Sa ii spun sau sa tac? Iubirea asta-i tare complicata...

E prima data cand scriu pe un forum, asa ca nu prea stiu cum sa incep...
E vorba despre un baiat care imi este coleg de facultate.Are 21 de ani si eu un baiat foarte dragut, cu mult bun simt, destept,doar ca uneori e cam restras...
Si nu stiu cum de s-a intamplat, ce magie s-a produs, dar cred ca m-am indragostit de el...dar imi e teama sa ii vorbesc.De cand l-am cunoscut pe el parca totul in jurul meu a inceput sa se schimbe.Parca tot ce e legat de mine se invarte in jurul lui si atunci cand nu il vad sau nu vorbim lumea parca s-ar prabusi asupra mea...dar atunci cand el e in preajma mea parca toate grijile dispar si soarele rasare (mai ales ca are un zambet de milioane si e atat de dulce).Uneori cred ca si el simte acelas lucru, dar apoi ma razgandesc si spun ca asta e o prostie, ca nu as putea sa fiu cu un tip asa grozav ca si el, si ca ma considera doar o colega draguta si de treaba cu care se intelege bine si atat.
Am iesit de cateva ori impreuna, eu cu prietenele mele si el cu prietenii lui, dar am iesit de vreo doua ori numai noi doi; am vorbit multe dar niciodata nu am indraznit sa ii spun ce simt pentru ca m-as simti ca si o fraiera...
Prietenele mele au pareri cotradictorii in cea ce priveste acest lucru: una din ele imi spune sa mai astept, si ca daca el ma place o sa faca el primul pas, mai bine sa stau si sa astept decat sa il speriu; cealalta prietena dimpotriva, ma incurajeaza sa ii spun ce simt, ca viata trebuie traita din plin si in plus nu am nimic de pierdut daca ii spun...
Dar mie mi-e frica...ce fac daca el intelege gresit ceea ce eu vreau sa ii spun?daca crede ca sunt prea indrazneata si apoi el o sa se indeparteze de mine?daca spunandu-i o sa stric o prietenie frumoasa si o sa pierd un prieten bun?Daca mai apoi o sa ma priveasca ca pe o ciudata?
Sunt atat de confuza in privinta lui, si uneori as vrea sa mi-l scot din cap, dar nu pot...orice as face, orice as zice, oriunde as merge numai el e in mintea mea...
Voi ce ma sfatuiti fetelor?Sa ii spun cea ce simt, sau mai bine sa tac?Voi ce ati face in locul meu?
ana___si_atat
Postat pe 23 Aprilie 2010 19:44
niciodata nu am indraznit sa ii spun ce simt pentru ca m-as simti ca si o fraiera...


si daca ii spune altcineva ca simte oarece pentru el,nu te vei simti si mai fraiera ca nu i-ai spus ce te apasa???
LILO
Postat pe 23 Aprilie 2010 19:47
oooffff ooff! numia inimi ranite in criza asta! zauu!
fleurdelis
Postat pe 23 Aprilie 2010 19:50
Sincer, nici eu nu prea indraznesc sa ii spun unui baiat ca imi place, de obicei astept sa isi dea singur seama...dar fata de el simt altceva,parca ceva ma impinge sa ii spun, si mi-e frica...
Si mai e inca ceva, el mi-a spus odata, intentionat cred, ca el are prietena...Dar eu nu il cred, pentru ca e prea copilaros.Si in plus, presupusa lui prietena e cu 3 ani mai mare ca si el (am verificat pe profilul lui de hi5 )
ana___si_atat
Postat pe 23 Aprilie 2010 20:07
sunt uni oameni pt care iubirea e o fapta! nu un gand nespus!
deci de simti ....fa-l sa o simtaa....poate nu e nevoie de vorbe...ma gandesc nu??
fleurdelis
Postat pe 23 Aprilie 2010 20:10
frica...paralizeaza orice actiune..
daca scapi de ea...va fi ok
LILO
Postat pe 23 Aprilie 2010 20:17
ana,citeste printre randuri
elodia
Postat pe 23 Aprilie 2010 20:42
Si cum as putea sa scap de ea?
ana___si_atat
Postat pe 23 Aprilie 2010 20:43
Multumesc pentru mesajele de la tine elodia.Sa sti ca m-au pus pe ganduri (in sensul bun)
ana___si_atat
Postat pe 23 Aprilie 2010 20:46
elodia
Postat pe 23 Aprilie 2010 20:49
am trait si eu asemenea sentimente;si nu i-am spus niciodata. Acum imi pare nespus de rau. Asa ca sfatul meu: nu mai sta pe ganduri!
bluesnow
Postat pe 23 Aprilie 2010 21:06
fleurdelis
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:19
hi hi... ce frumos.
Si daca nu ii spui crezi ca nu se prinde si singur, sau ce?
quasaria
Postat pe 4 Mai 2010 00:04
atunci nu-i spune...
fleurdelis
Postat pe 4 Mai 2010 20:06
Q tu esti in poza aceea??
fleurdelis
Postat pe 4 Mai 2010 20:06
mai bine i spui si gata.nu ai ce pierde.decat sa ti para rau k nu i ai spus si mai tarziu sa spui:ce bine faceam daca vb cu el la momentul potrivit...era altfel acum.nu mai sta pe ganduri,fa ce simti,ce ti spune inima.
ktytza89
Postat pe 4 Mai 2010 21:28
taci
fleurdelis
Postat pe 5 Mai 2010 20:13
eu cred ca si-a dat el seama, nu-s barbatii astia asa tolomaci cum par....citeodata.
quasaria
Postat pe 5 Mai 2010 20:55
Dezmiarda-l un pic cu vorbe dulci, fa-i complimente pupandu-l pe ochi si pe obraz dar nu-i spune acum ca-l iubesti, doar da-i incredere in el, succes!
garbo007455
Postat pe 6 Mai 2010 09:48
...sa simti ceva pentru o persoana si sa-i marturisesti acest lucru nu inseamna sa fi fraiera...si daca el te vede doar ca pe o prietena, la fel te va privi si dupa ce ii vei spune ce simti in conditiile in care el nu simte acelasi lucru pentru tine.....a..si inca ceva..iti este teama sa ii spui ? sa vorbesti deschis cu el despre ceea ce simti pentru el sau iti este teama ca el nu simte acelasi lucru pentru tine ?
...decat sa traiesti sub semnul indoielilor mai bine sti in ce ape te scalzi ..parerea mea..
garbo025533
Postat pe 7 Mai 2010 06:12
daca ai curajul de a-i spune, fa tu primul pas si treci la actiune spunandu-i deschis ceea ce simti. daca nu, incearca sa-i dai de inteles ca-l placi, mai mult decat ca pe un amic... daca si el te place, dar este prea timit si nu indrazneste sa-ti marturiseasca sentimentele lui, acest lucru ii va da curaj.
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 14:07
Pustoaico....
barbatilor nu le place sa fie vanati...ei sunt vanatori...
Ai procedat f bine,,,Fa ti de lucru...iesi..in oras..invata..aranjeaza te...
Totdeauna cand un barbat doreste o relatie sau iubeste o fata IESE LA ATAC oricat de timid ar fi.
asta nu inseamna ca nu i placi...probabil el mediteaza...
nu uita.....asteapta l pe vanator.....fugi....joaca te cu el..doar asa il vei cuceri..si inca ceva....uita te la filmul Cum sa pierzi un barbat in 10 zile...hai curaj...
eu
HeleneLefort
Postat pe 9 Mai 2010 14:11
,,cum sa pierzi un barbat in 10 zile" Poti face un rezumat al filmului Helene? Mai degraba m-ar interesa ,,modalitatile" ...,,modus operandi"
reyya
Postat pe 9 Mai 2010 14:15
mami,degeaba-ti face ea rezumatu,ca aia din film tot ramane cu papusa masculina dupa 10 zile in care i-a servit rahat...
preciouss
Postat pe 9 Mai 2010 14:19
aham ..adica e ,,munca" in doru lelii...pei nu asa...ceva sa se vada rezultatul
reyya
Postat pe 9 Mai 2010 14:22
chhhh!!! coprofagi nene... ,
Tylly
Postat pe 9 Mai 2010 14:22
celestico...sa-ti dau ciocolata?
preciouss
Postat pe 9 Mai 2010 14:23





Tylly
Postat pe 9 Mai 2010 14:25
De la: garbo007455, la data 2010-05-06 09:48:50Dezmiarda-l un pic cu vorbe dulci, fa-i complimente pupandu-l pe ochi si pe obraz dar nu-i spune acum ca-l iubesti, doar da-i incredere in el, succes!


ai uitat courul..si-n cour trebuie sa-l pupe , poate se prinde omul de intentiile ,,necurate " ale fetei...haide mey , ce dreaku ..sa-i cumpere si suzeta ca mititelul e asa de nevinovat Ma doare capul
reyya
Postat pe 9 Mai 2010 14:27

neaparat.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sanisori 76 De la: mielutza 28 Iulie 2009 21:54
operatie de micsorare de sani 2 De la: alfheim 27 Septembrie 2011 17:06
Salut, natiune! 41 De la: eu_geminy 8 Noiembrie 2010 10:38
HISPANIANET TE PLATESTE CA MANINCI 3 De la: tutankhamon 7 Ianuarie 2010 01:00
iluzia unei relatii 84 De la: garbo_480916 4 Martie 2018 16:57
Setari Cookie-uri