Idee criminala

fato altu'e plina lumea de barbati,
si_vica2009
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:52
Doamne,nu pot sa cred ! Draga mea chiar nu trebuie sa faci un gest ca asta sa ai aproape barbatul iubit.....Si sa zicem ca-l impresionezi si ca el o sa vina stiind ca iti este rau si vrea sa fie langa tine in clipele acelea in care tu "te simti rau",dar ce o sa te faci cand o sa iesi din spital si el o sa plece iar? o sa mergi din nou sa te internezi si o sa stai toata viata numai asa? Parerea mea este ca nu gandesti absolut deloc si cel mai rau este ca nu te gandesti la tine,tu esti cea mai importanta si daca el nu este langa tine asta inseamna ca meriti ceva mult mai bun decat el. Tu faci ce vrei,dar iti pierzi timpul si-ti distrugi viata! Bafta si sper sa-ti lumineze Dumnezeu mintea
Nyky
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:58
Eu cred ca nu trebuie sa ne batem capul cu asemenea tampenii ,s-au cu asemenea tampiti.Cum dracu sa te internezi intr-un spital sa vezi daca el vine dupa tine(mai ales cand nu ai nimic si culmea vrei sa-ti faci un rau sa vezi daca vine dupa tine)?Fato tu chiar esti dusa?De ce nu incerci sa te duci intr-o excursie undeva la munte in tara s-au in afara ei sa vezi daca va veni dupa tine?Eu cred ca va veni cu siguranta.(asta in cazul in care nu el iti va plati excursia)Fii mai serioasa si mai lasa telenovelele.
garbo001934
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:07
aici trebuie dezbatute doua chestiuni:
1. ce multi useri noi au aparut dupa ploile astea.....useri care nu i-am mai vazut pe alte topice...patrca dedicati acestui topic.....bravo voua ca va pasa de biata fata...
2. HEEEEEIIII...CITITI CU ATENTIE POSTARILE.....FATA S-A IMPACAT CU BAIATUL....A VENIT EL SPASIT LA EA....
tutankhamon
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:13
Unde dragoste nu e...nimic nu e.Atunci nu cred ca ai variante viabile,daca e sa fii cu el....osa fii daca nu.... nu.Cind zeii nu te iubesc iti iau mintile...vezi mai bine cum il inbuni pe cel de SUS nu cum sa CAZI ...mai rau.Cind zeii te iubesc...iti lumineaza mintile,iti doresc sa te lumineze.Sa ai o viata frumoasa.
magdalia63
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:21
exact ce banuiam .....nu cititi nici o postare.....o cititi pe prima, cu care s-a deschis topicul si dupa aia pa!...
tutankhamon
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:24


INCERCATI CAT PUETI MAI MULT SA ELIMINATI CAUZA CARE VA DUS LA DESPARTIRE. TOT CEEA CE S-A INTAMPLAT ESTE TEMPORAR. INTR-0 ZI VA VENI LA TINE, PT. CA SI EL SIMTE LA FEL. INCEARCA SA NU STAI SINGURA, TOT TIMPUL SA AI PE CINEVA LINGA TINE O PERIOADA DE TIMP, PANA CAND SE DECANTEAZA TOATE SENTIMENTELE SI VEI PUTEA GANDI MAI LUCID. DACA EL REFUZA, TARA SI HARDUL CALCULATORULUI ESTE PLIN DE BAIETI. EU AM SOTIA DECEDATA DUPA ANI MULTI DE FERICIRE, SI UITE, DESI AM TRECUT PRIN STARI SUFLETESI GROASNICE, NICIODATA NU M-AM GANDIT LA SINUCIDERE,.AS FI FOST UN LAS, CU EA SI CU PEIETENII MEI. ACUM CRED CA AI REMARCAT CA CEI CE SPUN ,TE IUBESC DIN INIMA ,SUNT INCONSTIENTI,SAU DE ACEEA PLEACA. DAR CEL CARE SPUNE, TE IUBESC DIN SUFLET, NU PLEACA NICIODATA. LA DESPARTIRE,NU TE DOARE INIMA CI SUFLETUL, CARE POATE INFLUIENTA NEGATIV MINTEA,CARE TE DUCE LA LUCRURI IESITE DIN COMUN.

SUCCES, SI FII BARBATA FEMEIE!!! MOARTEA ESTE ETERNA, IAR VIATA ESTE O TRANZITIE. SINUCIDERE =LASITATE= SLAB DE INGER = O PROSTIE = GREUTATI SI NECAZURI PT.PARINTI, PRIETENI, RUDE. MOARTEA SI SOCUL SCHIMBA PERSONALITATEA OMULUI INCAT NU VA MAI FI CUM A FOST NICIODATA A CEOR CARE TE-AU CRESCUT. IN VIATA TOATE SE REZOLVA, NUMAI MOARTEA NU SE MAI POATE REPARA. SECRETUL VIETII SI FERICIRII = CREDINTA (ca intr-o zi vei avea ceea ce-ti sdoresti si rabdarea (asteptatea). Timpul rezolva toate peroblemele noastre, noi doar trebuie sa-l stimulam pozitiv. Daca gandim negatv, tot timpul ne va fi greu, asa cum gandim. Noi suntem si avem ceea ce am gandit si gandim zi de zi.

SA AUZIM DE BINE, NIMIC NU ESTE MAI FRUMOS PE LUME DECAT VIATA. PARTEA REA ESTE CA NU AVEM NUMAI UNA, DE ACEEA TREBUIE SA O PROTEJAM NU SA O ARUNCAM LA GUNOI.
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:43
mai bine iti vezi de viata ta si de sanatatea ta oricum daca e sa fi cu el o sa fi ..
ancaair
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:04
revnicule......tu ai mama o problema cu hardul ala.....tot timpul te legi de el...mai incearca si alte componente de calculator....de ex...sursa de alimentare....
tutankhamon
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:07
TREZESTE TE!!!
ESTI FEMEIE SI PE LUMEA ASTA NU EXISTA FIINTA CARE SA GE DETERMINE SA-TI DORESTI MOARTEA.
Nu trebuie sa uiti nici o clipa ca esti independenta ca nu iti apartine nici un suflet si tu nu apartii nimanui.Toti suntem parteneri in acest drum al vietii.Fii fericita ca te-a parasit ca poate te-ar fii parasit dupa ce aveai 1, 2, 3 copii si atunci era mai grav.
Daca este al tau dat de nivers, se intoarce ,dar eu nu cred ca mai vine.
Daca il aduci 'fortat' o sa vina timpul sa-ti reproseze ,si mai grav esta sa stii toata viata ca sta din mila cu tine nu din dragoste..Fii fericita si arata lumii ca esti puternica. Dragostea adevarata o sa vina .Promit ca asa este .DANA

debypopa
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:09
pai nu tre sa faci mare tam tam...tre doar sa calci pe nishte cioburi..incat sa mergi la urgentze...te interneaza imediat cel putin 24 de ore.....am calcat si io acum 1 luna..si m-am dus acuma la medic k incepuse sa ma doara in talpa..si zicea distrusa aia k tre sa ma opereze cu anestezie generale...si asta include internare..:)))) deci groaznic..acuma peste 2 zile merg la doctor...o sa mor de frik... :)) deci succes ..dar mai simplu ai putea sa pui p cineva sa il sune sa-i zicak ai avut un accident si k ai cerut sa fie vazut...si in fata spitalului il astepti si ii sari in brate si ii zici k ti-o lipsit..si s-o rezolvat :))
Cretz0lina
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:37
nu ar fi oare mai romantic daca te-ai duce la el si i-ai zice ca nu poti sa traiesti fara el??ar observa ca ai batut atata drum logic pt el ca sa-l vezi...decat sa te risti sa ajungi in spital fata traiesti in romania...nu stii cum sunt spitalele de aici??!!!vrei sa simta ca esti pe duca sa isi poata da seama cat de mult te iubeste?
shalimar27
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:39
Nu asa aduci un barbat inapoi!
Numauita
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:02
si ce razboi sau batalie ati castigat daca trebuie sa-l aduceti pe ala cu arcanul?

un barbat care iubeste, nu pleaca. si daca pleaca, vine singur inapoi. asa ca, geaba va chinuiti. dragoste cu sila nu se poate
si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:09
corect totusico.....ca dovada ca baietul s-o intors la ea.....o iubeste....
tutankhamon
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:12
nu cred ca e o idee geniala.vorbeste cu el hotarati amandoi dar nu incerca ceva dupa care sa regreti pt ce ai facut.deoarece daca afla el nu te va ierta niciodata,pt o chestie ca asta.Vorbiti si mai dativa o sansa si profitati de ea daca va ibiti cu adevarat.si credema ca nu rezolvi nimic daca stai toata ziua in camera.poop
dea
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:28
DRAGA MEA, CURAJ! VIATA MERGE INAINTE, CU SAU FARA EL. DACA TE-A PARASIT NU TE-A MERITAT! TIMPUL VINDECA RANILE. TRAIESTE FIECARE ZI CA SI CAND AR FI ULTIMA! SA FII IUBITA POOP!
garbo060714
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:42
Incearca otrava folosita de Julieta. Piesa de teatru Romeo si Julieta Shekespeare Cel putin stii ca nu mori...


Dar daca el a plecat cat mai departe de tine nu crezi ca si tu ai putea trai departe de el???


Citeste carti de aventuri,..carti de dragoste si schimba partenerul... Mai sunt barbati sub soare...
anca_53
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:52
mai bine stai pe fundul tau.odata si odata o sa apara si pe strada ta soarele si o sa vezi ca nu ai regretat ca ai asteptat atita.
anca2622255684
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:09
De la: Sky, la data 2009-10-13 08:31:13treaba sta in felul urmator...dupa o poveste de iubire ca in povesti m-am trezit dand cu capul de pereti pentru ca am pierdut tot ce aveam mai drag.Iubitul meu ma iubeste enorm, eu la fel insa e cam gelos , orgolios si foarte incapatanat.a avut loc de curand o despartire, insa nu am rezistat niciunul mai mult de o zi unul fara celalalt.insa acum , la o saptamana dupa prima despartire, a avut loc o despartire definitiva.ei bine..nu am pofta de mancare, nu pot dormi, stau inchisa in camera mea pentru ca ma simt foarte fragila si fara vlaga...el a plecat in celalalt capat de Romanie doar pt ca ne-am despartit.il doare mult....siiiii vreau sa ajung in spital deoarece doar stiind ca am ceva el se va intoarce in oras cine imi da idei cum sa fac asta ? nu vreau nici sa ma sinucid sarind in fata masinii ..insa..nu stiu...as face ceva ca sa fiu internata macar cateva zile.astept variante excludeti variante legate de vene
garbo018316
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:15
continu asa sa numai manaci cateva zile si vei face cadere de calciu,te vei interna cateva zile in spital pentru a te tine pe perfuzii cu glucoza..si va veni :)
divina18
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:19
ce-si face omul cu mana lui,lucru manual-se numeste>>>
LILO
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:25
draga mea, exclude variantele astea cu sinuciderea, e o prostie . pune mana pe telefon, suna-l si vorbeste cu el, sau mai bine dute dupa el si vorbeste-i. daca intr-adevar te iubeste la fel de cum cum spui ca-l iubesti si tu, si tu, se va intoarce, daca nu, treci peste moment ( desi e cam greu)si incearca sa gasesti pe altcineva.
garbo054803
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:17
atatea povesti pentru nimic!
trage-ti fata un glont intr-o zona neesentiala, cum ar fi in cap, si ai rezolvat problema!
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:20
pleaca si tu undeva...de ex. Egypt....sau Tunisia.....
schimba garderoba..........schimba culoarea parului...
iesi din casa ......fa ceva cu tine ! si totul o sa fie ok..

Faraon
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:27
ce minte ai!credeam ca esti m-ai inteligenta.cu minciuna nu vei rezolva nimic,asa toata viata ta va fi o mare minciuna.
giovi
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:30
Fata draga viata este frumoasa ,tu esti tanara ,frumoasa , plina de viata ,nimeni din lumea aceasta cretina nu merita o lacrima de a ta . Nu te mai gandi la cel care nu te-a meritat si nici la spital , ce vrei sa i se faca mila de tine si sa se intoarca, no sa vezi tu asta iti spun din experienta .
Mai bine te -ai gandi la alta varianta ,, o noua iubire '',dar adevarata .
Mariana 41 de ani .
garbo015020
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:56
da gyovi,depinde pe ce se cladeste sau mai simplu zis ce semeni aceea culegi,mai devreme sau mai tarziu.
LILO
Postat pe 18 Octombrie 2009 17:00

Cred ca este bine sa ii lasi un pic de timp si lui sa se gandeasca. Timpul va decide daca intradevar a fost o iubire adevarata sau un "foc de paie aprins".
Varianta cu pastilele...si sa vina la tine nu va tine. Se va intoarce din nou, mai sta un pic si iar va izbucni.. Mai bine fa ceva si schimba ce nu ii placea lui la tine si de ca va certati...
garbo009394
Postat pe 18 Octombrie 2009 17:45
nu pot sa cred!!! dar ce este in mintea ta fetito?
Beye
Postat pe 18 Octombrie 2009 17:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire sau prietenie?!!??! 44 De la: barbie 7 Martie 2012 09:08
cum se spala creierii barbatilor? 54 De la: eu_geminy 30 August 2010 16:41
Femeia 93 De la: daniil_pravoslavnic 10 Ianuarie 2013 14:07
Ce fel de barbat poate fi cel ce crede in prieteni si nu in iubita lui 90 De la: Ciocanitoarea 20 Februarie 2012 14:38
buna 2 De la: eu_geminy 6 Decembrie 2011 00:51
Setari Cookie-uri