barbati inselati

De la: tutankhamon, la data 2009-12-20 23:23:03lilo...poate imi explici si mie mama un lucru...cum adica sotia lui l-a inselat cu o alta FEMEIE??? cu o COURVA???? adica e lesbiana????si copilul e la ea?????eu as zice ca e taman invers.....el nu s-o putut abtine si si-o inselat sotia.....care, afland, a facut ce era firesc...l-a parasit...
repet,esti terminata...
roby_cado
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:24
roby..iti INTELEG aleanul..dar fa un efort de calcare a mandriei tale...ia-o pe sotia ta si cere-i iertare...
pt ce ?pt faptul ca nu poti ierta...
sa stii ca DUMNEZEU ne iarta noua toate pacatele..noi de ce sa nu le iertam celor apropiati?

LILO
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:28
De la: roby_cado, la data 2009-12-20 21:46:35poti sa-mi sugi-erezi ce vrei ,nu inseamna ca sunt obligat sa tin cont de asta.am spus si mai devreme,deh..,sofer...


sofer zici? cu replicile astea ai pretentii mari...
tractorist, nene...
garbo_C
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:28
roby, ar trebui sa realizezi ca ceea ce scrii te reprezinta. asta e cartea ta de vizita
poti sa pari un moment spiritual, chiar daca nu esti. poti sa pari inteligent cu o postare, chiar daca nu esti. dar cand intr-un dialog dispar argumentele civilizate, pentru ca iti epuizezi logica si vocabularul, si o dai pe "tarfe, courve si dobitoci", inseamna ca ti-a picat si masca, si ai ramas tu,. cel adevarat, pe care doreai sa-l ascunzi.
am observat asta si la raposatul valentino, care se lafaie acum pe aici in cont de femeie, la cely, am observat si la ovidiu, atat in contul real(pentru ca nu se poate controla), dar si in cele false, am observat-o chiar si la irinuca_cine_o_mai_fi_si_asta...
pik_nik
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:29
irinuca_cine_o_mai_fi_si_asta...
UNA...
LILO
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:33
dragii mei prieteni...va multumesc pentru prietenia voastra....
tutankhamon
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:36
TUTY..m-ai impresionat..
LILO
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:39
Lilo... noi nu sintem dumnezei.

Crede-ma ca am o istorie lunga in ale iertarilor, si este cel mai greu lucru pe care poti sa incerci sa il faci. Si de cele mai multe ori eu nu reusesc. Tu reusesti?

Nu scriu asta btw discutia de fata, ci asa, in general.
quasaria
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:40
da asa pare a fi greu sa iertam..mai ales celor cu un EGO foarte puternic..
la inceput este destul de greu...dar...daca stim sa ne acceptam destinul..acest"EXERCITIU" devine din ce in ce mai usor..
sunt multe alte lucruri mult mai greu de relizat..
oricum nu avem de pierdut,decat de castigat..
eu nu pot ura...deci pot si sa iert
LILO
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:44
de ce liloutzule???? ai mai fata.....eu eram sigura ca veti interveni la un moment dat......
tutankhamon
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:44
noi nu sintem dumnezei.

da asa este...dar..suntem "facuti dupa chipulsi asemanarea domnului"..asa ca..toate le putem...daca le dorim cu adevarat
LILO
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:45
poi..cum sa nu ma revolte cuvintele murdare indreptate spre tine,faraoano
LILO
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:47
bah...,stiti care-i probema voastra?,nici unu'din cei care postati pe aici,nu va expuneti adevaratele simtiri.nu faceti altceva decat sa incercati sa fiti pe placul celui care a postat anterior,sau incercati sa atrageti cativa simpatizanti.sincer,nu-mi pasa catusi de putin daca cineva e de acord cu mine sau nu.iar faptul ca am fost inselat,ca sunt sofer,bla bla bla,n-ar trebui sa cantareasca catusi de putin in economia postarilor mele,care cred eu,au fost intotdeauna la subiect.in rest,numai bine tuturor..
roby_cado
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:51
liloule....nu neg ca si pe mine m-a luat un pic valul...dar am avut antecedente....am fost provocata.....eh...ce sa-i faci.....unii nu se pot abtine sa nu zgandare ceva....parca ar cauta cearta si rautati cu tot dinadinsul...
tutankhamon
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:51
nici eu nu port ura, am invatat sa o transform in indiferenta. Dar asta nu inseamna ca iert.
Asta e, imi accept natura umana marginita.

Nici macar nu inteleg cum sa stergi cu buretele o experienta importanta si sa smile mai departe cu incredere ca si cum n-ar fi fost. N-a fost, n-ai invatat nimic din asta, nici macar pe viitor n-o iei in considerare...Las' sa te insele/tradeze/loveasca din nou, cind ti-o fi lumea mai draga.

Chestia asta cu iertarea mi se pare uneori stupida.
quasaria
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:51
De la: LILO, la data 2009-12-20 23:47:33poi..cum sa nu ma revolte cuvintele murdare indreptate spre tine,faraoano
ce spuneam eu...,fenomenul de turma...
roby_cado
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:54
Q asa pare stupid dar,,sa stiti ca eu am avut "surpriza" ca la scurta vreme dupa ce mi-am zis:gata am iertat o persoana,chiar acea persoana sa vina sa imi ceara iertare pt gresala pe care o facuse...eram linistita..IERTASEM deja...
LILO
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:57
De la: roby_cado, la data 2009-12-20 23:54:37
De la: LILO, la data 2009-12-20 23:47:33poi..cum sa nu ma revolte cuvintele murdare indreptate spre tine,faraoano
ce spuneam eu...,fenomenul de turma...


da MULTUMESC..fac parte din "TURMA" DOMNULUI ai dreptate...
LILO
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:58
De la: roby_cado, la data 2009-12-20 23:51:32bah...,stiti care-i probema voastra?,nici unu'din cei care postati pe aici,nu va expuneti adevaratele simtiri.nu faceti altceva decat sa incercati sa fiti pe placul celui care a postat anterior,sau incercati sa atrageti cativa simpatizanti.sincer,nu-mi pasa catusi de putin daca cineva e de acord cu mine sau nu.iar faptul ca am fost inselat,ca sunt sofer,bla bla bla,n-ar trebui sa cantareasca catusi de putin in economia postarilor mele,care cred eu,au fost intotdeauna la subiect.in rest,numai bine tuturor..



EU ma SIMT OK pe garbolina...
dar tu, ROBY?
LILO
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:59
si daca ai iertat, continui sa ai incredere in persoana respectiva?
Increderea de dinainte de greseala?
quasaria
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:01
De la: LILO, la data 2009-12-20 23:59:19
De la: roby_cado, la data 2009-12-20 23:51:32bah...,stiti care-i probema voastra?,nici unu'din cei care postati pe aici,nu va expuneti adevaratele simtiri.nu faceti altceva decat sa incercati sa fiti pe placul celui care a postat anterior,sau incercati sa atrageti cativa simpatizanti.sincer,nu-mi pasa catusi de putin daca cineva e de acord cu mine sau nu.iar faptul ca am fost inselat,ca sunt sofer,bla bla bla,n-ar trebui sa cantareasca catusi de putin in economia postarilor mele,care cred eu,au fost intotdeauna la subiect.in rest,numai bine tuturor..



EU ma SIMT OK pe garbolina...
dar tu, ROBY?
trage tu concluzii...
roby_cado
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:01
De la: Celleste, la data 2009-12-20 23:28:07
De la: roby_cado, la data 2009-12-20 21:46:35poti sa-mi sugi-erezi ce vrei ,nu inseamna ca sunt obligat sa tin cont de asta.am spus si mai devreme,deh..,sofer...


sofer zici? cu replicile astea ai pretentii mari...
tractorist, nene...
roby_cado
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:02
De la: tutankhamon, la data 2009-12-20 23:36:33dragii mei prieteni...va multumesc pentru prietenia voastra....
roby_cado
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:02
De la: tutankhamon, la data 2009-12-20 23:44:18de ce liloutzule???? ai mai fata.....eu eram sigura ca veti interveni la un moment dat......
roby_cado
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:03
De la: tutankhamon, la data 2009-12-20 21:51:56se vede ce calitati ai domnule sofer...si ce expresii tipice...m-ai impresionat proFUND....ce ar fi sa-ti SUGI-erezi matale sa iti mai revizuiesti cei sapte ani de acasa si sa inveti sa te controlezi in public.....nu e nevoie ca cei de aici sa-ti vada vocabularul si educatia.....sau poate vrei sa dovedesti si sa confirmi ceva.....ce o stim cu totii....ca soferii nu au prea multa scoala....hai, pa!.. ca nu ma mai cobor in lumea ta plina de ragaieli de la bere, courve ieftine si cuvinte de maidan...
roby_cado
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:04
De la: quasaria, la data 2009-12-21 00:01:03si daca ai iertat, continui sa ai incredere in persoana respectiva?
Increderea de dinainte de greseala?


un prieten drag sufletului meu,si un adevarat indrumator spiritual spunea asa:" a avea incredere in oameni,este o mare calitate"..
e greu sa acorzi aceeasi incredere...dar nu imposibil.
alegerea ne apartine...
LILO
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:04
roby,

gresesti enorm cu efectul de turma pe garbo. dar cand am vazut cum vorbesti la adresa unei femei pe care nu o cunosti deloc, nu m-am putut abtine sa nu-i tin partea. pentru ca nu merita asa ceva. de mai devreme am vazut o postare de-a ta prin care i-ai spus ceva care pe mine personal m-a deranjat. asa ca..... cugeta....
mcrinelam
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:04
roby, ai luat-o pe urma lu' irinelu'?
Relax... plimba-te pe afar' prin zapada un pic.

"Aide Lilo, eu am multe defecte, da' timpita chiar nu sint.
Cum vrei sa spui ca daca ai de-a face cu un jeg de om - si nu iti dai seama de la prima vedere - trebe sa continui sa ai mare incredere in el si dupa ce te lamuresti? Repeti aceeasi greseala la nesfarsit?
Acu' imi explic de unde vine expresia OAIA Domenului....
quasaria
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:05
De la: tutankhamon, la data 2009-12-20 21:09:47pikule...nu-i da idei...e in stare sa faca sex oral doar-doar i-o ramane bortoasa mintea si i-o fata un pui la fel ca ea....
roby_cado
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:06
roby..obsesiile nu sunt bune..nu fac decat rau..
esti masochist?
de ce iti rasucesti cutitul in rana?


LILO
Postat pe 21 Decembrie 2009 00:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 117 De la: rebecca42 11 Mai 2009 19:23
oare de ce ar trebui sa mai traiesc? 46 De la: iasomia 12 Ianuarie 2009 16:32
IUBIREA, SUBIECT TABU? 31 De la: quasaria 28 Decembrie 2009 18:12
Dragoste interzisa? 137 De la: pik_nik 9 Iulie 2009 00:52
femeia taur barbat scorpion? 2 De la: magdabeauty 18 Octombrie 2009 23:48
Setari Cookie-uri