Hai sa va mai dau un subiect nou de analizat: poate exista intre un barbat si o femeie numai o relatie simpla de prietenie? Daca "da" pentru cit timp iar daca"nu" , de ce?

sau...aveam niste dansuri in maneca pe la baluri...de ramanea lumea fara grai! si cum dansam cu toata lumea...deja nu mai eram atenta...ei vorbeau, eu zambeam...si la un mom dat unul din colegi imi sopteste o intrebare la ureche"o s a fac o schema mai speciala acvuma te tii bine?" eu am zambit afirmativ fara sa aud nmica, si in secunda urmatoare zburaaaaaaaaammm k la patinoar pe marmuraa jos...
fleurdelis
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:22
sister...de ce sa-ti fie rusine mama????? ce...ei nu fac pipi????
tutankhamon
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:23
...ma mai gandesc
pik_nik
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:23
buna dragilor,
mi-e dor de voi ma.... ca draq sa-l ia de servici ma epuizeaza si nu mai am timp de nimic, seara sunt rupta de oboseala
nelly05
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:25
fleur mai esti?
nelly05
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:25
da nely unde vreu tu sa fiuu??? depan amintiri aici....
fleurdelis
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:27
sau ce fatza or facut cand m-am indragostit...si cate pete-n soare or incercat sa ii gaseasca aluiaaa ooof....
fleurdelis
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:29
sister......erati pe patine cu rotile sau era parchetul prea lustruit???
tutankhamon
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:30
pai aici si vreau sa fii

l-am cunoscut mai bine acum pe prietenul tau D.P, este un tip deosebit, inca este casatorit cu C si s-au mutat in Buftea, si-au facut o vilutza...C are o firma de proiectare ( ceva de genul asta)
nelly05
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:30
da nelisor stiu ce firma are fata da spre deosebiere de-a mea a ei mergee! imi dai id-ul ala odataa?/
fleurdelis
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:31
daca vrei pot sa-i dau nr tau de tel, sau tie sa ti-l dau pe al lui
nelly05
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:33
ce sa fac io cu al lui draga mia..cu al ei...aveam eu o treabaa caci am fost colege...

tutii baiatul ala imi facea o scena de dans in fiecare an de ne stia toata lumea...se dadeau lla oparte cd incepeam noi....
si ace;asi m-a scos din casa in puterea noptii k s-o iindragostit....si sa-i spun ce parere am eu...doamnee ce ani frumosi mai erau!
fleurdelis
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:34
pai stiu mai dar prin el poti ajunge la ea, ca doar eu nu ma pot duce sa-i zic : " bre nea' directoru da bre si mie tel lu nevasta-ta"
nelly05
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:37
piiik da nu ne spui si noua lista???
cu cele 3-4 persoane??
fleurdelis
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:41
sister....era frumoasa studentia.....
tutankhamon
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:45
bai da cred kam ras atunciaa...cat pt toata viata bre! oof doamnee ce dor imi e cTEODATA DE oameni pur si simpluuuuu
fleurdelis
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:47
si mie mi-e dor de perioada aia.....macar ca sa stiu incotro s-o iau, ca sa nu mai ajung ca acuma....
tutankhamon
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:56
bree nu mai zi! uneori ma enervam stii...o clipa nu puteam fi seriosi! si n-aveam nici o dureree....iaca acu...mi-o dat dzeu
fleurdelis
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:05
bre, deci ce s-o mai lungim...PRIETENIA EXISTAAAAAAAAAAA!!!!si e cel mai frumoos lucru!
fleurdelis
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:07
aaabsoluuut...pot confirmaaa.....
tutankhamon
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:28

chiar e pacat sa nu ai prieteni. Da' PRIETENI. D'aia gelosi si capabili sa ii puna pioneze pe scaun oricarui "pretendent", de suparare ca le distruge gashka....
Imi amintesc ce imi mai cintau pe sub balcon sa cobor seara pe afara - si ma chemau asa fierbinte ca sa jelim impreuna vreo miss.
quasaria
Postat pe 8 Decembrie 2009 02:22
De la: matracuca, la data 2009-12-07 20:56:18
De la: yanyacharberet, la data 2009-12-07 19:11:57bine ca nu sia spus ca e bine sa fie ....ca un MADULAR



Data viitoare incearca cu ,,si-a'' In rest,poti folosi ceea ce te reprezinta!
scriu cum vreau eu , dar sa stii ca am scris exact ceea ce te reprezinta
yanyacharberet
Postat pe 8 Decembrie 2009 14:23
la o matracuca, numa' un madular se potriveste....
tutankhamon
Postat pe 9 Decembrie 2009 00:14
asa este.cind intervine atractia , se duce naibii prietenia.Am un prieten de mai mult timp.Nu prea ne-am mai vazut de mult.N-am avut timp dar vorbim mult la telefon.De ceva timp mi-a cerut sa ne vedem.L-am refuzat pentru ca prietenia noastra era mult mai importanta decit sa petrecem o noapte impreuna si sa stricam tot ce a fost frumos pina acum , o prietenie sincera si adevarata.Credeti ca am gresit?
garbo044707
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:02
De la: garbo044707, la data 2009-12-07 17:59:26 Eu am fost convinsa ca Da , poate exista numai o relatie de prietenie , numai ca acum nu mai sint asa de sigura.Toti prietenii mi-au spus ca Nu poate exista doar atit.In cele din urma se ajunge la mai mult.Voi ce credeti?

...greu de spus...probabil ca da..insa nu prea imi imaginez cum...ideea e ca relatia aia de prietenie care ar fi...ce ar avea la baza altceva decat..macar posibilitatea virtuala ca in perspectiva cei doi sa isi dezvolte relatia si in alt mod..depasind nivelul simplei prietenii..nu ma refer la faptul ca ideea asta s/ar afla la nivel constient inca de la inceput...dar informatia pre/exista in subconstient...si s/ar putea sa isi faca efectul...ca sa zicem asha.
.....concluzia mea e ca o relatie de prietenie dintre o femeie si un barbat..poate exista si rezista pe termen lung..dar clar e influentata si de contextul si mediul social..in care apare si se dezvolta...si ca sa ramana o simpla prietenie si sa nu se ajunga la o relatie erotica..cum se gandesc multi probabil....asta e o relatie rara..
garbo055472
Postat pe 10 Decembrie 2009 08:41
De la: garbo044707, la data 2009-12-09 22:02:13 asa este.cind intervine atractia , se duce naibii prietenia.Am un prieten de mai mult timp.Nu prea ne-am mai vazut de mult.N-am avut timp dar vorbim mult la telefon.De ceva timp mi-a cerut sa ne vedem.L-am refuzat pentru ca prietenia noastra era mult mai importanta decit sa petrecem o noapte impreuna si sa stricam tot ce a fost frumos pina acum , o prietenie sincera si adevarata.Credeti ca am gresit?

..nu..dar vezi..ideea deja exista..in capul lui cel putin...si ti/ai dat si tu seama de asta..probabil ai avut timpul sa si reflectezi asupra ideii si sa alegi ce sa faci si ce nu...dar ideea formata fiind deja...crezi ca prietenia aia simpla si fara nici un gand ascuns mai exista??
garbo055472
Postat pe 10 Decembrie 2009 08:47
De la: garbo055472, la data 2009-12-10 08:47:41..nu..dar vezi..ideea deja exista..in capul lui cel putin...



exact. Nu neaparat faptele definesc relatia. Cind s-a nascut intentia, s-a dus drak orice prietenie simpla...
quasaria
Postat pe 10 Decembrie 2009 09:02
se poate.

de obicei intre doi oameni exista acea atractie fizica. cand nici de o parte nici de alta nu se manifesta acest scurt circuit, prietenia poate exista o viata, fara implicatii sentimentale

in cazul in care te placi fizic, prietenia sigur degenereaza intr-o relatie de dragoste. si aici e cu dus si intors.

poti termina cea relatie, se stinge acel foc pasional si iarasi, poti fi ce ai fost inca de la inceput. un prieten bun si de incredere.

si_totusi
Postat pe 10 Decembrie 2009 12:14
Va multumesc pentru sfat la toti.Cred ca prietenia noastra s-a dus pe apa simbetei si daca o vom continua se v-a ajunge foarte departe.Cred ca voi strica pina la urma prietenia si voi renunta la tot.
garbo044707
Postat pe 14 Decembrie 2009 12:33
iubita nu stiu dc faci bine!de ce sa strici prietenia? eu cred ca ar trebui s-o lasi...gaseste-i si ei un loc p-acolo pe undeva...
fleurdelis
Postat pe 14 Decembrie 2009 13:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SA REACTIONEZI IN FATA CRITICILOR LA SERVICIU. 4 De la: ingerasulluptator 13 August 2012 17:44
relatia sagetator-berbec 1 De la: groene_ogens 21 Ianuarie 2011 23:16
femeia dupa 40 ani,teama de 41......45,menopauza 100 De la: micabis 11 Iunie 2009 20:58
Informatii Roma 1 De la: adelapopescu35 25 Aprilie 2011 01:22
OARE E POSIBIL? 5 De la: dor72 15 Aprilie 2011 23:57
Setari Cookie-uri