nu-l mai suport, cu ce sa-l otravesc

fa-ti rost de ceva bani , de la cei din tara sau resursele tale , fa-ti bagajul si pleaca pur si simplu.
reyya
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:12
De la: reyya, la data 2009-12-18 01:09:22pei daca ai ajuns la asemenea trairi fa-ti bagajul cu lucrurile importante pe care le-ai putea lua fara ca el sa stie si pleaca pur si simplu cand e ala plecat de acasa.


M-am gandit si la varianta asta dar sincer imi este frica.Daca este un "plan" esuat, nu stiu ce se va intampla cu mine.
raluca12
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:13
Aha..bun asa..deci e se supune tot legii romane, perfect. Fata draga tu nu ai curaj , nu ai incredere in tine, ti-e teama de ce-ti vor spune cei din tara..de ce nu pleci? sincer
reyya
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:14
dar voi la o decizie pe cale amiabila nu puteti ajunge? intelege un aspect..orice ti-ar face, exista un corespondent penal pentru asta, ala nu se poate atinge de tine nici macar cu un deget..si tu poti sa-l pui sub interdictie , pe cale legala.Intelegi aspectul?
reyya
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:16
De la: reyya, la data 2009-12-18 01:14:14Aha..bun asa..deci e se supune tot legii romane, perfect. Fata draga tu nu ai curaj , nu ai incredere in tine, ti-e teama de ce-ti vor spune cei din tara..de ce nu pleci? sincer


Poate ca lumea ma crede nebuna sau rade de mine dar am ajuns intr-un hal in care nici eu nu mai stiu de mine.


Nu plec pentru ca mi-e frica de el. Am ajuns sa-mi fie atat de frica de el incat noaptea abia inchid ochii. Il urasc si stiu ca stand langa el foarte curand sunt in stare de orice prostie.
raluca12
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:16
atunci aduna-ti curajul si pleaca...decat sa faci ceva ce poate fie vei regreta toata viata...fie vei patimi toata viata, fiind necugetat....
tutankhamon
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:20
Raluca , vezi ca e foarte grav ceea ce spui aici, sustinere din tara ai? parinti , rude , prieteni? daca nu ai bani pusi deoparte sau din resursele tale , spune-le celor din tara sa-ti trimita bani , fa-ti bagajul , cumpara-ti un zbor spre Ro, de pe azi pe maine ..la o ora si intr-o zi cand stii ca ala nu e acasa si odata ajunsa in tara..te apuci de reglementarea conturilor cu el.





reyya
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:21
De la: tutankhamon, la data 2009-12-18 01:20:25atunci aduna-ti curajul si pleaca...decat sa faci ceva ce poate fie vei regreta toata viata...fie vei patimi toata viata, fiind necugetat....




Asta incerc sa pot :sa-mi fac curaj sa plec de langa el. Sa imi fac bagajul , sa-mi iau copiii si sa plec unde vad cu ochii numai langa el sa nu mai stau.
Am teama ca va veni dupa mine acasa. Il cred in stare. Dar dupa cum spune si reyya, exista legi.
raluca12
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:22
si Raluca... agresiunea lui fizica asupra ta atrage raspundere penala.
reyya
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:24
copiii potrivit legii romane raman in custodia mamei ( exceptand situatiile in care mama e un pericol pt copii ei , droguri , alcool si restul) Deci , poate ala sa stea de-a curmezisul pe calea ferata..copiii poate ii raman o scurta vreme dar pe cale legala nu ii va obtine nicicand.
reyya
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:26
deci..lasa-l ..e un om frustrat, temator si toate astea le ascunde prin violenta lui fata de tine..lasa-l si du-te, cu el nu iti va fi bine nicicand .
reyya
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:27
Va multumesc pentru sfaturi. Reyya , multumesc mult.

Acum trebuie sa ies pentru ca oricand poate sa apara. O sa incerc sa revin si ma gandesc mai mult la cum pot pleca de aici.
raluca12
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:29
raluca.....exact asta si urmareste cand te ameninta ca iti va lua copii...sa te sperie...sa te faca sa te temi de un nou inceput, in alta parte, fara el....intelegi????...pe asta mizeaza...face pe taurasul comunal....dar nu stie ca un matador cu o sabiuta va taia outele .....asa ca tu aduna-te....cauta un pic de ajutor la familia ta.....si vino in tara.....aseaza-te cumva - gaseste-ti o slujba, un loc unde sa stai.....apoi incepe demersurile pentru aducerea copiilor.....intai cu frumosul....si, daca se poate, cat mai "oficial"....ca, daca e nevoie, la un moment dat, sa il poti acuza ca iti tine copii acolo fara drept..... ...nu te pot minti ca nu vei avea de tras.....dar macar nu vei mai trai cu spaima si cu sila in suflet....
tutankhamon
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:32
cu placere Raluca, sper sa gasesti calea, si nu uita: ai o singura viata , nu o strica traind langa cineva care te face nefericita.
reyya
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:38
Exista milioane de femei care sunt in aceeasi situatie ca a ta.Nu sunt in masura sa iti pot da un sfat,dar totusi o voi face.Avand in vedere ca il urarsti, va trebui ca iti canalizezi puterile sa te gandesti ca nu este singura solutie de a lua viata acestui om.Ce se va intampla cu copii?Eu cred, ca ar trebui sa iei legatura si cu ambasada tarii unde locuiesti, politia.Nu merita acest individ sa-i iei viata.El se va duce la...., dar tu si copii?Copii au dreptul de a sta cu mama lor, de a creste in liniste, de a se dezvolta armonios.Gandindu-te la siguranta copiilor poate vei gasi puterea sa lasi totul in urma, si de a gasi modalitatea de a te intoarce in tara.Succes!
ladyDY
Postat pe 20 Decembrie 2009 08:05
o prietena mi-a povestit in seara asta cum ii venea sa-si omoare partenerul cu care avea o relatie de 12 ani, ca nu-l mai putea suporta si nu putea scapa de el...nu i-a venit sa creada cand i-am spus ca o inteleg si ca uneori te aduce in stare...dar mai bine te desparti cu orice risc, decat sa faci vreo nebunie de-asta
sora_ilsi
Postat pe 21 Decembrie 2009 01:12
Am vorbit cu familia mea.Le-am explicat ca e mai grav decat au crezut ei.Eu nu lucrez aici nu ma lasa, tot ce insemna economiile mele s-au dus,acum depind de el.Ceea ce imi displace. Am vorbit cu familia si ma vor ajuta cu niste bani si sa ajung in tara.Nu stim inca exact cum vom face asta, cum imi pot lua copiii dar e mai bine asa.
Va multumesc pentru sfaturi.
raluca12
Postat pe 22 Decembrie 2009 01:35
sa-ti ajute D-zeu sa fie bine. multa sanatate.
mcrinelam
Postat pe 22 Decembrie 2009 01:37
De la: tutankhamon, la data 2009-12-18 01:32:52raluca.....exact asta si urmareste cand te ameninta ca iti va lua copii...sa te sperie...sa te faca sa te temi de un nou inceput, in alta parte, fara el....intelegi????...pe asta mizeaza...face pe taurasul comunal....dar nu stie ca un matador cu o sabiuta va taia outele .....asa ca tu aduna-te....cauta un pic de ajutor la familia ta.....si vino in tara.....aseaza-te cumva - gaseste-ti o slujba, un loc unde sa stai.....apoi incepe demersurile pentru aducerea copiilor.....intai cu frumosul....si, daca se poate, cat mai "oficial"....ca, daca e nevoie, la un moment dat, sa il poti acuza ca iti tine copii acolo fara drept..... ...nu te pot minti ca nu vei avea de tras.....dar macar nu vei mai trai cu spaima si cu sila in suflet....


Asta vreau, sa ajung in tara, sa-mi revin si sa-mi vad de copiii mei.
raluca12
Postat pe 22 Decembrie 2009 01:38
De la: mcrinelam, la data 2009-12-22 01:37:20sa-ti ajute D-zeu sa fie bine. multa sanatate.

multumesc.la fel va doresc si voua...sa va fie bine.
raluca12
Postat pe 22 Decembrie 2009 01:38
De la: sora_ilsi, la data 2009-12-21 01:12:23o prietena mi-a povestit in seara asta cum ii venea sa-si omoare partenerul cu care avea o relatie de 12 ani, ca nu-l mai putea suporta si nu putea scapa de el...nu i-a venit sa creada cand i-am spus ca o inteleg si ca uneori te aduce in stare...dar mai bine te desparti cu orice risc, decat sa faci vreo nebunie de-asta


In niciun caz nu mi-am imaginat ca voi ajunge asa. Si nici ca o sa-mi doresc asa ceva, sa omor un om. Dar deja ma simt umilita si mai putin femeie decat eram odata.
raluca12
Postat pe 22 Decembrie 2009 01:40
raluca,am citit decat postarea ta...

eu nu inteleg cum poti sta cu un om cu care nu mai ai niic in comun..decat , poate un sentiment..greu de definit, si anume ura!
nici nu inteleg de ce te complaci in situatia in cafre el te loveste, te umileste, te maltrateaza..atat fizic, cat si psihic..
bestia
Postat pe 22 Decembrie 2009 12:53
raluca....sa te ajute spiritul craciunului sa reusesti....roaga-te fierbinte din tot sufletul maicii domnului in seara de craciun....si ai sa vezi ca te va ajuta....
tutankhamon
Postat pe 22 Decembrie 2009 23:41
da' o otrava,ceva?!?
preciouss
Postat pe 8 Ianuarie 2010 20:42
bre, da' ticaloasa esti...
Anouk
Postat pe 8 Ianuarie 2010 20:59
am trecut si eu prin asta,trebuie sa ai f mult curaj,fai denuntie la politie,si pleaca de langa el si divorteaza,si daca te deranjeaza este politie,cand o sa vada instiintarea de divort o sa se schimbe,dar tu sa nu faci prostia sal crezi,barbati ca el merita sa stea singuri si departe de copii,divorteaza de el daca vrei sa fi fericita si sa scapi de chinul care il traiesti,eu una pot sa zic ca sunt cea mai fericita de cand am divortat a fost greu la inceput dar merita
damdhd
Postat pe 9 Ianuarie 2010 16:53
who,me?!?
preciouss
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:16
yes, you...
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:18
i was born 2 be wild,bre!
preciouss
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:21
i was born to be a bitch

WAS !!! WAS !!! remember dialoagele conjugale ?
Anouk
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dupa 20 de aflu si eu ca are un amant. 166 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:59
Demonstratii de iubire 91 De la: Alecsx 6 Februarie 2013 10:30
Iubirea ca o marfa ! La mezat ! 45 De la: dor72_ 12 Mai 2012 11:25
Trairi 29 De la: albastrea14 13 Octombrie 2014 16:17
Am nevoie de voi... 54 De la: garbo265332 28 Februarie 2018 15:20
Setari Cookie-uri