cum sa imi seduc sotia dupa 18 ani de casnicie

mai fata...472...tu crezi ca daca tu ai trecut prin ceva rau, trecem toti?? ai avut un ghinion....atat..asta nu inseamna ca toti, obligatoriu, trebuie sa trecem prin experiente asemanatoare...asa cum nici fizic nu ne asemanam...asta nu cred ca intelegi.....esti atat de orbita de durerea din sufletul tau, ca nu iti dai seama ca pe lumea asta nu exista doi oameni identici..incearca sa vezi lucrul asta si, poate, vei vedea altfel viata...daca ti s-a intamplat ca un barbat sa-ti faca rau, nu inseamna ca toti sunt la fel...si, in nici8 un caz, nu toate femeile patesc ceva asemanator tie...
tutankhamon
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:03
De la: garbo057345, la data 2009-10-06 13:01:44mai , a dat bir cu fugitii pyk? s-o fi dus la ferma sa mulga holstaina ori sta cu botul pe labe, ,, e in stare avansata saracu..ori cauta sotul amantei sotului meu,,prapaditul de el
garbo057345
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:03
345, tu realizezi ca ai o obsesie???
nelly05
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:04
corectia ar trebui sa ti-o aplici tu....si sa-ti schimbi felul de a gandi...
asta ca sa nu ramai toata viata o acritura.
cu asa atitudine e normal ca la 40 de ani sa ...te imperechezi animalic
si sa stii ca eu nu credeam nici la 20 de ani ca tot ce zboara se mananca si acum cu atat mai putin
dar sunt inca vesela si ptr mine viata inca e frumoasa
eladaela
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:04
buna fetelor,
eram si eu in vizita pe aici, dupa cum vedeti sunt "boboaca" ; mi-a atras atentia subiectul pe care il dezbateti de ceva vreme...
mie mi se pare ca va luptati cu morile de vant.. este foarte greu sa convingi pe cineva ca nu gandeste bine, tocmai pt ca tot ceea ce ii spui trece prin acel filtru "defect" al gandirii pe care il poseda.. este ca si cum ai trata raceala o baie de gheata..
Ynnaa
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:06
De la: nelly05, la data 2009-10-06 13:04:19345, tu realizezi ca ai o obsesie???
nu draga nu e obsesie, dar daca ma ataca atac, si tu ai face la fel........ el a inceput ,cu jignirile, ce sa-i fac, crede ca e barbatul fatal pe forum,,pt mine nu, si nu va fi nici unul, pt ca nu am intrat sa caut asa ceva ok.
garbo057345
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:06

Asa-i, ela... viata e frumoasa! Si daca nu e, o facem...
Trebuie!
Ella_34
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:07
..o sa pateasca tipul asta..care a deschis topicul ce am patit eu...o sa intre in cont ..o sa vada enshpe mii de mesaje...si o sa isi faca iluzii..fractiune de secunda bietul om..ca ia uite ce de raspunsuri a primit la problema lui..pe cata lume a interesat subiectul...si cand colo...si o citi mai bine...da peste palavrageala noastra...care are mai putina legatura cu dilema dumnealui..
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:08
472, la 40 de ani e foarte posibil sa vezi lumea altfel...mai matur, mai altfel decat la 20 de ani....este foarte posibil sa ai norocul sa dai peste un barbat care sa te faca sa te simti cea mai frumoasa femeie din lume.....si aici nu ma refer strict la sex....ci cum vorbeste cu tine, cum te face sa simti in suflet si cum este langa tine si iti asculta pasurile...stiu ca poate, acuma, suferi cumplit, dar incearca sa nu generalizezi si, mai ales, sa nu te inchizi intr-un cocon protector al neputintei de a lua viata in piept....nu a mers cu barbatul cu care ai fost acuma??? nu-i bai!te-ai gandit ca poate nu te merita??? te-ai gandit ca, poate, nu era cel care iti era sortit?? poate ca tu crezi ca el era petecul tau, vorba zicalei.....dar poate nu ai observat ca nu se potrivea cu gaura din sacul tau....hai, fruntea sus si nu mai gandi asa negativist....esti tanara...ai numai 27 de ani, ai toata viata inainte...crede-ma...vei ajunge sa razi la 40 de momentele de acuma...parol!!!
tutankhamon
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:11
Eu mai am putin si fac 40.
Viata e frumoasa. Asa o sa fie cat timp traiesti. Asa e normal sa constientizezi.
Te bucuri de lucruri marunte si iubesti matur si chiar mai intens ca la 20. Asta nu vrei sa pricepi.
Fiecare varsta are frumusetea ei. Iar de iubit poti iubi la orice varsta.
Dragostea exista. Te face sa te bucuri de o piesa muzicala, de un peisaj mirific.... si asta chiar daca ai 50 sau 100 de ani.
Niciodata nu vei parea penibil.
Poate doar pentru cei ca si tine.
picaturaderoua
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:11
hai ca mai incerc odata!!
fata draga, cred ca ai probleme grave:

1. omul asta daca mai intra pe forum, sigur se va amuza la ce-am scris noi pe aici, ceea ce e bine, mai uita de probleme,
2. daca ai sti sa citesti printre randuri, s-au dat si raspunsuri la subiect...
3. ce topic serios ai deschis tu, si lumea a ras de tine, ha? uimeste-ma!!

totusico, unde esti? ca nu mai pot!!!
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:12
..eu cred ca nu trebuie sa imi schimb felul de a gandi..si nici nu trebuie ca toata lumea sa gandeasca la fel...si nicidecum sa gandeasca mai bine...avea cineva un status ca..acolo unde toata lumea gandeste la fel inseamna ca nimeni nu gandeste
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:13
mda, am renuntat!!

cand o sa ajung la 40, o sa va spun cum gandesc, pana atunci ma abtin, ca se pare ca n-am inteles nimic din viata asta!
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:16
gata....nu mai am rabdare cu tine....mai fata....daca gindeam ca tine la 27....acu la 40 eram batrina sufleteste deja.....
nazirra
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:16
vad c-ai inteles tot
blanca
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:17
472 am o intrebare pt tine.. Care ar fi primul lucru care ti-ar veni in minte, daca maine (la cei 27 de ani ai tai) ai afla ca mai ai o singura zi de trait? sincer..
Ynnaa
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:18
De la: zambila, la data 2009-10-06 13:12:38hai ca mai incerc odata!!
fata draga, cred ca ai probleme grave:

1. omul asta daca mai intra pe forum, sigur se va amuza la ce-am scris noi pe aici, ceea ce e bine, mai uita de probleme,
2. daca ai sti sa citesti printre randuri, s-au dat si raspunsuri la subiect...
3. ce topic serios ai deschis tu, si lumea a ras de tine, ha? uimeste-ma!!

totusico, unde esti? ca nu mai pot!!!

..daca chiar are o astfel de problema..nu stiu daca chiar o sa se amuze...sa ne spuna el..dupa ce o citi tot ce am scris noi...
...dar inteleg ca tie iti place sa amuzi lumea...ei bine mie nu imi place sa amuz lumea...asta nu inseamna ca vreau s/o supar...vreau doar ca lumea sa trateze serios anumite subiecte...NU INTOTDEAUNA AMUZAMENTUL ESTE REZOLVAREA
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:19
bine atunci 472.....ramai in starea vegetativa in care esti.....plange-ti de mila pana ti se usuca ochii ca niste stafide.....ignora-i pe toti si pe toate in jurul tau, ca sunt niste tampytzi....nu lua in seama sfaturile si incurajarile de la cei care vor sa te ajute, pentru ca sunt niste sfaturi care iti vor raul....bate-te singura cu capul de tocul usii si lamenteaza-te o viata intreaga cat de stupida ai fost ca ai avut un ghinion....da-ti singura cu pumnii in cap...si...eventual, pune-ti streangul de gat pentru ca esti absolut singura din lumea asta mare care a patit ce a patit...
tutankhamon
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:20
De la: garbo055472, la data 2009-10-06 13:13:25..eu cred ca nu trebuie sa imi schimb felul de a gandi..si nici nu trebuie ca toata lumea sa gandeasca la fel...si nicidecum sa gandeasca mai bine...avea cineva un status ca..acolo unde toata lumea gandeste la fel inseamna ca nimeni nu gandeste


De acord cu tine. Dar, pana vei face tu 40 si vei da sfaturi altora, asculta sfaturile noastre:
Traieste-ti viata, fetita, si incearca sa ramai vesnic tanara, in suflet...

Ynnaa...
Ella_34
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:20
Mai fetelor....!
Degeaba va obositi!
Ea cauta de fapt motiv de discutie....!
Sau face misto de noi?
picaturaderoua
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:20
fetele, lasati-o in durerea ei nu vedeti ca nu vrea sa inteleaga nimic.
se incapataneaza pe o idee parca ar fi irinuca cu ale ei, nici macar nu vrea sa accepte ca poate fi altfel decat cum gandeste ea.
nelly05
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:20
De la: Ynnaa, la data 2009-10-06 13:18:32472 am o intrebare pt tine.. Care ar fi primul lucru care ti-ar veni in minte, daca maine (la cei 27 de ani ai tai) ai afla ca mai ai o singura zi de trait? sincer..

...nu m/ar deranja..as considera ca nu am nimic de pierdut..n/ar avea dupa ce sa imi para rau...as lua cu mine..memoria personala..individuala...a tot ce stiu..vazut si trait ..simtit si comentat..sperat..rezolvat sau nu..pana la momentul asta...mi/ar ajunge.
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:22
De la: Ella_34, la data 2009-10-06 13:20:15
De la: garbo055472, la data 2009-10-06 13:13:25..eu cred ca nu trebuie sa imi schimb felul de a gandi..si nici nu trebuie ca toata lumea sa gandeasca la fel...si nicidecum sa gandeasca mai bine...avea cineva un status ca..acolo unde toata lumea gandeste la fel inseamna ca nimeni nu gandeste


De acord cu tine. Dar, pana vei face tu 40 si vei da sfaturi altora, asculta sfaturile noastre:
Traieste-ti viata, fetita, si incearca sa ramai vesnic tanara, in suflet...

Ynnaa...

...mie imi place..poate sa fiu batrana..tineretea nu are prea mare valoare..
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:23
bine fata!!!!!!!!!!stai asa botoasa....aiveti grija fete sa n o calcati pe bot cind inchideti usa........
nazirra
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:23
daca cel ce a deschis topicul o sa citeasca(dar nu ca tine,si nu ce ai scris tu)o sa inteleaga ca si la 40 de ani viata e frumoasa,ca isi poate cuceri sotia si dupa 18 ani de casnicie si o poate face cu lucruri marunte.
totul e sa nu gandeasca ca tine
eladaela
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:23
nu e bine , fetita.
blanca
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:24
De la: garbo055472, la data 2009-10-06 13:22:11
De la: Ynnaa, la data 2009-10-06 13:18:32472 am o intrebare pt tine.. Care ar fi primul lucru care ti-ar veni in minte, daca maine (la cei 27 de ani ai tai) ai afla ca mai ai o singura zi de trait? sincer..

...nu m/ar deranja..as considera ca nu am nimic de pierdut..n/ar avea dupa ce sa imi para rau...as lua cu mine..memoria personala..individuala...a tot ce stiu..vazut si trait ..simtit si comentat..sperat..rezolvat sau nu..pana la momentul asta...mi/ar ajunge.


la 27 de ani?!?! bunica mea care are 89 de ani gandeste aproximativ la fel..si totusi e ditamai diferenta intre voi..
nu vreau sa o iei ca pe o ofensa,dar oricine ar fi spus ca este prea tanar si ar mai fi avut multe de facut...
oricum, speram ca intrebarea aceea sa iti deschida putin ochii si sa te bucuri mai mult de fiecare clipa...
pacat..
Ynnaa
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:25
De la: picaturaderoua, la data 2009-10-06 13:20:34Mai fetelor....!
Degeaba va obositi!
Ea cauta de fapt motiv de discutie....!
Sau face misto de noi?

..cred ca sunt singura de aici care nu imi permit sa fac misto de nimeni..pentru simplul motiv ca nu mi/ar place sa fiu lata la misto...vreau sa fiu tratata de altii cum ii tratez si eu...mi se pare corect..
garbo055472
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:25
io ma gandesc ca garbolina asta e singura acasa ..si inclin din ce in ce mai mult sa cred ca e tot irinuca......la toate posturile pe care toti le-am dat, ea a raspuns pe langa.....sau cu idei fara nici o legatura cu cele spuse de noi....sau, daca a depasit-o momentul postarii, nici nu s-a mai obosit sa raspunda...nu tot la fel face si irinuca???????????????
tutankhamon
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:27
doamneeee, care n-am avut noroc!!
unde era topicul ala cu nervii, elo??
sau sa va mai povestesc de rochia mov??
zambila
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Agentia OnVouge 2 De la: eu_geminy 2 Octombrie 2010 21:33
Urgent... 35 De la: hermosa20 21 Iunie 2016 13:22
fidelitate,minciuni,ce sa fac? 1 De la: surpriza 2 Aprilie 2011 08:52
Este normal 37 De la: Sassette 28 Octombrie 2012 12:27
Indragostita d un arab 39 De la: yanyacharberet 26 Octombrie 2009 21:11
Setari Cookie-uri