se poate ierta infidelitatea?

ma cauta....de fapt m-a cautat ieri. Plus ca nici nu m-a cautat cu o nebunie din aia.....mi-a dat cateva mesaje in care-mi spunea ca-i pare rau si atat...
albastrea
Postat pe 23 August 2009 13:20
ai raspuns la ele ?
kyra
Postat pe 23 August 2009 13:23
auzi mai, si hai satzi mai spun ceva ce numa la batranete am priceput si eu, da?? faptul ca te inseala, atunci cand iubeste....e nimic! egal cu zero....o descarcare si atat, dupa care de multe ori ii este si lui sila!
fleur_de_lis
Postat pe 23 August 2009 13:23
io cred ca multe toapice s-ar putea reuni sub genericul "se poarta infidelitatea"...
preciouss
Postat pe 23 August 2009 13:27
De la: loveactually, la data 2009-08-23 13:19:50nu ai niic o certutidine iubito! in viata asta! pt nimic....so...cu cat risti ami mult cu atat castigi mai mult!
/
si mielu....las'ca...mai vb noi, da?


deci voi imi recomandati sa ma impac cu el si sa-l caut? Chiar daca si-a tras-o cu aia in patul nostru si a pus botul unde nu trebuia si a 2-a zi m-a sarutat pe mine?!? Parca nu l-as mai cauta, s-o faca el daca ii pasa cu adevarat, daca ma iubeste cu adevarat. Nu vreau sa ma mint in continuare ca ma iubeste, daca m-ar fi iubit nu m-ar fi inselat. Daca ma iubeste, ma cauta, si ma implora sa-l iert, chiar daca pt asta ar trebui sa primeasca inca o runda de palme.....sa se lase umilit, asa cum m-am simtit eu cand am vazut discutia. E un nenorocit si nu pot sa nu ma gandesc la ceea ce mi-a facut. Si cu cat trec orele si nu ma cauta, cu atat mai mult ma inraieste si ma departeaza de el. Poate asta si-si doreste, asa ca hai sa-i dam cezarului, ce-i al cezarului.....
albastrea
Postat pe 23 August 2009 13:31
ei hai, ca te alinti acu` ..

pana la urma conteaza ce-ti doresti tu..si se pare ca nu stii..
kyra
Postat pe 23 August 2009 13:35
De la: kyra, la data 2009-08-23 13:23:13ai raspuns la ele ?


da. i-am spus ca nicio sansa. orice, dar nu ma impac cu el. inclusiv aseara, cand ne-am vazut si-si cerea iertare i-am spus ca asta nu. la telefon i-am spus ca nu pot sa trec peste, ca nu pot sa uit si ca ma chinuie. atunci a zis ca mai bine ma lasa, sa uit, sa-l uit. dupa care a spus ca nu ma poate lasa, ca vrea sa ma impace, sa ma faca sa-l iert, sa trecem peste....eu i-am spus ca nu pot....si a ramas in coada de peste, cu-n "linisteste-te si nu mai plange".... raspunsul meu la rugamintile lui a fost unul singur, NU! dar daca vrea sa ne impacam, ma cauta si se umileste si sa taraste in genunchi, pe burta, orice doar sa-l iert....orice
albastrea
Postat pe 23 August 2009 13:36
De la: loveactually, la data 2009-08-23 13:23:57auzi mai, si hai satzi mai spun ceva ce numa la batranete am priceput si eu, da?? faptul ca te inseala, atunci cand iubeste....e nimic! egal cu zero....o descarcare si atat, dupa care de multe ori ii este si lui sila!


daca-i este sila, de ce a mai cautat-o acum o luna? pt ca simtea nevoia sa iasa din casa.... de ce n-a facut-o cu mine?! poate si eu simteam aceeasi nevoie
albastrea
Postat pe 23 August 2009 13:37
kyro...
tu-ti amintesti de-o poveste care se numea "fetitza care l-a luat pe NU in brate"?
preciouss
Postat pe 23 August 2009 13:38
De la: kyra, la data 2009-08-23 13:35:24 ei hai, ca te alinti acu` ..

pana la urma conteaza ce-ti doresti tu..si se pare ca nu stii..


eu vreau sa ma impac cu el, sa fie cum era inainte totul. nu pot spune ca mi-am dat seama ca m-a inselat....asta s-a petrecut in aprilie, eu am aflat acum deoarece ma plictiseam acasa, atat. vreau sa ma impac cu el, dar vreau sa stiu ca ma iubeste, sa-mi arate ca ma iubeste, asta vreau. dar s-o faca din initiativa proprie, nu ca-l bat eu la cap sau ca-i dau mesaje. atat. eu vreau sa-l iert, sa ma impac cu el, dar nu stiu cum.....
albastrea
Postat pe 23 August 2009 13:39
bine! cauta tu omul ideal atunci! dar daca-l gasesti ai grija sa nu-i mai umbli la ignorurile din mess da??
fleur_de_lis
Postat pe 23 August 2009 13:40
diano,
eu zic sa ai grija pana unde mergi cu intransigenta aia, daca doar asta vrei, sa se umileasca..

lasa dracii si judeca cu ce ai pe umeri!
kyra
Postat pe 23 August 2009 13:40
preci
kyra
Postat pe 23 August 2009 13:44
De la: kyra, la data 2009-08-23 13:40:32diano,
eu zic sa ai grija pana unde mergi cu intransigenta aia, daca doar asta vrei, sa se umileasca..

lasa dracii si judeca cu ce ai pe umeri!


de ce-i luati atata apararea? vreau sa aiba grija de mine si sa-mi arate ca ma iubeste, atat vreau. cum poate s-o faca daca nu ma cauta? de ce nu ma cauta daca ma iubeste? asteapta sa-l caut eu? s-a lasat batut atat de usor? eu l-as fi cautat ca o nebuna, atat de mult il iubesc... vad ca recirpoca nu-i valabila
albastrea
Postat pe 23 August 2009 13:45
De la: loveactually, la data 2009-08-23 13:40:20bine! cauta tu omul ideal atunci! dar daca-l gasesti ai grija sa nu-i mai umbli la ignorurile din mess da??


ok, pe principiile "ferice de cei saraci cu duhul caci a lor este imparatia cerurilor" si "crede si nu cerceta". ok. vineri am facut-o ca ma plictiseam, nu aveam absolut niciun motiv sa fac asta. daaaaar, de ce a sunat-o si acum o luna daca avea mustrari de constiinta din aprilie? de rau ce i-a parut, sigur...
albastrea
Postat pe 23 August 2009 13:47
fata !! nu-i ia nimeni apararea !

nu vezi ca te contrazici? cand te cauta, ii spui NU, cand nu te cauta, te apuca dracii!

daca-l mai respingi mult, posibil sa te creada!

asa ca lasa dreaku copilariile..
kyra
Postat pe 23 August 2009 13:51
mai..batut s=a lasat deja nu mai ai ce sa-i mai zici! si stii ceva...asculta ce zic fetele astea aici! si zi merci ca te invata cineva de bine! daca vrei niste sfaturi distrugatoare..intreaba niste acrituri!
fleur_de_lis
Postat pe 23 August 2009 13:51
Dina, nu este vorba de luat apararea cuiva, ca doar nu ai deschis topicul ca sa te laudam pe tine si sa aruncam cu pietre in el.
Dupa cum ai spus si tu, atunci cand s-a culcat cu altcineva era certat cu tine.
Poate a considerat atunci, avand in vedere ca relatia voastra era la inceput, ca nu iti datoreaza fidelitate pentru ca nu sunteti nici soti si nici concubini...
Cred ca ar trebui sa faci o plimbare in Grecia singura. Ti-ai strica tot concediul daca ati merge impreuna si ai fi preocupata de al umili pe el...al face sa plateasca pentru crima pe care a comis-o....
Daca nu poti trece peste infidelitate, e mai bine sa va despartiti acum cat nu aveti angajamente si nici copii. Nu trebuie mai tarziu sa plateasca niste fiinte nevinovate lipsa voastra de maturitate afectiva.
daria_
Postat pe 23 August 2009 13:58
Iar chestia cu bataia....draga mea, aici pe form sunt multe femei divortate, in curs de divort sau care si la ora actuala suporta umilinte si violenta fizica din partea sotilor sau concubinilor - deci nu te astepta ca o astfel de femeie sa fie de acord cu faptul ca tu l-ai batut de l-ai umplut de sange.
Eu nu am trecut prin violenta fizica, dar o condamn ori unde m-as afla si indiferent din partea cui ar veni. Consider ca un om cu scaun la cap nu trebuie sa aiba asemenea manifestari de violenta.
daria_
Postat pe 23 August 2009 13:59
diano , pana la urma e baiat destept..
hai sa-ti zic o treaba, ca acum mi-a trecut prin capatana...

la cat esti de nervoasa, nu se poate vorbi cu tine, poate ca asteapta sa te mai calmezi si asa veti putea vorbi..

acum mai mult rau v-ati face...
kyra
Postat pe 23 August 2009 14:04
Inca un cuvant si eu am terminat acest subiect:
Oricat de mult mi-ar placea prietena/prietenul, nora/ginerele sau concubina/concubinul baiatului/fetei (ca am pereche) si indiferent cat ar gresi de mult fata de partenerii lor nu as mai accepta in casa mea pe cineva care mi-a lovit copilul. Lucrurile acestea nu se rezolva cu pumnul.
Asta nu inseamna ca nu le-as face observatie in legatura cu comportamentul gresit.
daria_
Postat pe 23 August 2009 14:04
niciodata ..iarta..dar pleaca din relatie..nu va merge..
AGAPI_MOU
Postat pe 23 August 2009 14:16
De la: loveactually, la data 2009-08-23 13:51:56mai..batut s=a lasat deja nu mai ai ce sa-i mai zici! si stii ceva...asculta ce zic fetele astea aici! si zi merci ca te invata cineva de bine! daca vrei niste sfaturi distrugatoare..intreaba niste acrituri!


tocmai l-am sunat, il durea capul, se simtea rau, nici bine n-a dormit.am incercat sa ma impac cu el, d-asta il sunasem, dar in urmatoarele 20 sec iar mi s-a incetosat privirea si i-am spus s-o cheme pe tarfa lui, ca tot a devenit un obicei in a face asta plus ca sunt convinsa ca i-ar trece durerea de cap. Ulterior i-am inchis tel deoarece venise taica-miu, dar n-am mai apucat sa-i spun de ce-i inchid. Insa, a fost foarte prompt si mi-a dat msg spunandu-mi ca-i ultima data cand ii inchid tel in nas. O sa-l sun dupa ce pleaca ai mei, deoarece si ei stiu si nu vor sa mai auda de el. Ai lui cica n-au zis nimic, n-au intrebat nimic cand l-au vazut. E putin vanat in coltul gurii, dar nu se prea vede. Capul il doare cel mai tare. Vreau sa ma impac cu el....dar ma doare tradarea lui.
albastrea
Postat pe 23 August 2009 14:22
Ma Dienuto, mai lasa si tu nervii aia ca fac rau la stomac, pune-ti naibii intuitia feminina la treaba si mai invata si tu ce e umilinta, ca n-a omorat pe nimeni! Daca tu chiar stii ce vrei de la baiatul ala, apai lupta fata cu toate puterile, nu mai sta si vegeta, nu-ti mai face griji aiuristice si nu te mai gandi la ce-a fost! Si-a tras-o cu aia, si-a tras-o si gata, a trecut... A fost in aprilie, acum suntem in august, pana cand o sa te gandesti la asta, pana in ianuarie anul viitor? Trece viata, fata... Puna mana pe telefon, suna baiatul si lamuriti-va odata, stai si lancezesti in ganduri negre pe timpul si nervii tai...
jinx
Postat pe 23 August 2009 14:23
pai il mai si suni..doamne parca nu sant destui barbati..cati ani ai fata?
AGAPI_MOU
Postat pe 23 August 2009 14:23
Da, ma scuzi, l-ai sunat pt ce? Ca sa-i mai scoti o tura ochii?
jinx
Postat pe 23 August 2009 14:26
De la: kyra, la data 2009-08-23 14:04:05diano , pana la urma e baiat destept..
hai sa-ti zic o treaba, ca acum mi-a trecut prin capatana...

la cat esti de nervoasa, nu se poate vorbi cu tine, poate ca asteapta sa te mai calmezi si asa veti putea vorbi..

acum mai mult rau v-ati face...


da...s-a scuzat oarecum ca nu m-a cautat deoarece credea ca inca dorm. suna spasit la tel, cu regrete, dar m-am enervat dintr-o data... nu stiu daca-l voi putea ierta, desi chiar vreau, d-asta-l si caut
albastrea
Postat pe 23 August 2009 14:27
De la: loveactually, la data 2009-08-23 13:51:56mai..batut s=a lasat deja nu mai ai ce sa-i mai zici! si stii ceva...asculta ce zic fetele astea aici! si zi merci ca te invata cineva de bine! daca vrei niste sfaturi distrugatoare..intreaba niste acrituri!


love, apreciez sfaturile voastre, d-asta l-am si sunat.... si ma refeream la batut in sensul de a renunta, nu la modul care a fost aseara desi as mai avea cateva sa-i dau... imi face bine
albastrea
Postat pe 23 August 2009 14:29
De la: daria_pet, la data 2009-08-23 13:59:32Iar chestia cu bataia....draga mea, aici pe form sunt multe femei divortate, in curs de divort sau care si la ora actuala suporta umilinte si violenta fizica din partea sotilor sau concubinilor - deci nu te astepta ca o astfel de femeie sa fie de acord cu faptul ca tu l-ai batut de l-ai umplut de sange.
Eu nu am trecut prin violenta fizica, dar o condamn ori unde m-as afla si indiferent din partea cui ar veni. Consider ca un om cu scaun la cap nu trebuie sa aiba asemenea manifestari de violenta.



Stiu ca nu-i bine, dar muream de nervi, de durere, vroiam sa-l fac sa sufere, intr-un mod pueril, copilaresc stiu, dar vroiam sa-l doara asa cum ma durea pe mine sufletul. Vreau sa-l iert din tot sufletul si vreau sa merg cu el in vacanta. planuisem de prea multa vreme acest concediu, abia asteptam sa mergem, nu as putea s ama duc stiind ca il locurile frumoase pe care le am de vizitat trebuia sa fiu cu el
albastrea
Postat pe 23 August 2009 14:32
De la: AGAPI_MOU, la data 2009-08-23 14:16:39niciodata ..iarta..dar pleaca din relatie..nu va merge..


nu pot face asta, il iubesc prea mult si nu pot renunta la el. vreau sa-l iert, dar nu stiu cum
albastrea
Postat pe 23 August 2009 14:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
leoaica si fecioara 7 De la: garbo186574 3 Martie 2011 10:38
Mizantropia 18 De la: MiaMihaescu 10 Martie 2016 18:12
Daca esti cumsecade si pocait si iti merge bine,,,trebuie sa ai grija cu cine te impretenesti....Pt ca daca te impretenesti cu oameni rai s-ar putea ei sa faca sa nu iti mai mearga asa bine 2 De la: ingerasulluptator 9 Noiembrie 2011 11:17
Sper sa va fie de folos ...Sufletului! 42 De la: Mihaela_Tudora_1 21 Iulie 2013 13:56
Ce sunt visele,va place sa visati ,si cand ati avut cel mai frumos vis??? 10 De la: LoveVelvet 5 Octombrie 2012 15:08
Setari Cookie-uri