Idee criminala

..mare tentatie e santajul asta sentimental..surpriza ar fi ..sa nu tina...sa/ti faci si rau..si sa vezi ca nu vine..POTOLEISHAN..scuzati jargonul...fetelor..iubirea e o treaba grea..off..dar nu/i cea mai buna idee...tre sa fie si alte solutii..in afara de astea..
garbo055472
Postat pe 18 Octombrie 2009 03:12
Cum sa vrei sa il aduci asa inapoi???!!!!...vezi k de la iubire la obsesie e doar un pas,pe care nici nu iti dai seama knd in faci iar tu deja esti cu piciorul in aer mai trebuie sa il pui jos si ai facut pasul ala.ai rabdare,stiu k e cam greu,dar timpul le rezolva pe toate.ce e al tau e pus deoparte:):)succes
scamuta
Postat pe 18 Octombrie 2009 03:39
hei fetelor, scuzati-ma ca va spun dar sunteti putin fraierute. sunteti in stare sa va sinucideti pt. ei. dar i-a ganditi-va, ei ar face acelasi lucru voi. cu siguranta,nu.aici nu suntem intr-o piesa scrisa de shakespeare, e viata reala........treziti-va.
anirica
Postat pe 18 Octombrie 2009 04:06
se spune ca....daca iubesti pe cineva...lasa-l liber si va pleca...daca te iubeste, lasa-l liber si se va intoarce dupa ce-a plecat....
am aplicat asta....si s-a intors...intre timp am realizat ca de fapt unde era ....hiba...si de ci s-a intors degeaba....

oricum nu cred ca merita sa apelezi la subterfugii pentru a-l intoarce din drum....
garbosimply
Postat pe 18 Octombrie 2009 05:25
Cred ca esti bolnava la cap.
daca ai suferi de o boala incurabila nu ti-ai mai dori asemenea prostii.
Multumeste-i lui Dumnezeu ca esti sanatoasa!
Viata are incercari!
Gandeste-te la cei bolnavi,la cei handicapati,la cei care nu au ce manca,nu au unde dormi,la cei care au inmormantat pe cei apropiati...
Tu ce vrei mila sau iubire?
garbo007005
Postat pe 18 Octombrie 2009 06:05
Daca te sinucizi,vei sta o vesnicie in IAD.
Stii cum este in IAD?
Vei fi inmormantata fara preot,la un loc izolat in cimitir si toata lumea va spune ca ai fost o LASA .
Tu vei arde in focul Iadului,iar el isi va reface viata si va fi fericit.
garbo007005
Postat pe 18 Octombrie 2009 06:11
Fetelor, apucati-va de munca.Voi faceti prostii sau va ganditi la tot felul de chestii idioate, pentru ca nu aveti ce face.Iubirea nu o atragi sufocand-o.Las-o sa vina ea catre tine si tu vei deveni astfel primavara ei.
Ioana007
Postat pe 18 Octombrie 2009 07:12
Draga mea, fi putin mai naturala. Ti-ai pierdut directia. Ceea ce vrei tu se numeste paranoia si minciuna de altfel. N-ai face altceva decat sa fortezi nota. Ce vrei sa demonstrezi? sau cui? cred ca vrei sa-ti demonstrezi tie cat de tare esti. Stai linistita mofturi de genul .. se intalnesc la toate colturile. Punemana pe telefon discuta clar si vezi el ce parere are. Fiindca am impresia ca asul este la el in maneca. Sa nu te puna dracu sa te omori ca nu rezolvi nimic, ci doar ingrasi pamantul. Ai grija trezeste-te, esti cam naiva.
MihaelaMi
Postat pe 18 Octombrie 2009 07:35
De la: garbo055472, la data 2009-10-18 03:12:59..mare tentatie e santajul asta sentimental..surpriza ar fi ..sa nu tina...sa/ti faci si rau..si sa vezi ca nu vine..POTOLEISHAN..scuzati jargonul...fetelor..iubirea e o treaba grea..off..dar nu/i cea mai buna idee...tre sa fie si alte solutii..in afara de astea..


Corect santaj l-as numi si eu.
MihaelaMi
Postat pe 18 Octombrie 2009 07:38
ceva de genul "scopul scuza mijloacele".
practicat pe scara larga, fara discriminari sexuale.
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 08:13
Cel mai usor este sa dai sfaturi si cel mai greu cica este sa le aplici, este usor sa dai bice la fundul altuia, tot ce pot sa-ti spun este faptul ca marea majoritate dintre noi au avut poate 2-3 deceptii in dragoste si au stiut sa treaca peste ele. Timpul le rezolva pe toate,este adevarat ca-ti este greu pe moment, parca ti se pune un nod in gat, simti ca se rupe o bucata din tine, despartirile tot timpul au fost dureroase. Este deci momentul sa faci o analiza clara a situatiei si sa vezi daca il iubesti cu adevarat, daca este asa iti vei urma probabil calea inimii si nu-i vei da ocazia pe viitor sa faca crize de gelozie (desi este o boala grea si incurabila, iar o data intrata pe usa asta greu vei mai putea iesi), iar daca ajungi la concluzia ca nu este chiar dragoste iti vei reveni curand comunicand cu alti prieteni, descarcandu-ti poverile si grijile care te apasa, facandu-ti alti prieteni (prieten), cu mentiunea ca de data asta vei sti sa alegi mai bine. Nu pot sa-ti doresc decat bafta si o viata linistita si lipsita de griji.
garbo047909
Postat pe 18 Octombrie 2009 08:44
DOAMNEEE!!!mare-i gradina Ta! si unii mai sar si gardul
elyin_criss
Postat pe 18 Octombrie 2009 08:55
daca el te iubeste cu adevarat vine singur la tine. ptr ce sa incerci sa ti faci rau? merita viata asta? cand e atat de scurta? acum vezi cu adevarat daca te iubeste numai daca te suna si vine la tine. daca ai servici sau esti la un curs concentreaza te asupra acelor probleme ce le ai de facut. mergi la prietene ./ ocupa ti timpul ptr ca lipsa de activitate te duce la ganduri dubioase si nui bine. depinde de tine ce faci ziua ok?timpul rezolva tot. succes.
garbo011957
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:00
De ce nu ii spui ca nu poti trai fara el?Cautati mijloace ca sa nu va mai certati,nu ii da motive de gelozie...acordai mai multa atentie...ochii si el.Eu zic sa il suni si sa spui adevarul.Ideea ta nu este buna.Daca se prinde ..si se v-a intampla cu adevarat ,nu o sa te mai creada.Ce vrei sa -ti faci singura raul pe care nu il mai poti rapara?VIATA este cel mai de pret din lume!Poate ai facut o obsesie pt EL ...cu EL nu poti trai dar nici fara EL...Cauta si umple timpul cu altceva...viitorul iti este in fata...este lumea plina de barbati...nu te supara ..poate si mai buni decat EL.Lumea nu incepe si nu se sfarseste cu EL!
felixfely
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:01
Buna intrebare. Este aceeasi persoana?
felixfely
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:08
doamne..deci altu nu poti gasi ? e unu la fiecare colt de strada :)) fal gelos nu sa iil faci sa moarade teama ca tu ai murit :))
dee08
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:12
lasati vrajeala cu sfaturile astea belicoase...ar trebui sa faci cateva sedinte de shopping,si de indopaciune cu inghetata, cocolata si alte astea,si dupa ce te faci cat o vaca vezi de-ti mai aduci aminte de inculpat!el probabil ca deja se 'preocupa' de alta marfa, ca doar nu esti tu singura de pe pamant!
gobi71
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:19
cata delicatete, hihihi!:)))
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:21
chiar asa de proasta esti?
twingo02
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:34
buna ,,,,,ma minunez ce spui???? viata este scurta si trebuie traita ce ai??? ia incearca sa traiesti fara el sa vezi cum este?vrei sa te duci la spital?o sa fugi dupa prima ora din spital,nu mai visa la el poate asa a trebuit sa fie gandete pozitiv si traieste viata nu lasa sa te corupa darul tristetii.HAI CAPUL SUS SI SA NU MAI AUD CUVINTE GRELE MULTA DRAGOSTE SI FERICIRE
florin_spalatelu
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:40
fa ce faci.... nu manca si stai deprimata.o sa-si dea seama cineva o data ca ceva nu-i in regula cu tine der sincer, daca trebuie sa intrii-n spital k sa te primeasca inapoi asta nu-i relatie sanatoasa
child
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:48
Dupa o despartire cred ca primul gind e acela ca daca nu te impaci cu el mai bine mori.Gresit.Nici unul nu merita sacrificiul asta.E adevarat ca doare ca naiba dar timpul vindeca totul si peste ani vei rade de ideea prosteasca pe care ai avut-o.Acorda-ti o noua sansa,iesi cu prietenii, intalneste persoane noi si vei vedea ca alinarea va veni mai curand decat crezi si poate de unde nici nu te astepti.Daca va fi sa fie tot el al tau ,va fi cu siguranta.
garbo016112
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:32
Recapitulare

Tu din Satu-Mare si esti acolo
El s=a dus in celalalt capat al tarii? Bucuresti=multe inlocuitoare, Constanta la fel....

V-ati certat si din cauza asta a plecat.
era gelos

draga domnisoara, lasa spitalele, nu asa vei avea un iubit langa tine. Mai bine analizeaza-ti actiunile care au dus la asta. Daca l-ai facut gelos, inseamna ca ceva motive i-ai dat.
Si daca a plecat in celalalt capat de tara, las-o balta, nu a plecat doar din cauza asta, treaba e incheiata, doar ca nu accepti tu asta.
Sugestie: nu mai fi asa incapatanata, in sensul feminist, si intelege ca un barbat il poti atrage si cu om minijupa, dar de ramas , trebuie ceva mai mult. si lupti cand esti inca in relatie, nu cand a plecat deja omul,
discuta cu un psiholog (nu psihiatru) fii o femeie pentru care sa nu trebuiasca sa plece omul de langa ea.

Clientu
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:54
Poti merge la psihiatru si sigur o sa te interneze in spital, astfel, impusti 2 iepuri deodata, te faci bine si iubitul tau o sa vina la tine, simplu, nu ?
garboazerty
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:13


La cat te-ai distrat cand ai postat mesajul (vezi emoticoanele din text), ori e la plezneala (probabil te plictiseai) , ori esti isterica (aici intervine doftoru). Nu poti sa spui ca suferi de te rupi in 2 razand in hohote, aduce a horror. Nebunul care rade isteric cand se pregateste sa faca o rautate cuiva.

In rest, sper sa-si dea seama fraierul ca il joci pe degete cum vrei tu. Daca ar putea sa-ti citeasca gandurile....ar lua-o la sanatoasa, fara sa se uite in urma.
cami_g
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:21
De la: cami_g, la data 2009-10-18 11:21:22

La cat te-ai distrat cand ai postat mesajul (vezi emoticoanele din text), ori e la plezneala (probabil te plictiseai) , ori esti isterica (aici intervine doftoru). Nu poti sa spui ca suferi de te rupi in 2 razand in hohote, aduce a horror. Nebunul care rade isteric cand se pregateste sa faca o rautate cuiva.

In rest, sper sa-si dea seama fraierul ca il joci pe degete cum vrei tu. Daca ar putea sa-ti citeasca gandurile....ar lua-o la sanatoasa, fara sa se uite in urma.



In momentul in care nu mai ai putere sa plangi de tristete, te pui si razi...eu una asa sunt...dupa cum am mai spus...el a revenit la mine fara sa ma apuc eu de chestii criminale...cu toate ca am postat mesajul asta cu titlul de " idee criminala"...
Sky
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:24
dar te`ai te`ai gandit l faptul k e posibil k el s nu vina?si doamne fereste s ti s intample cva mai grav? intr`adevar e greu s treci peste o despartire dat nu si imposibil;) [ Independent de noi,viata merge inainte !] gandeste`te la asta
Dayanya
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:27
vezi ce varianta alegi sa fie mai usoara sa nu suferi prea mult
garbo051681
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:30
Nu cred ca e o idee f. buna ceia ce vrei tu sa faci.....lasa timpul sa rezolve problema...gaseste-ti ceva de facut..vezi tu...si nu te mai gandi la asta...apropo..cati ani ai?
moniquea3400
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:34
eu te sfatuiesc sa vorbesti cu cineva care a trecut prin aceste momente care a facut ceva asemanator sa asculti ce a realizat si sa te gandesti apoi daca merita acest sacrificiu (eu cred ca viata si sanatatea mea sunt mai pretioase ca orice ,pt ca alti se lupta zi de zi sa le aiba)
jluciana
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce isi doresc femeile de la un barbat? 55 De la: garbo_2177 21 Mai 2014 15:10
Ma cauta trecutul... 29 De la: garbo_7796 4 Aprilie 2013 13:02
intrebare 9 De la: garbo_11804 4 Aprilie 2013 11:51
as dori un sfat 8 De la: dolce_farnientte 25 Decembrie 2011 17:20
SONDAJ DE OPINIE: motive de divort 63 De la: garbo_388777 7 Septembrie 2014 18:46
Setari Cookie-uri