Subiectul meu

am oarecare vechime prin forumuri, si cred ca nu mi-a scapat nimic din cele ce se pot face prin net. adica departe de mine intentia de a face figura lupului moralist. nu-s nici mai bun si nici mai rau decat ceilalti useri. poate doar cu gura cam mare.
scriu ce gandesc, poate imi mai corectez si eu greselile. sigur, ar fi nemaipomenit sa invete cineva din greselile altora si sa nu le repete. da' asta ar insemna sa fie suprauman, nu?
eu ii zic moment de sinceritate, de autoanaliza sau o scapare, pur si simplu. ca se vor gasi dintre cei care ii vor spune ipocrizie, sunt convins
ba chiar le-am dat o mana de ajutor in sensul asta. ca sa-mi ofere motivatia sa-mi dezvolt subiectul fara tema
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 04:00
prea gandesti ca si mine uneori, dihoritzo! ba mi-e teama chiar sa nu fii si tu alt cont de-al meu
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 04:04
maine, adica azi (pardon!), vei culege reactiile! le voi citi cu mare placere daca voi mai fi in stare sa o fac.
dar, daca nu azi, altadata si tot o voi face.
dihoritza
Postat pe 15 Octombrie 2009 04:04
De la: pik_nik, la data 2009-10-15 04:04:04prea gandesti ca si mine uneori, dihoritzo! ba mi-e teama chiar sa nu fii si tu alt cont de-al meu


ti-am mai spus pe alt topic ca esti... strengarule!!!!
dihoritza
Postat pe 15 Octombrie 2009 04:05
somn usor
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 04:11
multumesc. tie, servici usor!
dihoritza
Postat pe 15 Octombrie 2009 04:15
cred ca o solutie buna sa eviti situatiile stanjenitoare, certurile, hartuirea, invidia, intr-un cuvant circul, e sa nu faci multi purici intr-un loc. sunt destule forumuri in net, si peste tot sunt oameni.
unii isi sterg conturile, devenite "celebre" in bine sau in rau, si-si fac altele. noi noutze, curate, nevinovate...
asta inseamna sa joci cu carti masluite. inseamna inselaciune.
ma mai gandesc la asta...
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 04:49
pik, curaj tati! sau, mai bine zis, la treaba, ca pana acum le-ai zis bine
si zi si tu:"Cine se supara ma-sa-i [biip], tat-su [biip]..." s.a.m.d.
ready_vivus
Postat pe 15 Octombrie 2009 05:45
sa pun traileru' cu "din episodul urmator"?
mi-am cam epuizat cheful, asa ca va trebui sa vad ce fac cu ideile ramase
poate ma ajuta "asistentza"
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 05:49
De la: pik_nik, la data 2009-10-15 04:49:19cred ca o solutie buna sa eviti situatiile stanjenitoare, certurile, hartuirea, invidia, intr-un cuvant circul, e sa nu faci multi purici intr-un loc. sunt destule forumuri in net, si peste tot sunt oameni.
unii isi sterg conturile, devenite "celebre" in bine sau in rau, si-si fac altele. noi noutze, curate, nevinovate...
asta inseamna sa joci cu carti masluite. inseamna inselaciune.
ma mai gandesc la asta...

Nu cred asta. Chiar daca iti faci un cont nou, tot tu poti fi. Tot tu apesi pe taste chiar daca iti spui pik sau nik.Ca nu stiu ceilalti cine esti? Poate e mai bine sa te ia fix asa cum postezi. Ti-am mai spus ca in private colcaie de barfe mincinoase. Sunt multi care si-au sters conturile din aceasta cauza. Uneori barfa poate distruge personalitati intregi (poate exagerez). Chiar nu consider inselatorie. Poate doar daca iti faci cont nou si incerci sa te dai ceea ce nu esti de fapt. Daca postezi asa cum ai posta mereu atunci nu e inselatorie. Oricum pe net nu te inregistrezi cu buletinul. E doar un nick, nu o identitate.
Micass
Postat pe 15 Octombrie 2009 06:31
la asta m-am referit, Micass. sa te dai cine nu esti
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 06:34
si ce daca ne cunoaste lumea asa cum suntem??
nu putem fi toti la fel,avem caractere si personalitati diferite.
fiu-meu cel mic mi-a zis intr-o zi ca daca ajungi sa iti fie rusine de cine esti ai o problema psihiatrica

suntem...asa cum suntem
eladaela
Postat pe 15 Octombrie 2009 07:35
eeeeee, helado, profesionistul din tine a atins subtil un punct tare sensibil!
unii dintre noi constientizam ca nu suntem exact cum ar trebui, sau cum ne-am dori, sau cum am dori sa ne vada ceilalti. si unde e cel mai simplu sa ne "slefuim"? in net!
aici suntem ce si cum vrem noi! chiar daca spusele/scrisele demonstreaza contrariul!
ia sa indrazneasca cineva sa ne faca observatii!
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 08:41
pik
eladaela
Postat pe 15 Octombrie 2009 08:44
sun, asta cautai?
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 09:37
tocmai gasisem ms.
sunset474
Postat pe 15 Octombrie 2009 09:38
pik, ziceai, undeva mai sus, ceva despre situatii stanjenitoare, conturi sterse sau renovate, inselaciune...

Uneori situatiile stanjenitoare aproape ca nu pot fi evitate sau se desfasoara cu atata repeziciune, incat nu-ti lasa timp sa te feresti... cand iti revii din shoc, iti dai seama ca te afli deja in mijlocul penibilului.
Chiar crezi ca cea mai buna solutie in cazul asta, e sa-ti faci bagajul si sa dispari?
garbo_C
Postat pe 15 Octombrie 2009 09:52
Cellesto, depinde la ce fel de situatii te referi. Daca, de exemplu, te referi la o situatie a unora care au intrat ca nataraii cu bocancii pe aici, avand si unele diferende nu tocmai ortodoxe, dar in public, cu unii utilizatori (chiar pik a avut ceva experiente din astea si numai cu unul), da, pentru aia solutia ar fi sa isi faca bagajele, cred eu.
Daca insa e vorba de o alta situatie, in care tu esti cel agresat, atunci think again... cred ca sictirurile finute si bine tintite sunt o solutie mult mai buna, chiar daca tinta nu le intelege...
(le intelegem noi )
ready_vivus
Postat pe 15 Octombrie 2009 09:58
pb k nu.. ?
fleur_de_lis
Postat pe 15 Octombrie 2009 09:58
cell, cum sa dispari mami??
voua vi s-a urat cu binele, mai copii!!
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:00
nu, Celleste.
m-am referit la agresorii virtuali, nu la agresati. poate la noapte o sa detaliez si astea. vazute tot ca opinie personala, evident.
agresatii n-ar trebui sa se simta afectati de nebuniile urmaritorilor. sa-i inteleaga ca au o problema, grava, ca nu pot mai mult, si nici n-o duc prea mult
ii mai am in plan pe raspandaci, zvonaci, impreuna cu mecanismele de producere si lansare a zvonurilor, si la paranoicii care vad in orice cont ce posteaza "necuviincios" fie o femeie cu barba, fie o barba in fusta
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:00

Nu stiu de ce, ma simteam oarecum vizata... dar oricum n-aveam de gand sa va scap de prezenta mea

ready, am retinut sugestia cu "sictirurile finute"... e de aplicat.
garbo_C
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:05
Celleste mami, nu "e de aplicat" ci e o datorie cetateneasca!
Hai, curaj ca impreuna om putea face toti cate ceva... Iote cati prieteni ai aici, tu da numai pe goarna ca restul va veni de la sine
ready_vivus
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:09
cell,
stai linistita draga, n-are nimeni nimic cu tine, si nici cu altii...
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:10

datorie cetateneasca, ha? iote mai, ca am lipsit la ora aia de educatie civica si acum chiar imi pare rau...

Voi stiati ca, a avea prea mult bun simt a devenit un handicap?

zambilutz, pup fata...
garbo_C
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:14
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:17
Faza cu handicapul de care zici tu o simtim multi zi de zi. Din pacate nu prea exista remediu pentru boala asta...
ready_vivus
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:17
bunul simt se invata in cei sapte ani de acasa....si cum foarte multi au mers la scoala la sase ani....
eladaela
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:19
cell, te inseli, valorile universale nu dispar, desi asa s-ar crede!
stiti ce??sunt de ceva vreme pe forumul asta, ma simt bine, in mare parte a timpului, si pana acum n-am reusit sa-mi creez probleme...adica, nu m-a jignit nimeni, nu mi-a facut propuneri indecente, nimic din ce nu am permis sa se intample nu s-a intamplat!
asta sunt, cui nu-i convine, sa fie sanatos!

si mai era ceva! pe mine nici macar conturile alea false nu ma deranjeaza...unii sunt de-a dreptul draguti!
singurul lucru deranjant la ochi sunt cuvintele vulgare, citatele si saltaretii
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:21
eeeeeeee, zambilutza, nu toata lumea apreciaza stravechiul dans romanesc, popular, calusharul
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre politica din China? 21 De la: casperphantom 29 Noiembrie 2010 20:00
oare cit de destepti sint barbatii? 63 De la: ratuscaceaurata 16 Noiembrie 2011 22:51
Cum ar vrea femeile sa fie barbatul "aproape" ideal ? 328 De la: liaiedera 13 Aprilie 2010 08:34
de ce prefera barbatii blondele? 129 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:49
Ce sa fac?.......... sunt rotunjoara 130 De la: anadelaadda 6 Noiembrie 2016 07:34
Setari Cookie-uri