av veni sa stea cu mien dar........nu este asa uite ca a trecut un an si nimika sunt inka singura in acsa mea si el cand nu vine la mine stau si plang noptii intregi caci nu am pe nimeni aiki numai pe el :(( vreau un sfat va rog frumos cum sa fac sa trec peste toate astea ...........aaa el este spaniol offffff doamne cate am mai indurat dar il iubesc ....nu ma jignit nikiodata dar ii plake sa fac ceea ce zike el ......un sfat va rog mult
Draga mea.Ai grija pe cine ti-i alegi ca prieteni..Poate tu esti fata buna.Dar nu ii lasa pe altii sa profite de bunatatea ta...Auzi si la prietenul,ca cica sa faci sa faci ce zice el..Pai cine se crede el..Tu cautati prieteni care sa tina cont si de parerile tale....Mai mergi la o biserica,roagate la Dumnezeu sa iti scoata in cale oameni potriviti....Te pupik
omulsincer
Postat pe 9 Februarie 2010 11:45
Ma numesc Carmen. Nimeni pe lumea asta nu merita sa faca din noi sclavele iubirii. Daca se mai poate schimba ceva ca relatia asta sa mearga, atunci trebuie sa incearci sa-ti impui personalitatea. Cine te iubeste, te iubeste pt. ca esti asa cum esti. Daca nu, nu merita chinul, mai devreme sau mai tarziu se rupe caruta. Fii mai indiferenta cu el si vezi ce se intampla. O relatie care nu merge te face doar sa suferi si sa-ti pierzi timpul, timp in care poti cunoaste pe altcineva si care chiar sa te merite. Vei suferii, dar va trece. Bafta!
garbo036177
Postat pe 9 Februarie 2010 12:15
e clar...poarta e larg deschisa...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Februarie 2010 12:17
Alexandra sa-ti mai spun un secret. Barbatilor le place vanatoarea. Cu cat esti mai indiferenta si mai inabordabila,cu atat mai mult alearga dupa tine. Nu-i arata ca esti lesinata dupa el. Dupa ce va vedeti sugereaza-i ca o sa-l suni tu, iar tu o faci dupa cateva zile, timp in care o sa sune el inainte reprosindu-ti ca l-ai uitat. Tu-i spui ca ai avut treaba, ca erai obosita dupa serviciu, inventeaza. Sa nu fii tu la dispozitia lui. Lasa-l mereu sa lupte pt. tine, creeaza-i lui iluzia ca alearga dupa tine.
garbo036177
Postat pe 9 Februarie 2010 12:42
da' ce-i? concurs?
care suna primul? care scoate timp mai bun la 100 m garduri?
zambila
Postat pe 9 Februarie 2010 12:46
Si inca un sfat! Arata-te fascinata de el atunci cina sunteti impreuna, ca apoi sa fii indiferenta atunci cind nu suna. Va suna el, nu accepta fiecare intilnire, lasa-te mai greu. Nu fii la dispozitia lui. Alege tu cand sa va vedeti. Nu-i reprosa ca nu te-a sunat. Nici nu-i pomenii de asta.
garbo036177
Postat pe 9 Februarie 2010 12:48
bai, tehnicile astea ar functiona pe la 15-16 ani, asa
zambila
Postat pe 9 Februarie 2010 12:52
fascinata, zici ?

ioi, ishtenem...de unde scoti "sfaturile" astea ?
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Februarie 2010 12:52
Si mai este o vorba: alearga dupa mine ca sa te prind. Asta sa fie motto-ul tau de acum incolo si-ai sa vezi ce se va intimpla. Afiseaza intotdeauna siguranta si indiferenta. Fi ferma si sigura pe tine. Asta sa vada el la tine. Ca esti fascinata de el cand sunte-ti impreuna - si indiferenta, cand nu sunte-ti impreuna. Spune-i ca ai citit o carte, ca ai iesit cu o prietena, care suferea si avea nevoie de tine, ca ai dormit fiind obosita, timpul petrecut in lipsa lui - motive pt care nu l-ai sunat, sau nu ati putut sa va vedeti.Incearca!
garbo036177
Postat pe 9 Februarie 2010 12:57
asa, si dupa ce obosesti luptand, si termini arsenalul de lupta, ce faci?
cand iti pica "masca", cum te descurci?
ce il mai tine langa tine?
zambila
Postat pe 9 Februarie 2010 13:15
asa, asa. indiferenta. asta-i cuvantul.

da, sa fiti asa de indiferente incat, si voi sa credeti asta. da, ce zic eu sa credeti? sa uitati de-al binelea , ca nenea exista. cand va suna, ii spuneti ca e greseala. daca va intalniti, il intrebati de va cunoaste cumva

daca insista si face o moaca ca picat din luna, ii spuneti ca parca-parca ,moaca lui va este cunoscuta. da, de unde..? de unde...? apoi, cu o strafulgerare a memoriei, urlati cu intonatie: aha ! esti fotbalist
si_totusi
Postat pe 9 Februarie 2010 13:47
De la: garbo036177, la data 2010-02-09 12:57:02Si mai este o vorba: alearga dupa mine ca sa te prind. Asta sa fie motto-ul tau de acum incolo si-ai sa vezi ce se va intimpla. Afiseaza intotdeauna siguranta si indiferenta. Fi ferma si sigura pe tine. Asta sa vada el la tine. Ca esti fascinata de el cand sunte-ti impreuna - si indiferenta, cand nu sunte-ti impreuna. Spune-i ca ai citit o carte, ca ai iesit cu o prietena, care suferea si avea nevoie de tine, ca ai dormit fiind obosita, timpul petrecut in lipsa lui - motive pt care nu l-ai sunat, sau nu ati putut sa va vedeti.Incearca!
Pai da dar sa nu minta...Pt ca poate a facut altceva,nu ca s-a dus la prietene...Sa gaseasca motive pozitive si sincere...Nu sa recurga la minciuni
omulsincer
Postat pe 9 Februarie 2010 14:16

scumpo
zambila
Postat pe 9 Februarie 2010 14:18
De la: buna01, la data 2010-02-09 14:16:20
De la: garbo036177, la data 2010-02-09 12:57:02Si mai este o vorba: alearga dupa mine ca sa te prind. Asta sa fie motto-ul tau de acum incolo si-ai sa vezi ce se va intimpla. Afiseaza intotdeauna siguranta si indiferenta. Fi ferma si sigura pe tine. Asta sa vada el la tine. Ca esti fascinata de el cand sunte-ti impreuna - si indiferenta, cand nu sunte-ti impreuna. Spune-i ca ai citit o carte, ca ai iesit cu o prietena, care suferea si avea nevoie de tine, ca ai dormit fiind obosita, timpul petrecut in lipsa lui - motive pt care nu l-ai sunat, sau nu ati putut sa va vedeti.Incearca!
Pai da dar sa nu minta...Pt ca poate a facut altceva,nu ca s-a dus la prietene...Sa gaseasca motive pozitive si sincere...Nu sa recurga la minciuni
Pt ca minciunile au picioare scurte..Si apoi pe oamenii mincinosi ii simti..Ca nu sunt naturali..Ca sunt ipocriti
omulsincer
Postat pe 9 Februarie 2010 14:23
si daca au picioarele scurte alearga mai incet ... lojik.
anakin
Postat pe 9 Februarie 2010 14:28
da mai....si au ochi albastriiiiiii....zic io....
nazirra
Postat pe 9 Februarie 2010 14:30
pai da, nazi, ca s-au uitat la flacara oxiacetilenica.
anakin
Postat pe 9 Februarie 2010 14:33
De la: nazirra, la data 2010-02-09 14:30:51da mai....si au ochi albastriiiiiii....zic io....
Sigur au alti ochi dar nu albastri..Pt ca la ochii albastri nu le plac minciunile
omulsincer
Postat pe 9 Februarie 2010 14:34
aha deci is sudori....
nazirra
Postat pe 9 Februarie 2010 14:34
anakine, tu vrei sa fac entorsa pe retina?
zambila
Postat pe 9 Februarie 2010 14:35
hm....sa mori tu!!!!
nazirra
Postat pe 9 Februarie 2010 14:35
De la: buna01, la data 2010-02-09 14:34:16
De la: nazirra, la data 2010-02-09 14:30:51da mai....si au ochi albastriiiiiii....zic io....
Sigur au alti ochi dar nu albastri..Pt ca la ochii albastri nu le plac minciunile
Eu una nu am suportat niciodata minciunile..Si oamenii falsi..am alergie la asa ceva..Ca imi vine sa stranut mereu atunci cand ii am prin preajma mea
omulsincer
Postat pe 9 Februarie 2010 14:40
io, nazi?
da' ce-am facut?
zambila
Postat pe 9 Februarie 2010 14:43
omulsincer
Postat pe 9 Februarie 2010 14:47
Draga Alexandra ]n dragoste si razboi este permis orice. Depinde de tine daca vrei sa-l ti langa tine sau vrei sa-l pierzi. Concurenta este mare si trebuie sa avem grija. Ne este permis orice in numele dragostei!
garbo036177
Postat pe 9 Februarie 2010 15:15
De la: garbo036177, la data 2010-02-09 15:15:11Draga Alexandra ]n dragoste si razboi este permis orice. Depinde de tine daca vrei sa-l ti langa tine sau vrei sa-l pierzi. Concurenta este mare si trebuie sa avem grija. Ne este permis orice in numele dragostei!
Da barbatii ar trebui educati,,, ca sa nu mai joace femeile asa cum vor muschii lui..
omulsincer
Postat pe 9 Februarie 2010 15:24
De la: buna01, la data 2010-02-09 15:24:03
De la: garbo036177, la data 2010-02-09 15:15:11Draga Alexandra ]n dragoste si razboi este permis orice. Depinde de tine daca vrei sa-l ti langa tine sau vrei sa-l pierzi. Concurenta este mare si trebuie sa avem grija. Ne este permis orice in numele dragostei!
Da barbatii ar trebui educati,,, ca sa nu mai joace femeile asa cum vor muschii lor..
omulsincer
Postat pe 9 Februarie 2010 15:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CINE APARA DREPTURIILE MAMICILOR CARE AU REALIZAT MAII MULT DE MINIM PE ECONOMIE 299 De la: caasandra 6 Iunie 2010 07:32
Relatia dintre un barbat varsator si o femeie scorpion ar merge? 18 De la: eladaela 27 Octombrie 2009 09:56
poezii de dragoste 78 De la: iasomia 21 Septembrie 2009 10:39
topicul vecinei...sau al caprei vecinului 142 De la: garbo166116maryeta 7 Octombrie 2010 14:54
E ilegal sa scrii fictiune daca seamana cu realitatea? 555 De la: iasomia 3 Noiembrie 2011 17:14
Setari Cookie-uri