Inocenta unei femei


De ce raman barbatii marcati de femeile pe care le-au dezvirginat? De ce se simt atat de maguliti cand stiu ca au fost primul barbat in viata unei femei, trecute sau prezente din viata lor?

Dragii mei domni,
prima iubire are, cu adevarat farmecul ei, dar iubirea unei femei experimentate este cu mult mai valoroasa.
Daca prima data iubesti mai mult in nestiinta de cauza, la maturitate, nu mai poti fi impresionata asa de usor , iar barbatul care ti se lipeste de suflet ulterior, este iubit m mult.
Precauta, te atasezi m greu.

Eu mi-am pierdut inocenta nu atunci cand m-am culcat pt prima data cu un barbat, ci atunci cand greutatile vietii m-au transformat intr-un om egoist, care, asemeni regelui francez spune ,, Dupa mine, potopul!".
Mi-am pierdut inocenta atunci cand mi-am pierdut cea m buna prietena, cand o ruda apropiata a incercat sa ma violeze si cand am aflat adevarul despre nasterea, despre originea mea.
Mi-am pierdut inocenta traind intre oameni, nu culcandu-ma cu ei.
Eram singura de f m timp, adik nu trecusem la un altul, si eu nu m eram aceeasi persoana.Cel putin, nu in intregime.
Mi-am pierdut inocenta cand am fost provocata sa lupt si sa joc murdar.
Mi-am pierdut inocenta cand am trisat, am furat, am inselat.

Domnilor, privind peste umar, cum a fost femeia pe care ati iubit-o cel m mult in viata: inocenta sau experimentata?
Pt care sentimentul a fost m profund?
Pt cea inocenta sau pt cea care m iubise inainte?

seara buna!
double_chock
Postat pe 7 Iulie 2009 21:09
eu cred ca e invers...femeile isi vor aduce aminte mereu si apoi raman marcate..de primul....barbatii mai putin!! ele asteapta...cu mare interes clipa...si fac pregatiri... vor printul, fat-frumos, etc!
oare de ce?
superbus
Postat pe 7 Iulie 2009 21:12
De la: superbus, la data 2009-07-07 21:12:46eu cred ca e invers...femeile isi vor aduce aminte mereu si apoi raman marcate..de primul....barbatii mai putin!! ele asteapta...cu mare interes clipa...si fac pregatiri... vor printul, fat-frumos, etc!
oare de ce?


cum adik?
un barbat uita dak a fost sau nu primul in viata unei foste iubit?
double_chock
Postat pe 7 Iulie 2009 21:16
"in viata unei foste iubit" nu stiu sigur dar in viata unei foste iubite cu siguranta.
Aemulus
Postat pe 7 Iulie 2009 21:20
hmm nu cred ca o uita...dar nu e asa de marcat cum zici tu!! el lasa in urma trecutul...femeile...se agata mai mereu de el!! de primul...din viata lor!
superbus
Postat pe 7 Iulie 2009 21:20
Eu nu cred ca o uita barbatul, doar nu vrea sa recunoasca faptul ca a insemnat ceva deosebit in viata lui..... nu recunoaste fata de ceilalti 'barbati', asta este efectul mandriei barbatilor.
Si superbus, barbatii se leaga mult mai mult de trecut, si daca e in favoarea lor acel trecut, au grija sa it aminteasca lucruri pe care tu ca iubita ai vrea sa le uiti.
ogajika
Postat pe 7 Iulie 2009 21:30
De la: ogajika, la data 2009-07-07 21:30:45Eu nu cred ca o uita barbatul, doar nu vrea sa recunoasca faptul ca a insemnat ceva deosebit in viata lui..... nu recunoaste fata de ceilalti 'barbati', asta este efectul mandriei barbatilor.
Si superbus, barbatii se leaga mult mai mult de trecut, si daca e in favoarea lor acel trecut, au grija sa it aminteasca lucruri pe care tu ca iubita ai vrea sa le uiti.



ideea e ca voi tineti mai mult..la virginitate..la primul, etc!
femeile-s mai ancorate in trecut si isi amintesc mai mult ce le place si ce nu! sunt maestre...ale reprosurilor!!!
dar nu ati raspuns de ce tineti/tineati asa mult la inocenta??
superbus
Postat pe 7 Iulie 2009 22:37
bre..
kyra
Postat pe 7 Iulie 2009 22:52
barbatii...ca de altfel si femeile...raman marcati de femeia(respectiv barbatul)pe care au iubit-o...indiferent daca acea persoana a fost inocenta sau mai experimentata...iaca asa as pune problema...lasa calculele matematice...ca nu asta marcheaza sufleu' cuiva
mia79x
Postat pe 7 Iulie 2009 23:48
De la: mia79x, la data 2009-07-07 23:48:01barbatii...ca de altfel si femeile...raman marcati de femeia(respectiv barbatul)pe care au iubit-o...indiferent daca acea persoana a fost inocenta sau mai experimentata...iaca asa as pune problema...lasa calculele matematice...ca nu asta marcheaza sufleu' cuiva
corect!!!
sandy_bell
Postat pe 8 Iulie 2009 10:45
daca ar putea, barbatii ar face dezvirginari in masa......
si sa nu-mi spuneti ca nu e asa.
orice barbat se simte ultramagulit sa stie ca a fost primul.
double_chock
Postat pe 8 Iulie 2009 18:07
asa...si?foarte bine...unde-i problema?
mia79x
Postat pe 8 Iulie 2009 22:50
De la: double_chock, la data 2009-07-08 18:07:13daca ar putea, barbatii ar face dezvirginari in masa......
si sa nu-mi spuneti ca nu e asa.
orice barbat se simte ultramagulit sa stie ca a fost primul.


uite ca nu am....dezvirginat..si nici nu am de gand!!! poate aia un pic..redusi...se simt benga... ce macho-s ei!!

pe langa faptul ca ai de dus...muuulta munca de "lamurire"... e si nasol.... momentul!! delicat ,etc
superbus
Postat pe 8 Iulie 2009 22:50
iaca lui nea' superbus nu-i place...see?iaca nu le stii tu pe toate...
uite c-am mai rezolvat o problema...
mia79x
Postat pe 8 Iulie 2009 22:52
Si sa stiti ca si femeile care dezvirgineaza barbati au asa un fel de "cistigatorul trofeului" sindrom.

Mare lucru, auzi....Vorba lui Super :si bataie de cap si delicatete.
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 22:58
De la: mia79x, la data 2009-07-08 22:52:46iaca lui nea' superbus nu-i place...see?iaca nu le stii tu pe toate...
uite c-am mai rezolvat o problema...



iaka-i mare branza de...facut femeie? mai greu e pana ajunge in pat....ca apoi ...e piece of cake!!
superbus
Postat pe 8 Iulie 2009 23:06
iaca ai zis ca nu ai gustat cake-ul ala...so, de unde stii?audd?numai pe probate vorbim aici, superbus...so...revino cu vesti noi
mia79x
Postat pe 8 Iulie 2009 23:09
kyra
Postat pe 8 Iulie 2009 23:11
Ce faci Chirule, nu dormi?
Cum ti-a fost la alergat?
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 23:13
De la: mia79x, la data 2009-07-08 23:09:21iaca ai zis ca nu ai gustat cake-ul ala...so, de unde stii?audd?numai pe probate vorbim aici, superbus...so...revino cu vesti noi



vorbeam in general...da... cu o virginica...nu a fost sa fie si nici nu-mi doresc!! e clar..ca tre sa fii foarte atent, delicat...cu incepatoare...sa nu doara...sa nu...moara!!!
superbus
Postat pe 8 Iulie 2009 23:14
n-am mai ajuns Mica.. e o caldura de mori..
kyra
Postat pe 8 Iulie 2009 23:14
ei lasa draga ca nu mor fetele...mai multe sanse sa mori tu...pana reusesti treaba...
la asta te-ai gandit?
dar lasa...ca un leu veritabil ce esti...nu cred sa ne luminezi cu acest aspect...he he heee
mia79x
Postat pe 8 Iulie 2009 23:17
Pai pe caldura mare se slabeste mult.
Hai s-o dau pe gastronimice si aici.Am facut azi un spanac......
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 23:17
no, ca te deshidratezi ca naiba..e si umezeala, ala e necazul..
kyra
Postat pe 8 Iulie 2009 23:19
Pai de asta iti iei apa cu lamiie la tine.
Cu umezeala e nasol ca eu am un astm usor si nu pot sa respir....
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 23:25
n-am astm, dar problema o am si eu, nu pot respira cum trebuie cand alerg si obosesc, ca naiba, zici ca n-am putere..
kyra
Postat pe 8 Iulie 2009 23:27
Stai linistita ca diagnosticul de astm mi l-am dat singura doctorul nu stie de el
Asa e, nu pot sa respir cind e umezeala in aer.Si nu pot face nimic de parca as fi din cauciuc!!!!!
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 23:29
De la: mia79x, la data 2009-07-08 23:17:54ei lasa draga ca nu mor fetele...mai multe sanse sa mori tu...pana reusesti treaba...
la asta te-ai gandit?
dar lasa...ca un leu veritabil ce esti...nu cred sa ne luminezi cu acest aspect...he he heee



nu nici prind gand nu mi-a trecut!! eu nu am cum sa mor.... sunt nemurritor!!! :)) dar ea...garantat va muri...de placere!!
superbus
Postat pe 8 Iulie 2009 23:37
iote leu' cum isi da in petic...asa, asa...mai ca devii si credibil, leonule
mia79x
Postat pe 8 Iulie 2009 23:42
De la: mia79x, la data 2009-07-08 23:42:27iote leu' cum isi da in petic...asa, asa...mai ca devii si credibil, leonule



iaka parerea ta..... de ce petic? cand eu sunt..... ssssaculll!
superbus
Postat pe 8 Iulie 2009 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia atragatoare 16 De la: quasaria 5 Septembrie 2009 19:09
cat adevar...despre femei!!! 52 De la: racovus 18 Iulie 2010 14:33
SONDAJ DE OPINIE: motive de divort 63 De la: garbo_388777 7 Septembrie 2014 18:46
Cum poti iubi din nou?Ca prima data? 106 De la: xenaprintesarazboinica 23 Septembrie 2014 10:24
Inocenta unei femei 113 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:53
Setari Cookie-uri