Concurs Sandra!

Mi-am petrecut adolescenta ascultand cantecele Sandrei si admirand-o,; am considerat-o si o consider o femeie superba si talentata in acelasi timp. O combinatie greu de gasit in zilele noastre. Piesa mea preferata este "Everlasting love".
garbo037068
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:13
buna!Imi place Sandra pt . ca cu ea mi-am trait cea mai frumoasa perioada din viata-adolescenta.Aveam o caseta imprumutata si am ascultat-o la nesfarsit.De cate ori ascult Sandra imi aduc aminte de perioada aceea,de viata lipsita de griji si plina de intamplari haioase.Imi plac multe melodii ale Sandrei pe care le mai asult si acum:Maria Magdalena,Hi,Hi,Hi,Hiroshima si multe altele.Pt. mine va ramane mereu o interpreta mare si cu o voce super.Ma voi duce la concert chiar daca nu castig bilete de la voi.
dragu_ta74
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:25
in the heat of the night
georgiana_irl
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:42
Buna ziua.Sandra este cintareata care mi-a marcat anii de adolescenta.Genul de muzica abordat de ia mia placut in totalitate si nu pot spune ca am o melodie preferata,dar pot spune ca ador toate melodiile ei.
garbo002449
Postat pe 23 Octombrie 2009 20:14
Maria Magdalena, este melodia care mi-a incantat adolescenta, de asta imi place Sandra si mi-ar face mare placere s-o vad.
manuela1969
Postat pe 23 Octombrie 2009 21:20
Chiar daca eram mica cand Sandra era pe val, mi-au placut foarte mult melodiile ei.Iar acum ca s-a relansat...pai sa spunem ca preferata mea este "The Night it`s still young", melodie pe care o canta alaturi de Thomas Anders (fostul solist Modern Talking).E o melodie captivanta, cu un ritm incredibil pentru ca imbina stilul anilor `80 cu beat-urile moderne.Cred ca versurile imprima sentimentul de "renastere" al unui artist pentru care trecerea anilor nu a avut decat un efect de maturizare emotionala si muzicala.Acum apare ca un artist complet si desavarsit!!!
bebehork
Postat pe 23 Octombrie 2009 21:59
de ce imi place sandra?pentru ca are o istorie si o valoare in istoria muzicii.prima oara am auzit-o pe pick-up-ul mamei,ea asculta foarte mult sandra.melodia care imi place este "in the hit of the night".de ce imi place?din nou pentru ca pot spune ca ma reprezinta si este melodia mea si a iubitului meu.sper sa am o sansa sa castig pentru ca o ador pe sandra.am doar 22 de ani dar sunt indragostita de muzica veche si in special de sandra.
va poooop dooolce :)))
dedeutza2000
Postat pe 23 Octombrie 2009 23:14
Imi place f.mult Sandra ;mi-a placut dealtfel dintotdeauna,poate si datorita faptului ca a fost maritata cu un roman care im place la fel de mult...
Cat timp a lipsit ma intrbam mereu de ce ...
Are o anumita sensibilitate,un charm si o frumusete numai a ei,inconfundabila!
Iubesc toate melodiile ei dar in special ,,Maria Magdalena''
red_emilia_laila
Postat pe 24 Octombrie 2009 07:41
SANDRA e cantareata mea preferata de la varsta de 14 ani!!! Si acum ascult cu placere si incantare melodiile ei .. imi aduc aminte astfel de adolescenta si copilarie... si imi place pentru ca e si frumoasa si talentata!! Iar pe fetita mea am numit-o Ruxandra ca s-o pot striga Sandra!! Melodia mea preferata e SECRET LAND, dar toate imi plac de fapt..
lucilledesigns
Postat pe 24 Octombrie 2009 09:52
imi place Sandra,imi place cum canta ,imi place cum arata si niciodata nu ma plictisesc s-o ascult ;imi aduce aminte de adolescenta , liceu,prieteni,discoteci si putina libertate pe care o traiam atunci cand reuseam sa auzim asa o muzica ...."The Night it`s still young" este una din melodiile care imi plac dar imi plac toate in asa masura ca nu pot sa le ierarhizez , cand spun sandra deja aud ritmul pe care il contin e toata muzica ei
paduretu_liliana
Postat pe 24 Octombrie 2009 11:38
super voce, super melodii, istorie si prezent, super femeie, imi place enorm de mult, o ador kiar iar melodia preferata ar fi everlasting love - imi place mult de tot Sandra mi-a placut inca din copilarie....
kryss
Postat pe 24 Octombrie 2009 12:32
De la: rautaangela, la data 2009-10-21 06:49:57 Sandra este un simbol al adolescentei mele, mai mult decat o cantareata de succes. Melodiile ei circulau pe casete si erau ascultate de mii de ori la petrecerile noastre. Solista de la arabesque a stiut sa-si pastreze farmecul care a consacrat-o, chiar si dupa atatia ani de lipsa de pe scena. Sandra ramane in sufletul meu o 'marie magdalena".
angela, esti sigura ca acestea sunt vorbele tale!? macar daca ai fi avut bunul simt sa ma citezi. semnat:anais
anais
Postat pe 24 Octombrie 2009 13:37
Buna,organizatorilor dar si participantilor.
Nu mai spun cat de mult imi place Sandra,dar prin `92 cand eram la BN in lot,ascultam cu colegele de camera la nesfarsit Hirosima.Si acum ascult cel mai mult aceasta melodie ,insa nu e singura care imi place din repertoriul ei.
Succes tuturor!
lilim
Postat pe 24 Octombrie 2009 14:11
Din adolescenta am admirat-o si am crescut cu muzica ei, imi place ca are o voce deosebita si calda, un rit special al cantecelor, imi aduc aminte cu nostalgie cum ascultam melodiile de care nici in ziua de azi nu s-au demodat. Este o adevarata placere si incantare...
Melodia care imi place, desi nu este singura este "Maria Magdalena".
zoica_popescu
Postat pe 25 Octombrie 2009 13:45
Melodia preferata este Maria Magdalena.Imi place Sandra pentru ca era una din preferatele mele ale acelei perioade.
garbo051164
Postat pe 25 Octombrie 2009 14:25
Melodia preferata: "Maria-Magdalena".
Imi place Sandra pentru ca ea reprezinta adolescenta mea!
seven_geno
Postat pe 25 Octombrie 2009 18:08
Eu n-am fost niciodata la un concert la Sala Palatului si chiar ma gandeam zilele trecute ca ar trebui sa-mi trec si chestia asta pe o lista de prioritati, de must do...
Chiar imi doresc sa merg la concertul Sandrei, a fost si este una dintre preferatele mele. In adolescenta ii fredonam melodiile pe care le si dansam de altfel in discoteci. Am multe piese preferate, de fapt albumul preferat este "Around my heart", iar melodia preferata se regaseste pe acesta si se numeste "In the heat of the night".
Ce chestie si cu casetofoanele astea... acum parca mi se pare ca nici n-au fost vreo data.
ailieseianca
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:38
De ce imi place Sandra? Este foarte simplu!
A fost dragoste la prima vedere! Totul a inceput in urma cu mai mult de 20 ani, intr-o seara tarzie cind la un post de televiziune strain s-au difuzat citeva videoclipuri cu ea. Din acel moment, pina in zilele noastre , Sandra a ramas intacta in sufletul si inima mea. E parte integranta a vietii, e muzica cu care traiesc , e lumea pe care o iubesc. E ceea ce ma completeaza interior.
Ador muzica , ascult orice fel de muzica, insa Sandra este singura care ma sensibilizeaza, care mi face inima sa bata mai repede, singura pentru care as face sacrificii , asta insemnind sa trebuiasca sa merg si in strainatate sa o vad live .

Imi amintesc si acum cu drag , cit de mult ma chinuiam sa fac rost de o revista Bravo sau Popcorn, insigna sau poster cu ea.. Trebuia sa mi fac o adeavarata strategieJ Colectionam tot si orice era legat de ea.

Din mai mult de 9 albume este foarte dificil sa aleg o singura piesa, insa am sa incerc.Iubesc enorm " Everlasting Love" , " Loreen" , " Change your mind", 'One more night", Johnny wanna live si de pe noul album superba balada " Behind those words" ,insa melodia numarul 1 a sufletului meu a fost si ramine " Seal it forever".
Este melodia care mi-a marcat adolescenta,cea mai frumoasa melodie de dragoste , sunt versurile pe care le am fredonat cel mai mult, pe care am ras sau plins iar vocea Sandrei transmite atata gingasie si caldura incat e imposibil sa nu te sensibilizeze,. Daca veti asculta versurile si linia melodia, sunt convinsa ca va veti indragosti de ea.

I wanna say how much I care
I wanna tell you I'll be there
And seal it forever with love"
seal_it_4ever
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:37
Imi place Sandra deoarece atunci cand ii ascult melodiile nu ma simt niciodata singura, am impresia ca sunt intr-o continua calatorie in cautarea iubirii; ea canta din suflet pentru suflet. melodia preferata: Seal it forever (with love).
garbo066133
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:40
Am 40 de ani si mi-am cunoscut prietenul si voiitorul sot pe melodia Sandrei Everlasting Love ,de asta am sa fiu un fan infocat pana la batranete....retraiesc prima iubire de cate ori ascult melodia ei....daca pentru altii e doar o melodie,pentru mine...a fost atunci un intreg,,univers,,

Irina Iliescu
irinel2009
Postat pe 26 Octombrie 2009 10:06
poate am crescut impreuna cu melodiiile ei,casetele vechi si prafuite stau cuminti asezate in sertare ,uitate de timp si de noi dar retraaiesc mereu prin melodiile ei tineretea mea.o iubesc pe sandra penru ca revad cu ochii mintii rebela din mine.IUBIRE,TINERETE SI VIATA acesta e SANDRA pentru mine : ''Everlasting love'' ;""loren''.sunt doar doua melodii de neuitat
ramo75
Postat pe 26 Octombrie 2009 13:27
sandra este printre putinele canterete din lume care a reusit sa se mentina pe piata muzicala de-alungul timpului prin melodii lente dar cu suflet.
Melodia mea preferata de la Sandra este Hiroshima
gipsy097
Postat pe 26 Octombrie 2009 13:39
imi place sarda fffff mult pt. ca imi aduce aminte de vremuri aproape uitate imi lace melodia Maria Magdalena si multe altele de fapt toate ......
garbo062127
Postat pe 26 Octombrie 2009 15:39
IMI PLACE FOARTE MULT SANDRA PIESA PREFERATA:Ome More Night si multe altele....IMI AMINTESTE FOARTE MULT DE ADOLESCENTA. Ar fi o mare surpriza pentru sotul meu care este mare fan Sandra!!
ari78
Postat pe 26 Octombrie 2009 15:43
Iubesc muzica anilor '80, iar melodiile Sandrei nu fac exceptie. Timbrul vocal si genul muzical al Sandrei sunt inconfundabile pentru mine. Maria Magdalena, Everlasting love, Hiroshima, Hi, hi, hi, Creature of the night sunt doar cateva din melodiile care le-am ascultat, le ascult si cu siguranta o sa le ascult multi ani de acum inainte. Dar melodia care-mi alina sufletul e "Don't be aggressive" si de aceea e preferata mea.
Consider ca ceea ce determina un om sa prefere sau sa respinga o melodie e nivelul la care se regaseste in versurile acesteia.
Abia astept sa ma regasesc pe 6 noiembrie!!!
derrya
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:46
Castigatoarele invitatiilor duble sunt: raluka_simona si sandraX
ConcursGarbo
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:44
bine ca s-a terminat stupiditatea asta de concurs!!!
tutankhamon
Postat pe 2 Noiembrie 2009 13:04
PENTRU CA MUZICA MA FACE FERICITA!
anamdascalu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sarbatori fericite! 104 De la: cely 29 Decembrie 2009 19:20
Va ajung banii? 2 De la: garbo182113 10 Martie 2011 18:31
La multzi ani!!! 4 De la: elodia 8 Martie 2010 13:09
Diabetul si complicatiile lui 17 De la: garbo112550 20 Decembrie 2016 13:28
banc 1 De la: francisca 17 Septembrie 2008 17:11
Setari Cookie-uri