Oare pot castiga o lupta cu Sefu mare????

zambilo, n-am zis ca-i numeste duhu sfant, si nici ca vine numirea pe firu rosu cu dumnezeu. dar nici rol educativ nu are, cum bine a remarcat Zet... si oricum cam in orice meserie iti trebuie un pic de vocatie. si daca e o meserie pt care i-as omori pe comis voiajorii astia care se infiinteaza dupa profit e aia de medic... preotii nici nu te omoara... iar unii vad ca nu te lasa sa traiesti...

apropos, mai stie cineva ceva de fata? sau lupta vajnic?
snowflake
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:55
Zet,eu la biserica le-am auzit iar in ce priveste istoria religiilor plus invatamintele laice,trebuie sa recunosc,am lacune ,dar cred ca as vrea sa le aud de la tine,sau sa-mi recomanzi cartile de unde le pot citi.Promit ca ,atat cat imi permite timpul o sa citesc.
Flor60
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:49
Fata cred ca lupta din toate puterile ei ,ca n-a mai dat pe aici
Flor60
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:52
De la: Flor60, la data 2009-09-18 06:20:21Penru Preciouss.Preotul respectiv are nevoie de permisiunea bisericii.

si io ziceam de permisiunea moralei..dohh..
preciouss
Postat pe 18 Septembrie 2009 18:16
preci ,iti trimit o caruta de alune!
Flor60
Postat pe 18 Septembrie 2009 20:10
..zet, cele 10 porunci vin de la sumerieni, preluate de egipteni si insusite de religiile actuale... in rest, sunt de acord cu cele spuse de tine si zambil...
...fata nu mai este pe aici, pt.ca este prea ocupata sa vorbeasca pe mess cu preotelul...poate si ceva sex virtual , ca de-ala normalul cica nu au voie preotii
daria_
Postat pe 19 Septembrie 2009 00:39
Si eu cu cine votez?
Flor60
Postat pe 19 Septembrie 2009 09:26
daca tu crezi in dzeu e mai bine sa-l lasi. el a ales un drum , ar fi pacat sa te bagi tu .asta dc ai frica de dzeu, dar se pare ca nu ai asa ceva.
alina6paraschiv
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:20
Suzuki se facuse preot.Acu, preot ca preot, da ce sa faca cu nebuna de Suzuka, pentru ca a venit fata la el, si i-a spus verde-n fata:
-Parinte, nu ma intereseaza in ce relatii esti tu cu Dumnezeu, dar sunt preocupata musai sa stiu daca esti barbat sau nu.Pentru ca daca nu esti bun la cele lumesti, nici la cele Dumnezeesti bag eu de seama ca nu prea faci dumneata mare scofala.
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 18:26
Imi cer scuze , multe scuze. am avut niste probleme grave in ultima perioada.
Am mai vorbit cu el... nu facem nici sex virtual si niciun alt fel...nu stiu cum sa explic ceea ce e intre noi. Si cred ca am renuntat la a mai spera ca va fi ceva mai mult. Ma voi multumi cu atat ce imi ofera acum. Si il voi iubi in continuare pentru ca ma face sa zambesc de fiecare data si pentru ca imi este ca un ingeras pazitor. A trecut o perioada in care a fost departe si tot am tinut putin legatura, ochii care nu se vad nu se uita si nu i-am uitat nici eu. Il iubesc stiu asta. El nu stiu ce simte ptr mine dar stiu ca nu-i sunt indiferenta. Cred in Doamne Doamne si am frica de Dumnezeu si tocmai de aceea nu stiu ce sa fac, il las in pace, dar nu renunt la iubirea ptr el...
Printza_lui_G
Postat pe 27 Septembrie 2009 20:53
G vine de la numele lui...
Printza_lui_G
Postat pe 27 Septembrie 2009 20:53
voi raspunde usor la majoritatea postarilor...:(( va spun ca nu sunt bine acum oricum...:((
Printza_lui_G
Postat pe 27 Septembrie 2009 20:54
Cand n-aveti probleme vi le faceti singure.
Micass
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:17
DE CE ESTE PE INVERS?
garbo050191
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:36
ESTE PE INVERS SEFUL LUI?
garbo050191
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:40
De la: Printza_lui_G, la data 2009-09-27 20:53:17Si il voi iubi in continuare pentru ca ma face sa zambesc de fiecare data ...

Este mistocar de felul lui, sau un fel de clovn?
Zet
Postat pe 28 Septembrie 2009 06:57
ztuleeeeeeeeeee, io de ce rad de-a dreptul cand te vad? ca mishtocar nu esti, cu otzetul pe care-l ingurgitezi zilnic
pik_nik
Postat pe 28 Septembrie 2009 07:00
ce-au obtinut antecededntele tale.

antecesoare
carmen_stanescu
Postat pe 28 Septembrie 2009 08:27
Preotul catolic are o fata in casa, pentru ajutor gospodaresc. Intr-o dimineata, vine fata la el:
- Parinte, vi s-a terminat painea!
- Fata mea, o sa cumperi paine, dar corect este sa spui: NI s-a terminat painea, pentru ca amandoi mancam paine.
Dupa cateva zile, vine fata:
- Parinte, NI s-a terminat vinul!
- Fata mea, o sa cumperi vin, dar corect este sa spui: VI s-a terminat vinul, pentru ca numai eu beau vin, in casa asta.
Fata este silitoare si baga la cap invatamintele prea-sfiintitului.
Intr-o dimineata, preotul plivea straturile de legume din gradina parohiei - om harnic, aplecat peste cele lumesti. Vine fata:
- Parinte, VI s-au rupt pantalonii la spate si NI se vede blestematia!
carmen_stanescu
Postat pe 28 Septembrie 2009 08:33
De la: Zet, la data 2009-09-14 09:09:07
De la: Flor60, la data 2009-09-14 09:01:58.

Cine ti-a spus tie ca dragostea isi gaseste finalitatea numai intr-o casatorie?!
Il poate iubi asa, necasatorita cu el, si nu ii creaza lui probleme la serviciu.


Cam asa e. Nu vreau sa ii creez lui probleme. Si il pot iubi asa. Adik nu trebuie neaparat ca iubirea sa se finalizeze cu nush ce act. (ma refer sexual aici) ci se poate efectiv sa fie si o iubire "cuminte" in care sa nu astept ceva in schimb. nu?
Printza_lui_G
Postat pe 16 Octombrie 2009 23:47
De la: Flor60, la data 2009-09-14 10:13:10Contrctul asta gen casatorie ar trebui sa se faca din dragoste!Ca nu se intampla intotdeauna asa ,asta-i altceva.Morala crestina nu -ti permite sa iubesti inafara casatoriei ,asta la ortodocsism,la catolici nu e acceptata nici macar asta.Preotul respectiv ar trebui sa stie mai bine ca oricine.Dar ei cred ca fata a vizionat filmul Pasarea spin.


Am citit cartea mai demult,carte oferita chiar de un preot. Am vazut apoi si filmul. Nu are legatura. Cred ca ma duce mintea la mai mult de atat, adik sa stau sa copiez un anumit cmportament gasit intr-o carte??? no way. Cred ca i se poate intampla oricui sa se indragosteasca de cine nu trebuie, apoi ca ar trebui sa ma duca mintea si la a sta departe de el( ca probabil iti trece si chestia asta in minte) da. ar trebui. dar nu stiu daca fac neaparat ceva rau, si aici ajung la acea lupta la care ma refer...considerati ca ar fi niste gesturi, actiuni permise? care sa nu atinga in vreun fel morala in care am fost crescuti, legat de preoti. si care ar fi acelea? facute totusi din dragoste, dragoste care nu este egoista, nu urmareste binele ei, dragoste ingaduitoare si pura...in alte cuvinte, cum as putea sa exteriorizez fata de el aceste sentimente care nu prea au de gand sa se diminueze???
Printza_lui_G
Postat pe 16 Octombrie 2009 23:55
De la: Zet, la data 2009-09-28 06:57:26
De la: Printza_lui_G, la data 2009-09-27 20:53:17Si il voi iubi in continuare pentru ca ma face sa zambesc de fiecare data ...

Este mistocar de felul lui, sau un fel de clovn?



Nu e clovn, poate e mistocar...dar spune cuvintele potrivite mereu. iar atunci cand sunt trista are mereu un as in maneca si ma face sa zambesc...lucru care s-a intamplat chiar si zilele trecute.asta conteaza nu?
Printza_lui_G
Postat pe 16 Octombrie 2009 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor!!! 2 De la: tutankhamon 29 Ianuarie 2010 00:32
Cum sa-l fac pe El sa ne mutam impreuna ? 185 De la: ely_a 29 Noiembrie 2014 20:48
spuneti, voi intelegeti baietii...? 62 De la: cricat 14 Martie 2011 20:27
cum a-ti putea descoperii un partenersau partenera falsa??? 11 De la: eu_geminy 26 Octombrie 2010 22:04
Ce parere aveti despre analingus? 6 De la: garbo_485388 19 Martie 2018 16:07
Setari Cookie-uri