ce sa fac?

anakin, mi-ai inseninat seara

cat priveste problema doamnei, parerea mea este ca problema nu este ejacularea aia precoce ci lipsa de comunicare

din pacate, ati lasat amandoi sa treaca prea mult timp, asteptand cai verzi pe pereti, ca poate ii trece, ca poate ii vine chefu', ca poate se lasa de beutura

cu berbatii, care este porci, cum bine a punctat anakin, tre' sa fii mai ferma...

bea? poc, cu stecla in cap

nu vrea la nenea doctoru? il duci in suturi pana-acolo

nu vorbeste? il bati la cap zi lumina, pana te injura de mama, tata si organe

banui ca are pe alta? filaj meseriash si rupt paru' cocoanei

mey...tre' sa mai specific ca sfaturile mele sunt pamflet ? sa nu imi iasa vorbe pe-acilea
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Septembrie 2009 23:33
pamflet,nepamflet....bune sfaturi
eladaela
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:06
De la: wife, la data 2009-09-29 23:33:51anakin, mi-ai inseninat seara

cat priveste problema doamnei, parerea mea este ca problema nu este ejacularea aia precoce ci lipsa de comunicare



Lipsa de comunicare si probabil ca nici dupa atata timp nu au reusit sa se cunoasca fiecare pe fiecare...au in comun copii care au fost singura preocupare ...

;) cu unii berbanti daaa, trebuie sa fii ferma ...uneori se mai si trezesc ;)

O zi buna
Garbo2307
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:10
Sorcovaaa-veselaaa!!! cineva vad e plecat rau de-acasa

wife, am zis-o eu in gluma, dar duamnele astea vad ca o iau in serios.
Mie unul imi place de lucicazainea asta, nene, chiar este un deliciu sa o citesc .. auzi aici bufeu de inteligenta, cum da ea definitia amantului: "amantul prin definitie trebuie sa suplineasca unele atributii ale sotului, sau lipsuri materiale, un amant completeaza golurile" - eu unul as spune ca mai degraba umple golurile, hihihi...dar ma intreb daca amantul asta mai face si piata, mai repara o clanta, o priza, mai bate covoarele, mai spala masina ori desfunda closetul, etc, adica atributiuni ale sotului, ma-ntelegi.

Lume necajita si slaba de tzatzani, ce sa zic.. mdeh!

anakin
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:48
sotii fac asemenea reparatii in casa? Bat covoarele? merg la piata? cred ca e visul frumos al fiecarei femei... Nu am spus ca umple golurile pt ca astfel nu ar mai fi lipsuri, e corect ca doar completeaza.
lucicazainea
Postat pe 30 Septembrie 2009 10:13
Acuma eu nu stiu ce fel de sot are fiecare femeie, pana la urma e bucataria fiecaruia. Stiu ca atata vreme cat nu sunt instalator si am o problema la tzevi, chem o persoana specializata. Iar cat despre golurile respective, eu am spus ca mai degraba le umple decat le completeaza. Vrei cumva sa iti desenez ce scriu, sau preferi un link din care sa constati solo modalitatea?
anakin
Postat pe 30 Septembrie 2009 10:55
De la: anakin, la data 2009-09-30 10:55:17Acuma eu nu stiu ce fel de sot are fiecare femeie, pana la urma e bucataria fiecaruia. Stiu ca atata vreme cat nu sunt instalator si am o problema la tzevi, chem o persoana specializata. Iar cat despre golurile respective, eu am spus ca mai degraba le umple decat le completeaza. Vrei cumva sa iti desenez ce scriu, sau preferi un link din care sa constati solo modalitatea?

mai mamica..............dar ce rau esti..............dur asa.........
Ariadna75
Postat pe 30 Septembrie 2009 10:59
ioi, ishtenem...io is fericita...am un sot jurnalist - scriitor - instalator...3 in 1 de-ala
wife_de_zmeu
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:04
e doar realist
zambila
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:05
wifo, pai imprumuta-l, mami, si la celea de nu stiu ce fac in general sotii. nu de alta dar sa nu moara dreaq proaste, sa vada si ele ca un barbat nu inseamna doar o prelungire inutila a paulei
ready_vivus
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:08
ready,

no asa ceva...
te-am stricat si pe talica...
iasomia
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:09
wifo,

baga si amant acolo,ca sa sune mai erotic...ehe,he,he...
iasomia
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:10
iasomic, drept ii ca m-ati stricat si pe mine
asta daca mai era ceva de stricat la mine ...

i-auzi, "sorella", ce zise iasomica: baga si pe amantu', ca doar n-o fi foc
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:13
ce amant, iaso ? de 3 saptamani sta cu paula in apa, intr-un subsol la Lovrin...ready, tu stii ce zic acilea...

e musafir acasa...hehe...

amant ?

ce e ala? ca io am uitat, bre...
wife_de_zmeu
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:14
PS: asta asa, tovarasho, pentru ca m-ai confuzat acum ceva vreme
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:14
ioi,stricatilor fug la treaba ca ma invatati la bunaciuni..ehe,he,he...

ptiu! sa va bata norocu'!

hai pe cai!...
iasomia
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:17
Probabil ca te-ai simtit lezat de ai reactionat asa... ce sa iti spun, accept si schita si link-ul sa pricep ce ai vrut sa spui. Si acasa esti la fel de recalcitrant?
lucicazainea
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:18
nu e recalcitrant, e sarcastic, hehe...

iaso, n-avem cai
wife_de_zmeu
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:21
DA ANAKIN AI FOARTE MARE DREPTATE IN CE SPUI TU DAR,EU NU AM AVUT PRETENTII NICIODATA SA-MI SPELE MIE VASELE SAU SA FACA IN CASA TREABA DE FEMEIE ,EU MI-AM ASUMAT RESPONSABILITATEA MEA.,INSA EL NU A FACUT ACEST LUCRU.DACA ERA TREBA DE BARBAT TREBUIA CATE 2-3 SAPTAMANI SA TOT ZIC SA FACA ACEL LUCRU.EI EL NU......CAND VINE ACASA EL SPALA VASELE SAU ADUNA CEVA DUPA COPII.SI ATUNCI CARE E TREABA LUI DACA EL AMI FACE TREABA MEA?EU NU POT LUA LOCUL DE BARBAT IN CASA,PT CA NU STIU DACA ESTE CORECT SA IL ABORDEZ EU CA FEMEIE.PROBABIL CA AICI ESTE O PROBLEMA ,NICIODATA NU O SA MA ADUCA IN PAT DACA ASTEAPTA CA EU SA FAC PRIMUL PAS.SI-A PIERDUT DE MULT ACEST DREPT.SI ATUNCI EU SUNT DE ACORD SA SPELE EL INCONTINUARE VASELE SI EU SA FAC CE MA AJUTA BUNUL DUMNEZEU.
floril2001
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:21
lucico, orice barbat normal s-ar fi simtit lezat de ironia care a reiesit din postarea ta .



floril: uite d-aia spun unii ca barbatii e porci si fomeile proaste de bubuie!
singura "treaba de femeie" pe care nu o poate face barbatul, cel putin pana acum, este sa nasca! cui ii cade mana daca, barbat fiind, spala o farfurie ori da cu matura?
ready_vivus
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:22
Era doar un raspus la ceea ce a spus flori2001, de unde sa stiu ca pe un site ''only woman'' sunt barbatii ciorchine? Era o discutie intre noi femeile, nu am vrut sa ranesc asa rau pe anakin. dar daca am reusit cu '' bufeurile mele de inteligenta'' sa agit speta masculina, sunt FERICITA
lucicazainea
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:28
flori...da' de ce crezi tu ca nu poti face treaba de berbat ? ha ? crezi ca e asa de greu sa iei o cheie franceza in manuta si sa schimbi furtunu' de la chiuveta? nu este prea dificil, sa stii...eu am facut-o, si vaz ca se poate

si de ce sa nu spele si el un blid ? cine zice care e treaba de berbat si care de fomeie ?

inteleg ca nu poti sa te bagi la chestii ce necesita forta fizica, da' sa schimbi o clanta la usa nu e complicat

si de ce sa nu il duci tu in pat ? asta tine de fantezie, de erotism, s-au dus vremile in care fomeia era ca o mimoza in pat si nu avea initiativa, de frica ca e taxata de courva
wife_de_zmeu
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:28
iar la faza cu amantul,da....el umple golurile si, s-ar putea sa-mi placa si atunci s-a dus tot dracului .iar daca as vrea acest lucru imediat m-ar simti.eu nu prea stiu sa duc o minciuna prea departe si,nu vrea sa fac fetele sa sufere.si,ooooooo,material nu ar fi o problema pt ca pe mine m-au mincat de vie BANII .el este maniac in a face bani,iar eu ai cheltui cu placere atata timp cat el pot spune ca ma cumpara cu bani.ex(CE-TI LIPSESTE? AI BANI, AI CASA ,AI MASINA ,AI COPII,ESTI FRUMOASA ,)astea sunt intrebarile lui cand eu cad in monotonia aceea zilnica.spuneti-mi voi ce nu a specificat el in intrebarile lui?va rog foarte mult.si scuze masina eu nu o folosesc doar cu el in dreapta .
floril2001
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:32
wife, constat ca tu esti o comoara la casa omului...
sti sa faci di tati
zambila
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:34
fata, io zic ca tu gresesti fundamental...prea depinzi de el, si nu ma refer aici la partea materiala...tu depinzi de el emotional

da' ce |? tu nu stii sa iti faci o viata? sa te bucuri de o plimbare ? sau de o carte ? sau de o floare ?

de ce trebe sa stai atarnata de starea lui de spirit ?

si lasa dreaku amantu, ca ala nu rezolva nimic...mai mult complica, din moment ce intre voi sunt chestii nerezolvate


zambila, n-am avut incotro, fetitza...daca stateam sa repare exu ceva, muream de batranete...a trebuit sa invat sa le fac singura, mami...

daa' e mai bine asa...in viata mea nu am depins de un barbat sa repare ceva in casa
wife_de_zmeu
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:39
zambilo, parca numai wife?
iote d-aia mi-o place mie: ca nu s-a complacut in situatia "io-s fomeie, sunt proasta, ce stiu io?". din pacate astea ca ea sunt prea putine, cel putin aici.

ca exemple din directia opusa... uita-te numai pe garbo: colcaie, nu alta, parafrazand pe altcineva!

lucico, uite ca azi ai avut o revelatie, treaba cu barbatii care "colcaie" pe un site "only [FOR? cumva?] women". cel putin nu te-ai trezit degeaba in dimineata asta
ready_vivus
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:40
flori,tu stii foarte bine ce nu te-a intrebat....
uneori nu le poti avea pe toate

asta nu inseamna ca trebuie sa te "multumesti" cu ce ai
tu sti cel mai bine,tu poti lua in calcul si avantajele si dezavantajele
eladaela
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:40
ready, vorba lui anakin, daca nu ma pricep, platesc instalatorul, daca ma descurc singura, si mai bine!
nu sa nu ma puneti sa schimb roata la masina!!sunt atehnica
in rest, nu depind de nimeni si nimic! mi-e bine asa
zambila
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:44
Nu am spus ''colcaie''.
lucicazainea
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:45
ready...sa ma vezi ce meseriasha is cu trusa de pepereu, nene...si de-aia fac

cand ne-am luat casa, am pus rigips, am infiletat diverse la centrala si calorifere, am facut lipituri in cupru, hehe...

cand eram cu exu, veneau maistorii sa ma intrebe unde vreau fereastra sau usa, eram cu ruleta in buzunar si maltaru' in calcaie

the story of my life, hehe...
wife_de_zmeu
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia la distanta 13 De la: pik_nik 3 August 2009 12:06
Sa pastrez sarcina sau sa renunt? Am nevoie urgent de un sfat pls 20 De la: garbo_11499 27 Octombrie 2016 16:39
de ce nu ma cere odata? ce ii trebuie? 326 De la: fleurdelis 1 Iulie 2010 05:51
E bine sa vorbesti cu strainii? 347 De la: alla 8 Septembrie 2010 19:04
nu mai suport ! 7 De la: cricat2002 12 Iunie 2010 11:15
Setari Cookie-uri