se poate ierta infidelitatea?

no comment....Q.E.D.....n-are nimic in tartacutza, dar e tare in clantza....
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 02:23
probabil ca in viitorul apropiat,tot va exista o alta.mereu o sa fie asa...nu ma refer in mod special la cazul tau..am facut o generalizare... asa sunt toti...iar despre plecarea ta in grecia,te sfatuiesc sa mergi.nu merita sa strici o distractie,doar pentru ca esti suparata acum pe el.stiu.a facut un lucru ingrozitor si nu merita sa fie iertat asa de usor.dar toti meritam o sansa.acum ramane totul la alegerea ta.tu decizi ce vrei sa faci in continuare..sa il ierti pentru ca tii ingrozitor de mult la el,sau sa ii dai cu piciorul stiind ca niciodata nu o sa se invete minte...tu decizi
alexsutsa
Postat pe 3 Octombrie 2009 02:40
COMUICAREA E CEL MAI BUN TRATAMENT.
DAK NU AI INCERCT SA VB CU EL DESPRE ASTA,FA-O.INTREABA-L CUM A PUTUT FACE ASTA SI DAK ESTI ISTEATA ITI VEI DA SEAMA DUPA RASPUNS DAK TE IUBESTE SI A GRESIT DOAR.SI DAK VEZI CONTRARIUL,GANDESTETE K O GRESEALA IERTATA,ESTE ALTA ASTEPTATA.BAFTA.
antoanela
Postat pe 3 Octombrie 2009 08:38
Doamna draga, mai scrieti bancuri ca e mai sanatos rasul produs de intelepciunea lui Bula decat bucuria ca nemernicul a fost iertat si deja isi face planuri cu cine sa-si mai insele partenera descoperind ca e fraiera si ca tine oride cate ori va fi cazul.
De la: sophia, la data 2009-09-26 23:15:12Bula intra in direct la radio.
-Bunaziua sunteti in direct.
-Bunaziua, am gasit un portovel cu 15.000 $ in el si cu un buletin pe numele de Moise Virgil
-Bravo domnu Bula va felicit .Si ce ati vrea sa ii transmiteti ?
-As vrea sa ii transmit domnului Moise Virgil o deticatie muzicala...........
comarta
Postat pe 3 Octombrie 2009 18:26
De la: garbo001158, la data 2009-08-23 11:42:03relatie inceputa cu stangul? daca ii accepti acum infidelitatea, se va repeta!
lasa-l fata!
lupul isi schimba parul.........

...cred ca intr/o situatie de genul asta nu merita sa te ierte el...un barbat nu e prostul unei femei..si daca s/a dus si s/a culcat cu alta..cu ce te afecteaza pe tine asta..ma refer fizic??ca vad ca tu l/ai afectat fizic..sunt femeie...dar daca eram in locul lui te pocneam.
garbo055472
Postat pe 3 Octombrie 2009 20:15
si totusi bine ar fi sa se poata ierta multe nu doar infidelitatea dar in unele cazuri nu se poate asa ca fiecare dupa cum crede ca e mai bine unul poate sa ierte altul nu... unul poate trece cu vederea peste asta dar altul nu deci.... poti zice ceva ? nu cred fiindca nu totii oameni gandesc la fel
djbeat
Postat pe 4 Octombrie 2009 16:27
VA TRIMIT NISTE VERSURI DIN COMPOZITIILE PROPRII SI VA ZIC CA AZI IUBESC CU ADEVARAT, DECI MA DECLAR FERICITA!

Doi trubaduri, doi zapaciti, cu ganduri tulburate
Pierduti prin spatii prea adanci..de lume acuzate!
As vrea sa-ti musc din pieptul gol si sa-ti starnesc dorinta
Si sa ma strangi tare la piept sa-mi vina neputinta!

..........................

Cu ganduri ca astea ...asa descifrate...
Ma culc eu cu tine iubire in noapte!
te rog, cat se poate, sa ma lasi - sa te las
In vise sa-mi intri, sa-ti fiu sub cearceaf
lentzi
Postat pe 4 Octombrie 2009 16:42
De la: albastrea, la data 2009-08-23 11:28:10sunt distrusa, din toate punctele de vedere.... m-a terminat, nu ma asteptam la asa ceva, nu din partea lui, nu in conditiile-n care-mi jura ca ma iubeste, ca sunt totul pt el, ca sunt ceea ce-si doreste de la viata si persoana cu care vrea sa ramana pt totdeauna.
Suntem impreuna de un an si parca am fost facuti unul pt celalalt, cel putin asa credeam acum 2 zile. Am avut momente bune si rele, dar majoritatea celor rele s-au datorat faptului ca am inceput relatia relativ cu stangul. El se despartise de prietena lui si cand l-am cunoscut era inca indragostit de ea, desi nega cu vehementa. Inca din prima seara l-am rugat sa nu ma faca sa sufar si ca daca nu-i sigur ca asta-si doreste sa ma lase-n pace. A jurat a nu ma va face sa sufar niciodata. A mintit. Si uite asa, timp de cateva luni, prin atitudinea lui si un comportament ascuns cand venea vorba de telefonul lui, de lucrurile lui, n-a facut decat sa-mi starneasca monstrul verde al geloziei. Desigur, am aflat ca inca mai vb cu ea din cand in cand si va dati seama ca increderea mea in el a fost puternic zdruncinata. Nu s-au mai vazut, nici n-a mai vb cu ea dupa ce l-am pus efectiv sa aleaga. Cel putin n-am mai aflat eu, nici motive de banuit nu mi-a mai dat. Dar increderea zdruncinata nu poti sa ti-o refaci peste noapte, asa ca am inceput sa-l verific, sa ma uit in telefonul lui si toate aceste chestii care-mi par grotesti si injositoare pt mine ca femeie. Dar il iubesc, si tot ce-mi doream este sa capat iar incredere-n el.
Toate bune si frumoase pana acum 2 zile cand, intr-un impuls de moment, am intrat pe id-ul lui si am scos o tipa din ignore. Am aburit-o pe aia pana cand a spus ca ultima data cand facusera sex fusese acum 7-8 luni (perioada in care era cu mine). I-am spus ca-s prietena lui si am rugat-o sa-mi spuna exact ce si cum. Fata, dornica de afirmare, mi-a aratat tot logul din seara respectiva. Fusese oe 25 aprilie, la mai putin de o sapt dupa Paste cand imi jurase ca nu ma va mai minti niciodata. SI am vazut cum o intreba daca o are la fel de dulce, cum ii povestea ce o sa-i faca in detaliu....am simtit ca pica cerul pe mine. Si uite asa, au premeditat totul. Discutia avusese lor la ora 6.30 iar ei s-au vazut la 10. S-a dus frumos, a luat-o pe dra de acasa si a adus-o la el, in patul si-n cearceafurile in care se iubea cu mine, au folosit aceleasi prosoape si nici macar o clipa nu s-a gandit la proasta de mine care mai mult ca sigur statea acasa si plangea deoarece se certase cu el. De asemenea, mi-a spus tipa ca acum nici o luna a sunat-o doar ca nu s-au mai vazut. In privinta asta, el sustine altceva, spune ca dra i-a spus ca era la bloc cu o prietena si s-a dus si el, a stat 10min si a plecat, vrand doar sa iasa putin din casa. Desigur, mentionez ca nu a negat nimic (nici n-ar fi putut face una ca asta) si imi spune ca-i pare rau, ca regreta inca de atunci ce s-a intamplat, ca a fost o singura data si ca ma iubeste si tot ce-si doreste este sa ne impacam. Pare sincer in ceea ce spune, si stiu ca si eu sar calul in comportamentul fata de el spunandu-i la nervi multe chestii si intalnindu-ma cu diversi tipi care stiu ca-s interesati de mine doar pt a-l face pe el gelos. Diferenta este ca eu nu fac nimic cu respectivii si mereu i-am spus iar el a facut-o in patul si-n cearceafurile in care ne iubeam noi, in casa noastra, premeditat, comportandu-se exact ca un animal in calduri. A fost primul si singurul barbat pt mine, il iubesc cu toata fiinta mea dar simt ca nu pot trece peste. Nu pot sa mai ma duc la el, sa stau in patul lui, in cearceafurile lui, fara sa ma gandesc ca in aprilie el se tavalea cu ordinara aia. Nu vreau sa mai ma atinga, sa ma sarute...imi rasuna cuvintele care i le-a spus in cap...."tot la fel de dulce e? as vrea s-o gust..." Mentionez ca aseara m-am vazut cu el, si l-am batut exact ca-n filme. I-am spart buza, i-a dat sangele din nas, l-am zgariat, inclusiv l-am scuipat, mi-am varsat toata furia pe el in niste boscheti din cismigiu, sa nu ne vada nimeni. N-a ridicat un deget asupra mea, nu spunea decat ca merita totul, ca stie ca suferinta mea este imensa si ca tot ce-si doreste este sa schimbe trecutul, sa-i mai dau o sansa, ultima sansa. Am stat de la ora 9 pana la ora 3 dimineata, timp in care l-am gonit si l-am chemat aproape cand ajungea acasa la el sa-i mai trag niste suturi. Poate suna oribil, dar mi-a facut bine bataia care i-am dat-o. Cand am ajuns acasa, l-am sunat si am inceput sa-i spun tot ce am pe suflet in hohote de plans. Plangea si el. Motivul pt care a facut-o? A spus ca se saturase ca eu sa-l suspectez de ceva ce nu facuse, se simtea tinut in lesa, inclusiv prietenii lui faceau misto de el ca-l tin sub papuc. Recunosc, sunt o fire autoritara si am o personalitate puternica. Eu-s berbec iar el e sagetator.
Noi teoretic miercuri plecam in grecia....ce sa fac? Sa plec cu el, sa plec singura? Ce sa fac? Sa-i iert infidelitatea premeditata? Cum sa fac asta? Cum sa-l las sa ma atinga din nou dupa ce a atins-o pe aia? Cum sa ma duc la el sa ne iubim si sa stam impreuna in casa, in patul care pt mine era sacru, cu care s-a tavalit ca animalele cu ea? Cum?! Merita sa-l iert? Nu stiu daca veti avea rabdarea sa-mi cititi intregul roman, dar chiar am nevoie de niste sfaturi, de niste pareri...sunt debusolata si nu stiu in ce directie s-o iau. Sunt terminata..

Prin asta trec si eu acum.
Tot ce-am citit la tine,parca-ar fii povestea mea,ma regasesc.
De la inceput ,pana la sfarsit.
Diferenta fiind ca : fiecare dintre noi avem casa noastra, "incidentul" nu s-a petrecut in patul meu,ci in patul lui,tot cu ex-a,si nu odata....
Parerea mea e : lupta pt iubirea ta,macar odata in viata incearca sa "inchizi ochii" , gandeste-te ca fiecare dintre noi avem nevoie de o adoua sansa,oricare-ar fii ea,pt orice motiv ar fi ea.
Stiu ca e greu si nu se poate uita,dar....in viata trebuie sa faci si compromisuri.
O sa vina si randul tau,poate nu in aceeasi situatie,dar trebuie sa intelegi ca nimeni nu-i perfect.
La o adoua miscare gresita,da-i viteza.
Incearca sa te calmezi si sa le gandesti la rece.
Nu exista barbatul perfect,barbatul care sa nu insele,exista doar barbati destepti care stiu sa se ascunda bine.
Ai grija de tine si sa fii iubita !
lysa77
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:17
mda, nu-i fain, da' trece
zambila
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:21
Mi-a placut poezia ta.Pot sa scriu si eu una asemanatoare?

Doi trubaduri, cantau in noapte,
Privighetorile stateau vrajite,
De-asa cantari spuse, mestesugite,
De vorbe-avand, farmecul unor soapte.

In ochii ei , el ii canta abisul,
De ape care vin si-n val il scalda,
Cu insomnii tacerea sa i-o arda
Cand dorul ei, ii umple tainic visul,

La capul sau, ea trece ca un inger,
Cu fosnetele noptilor in poale,
Si-n somn il mangaie cu vorba moale
Iubiri ce-l fur si sufletul i-l sanger

Cand zorii vin, de foc arde odaia,
El preamareste dragostea intinsa,
Pe patul lui, de bratul lui cuprinsa,
Si canta la feresti, cum cade ploaia.
Ioana007
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce pot face sa ies din stare asta 86 De la: Doinita201 2 Septembrie 2010 22:28
cit de bine ma lasa sa traiesc vecinii de linga mine ?!!!! 11 De la: kyra 14 August 2009 21:54
prietena psiholog? 41 De la: lorey01 9 Aprilie 2013 12:21
oare este iubire 1 De la: mih3 3 Mai 2010 16:03
comportamentul si ideologia feminina despre viata factor important in educatia copiilor. conceptul de familie si influentele negative capitaliste asupra lui. 11 De la: Ciresica 29 Decembrie 2010 20:53
Setari Cookie-uri