nu-l mai suport, cu ce sa-l otravesc

Daca a ajuns in situatia asta,tocmai pentru ca a acceptat acest tratament...cu siguranta increderea in ea si in forte proprii...este foarte scazuta...

deci neaparat trabuie sa gaseasca o persoana sau o institutie de incredere,care s-o poata ajuta si sfatuii...pentru ca e posibil ca disperarea ei,intr-adevar s-o duca la "ganduri ultimative"...si ar fii mare pacat pentru ea si copii...

Cu siguranta in orice tara Politia este institutia care poate ajuta si indruma in orice problema...

RALUCA,NU TE LASA,FII TARE,ADUNA-TE SI IA O HOTARARE BUNA PENTRU TINE SI COPII TAI!
Noi suntem aici,iti suntem aproape,sufleteste vorbind!
DORI_
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:21
Da, Dari, ar fi ideal ca politia sa fie aia ce crezi tu...wherever you are...
sora_ilsi
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:26
Nici eu nu am mare incredere in Politia noastra...
dar inca mai sper...
si poate ca prin alte locuri,o fii altfel...
atunci,cui sa se adreseze exact...
pentru ca noi batem aici apa in piua si poate,nu o ajutam cu nimic concret...
sunt institutii,care or fii alea...???
sa se adreseze ambasadei???
sa nu faca nimic???
DORI_
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:31
si totusi nu stim in ce tzara se afla raluca....daca o fi in vrep tzara asiatica unde sunt alte legi fatza de europa?
Begonia
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:31
ei, ai vazut, Bego? daca o fi pe-acolo? Dar ti-o spune io, ca nu e mare diferenta oriunde ai fi...poate doar daca te duci la politie dupa ce ai iesit din spital cu maini, picioare rupte, sau ai chemat politita cand te batea...
sora_ilsi
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:35
De la: sora_ilsi, la data 2009-12-06 11:35:28ei, ai vazut, Bego? daca o fi pe-acolo? Dar ti-o spune io, ca nu e mare diferenta oriunde ai fi...poate doar daca te duci la politie dupa ce ai iesit din spital cu maini, picioare rupte, sau ai chemat politita cand te batea...


dar trebuie sa aibe si acest curaj de a merge la politie si a cere restrictie
Begonia
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:38
ia-ti copiii si pleaca. Fa rost de niste bani, inchiriaza-ti undeva o camera o luna, si de acolo cere restrictie.
Iti ia jumamate de ora sa faci niste bagaje si sa iesi cu ei pe usa. Chiar nu sinteti jumatate de ora singuri, fara el?
Unde o sa vina dupa tine, in lumea mare?!
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:12
q.....e greu de pus in aplicare ce zici tu cu doi copii mici si fara nici un sprijin si fara nici un ajutor...si intr-o tara straina.....

auzi draga - initiatoarea topicului.....dar, in tara in care esti, nu exista ambasada romaniei?????ia-ti frumos copii de manuta, ia-ti hainutele - strictul necesar si du-te mama la ambasada romaniei.....si revino in tara...si aici stii ce ai de facut......nu merita un porc si un magar sa faci tu puscarie grea pentru el......gandeste-te la copilasii aia mici....i-ai facut ca sa-i lasi singuri sau, mai rau, pe mana unui bataus????fii tu sigura ca nu mai dureaza mult pana incepe sa dea si in ei....
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:21
greu dar nu imposibil - si nu vad alta solutie.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:23
Eu spun ca....

PROPRIA NOASTRA TEAMA ESTE UN DUSMAN FOARTE PUTERNIC,AL NOSTRU,PE CARE IL TINEM CUIBARIT LA SAN,CARE NE PARALIZEAZA VOINATA...

care ne face,poate,mai mult rau decat ne-ar putea-o face o situatie cu adevarat tragica......

de care e greu sa scapi atunci cand esti in situatii limita...atunci cand nu ai pe cineva drag si rational alaturi...
DORI_
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:24
ea are copiii ei....
si asta ar trebui sa-i dea putere si vointa
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:25
tuth, asta e valabil doar daca are cetatenie romana... ea poate are, copiii cred ca nu. Iar ambasadele din cite stiu intervin in cazuri din astea doar prin medierea relatiei cu autoritatile, nu au ce sa faca altceva.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:27
dari....teama de violenta fizica e cea care paralizaeza tot......iti spune o femeie care, de copila fiind, a fost molestata fizic de tata....in sensul unor batai crunte pentru ca m-am asezat pe nu stiu ce lampa pusa pe pat sau ca nu stiu nu-stiu-ce formula la fizica...si asta m-a inchis in mine....dar...dar...dar...la 24 de ani am, dat si eu si i-am zis clar....dai tu...dau si eu.....clar....nu sunt sacul tau de box.....discutam daca vrei, daca ai argumente logice...dar nu mai da in mine pentru ca dau si eu...si din acel moment nu am mai fost batuta.....
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:28
De la: eladaela, la data 2009-12-06 12:25:25ea are copiii ei....
si asta ar trebui sa-i dea putere si vointa


intotdeauna...copiii din viatza ta ca mama....sunt singurii care te pot imbarbata si care te ajuta sa treci peste toate obstacolele....pt ei trebuie sa traiesti si sa-ti duci misiunea de mama pana la capat...restul conteaza mai putin...
Begonia
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:29
tuth,
ma regasesc 100% in ce spui...
Eu am plecat pe la 14 ani, ne-am revazut dupa 24... si cind ne-am revazut tot la bataie ar fi ajuns daca nu mi-as fi aratat coltii - ma scuzi, de vreo 10 ani ma cam cresc singura, asa ca n-ai nici un drept asupra mea, daca vrei sa ne batem, ne batem in parte...
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:52
Asa e bine bravo Quasaria
lala_cri
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:54
ia te uitaa...tuth si mie mi se intampla kestia aia cu formula la fizica stii tu?

ma rog in fine, mie mi-e mila de oamenii care isi cresc in felul asya copii, uofff
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 12:58
nu cred ca exista copil care sa scape de bataie...toti o incaseaza la un moment da...acum, depinde si cum lovesti ca parinte...poate fi doar o palma sau pot fi mai multe
Begonia
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:37
nu mi-am batut copiii niciodata si sper ca daca nu am facut-o pana acum sa nu o fac niciodata
si nu am permis nimanui sa dea in copiii mei
am aflat acum ca s-a intamplat o data si asta nu o sa o iert
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:40
conteaza cum te construiesti tu k adult dupa incasarile alea...iti spun eu...
una e sa treci pe celalalt trotuar cd vezi un coleric, si alta e sa pufneasca rasul...
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:40
oare mai traieste raluca
cely
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:56
sinistra-ntrebare...
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:59
sau cu cine traieste Raluca
lala_cri
Postat pe 6 Decembrie 2009 14:02
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 14:05
De la: raluca12, la data 2009-12-06 04:31:51reyya
Sunt de acord cu tine ca nu e o idee bune dar nu mai pot! Simt ca foarte usor o sa cedez! Simt ca in curand timp o sa fac o prostie! Nu pot pleca! Uneori ma inchide in casa cand lipseste mai mult.



Tu de politie ai auzit , de ambasada, de reprezentanta dimplomatica( tu fiind cetatean strain ) intr-o tara straina??? Mey fata ala nu e Dumnezeu, nu e stapan pe viata ta , integritatea ta fizica si psihica,fiecare kkt pe care-l face se plateste , intelegi? Ai doua variante ..sa te dai cu zaharelul pe langa el, si sa ajungi in tara cat mai repede,( forma amiabila ) si 2 , varianta hard..chestia cu omoratul e cam nasoala , ti-ar rapi cam 25 de ani de libertate si nu prea cred ca merita ala atat din timpul tau...so SUCCES, desprinde-te de el dar urgent!!!!!
reyya
Postat pe 6 Decembrie 2009 14:05
Sper sa te afli intr-o tara europeana...si nu uan araba sau asiatica, dar chiar si asa se poate rezolva ...nimeni nu e Dumnezeu pe lumea asta
reyya
Postat pe 6 Decembrie 2009 14:08
De la: Begonia, la data 2009-12-06 13:37:21nu cred ca exista copil care sa scape de bataie...toti o incaseaza la un moment da...acum, depinde si cum lovesti ca parinte...poate fi doar o palma sau pot fi mai multe


zau?!
Asa crezi tu?
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 14:14
begonio, mai fa sapaturi in privinta aia a copiilor care scapa -sau nu- de bataie... iote, ai mei au scapat... si sunt destul de mari acum, au aproape 17, respectiv 14 ani

si nu s-a dovedit pana acum ca am gresit -eu sau ma-sa- prin faptul ca nu le-am aplicat niciodata "corectii" fizice
ready_vivus
Postat pe 6 Decembrie 2009 14:22
si tu-ti bati sotia????
cely
Postat pe 6 Decembrie 2009 14:23
de ce mai intrebi?
ia, treci la cratita sa nu ti-o iei iar ca aseara!!!
ready_vivus
Postat pe 6 Decembrie 2009 14:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine e vinovat in toata povestea asta? 20 De la: Maria_22 3 Iulie 2016 11:33
Ajutor!!! 4 De la: Alecsx 28 Mai 2012 11:11
Vreau sa slabesc ,cine intra in hora ? 41 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
simt ca am devenit un monstru 14 De la: luptatoareacurajoasa 15 Aprilie 2010 20:14
Vreau o prietena.... 77 De la: PerfectStranger 25 August 2013 19:02
Setari Cookie-uri