cicinel

daca ma poate ajuta cineva :sunt casatorit cu sotia mea de 20 de ani dealungul timpului am avut si zile bune si zile rele dar in ultimi 3ani raul sa accentuat nu-mi dau seama de unde a plecat certurile dar au fost multe si dese ,avem o fetita de 19 ani ,acum au plecat amindoua intr-o garsoniera cu chirie si sotia mea a inaintat divort,de impacare nici nu vrea sa auda . Unde am gresit eu unds a gresit ea,acum 3 ani ea a inceput la sfaturile ficei noastre sa aiba cit mai multa grija de ea sa imbrace tot felul de tinute cit mai nepotrivite pentru virsta ei(43 ani) rochite cit mai scurte lacuri de unghii stridente coafuri sostificate fica mea o incuraja spunindui ca are corp frumos si trebuie pus in evidenta nu sia datt seama ca o impinge spre o panta gresita ,bineinteles ca am reactionat dur spunin-dui ca e gresit ce face atunci sarea la mine fica mea si spunea ca ea ia a permis si chiar ia a indrumat-o ,acum nu am nici o solutie de a le aduce inapoi acasa
cicinel
Postat pe 31 Ianuarie 2010 08:30
Poate ca 20 de ani i-ai interzis si ingradit aceste libertati, iar fiica ta a observat.
Ines
Postat pe 31 Ianuarie 2010 08:34
Iar unul care n-are nici o vina ca-i pleaca nevasta dupa 20 de ani? Nemernica. Ingeras nevinovat ce esti.
Doara
Postat pe 31 Ianuarie 2010 08:35
ar fi interesant de aflat versiunea sotiei
pik_nik
Postat pe 31 Ianuarie 2010 08:39
touche!
preciouss
Postat pe 31 Ianuarie 2010 08:39
Da!...spune-i sa deschida si ea un topic...Cicinica
Ines
Postat pe 31 Ianuarie 2010 08:42
"sunt casatorit cu sotia mea ". iaca nu mai esti casatorit. sau aproape nu mai esti
si_totusi
Postat pe 31 Ianuarie 2010 10:18
avea toate drepturile din lume dar acum a luat-o razna cred ca e pe ultima suta

cicinel
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:38
CIN CIN!!
altrate
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:42
bla, bla, bla daca avea toate drepturile din lume, cinele, atunci de ce a fugit de tine?
anirica
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:43
Cicinel..nu vestimentatia sotiei e problema ( cauta!!) ..,,buba" e mult mai adanca...
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:45
faptul ca fiica ta a plecat cu ea nu-ti da de gandit?
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:50
poate ca dupa 20 de ani a descoperit si ea ca are dreptul sa se simta FEMEIE ! Dar sa nu-mi spui ca nu ti-au placut transformarile ca...NU TE CRED !Raspunde sincer : de cate ori ai intors capul pe strada dupa o femeie care arata bine ??? Ai curaj sa recunosti ? Sau sotia ta nu are dreptul sa fie privita de altii , ci sa stea doar la cratita ?
Felicitari fetei ca a reusit sa o schimbe !
eu_vio
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:52
Familia, izvor de iubire si respect
Familia este mediul n care venim pe lume, ne dezvoltam si la rndulnostru ne formam o alta familie. Este locul unde gasim ntelegere,liniste si solutii la problemele care ne framnta. Cu conditia ca nfamilie sa existe comunicare, respect si iubire. Familia este mediul n care venim pe lume, ne dezvoltam si la rndul nostru ne formam o alta familie. Este locul unde gasim ntelegere, liniste si solutii la problemele care ne framnta. Cu conditia ca n familie sa existe comunicare, respect si iubire.
LILO
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:53
si ,,primul nostru leagan" Lilo...
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:55
pai vio, parerea mea este ca probabil dumnealui se uita..."peste garduri" - pentru "placerea ochiului" dar nevasta era "proprietatea lui" - pusa la "treburi de muiere" care nu mai are ce gandi la aspect sau placeri...

eu aici mai vad si dispretul/misoginismul dansului - femeile sunt bune de privit, de folosit dar ce-i al tau sa fie..."la locul lui"
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 17:57
Cicinel..sa-si cumpere sotia un costum din piele ..si sa-i spui ca anul asta se poarta manichiura rosu aprins si negru carbune..ei , dar cred ca dansa este la curent cu tendintele
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:00
Revenim la epoca de piatra , in momentul patriarhatului...
Si-ar dori unii , dar...n-o sa vada !
eu_vio
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:01
vio, nu revenim - suntem inca - asta e educatia pe care o primesc de veacuri unii in familie
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:02
De la: LILO, la data 2010-01-31 17:53:08Familia, izvor de iubire si respect
Familia este mediul n care venim pe lume, ne dezvoltam si la rndulnostru ne formam o alta familie. Este locul unde gasim ntelegere,liniste si solutii la problemele care ne framnta. Cu conditia ca nfamilie sa existe comunicare, respect si iubire. Familia este mediul n care venim pe lume, ne dezvoltam si la rndul nostru ne formam o alta familie. Este locul unde gasim ntelegere, liniste si solutii la problemele care ne framnta. Cu conditia ca n familie sa existe comunicare, respect si iubire.


...si de care ii privam pe copii nostri,in ziua de azi,din motive pur egoiste...
roby_cado
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:03
cicinele, stii ce-i ciudat? faptul ca n-a plecat dupa alt barbat ci a fugit de tine.
tie asta nu-ti spune nimic? nu cumva s-a saturat de teoriile tale despre cat de bine i-ar sta cu sacu-n cap unei femei trecute de 40 de ani?
nu cumva ai disperat-o cu gelozia si neincrederea?
eu uitandu-ma acum la fotografia ta, n-am putut sa nu observa ce atitudine aroganta afisezi... renunta la ea si... n-ar strica sa mai dai jos vreo 3-4 kile...
Tylly
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:04
Cicinele , baga abdomene( 100 pe zi cred ca ajung) !!
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:06
3-4 kg? Cam putin. Nici nu s-ar cunoaste.
Doara
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:08
unii dintre noi Roby, doar unii dintre noi.
anirica
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:11
De la: cicinel, la data 2010-01-31 17:38:07avea toate drepturile din lume dar acum a luat-o razna cred ca e pe ultima suta



nu cred ca ti-ai gasit site-ul bun pt. a te plange si cere ajutor!

citeste ce ai postat: a luat-o razna, e pe ultima suta ...

la tine e problema. fiica si-a dat seama ca mama ei e necajita, probabil nu se simtea apreciata .... se intampla foarte des. si i-a spus "mama, nu e prea tarziu ... "


clippy
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:13
adevarat,dar din pacate,din ce in ce mai multi...
roby_cado
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:14
asta e ideea clppy, probail ca femeia era inselata, neglijata si fiica ei a vrut s-o ajute sa-si salveze casnicia - dar explica-i tu asta unui barbat care are mentalitatea asta - femeia, dupa casatorie (si dupa 40 de ani!), cu basma pe cap, poale lungi, privirea in jos, la cratita, la copii si la vite iar barbatul e barbat si mai poate "sari gardul" ca ...de, e barbat - iar ea ar trebui sa fie chiar mandra de ce barbat "fain" are parte...

n-o sa priceapa niciodata "cu ce a gresit" - ca doar o luase de nevasta, ii facuse un copil, ii aducea bani, ii dadea de spalat, de curatat, etc, - ce mai voia?
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:20
Cicinel..nu uita: anul asta se poarta manichiura rosu aprins sau negru carbune: sa-i tranmiti (inca)sotiei
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:22
cicinel, hai sa iti zic si eu ceva, k vad ca femeile astea te-au pus deja la zid! m-am uitat la poezle alea ,mai...nu prea pareati nefericiti impreuna mai...ia smulge tu buchetul ala cu trandafirasi, respira adanc si fugi fugutza dupa ea, mai, k zarurile inca sunt la tine!hai multa baftaaa
fleurdelis
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:31
da panterutzo, cam asta e ideea!

fleur, m-am uitat si eu la pozele lor daca tot ai zis ca ai aruncat un ochi .... si dupa cum arata cicinel nu cred ca el a deschis topicul! nevasta lui pare plina de viata iar el un (nu ma exprim) ....

nu am de gand sa atac la persoana si imi cer scuze anticipat, nu vreau sa provoc un scandal, pe cuvant!

.... s-ar putea ca fiica sa fie cea care a deschis problema ca sa-i arate mamei ei cine ce zice ....

cicinel din poza nu prea arata a barbat care sta in fata unui PC si nici ca unul care sa-si faca prea multe probleme legate de relatia lui .... el e satul, plin, isi stie rostul: "io ma duc la munca, aduc bani in casa (daca e cazul!), asa ca..." .

asa ca "muierea sa-si vada de treaba ei: de casa, de copii ... ce asa si pe dincolo?".
clippy
Postat pe 1 Februarie 2010 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
otoplastie 13 De la: garbo_459900 28 Noiembrie 2016 11:18
cat costa operatia ? 13 De la: Lory_Lore_1 3 Iulie 2015 13:40
hemoroizi 2 De la: Eliza_Cami_1 22 Iulie 2017 09:49
cum scapam de celulita? 1 De la: ioanarazvan 24 Ianuarie 2009 19:05
Tratamentele corporale sunt bune? 7 De la: garbo_1399 23 Iulie 2018 15:22
Setari Cookie-uri