cum sa imi seduc sotia dupa 18 ani de casnicie

De la: si_totusi, la data 2009-10-06 13:41:03pai ce za zic? nenea ista nu stie ce-i cu el. s-a insurat aiurea, spune ca cea nevasta l-a luat pe nepregatite, ca una sau alta. un aiurit.
i s-a facut de despartire si cauta motive. nu-i mai simplu sa recunoasca ca-i berbec?

...ba io cred altceva...io nu cred ca ar fi un aiurit...dar ar vrea s/o aiureasca putin pe nevasta/sa...in spiritul unor vremuri inexistente si de dragul vremurilor vechi...iar eu incercam sa ii spun ca nu prea e cazul..
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:44
iote ma, o aparut corcitura in pielea lui de nik de nimic,si tot nu raspunde viteazul de el......
garbo057345
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:45
iote ma, o aparut corcitura in pielea lui de nik de nimic,si tot nu raspunde viteazul de el......
garbo057345
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:45
Zambiluca!
Tu chiar ai rabdare, maica!
Zau!
picaturaderoua
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:45
De la: garbo055472, la data 2009-10-06 13:39:44..botoasa si neagra la suflet nu sunt..dar speram sa pot invata ceva de la cei trecuti de 40 de ani...observ ca ei se afla la stadiul mental de 20...sau mai putin...si nu prea am ce invata...asta ma roade..ca nu am ce invata...ca viata e roz..sa/mi zica si mie astia care au ajuns la varsta asta daca asa au ajuns...adica e suficient sa crezi ca viata e roz...ca sa poti trai???eu cred ca nu..


bine atunci ce vrei?????cu tine nu i bine nici cum....mai fata ....ce pielea mea vrei??????lasa ne sa ne bucuram de viata....asa cum e....nu ne cunosti nu ai dreptu sa judeci pe nimeni......
nazirra
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:45
De la: garbo055472, la data 2009-10-06 12:46:30..e adevarat ca si tineretea si batranetea sunt stari de spirit...dar mai sunt si stari de fapt..care trebuiesc acceptate..
...aia care imi zic mie...si printre ei e si taica/meu..ca ei se simt vesnic tineri...de fapt nu vor sa accepte ca au innaintat in varsta..si ca viata mai trebuie traita si altfel decat au facut/o pana la momentul respectiv..adica daca taica/meu la 50 de ani zice ca se simte tanar..eu la 27 cum ar trebui sa ma simt ..copil?..si copilul meu de 8 ani..cum ar trebui sa se simta copil fiind...inexistent???
...hai sa luam viata in serios...sa nu glumim cu ea ca va glumi ea cu noi...si s/ar putea sa nu ne placa...


mai omule, care e smecheria cu taic-tu? eu nu inteleg logica lui matale. daca babacu' se simte tanar, ce problema existentiala ai tu? adica, ala trebuie sa-si cumpere sicriu si sa astepte moartea, ca mataluta se treci de stadiul de sugaci in care te plasezi?
si_totusi
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:46
472, viata e roz, roz bombon cu picatzele, bleu, bleu-jandarm lasat la vatra, blue, blue aspic in sos de gasca, exact cum ti-o gestionezi. eu am vazut viatza roz din momentul in care am constientizat-o, si asa o s-o vad pana cand mi se retrage creditul.
pentru ca (si) asa poti sa vezi viata. ca pe un credit pe care natura ti l-a acordat, fara sa-ti ceara explicatii. e problema ta cum ti-o administrezi, pentru ca tot n-o sa-l ai pe vecie. creditul. ca e pacat s-o irosesti, e adevarat, insa aici intervin precepte de ordin filozofic, si cum ziceai tu, totul e relativ. binele meu nu e si al tau.
tu ai alta problema, pe care nu vrei s-o recunosti. te temi de batranete. si cu teama de batranetea asta fizica, esti pe punctul sa o atingi pe cea mentala, spirituala.
la urma urmei...si asta e tot o alegere, si sa-ti spun ca-ti irosesti creditul, ar fi relativ
pik_nik
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:47
Dragii si dragele mele!
Eu chiar am obosit!
Ma carabanesc pe alt topic!
picaturaderoua
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:47
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-06 13:44:44
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-06 13:43:36bueyyyyyyyyyy lasati pe 472 in pace, am si o intrbare pentru 472....vrei sa fii amanta mea?
raspunde mey 472 ca ma tii aici si nu am timp prea mult ca tre sa mai dau si la altele asa de deochi
yanyacharberet
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:47
ioi doamne.....asta-i satana intruchipata ...vrea sa ne bage pe toti in butoiul ala mare cu melancolie blegoasa...ca sa aibe cu cine sta....bleah...io nu ma bag...
tutankhamon
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:48
De la: tutankhamon, la data 2009-10-06 13:39:47ynnaa.....la cum te-ai expimat pe un topic la adresa unui alt postant al acestui forum, nu mai am nici un dubiu ca esti o clona a unui alt personaj care o ia vesnic in mufarina....nu te obosi sa-mi raspunzi in stilul caracteristic, ca nu pun botul la mozoleala ta...

doamna( presupun ca esti..) daca facem o scurta retrospectiva a evenimentelor din cursul zilei de ieri, vom observa ca activitatea mea pe acest forum a inceput printr-un raspun la jocul Fazan....mare greseala din partea mea..de ce?? nu stiu..pentru ca imdeiat mi-ai sarit in cap, acuzandu-ma ca sunt nush' cine...
Esti convinsa 100% ca sunt personajul cu pricina? daca raspunsul este "da"(avand in vedere ca te bazezi doar pe o supozitie), atunci cu parere de rau iti spun ca nu esti mai departe de colega 472, pe care cu atata ardoare o critici,cand de fapt ceea ce aveti voi in comun este o boala..tratati-va
Sper ca nu am jignit pe nimeni, nu aceasta a fost intentia mea, insa nu este placut sa incerci sa socializezi si sa ti se puna etichete de genul acesta doar pentru ca "unii postanti" au idei fixe.
Ynnaa
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:48
totusica, si io care mai trageam sperante sa ma luminezi macar tu la faza asta!!

dar ceva tot am priceput: bietul copil, cu o mama ca tine isi va taia venele!
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:48
De la: nazirra, la data 2009-10-06 13:45:37
De la: garbo055472, la data 2009-10-06 13:39:44..botoasa si neagra la suflet nu sunt..dar speram sa pot invata ceva de la cei trecuti de 40 de ani...observ ca ei se afla la stadiul mental de 20...sau mai putin...si nu prea am ce invata...asta ma roade..ca nu am ce invata...ca viata e roz..sa/mi zica si mie astia care au ajuns la varsta asta daca asa au ajuns...adica e suficient sa crezi ca viata e roz...ca sa poti trai???eu cred ca nu..


bine atunci ce vrei?????cu tine nu i bine nici cum....mai fata ....ce pielea mea vrei??????lasa ne sa ne bucuram de viata....asa cum e....nu ne cunosti nu ai dreptu sa judeci pe nimeni......

..am sau nu dreptul sa judec pe cineva..iote ca judec parerile unora asupra unor situatii...pentru ca si parerile mele sunt judecate de altii....ca de aia intram pe form..ca sa ne dam cu parerea si sa fim judecati conform cu parerea...
....si cum spuneam...nu am veleitati de clown.
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:48
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-06 13:47:47
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-06 13:44:44
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-06 13:43:36bueyyyyyyyyyy lasati pe 472 in pace, am si o intrbare pentru 472....vrei sa fii amanta mea?
raspunde mey 472 ca ma tii aici si nu am timp prea mult ca tre sa mai dau si la altele asa de deochi

...cand s/or termina toate femeile potrivite tie de pe lumea asta..mai intreaba/ma odata..
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:51
mititel si afurisit, este dracul de pyk nyk. el cu barba lui ce-a sura poarta doliu la a lui [paula]si vorbeste de holstaina,parca a supt la ele-n taina. ca de muls nu stie el, dici de calarit saracul..e ertat lualar
garbo057345
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:52
De la: garbo057345, la data 2009-10-06 13:52:07mititel si afurisit, este dracul de pyk nyk. el cu barba lui ce-a sura poarta doliu la a lui [paula]si vorbeste de holstaina,parca a supt la ele-n taina. ca de muls nu stie el, dici de calarit saracul..e ertat lual-ar
dedicatie lui pik
garbo057345
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:53
De la: si_totusi, la data 2009-10-06 13:46:37
De la: garbo055472, la data 2009-10-06 12:46:30..e adevarat ca si tineretea si batranetea sunt stari de spirit...dar mai sunt si stari de fapt..care trebuiesc acceptate..
...aia care imi zic mie...si printre ei e si taica/meu..ca ei se simt vesnic tineri...de fapt nu vor sa accepte ca au innaintat in varsta..si ca viata mai trebuie traita si altfel decat au facut/o pana la momentul respectiv..adica daca taica/meu la 50 de ani zice ca se simte tanar..eu la 27 cum ar trebui sa ma simt ..copil?..si copilul meu de 8 ani..cum ar trebui sa se simta copil fiind...inexistent???
...hai sa luam viata in serios...sa nu glumim cu ea ca va glumi ea cu noi...si s/ar putea sa nu ne placa...


mai omule, care e smecheria cu taic-tu? eu nu inteleg logica lui matale. daca babacu' se simte tanar, ce problema existentiala ai tu? adica, ala trebuie sa-si cumpere sicriu si sa astepte moartea, ca mataluta se treci de stadiul de sugaci in care te plasezi?

..nu neaparat..dar ce parere ai ca de la un om cu asa o gandire care se nimereste a fi si taica/meu biologic...chiar nu am ce invata...ca el si/a trait toata viata sa se simta el bine..nu i/a pasat prea tare de altii...si deci nu pot obtine un sfat valabil..de la unu ca el///
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:55
nu judecam pareri, 472, le cantarim
teoretic, se presupune ca facem o munca sociala, imbinata cu momente de relaxare. cineva are o problema si cere pareri. nimic neobisnuit.
ar fi neobisnuit ca toate parerile sa semene intre ele. si e problema celui care a cerut sfaturi sa leaga ce crede ca i se potriveste.
ce faci tu? (si nu numai tu). iti spui parerile,apoi incerci sa le demolezi pe ale altora, pana devii tu insasi o problema.
nu-ti spun ca esti ilogica, insa da, ca iti lipsesc notiuni elementare despre dialog. pentru tine totul capata aspecte antagoniste, sau antagonice( ), cand de fapt ar trebui sa fie o lupta a contrariilor din care sa rezulte progresul
pik_nik
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:57
De la: garbo057345, la data 2009-10-06 13:53:24
De la: garbo057345, la data 2009-10-06 13:52:07mititel si afurisit, este dracul de pyk nyk. el cu barba lui ce-a sura poarta doliu la a lui [paula]si vorbeste de holstaina,parca a supt la ele-n taina. ca de muls nu stie el, dici de calarit saracul..e ertat lual-ar
dedicatie lui pik

..no offense..dar tu ai re/citit ce ai scris???te reprezinta..versuri care contin argo-uri??
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:58
De la: garbo057345, la data 2009-10-06 13:53:24
De la: garbo057345, la data 2009-10-06 13:52:07mititel si afurisit, este dracul de pyk nyk. el cu barba lui ce-a sura poarta doliu la a lui [paula]si vorbeste de holstaina,parca a supt la ele-n taina. ca de muls nu stie el, nici de calarit saracul..e ertat lua-lar
dedicatie lui pik
garbo057345
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:58
De la: pik_nik, la data 2009-10-06 13:57:03nu judecam pareri, 472, le cantarim
teoretic, se presupune ca facem o munca sociala, imbinata cu momente de relaxare. cineva are o problema si cere pareri. nimic neobisnuit.
ar fi neobisnuit ca toate parerile sa semene intre ele. si e problema celui care a cerut sfaturi sa leaga ce crede ca i se potriveste.
ce faci tu? (si nu numai tu). iti spui parerile,apoi incerci sa le demolezi pe ale altora, pana devii tu insasi o problema.
nu-ti spun ca esti ilogica, insa da, ca iti lipsesc notiuni elementare despre dialog. pentru tine totul capata aspecte antagoniste, sau antagonice( ), cand de fapt ar trebui sa fie o lupta a contrariilor din care sa rezulte progresul

...asta ce ai zis tu..nu se poate fara sa fim moderati de deschizatorul topicului...care nu e aici acum..o sa culeaga raspunsurile..
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:01
garbo 72 e fata. botezati-va domle. asa, cu numere parca sunteti de prin penitenciare

si mai e garbo cu 72 in coada

simpatica duduie . eleganta in discurs. brava ! o doamna sau asta e barbat? ca iar le-oi incurca
si_totusi
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:03


ma doare capul!!!
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:05
ba se poate si fara moderare, 472. pentru ca (iar se presupune) suntem persoane relativ inteligente (cu exceptii ca cea de mai sus, holsteina), care stim sa respectam parerile celorlalti, chiar daca nu le admitem, si avem argumente logice si civilizate(decente) sa le combatem, daca ni se par gresite. la fel cum avem si ca sa ne sustinem propriile pareri. e o combatere - daca e cazul- de idei, de pareri, folosind exclusiv argumentatia logica, nu pe cea de tipul "ba pe-a matii". pentru ca exista un singur adevar absolut. acela ca nu exista adevarul absolut.
celui care a cerut sfatul chiar ii fac bine asemenea dezbateri, si zau ca n-are rost sa mai si spun de ce.
pik_nik
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:08
iar eu..o sa schimb forumul..ma mut pe SPUNE SI TU ..macar acolo sunt probleme serioase..oameni cu atitudini serioase..si pareri serioase....nu ca aici...de zici ca/i cimitiru vesel de la Sapantza..
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:08
pikule, cea de sus era zambilici. de la ea,te fac fara barba. si-ti invinetesc si un ochi din cela verde
si_totusi
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:10
fata...tu te-ai nascut batrana...
pik_nik
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:11
pai vrei sa te ajutam sa te muti, 472 ????
nelly05
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:12
exact, in sfarsit

poate te lamuresc ei cu ce sa te imbraci prin casa!!
hai ca n-am mai putut sa ma abtin!! are si rabdarea mea o limita!
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:12
totusico, tu citesti postarile din strada, pe fereastra etajului 4?
pik_nik
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna!!!!! 68 De la: sunshine24 3 Aprilie 2012 10:55
sunt la greu,dati sfaturi,va rog. 102 De la: zambila 31 August 2011 15:48
E POSIBILA O RELATIE INTRE DOUA PERSOANE CARE S-AU CUNOSCUT PE NET 37 De la: Helen29 26 Noiembrie 2009 16:21
Stranger te enerveaza? 88 De la: Thor_again 16 Septembrie 2010 21:07
ajutati-ma sa inteleg 1 De la: carina_sol75 26 August 2009 12:16
Setari Cookie-uri