Concurs Sandra!

Hmmm....ascult Sandra de cand eram copil...imi aduc aminte de momentele de atunci..si culmea si acum imi place la fel de mult.Melodia preferata?....da pot sa spun ca aleg una dintre ele Hiroshima
g67936
Postat pe 22 Octombrie 2009 01:26
Melodia mea preferata este si va ramane "In the Heat on The Night".Cred ca exprima perfect cum dragostea te face sa-ti pierzi orice farama de ratiune si sa fi in stare de aproape orice pentru ea (chiar si sa "sell your soul").Zbuciumul interior pe care Sandra reuseste sa il transmita prin intermediul melodiei si timbrul vocal inconfundabil ce tranziteaza timpul si spatiul, nu pot sa te lase indiferent si sa nu te faca sa te gandesti la vechile iubiri...sau de ce nu chiar la cele actuale.
ramonadragomir
Postat pe 22 Octombrie 2009 02:48
Intotdeauna mi-a placut Sandra, m-a fascinat muzica ei, vocea ei si mai ales versurile care sunt superbe. Melordia preferata este "HIROSHIMA"
garbo039963
Postat pe 22 Octombrie 2009 09:22
Imi place Sandra pentru melodiile ei, pentru versuri care sunt superbe. Melodia preferata "HIROSHIMA"
emilica
Postat pe 22 Octombrie 2009 09:42
melodia mea preferata a sandrei este: "boys"
cristina_ana_enache
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:24
Toate bune siii mi-ar face multa placere sa o ascult pe SANDRA, prin intermediul dvs. O voce de invidiat si inconfundabila . Prea multe melodii imi plac , voi spune doar una :" Maria Magdalena"
prin intermediul dvs, daca invitatia este pe adresa mea, ma voi legitima doar cu parola...adresa si numele fiind incognito...dar pe Sandra mereu am ascultat-o cu placere.

maria6924
Postat pe 22 Octombrie 2009 13:26
Sandra imi aminteste de adolescenta, de prieteniile sincere. E o bucurie ca se relanseaza, chiar si dupa atata timp. Speram sa aiba succes. Imi place Maria Magdalena, Hiroshima si multe altele.Imi face placere sa o ascult in orice moment.Sa-i dea Dumnezeu putere si sanatate, pt a ne putea incanta cu vocea ei.
garbo026197
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:54
Sandra este cea mai buna cintareata de muzica pop din anii -80 . Cele mai frumoase melodii ale Sandrei sunt - HI,HI si HIROSHIMA .Imi doresc sa merg si eu cu iubita mea la concert . Toate cele bune . Valy .
garbo031470
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:33
Salut!

Cu tot respectul...dar "cea mai buna cantareata pop din anii 80"

a murit recent...dar a mai ramas "o regina"...
madsusu
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:40
buna!

ascultam sandra cand eram in liceu - si chiar si dupa aceea. imi plac foarte mult melodiile ei, si de ea, mi se spunea ca seman cu ea - pe vremea aceea . melodia preferata este "one more night" pt ca era melodia pe care am dansat primul blues cu iubitul de atunci - si care a ramas melodia "noastra", iubirea s-a stins dupa 10 ani dar am ramas foarte buni prieteni si de cate ori o ascult imi trezeste starile de atunci. pt mine sandra este nostalgie si adolescenta si zambet, pt ca ma face sa ma simt din nou ca la 16 ani. multumesc pt topicul acesta!
tripura
Postat pe 22 Octombrie 2009 17:05
Am fost ceruta de sotie in timp ce ascultam Sandra mai exact pe melodia favorita Maria Magdaleda.Am o casnicie fericita suntem amindoi fani Sandra si cum sa nu o indragesc?
garbo010466
Postat pe 22 Octombrie 2009 18:34
Sandra este cu adevarat regina muzicii pop este artista care ma face sa zbor pe alte taramuri atunci cand ii ascult melodiile melodiile mele preferate sunt:Maria Magdalena, In the Heat of the Night, Everlasting Love, Loreen, Hi Hi Hi, Secrets of Love sau Hiroshima.
garbo031737
Postat pe 22 Octombrie 2009 19:09
este cantareata preferata a iubitului meu si m-as bucura foarte mult sa-i pot face o asa mare bucurie,IN THE HEAT OF THE NIGHT...
garbo060201
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:06
era la moda pe vremea mea.. In the heat of the night e piesa mea favorita
ancagianina
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:31
E bai mare daca spun ca mie nu-mi place Sandra?
dihoritza
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:35
te-ai lins pe bot de premiu...
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:37
Melodia mea preferata este "Everlasting love".De cate ori o ascult imi aminteste de perioada copilariei cand se facea muzica.Sandra este o cantareata buna,modesta ,care le depaseste cu mult pe asa-zisele "dive"de acum.Videoclipul melodiei este simplu,frumos si haios.
garbo060317
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:46
Sandra imi aduce aminte de mama mea care nu e akm langa mine,este plecata o asculta mereu si una dintre melodii care imi placea foarte mult si pe kre ma invata sa dansez era maria magdalena.
de asemenea Sandra este o cantareata foarte frumoasa si are o voce superba.
aurelia_alexya
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:47
iote ce zice fata asta...cica e modesta si buna...

aham...de-aia statea cu silicoanele la-naintare in piscina aia, hehehe...
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:48
De la: wife, la data 2009-10-22 21:37:35te-ai lins pe bot de premiu...

Wife, da' cepierd, ce se castiga aici daca te dai cu sandra?
o fi tot un fel de otv?
dihoritza
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:51
nush ce se castiga...da' crez ca vreun apartament, cevasilea...de se bulucesc fetele astea ca disperatele...
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:53
breee..cetiti prima postare....belete la spectacol cica...
tutankhamon
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:56
Vorba altora, Sandra= adolescenta si ce poate fi mai frumos? Melodie preferata? Everlasting love si nu numai ea.
ghighiloi
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:53
Imi doresc foarte mult sa ajung la concertul Sandrei!:) Imi place mult, are un stil aparte, o voce puternica, exprima speranta, dorinta, senzualitate si totodata putere, tarie, credinta:) Desi cerintele muzicii actuale sunt mult diferite, Sandra si-a pastrat stilul...aduce putin a "Greace":)Spre deosebire de altii, eu am descoperit-o mult mai tarziu, cam atunci cand m-am indragostit (in liceu, deci prin 1997- 1998), atunci cand am inceput sa visez...Melodia mea preferata este "I want you", poate si pentru ca se potriveste cu sentimentele mele de acum...si imi trezeste ceva in suflet cand ascult melodia, ma face sa-l visez....si chiar imi doresc sa merg cu el la concert...;) I want him...forever!
zur
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:16
Sandra imi aduce aminte de anii adolescentei mele.
De chefurile din liceu....de primul prieten...prima dragoste...
Parca au fost ieri...Melodia preferata? Ar putea sa fie oricare dintre cantecele ei:Maria Magdalena,Hiroshima...
Imi place vocea, cantecele, imi place ca si artista.
petrualinarozalia
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:04
Misto!Cu ocazia acestui concurs am ascultat in fiecare zi melodiile Sandrei si asa am aflat si ultimele noutati despre cariera ei.Nu am stiut de ex. ca a cantat cu...http://www.youtube.com/watch?v=tdxwOKMLTyI
O zi buna si
garbo057731
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:38
cum ? numai 3 postari azi ?

nashpa...pica ratingu'
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:06
wifooo..ca si la pampucei.....s-au mai gasit niste destepti sa mai faca topicuri separate cu sandra...sa vezi ce se oftica fratii cand o sa fie luate in considerare numa posturile de pe aici...
tutankhamon
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:10
imi aduce aminte de tinerete de petrecerile la care ascultam muzica ei
goctaviana
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:06
imi aduce aminte de tinerete de petrecerile la care ascultam muzica ei
goctaviana
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HIGH SCHOOL/UNIVERSITATI DIN BRNO CEHIA IN LIMBA ENGLEZA 1 De la: irenaradulescu 3 Ianuarie 2010 11:54
Mesaj de An Nou... 202 De la: garbo114459 3 Ianuarie 2011 23:08
batranetea barbatului 71 De la: buna01 4 Februarie 2010 22:03
La multzi ani!!! 4 De la: elodia 8 Martie 2010 13:09
DREPATATE SAU DRAGOSTE ??? 26 De la: buna01 12 Februarie 2010 21:59
Setari Cookie-uri