relati cu barbati insurati.......interesant...(cred:)

42 erau acu' 4 ani
Anouk
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:15
hai ca incet incet spui tot..
important e cum te simti,nu varsta..
roby_cado
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:18
pai nah..eram nemaritata si aveam 42 de ani

acu is baba

imi inchipui cum suna chestia asta pentru o fatuca de 19 ani care isi imagineaza ca a descoperit ea dragostea
Anouk
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:22
L-o iubi, sa nu-i negam sentimentele. Ca e posibil sa se iluzioneze in privinta relatiei, e alta mancare de peste.
Tinkerbell_
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:26
tink...ciudat ca nu a vorbit cu mama-sa de chestia asta...ori nu sunt apropiate, ori e constienta ca orice parinte normal ar reactiona la o asa "relatie"
Anouk
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:29
o si vad rasucindu-se pe calcai, fluturandu-si plete blonde ,si spunand..."heee...,daca dragoste e...,nimic nu mai conteaza"..
roby_cado
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:31
Anouk daca mama fetei nu ii este si prietena , e greu sa poata avea o discutie constructiva, eu am avut marea sansa ca mama sa imi fie mai intai de toate cea mai buna prietena si cred ca unica adevarata si apoi mama. Dar nu toti parintii sunt la fel.
reyya
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:32
nici copiii...
tocmai am vazut un exemplu.
pik_nik
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:35
si mama-sa ce sa ii faca?
In afara de faptul ca ar fi putut sa ii explice mai cu frumosul decit a facut noi aici ca "iegzista o iesplicatie", ce sa faca?!

Ma gindesc cum as reactiona daca ar apuca-o pe fie-mea pandalii din astea...
Cum as reactiona?!?!
quasaria
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:37
ea stie si a si spus ca parintii ei nu ar fi de acord....
deci eu tot mai cred ca,acolo,undeva,stie si ea ca nu e tocmai in regula ce face
eladaela
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:39
quasaria, mama ei putea sa-i faca pana la varsta asta multe.
acum e tarziu
pik_nik
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:40
Q..poti sa te pui tu de-a curmezisul pe autobahn daca aleia i s-a pus pata( s-ar intalni cu ala pe ascuns, tot un drac)eu una i-as explica situatia si ce ar iesi din asta...daca ar tine cont bine daca nu...as lasa-o sa treaca singura prin experienta, sa se maturizeze si sa-si dea seama de ,,cruda realitate"
reyya
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:40
De la: pik_nik, la data 2009-12-12 21:02:40helado, si io trebuie sa traiesc...daca ma intelegi

sa ai tot ce e mai bun in viata,
dar datoria ta, cu raspunsul, o ai,
atay yimp cat sant demna de mine,
nu te las , pana nu raspunzi.
tu ai provocat.
personal nu am nimic cu tine,
cu toate cate ai zis,
vyva
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:48
De la: pik_nik, la data 2009-12-12 21:02:40helado, si io trebuie sa traiesc...daca ma intelegi

sa ai tot ce e mai bun in viata,
dar datoria ta, cu raspunsul, o ai,
atay yimp cat sant demna de mine,
nu te las , pana nu raspunzi.
tu ai provocat.
personal nu am nimic cu tine,
cu toate cate ai zis,
vyva
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:48
scz. ceva e cu tastatura se intampla,
vyva
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:50
cely
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:50
dragii mei dragi, acum mult timp, asa la modul relativ, am facut si eu greseala sa ma intalnesc cu un tip insurat. e drept ca el s-a jurat pe oti sfintii ca nu e insurat. aveam 24 de ani, el 34. am aflat ca e insurat oarecum accidental, nimic spectaculos, si i-am spus sa ma lase in pace. mi-a vandut bineinteles povestea ca vrea sa divorteze, dar e copilul la mijloc etc... i-am spus ca pe mine nu ma intereseaza, ca pentru a-l crede ar trebui sa vb si cu nevasta-sa si nu simt nici o nevoie sa fac acest pas, ca el ar trebui sa-si lamureasca lucrurile cu doamna, nu eu. si ca eu ma gandesc cum m-as simti eu sa fiu maritata si sa descopar ca sotul meu umbla cu altele si ca nu-mi place deloc sentimentul, si pe mine tata m-a invatat ca ce tie nu-ti place altuia nu-i face... asa ca asta ii spun si eu tinerei june: " tie ti-ar placea sa ajungi in situatia sotiei lui? ce-ai face atunci?"...
snowflake
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:50
snow....cred ca la ea e pe sistemul"mie nu mi se poate intampla,eu sunt cea mai buna"
eladaela
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:53
ela, pana la urma e traba ei... e o tara libera si democratica... eu in locul nevestei aluia pe el l-as omori, ca pana la urma nu mi-a jurat fraiera credinta in biserica...

dar am o senzatia vaga cum ca probabil au una din casniciile alea moderne: amantii mei cu amantii tai le-o t..g la amantii nostri...
snowflake
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:59
tre sa-i dau dreptate lui pik. vreau nu vreau

educatia se face inca din fasa. aici se ajunge ,cand ii dai doar de mancare si nu te intereseaza cum gandeste, ce modele de comportament ii oferi, pe unde umbla, cu cine, etc
si_totusi
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:02
pik, ai si tu dreptate: mama-sa putea sa o nasca cu putina inteligentza nativa. Avea ce sa faca mama-sa.
Atit

Pina la urma, daca ar copilul meu in situatia asta, cred ca m-ar interesa in primul rind sa nu sufere. Nu i-as spune sa nu se duca - ar sari cu parapanta de la geam si tot s-ar duce... As incerca doar sa o determin sa se detaseze si sa nu sufere (prea tare). Riscul major, pina la urma, este chiar sa il creada.
Ce, pe mine nu m-ar crede unul de 19 ani daca as fi pedofila si m-as stradui sa il mint frumos?

In rest, nimic nou sub soare.
quasaria
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:03

totusico, acum ca a trebuit sa-mi dai dreptate, parca te vad fumand doua tigari in acelasi timp, de nervi
adica ai fuma daca ti-ai gasi bricheta
pik_nik
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:06
buna!eu ma numesc,soareyan,am citit mesajul tau si as vrea sa iti dau un raspuns si un sfat in acelasi timp!am 30 de ani,sunt casatorita,am un copil,si putina experienta sa spun!nu ai nici o vina ca te-ai indragostit de un barbat insurat,asa e in viata,inima nu pune conditii,doar cere;dar intrebarea este,stii sigur ca te iubeste cu adevarat,ca e gata sa lase totul pt tine,ca renunta la orice?
stiu ca esti entuziasmata,ca totul e frumos,dar draga mea,merita sa iti sacrifici ce ai mai bun,mai frumos ptr el?in acelasi timp tu te-ai gandit la persoana de langa el ca sufera,ca el se poarta urat acasa si poate ca e chiar violent?
daca are un copil si acea fiinta sufera fara un motiv anume,doar ca tatal lui are gargauni si toane de barbat care mai are putin si intra la andropauza?!te-ai gandit ca poate el nici macar nu are de gand sa divorteze,ci doar sa duca o viata dubla pt ca asa vrea el(din egoism!)dar daca intr-o zi se afla de voi,si atunci vei avea de suferit pe nedrept?
ptr ca tu ii daruiesti dragostea ta pura,dar nu cred ca sotia lui va folosi cuvinte de lauda la adresa ta!iti spun din tot sufletul sa ai grija sa nu se transforme totul in ceva urat,iti spun ca sotia lui nu se va lasa usor,ptr ca si eu mi-am prins sotul cu diverse doamne si domnisoare,unele chiar fara nici o vina,dar au intrat in aceeasi ura,si ca sa intelegi ce iti soun,pune-te in locul sotiei lui,sau pune-ti intrebarea,daca pe ea a inselat-o,de unde stii ca nu te v-a insela si pe tine?daca intr-o zi iti va scrie aici chiar sotia lui?ai grija cum gestionezi lucrurile,ptr ca eu cred ca e mai bine sa iasa in favoarea ta!iti urez succes!
soareyan
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:08
qasaria, in foarte putine cazuri un plod o ia haisa cand ai investit in el. si ma refer la educatie. va lua hotarari bune si nu va intra in astfel de relatii
si_totusi
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:08
oare este sotia inselata????
cely
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:09
si_totusi, tot ce imi doresc eu este ca plodu' propriu sa fie fericit. Si in sensul asta o sa ma straduiesc sa o invat sa discearna ce e bine pentru ea si ce nu. PENTRU EA nu inseamna neaparat pentru altii.
Sigur, exista diverse pareri.
quasaria
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:15
De la: mary_ko, la data 2009-12-12 20:13:48Am si eu nevoie de un sfat din partea voastra. Am 19 ani si de 8 luni am o relatie cu un tip casatorit care are 32 de ani. vreau sa spun k avem o relatie deosebita si il iubesc enorm de mult si sunt sigura ca si el ma iubeste la fel de mult.



Da, esti naiva, am citat special acea parte a comentariului tau, te iubeste si tu esti sigura de asta ! Nu te iubeste, vrea si el sa se distreze, candva veiintelege si tu asta si..ar fi bine sa intelegi lucrurile astea fara sa fii implicata in genul asta de situatii.
Indicat este sa fii obiectiva si sa judeci realist ceea ce se petrece.

As putea sa-ti spun o intamplare de-a mea si poate te mai trezesti din reverie. Am avut si eu o anumita legatura cu un tip, fermecator, interesant, inteligent, cu tot felul de pasiuni interesante si...prudenta cum sunt, nu m-am implicat in relatie..am avut o relatie mai platonica timp de vreo 4 luni pana cand am aflat ca era insurat si avea un copil..si nu mi-ar fi spus pt ca nu voia sa ma piarda pe urma mi-a spus ca de multi ani nu mai are vreo relatie cu sotia lui, stau la etaje diferite in casa, bla bla, destul de plauzibil daca ma gandesc ca stateam mai tot timpul impreuna, ba pe afara, ba penet, ba la tel...
Intr-un fel eram indragostita de el, insa am dat dovada ( si ma bucur ) de demnitate si bun simt si i-am zis frumos sa ma lase in pace....El a spus ca sunt rea, ca ma iubeste, cumparase apartament sa ne mutam impreuna bla bla, eu i-am spus sa divorteze si a cam ezitat. Atunci i-am spus sa aiba grija de familia lui, pt ca si asa mi se parea destul de superficial si imatur pt varsta lui, avea un copil cu care abia se vedea...Mie mi-a dat de gandit aceasta atitudine a lui fata de copil si l-am lasat de tot..dupa 1 an inca ma cauta...sa fie sanatos, eu am gasit ceva mai bun !

Asa trebuie sa faci si tu !
Daca iti place sa fii accesoriu, ramai cu el !
Bafta in alegeri !
Summer_
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:36
De la: mary_ko, la data 2009-12-12 20:13:48Am si eu nevoie de un sfat din partea voastra. Am 19 ani si de 8 luni am o relatie cu un tip casatorit care are 32 de ani. vreau sa spun k avem o relatie deosebita si il iubesc enorm de mult si sunt sigura ca si el ma iubeste la fel de mult. Relatia noastra este pe ascuns nu stie absolut nimeni despre asta. Avem de gand sa mai tinem asta un secret pana reuseste sa divorteze de sotia lui si pana imi termin eu liceul si p urma avem de gand sa plecam in alta tara. el insista sa imi fac si o facultate insa nu stiu mi-e frica ca distanta dintre noi sa nu raceasca relatia noastra. si imi e tare frica de aseenea de cand vor afla ai mei adevarul, stiu k nu o sa fie de acord nici in ruptul capului, si o sa incerce sa impiedice asta, dar nu am ce sa fac, odata si o data tot o sa accepte. voi e spune-ti? va rog spune-ti-mi o parare sincer despre relatia asta. Simteam nevoia sa spun asta cuiva. Eu chiar il iubesc enorm de mult, dar nimeni nu o sa ma inteleaga vreodata, ce vina am ca m-am indragostit de un tip casatorit?



mmmmmm...ce sa spun . la 19 ani. toti cred ca ce zboara se mananca.
Nu prea am incredere in tipii care, vezi Doamne,spun ca se indragostesc dintr-o data, avand acasa sotie si poate copii.
Eu una n-as avea incrdere in ei. Desi, daca as avea varsta ta...poate! Ai grija! Asculta intotdeauna de parinti, sunt singurii din lume care nu iti vor raul.

kamav_tut
Postat pe 12 Decembrie 2009 23:01
kamav... asa e, restul lumii nu-i acolo decit ca sa astepte sa te prinda la cotitura si iti dea in cap... Fugi copacel la mamica, cum ai o problema.

Asa se explica ce de papa lapte pe lumea asta.
Intreaba-ti neamurile inclusiv daca e cazul sa te indragostesti de cineva. Corespunde? E gospodina? Ii spala bine sosetutele baietelului? Daca nu, nu....

Ai dreptate, parintii sint singurii care iti vor binele....
Chiar daca binele asta e sa te fereasca de viata in sine.
quasaria
Postat pe 13 Decembrie 2009 10:05
paranoia,Q...
preciouss
Postat pe 13 Decembrie 2009 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Utilitatea barbatului de azi 690 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:51
BARBATII...II IUBIM,II URAM SI NU NE SUNT INDIFERENTI 276 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:52
de ce prefera barbatii blondele? 129 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:49
"burlacul"2 266 De la: preci 28 Iulie 2010 00:16
salutare tuturor! 65 De la: mia79x 14 Iulie 2009 18:16
Setari Cookie-uri