Copii (dupa 12 ani) care au iubit / iubite !


mi-am amintit de asta:

http://www.youtube.com/watch?v=DqSHEoZbT4o

mai tineti mine?
lady_corina
Postat pe 27 August 2009 23:56
lumida
Postat pe 27 August 2009 23:57
fetita emancipata si razgaiata.....la varsta ta umpleam caiete studentesti cu analiza de fraza si de propozitie, pentru ca asta era atuul meu, avand in vedere ca nu le prea aveam cu analizele literare....si ca dovada am luat 9,68 la treapta la limba romana, multumita gramaticii....la varsta ta vorbeam deja fluent engleza....si da....erau alte timpuri.....erau anii modern talking, al oracolelor umplute cu poze taiate din almanahurile cinema, al cartilor de literatura romana si universala citite ca un soarece de biblioteca...sa-ti mai spun ca acuma sunt medic??? neeee....m-as da mare.....si da....aveam si eu un baiat de care imi placea, dar nu am indraznit niciodata sa ma duc la el....il admiram in tacere.....imi placea de el, dar nu i-am vorbit niciodata....
tutankhamon
Postat pe 27 August 2009 23:57
deci... sexy... s-a notat, trendy-flendy... s-a notat, as mai adauga kinky pinky roz kaki
jinx
Postat pe 27 August 2009 23:59
ioi!
si io aveam blocaje d'astea!
si chiar daca-mi vorbea el,nu puteam zice nici "paralelipiped" de rusine ce-mi era...
preciouss
Postat pe 28 August 2009 00:00
Dragele mele, parca era o continuare a discutiei mele de azi cu maica-mea, cand ma intrebam daca noi am fi copii astazi, oare tot asa ne-am comporta?

Alo, Tut, vezi ca fetele mele nu poarta chiloti de-aia cu ata(in loc de ata era sa scriu atas-cred ca mi se trage de la fazan)

Dar mi-amintesc ca fie-mea ma intreba anul trecut cand avea 13 ani daca e prea devreme ca sa aiba un prieten...
sora_ilsi
Postat pe 28 August 2009 00:00
iote mey, la noua noasta colega de forum...isi ia notite, ioi, ishtenem...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 August 2009 00:01
prefer sa nu stiu nimic decat sa fiu...trendy...ala...
sa fie acolo, la altii
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 00:02
ilsi, io zic ca nu ne-am comporta asa, parerea mea....cu conditia sa avem parinti carora sa le pese
wife_de_zmeu
Postat pe 28 August 2009 00:03
wife, m-ai prins
jinx
Postat pe 28 August 2009 00:04
exact, avem copiii pe care-i crestem...
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 00:06
asa mami...in curand o sa stii si de paula...he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 August 2009 00:07
Mie imi pasa, wife, dar, ca mama singurica e greu sa le scot din computer pana dimineata, ca joaca METIN. Pariez ca nu stii de jocul asta care e furia tinerilor!
sora_ilsi
Postat pe 28 August 2009 00:08
corinushi...
tre' sa stii si de trendy si de flendy aia...
ca sa stii cu ce tre' sau nu sa defilezi..
preciouss
Postat pe 28 August 2009 00:10
sis, parola pe comp, iubito...statul prea mult la comp dauneaza...

explici frumos ca nu au voie decat cateva ore pe zi, si gata...nu crez eu ca fetele tale nu inteleg

si stiu ca iti pasa, mami...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 August 2009 00:11
bine, preci, daca-i "musai", cu placere!
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 00:14
ilsi, pup fata ...dar sunt blonda....si amatoare de jocuri mishto.....ce e aia METIN???? zi-mi si mie cu ce se mananca???
tutankhamon
Postat pe 28 August 2009 00:14
E computerul de la tat-su, iubita, si e stapane. Iar io nu ma pricep la parole de-astea, doar la de-alea din guritza. Acu' zic ca profita si ele ca e vacanta, ca si asa nu le-am putut oferi prea multe vacanta asta...
sora_ilsi
Postat pe 28 August 2009 00:16
Tut, pare-mi-se ca e si joc de echipa, ca vorbesc intre ei la telefon, si e un limbaj special, sunt niste formule de nu le-nteleg. Joaca si studentii, nu doar adolescentii. E unul din cele mai pasionante din ultima vreme, zic jucatorii...
sora_ilsi
Postat pe 28 August 2009 00:19
sis, urechea la mine...cand incepe scoala paroleaza compu'...jocurile astea dau dependenta

ti-o zic io, ca am un ginere care sta toata ziua pe un joc...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 August 2009 00:22
mami...vezi sa nu fie cumva un miraj in masa cu o comabda de sinucidere ceva...sau de mancat cine stie ce rahat...ai grija....ca astia care fac joacele astea baga si subliminale (parca asa le zice la mesajele alea ascunse)...
tutankhamon
Postat pe 28 August 2009 00:24
vai,michelle...
ce rea esti!
omu' ala periaza degeada scamele care se vor pune pe umerii matale..
preciouss
Postat pe 28 August 2009 00:25
Vezi ca ma-ntelegi, wife, o fi tot jocul asta care cica e trendy. Lor li se trage de la nepotul cel mare care la 23 de ani e numai in computer, dar ii e si meseria tot asta. Mai e si cumnata-mea care petrece noaptea timp cu ele uitandu-se la filme, ma invita si pe mine, dar eu ma plictisesc sa ma uit la filmele lor. Aia e in stare sa se uite cu ele si la desene animate.
sora_ilsi
Postat pe 28 August 2009 00:27
preci, io is courva batrana, mami...nu ma abureste el pe mine cu "vai, mor ce te iubesc mama soacra"...he...he...

vaz ca face eforturi, da' la mine nu-i destul...o sa mai treaca multa apa pe bega pana o sa-mi castige respectul

ilsi...si io ma uit la desene, fetitza...daca iti zic ca plang la bambi nu ma crezi
wife_de_zmeu
Postat pe 28 August 2009 00:31
si io, si io ma uit la desene...inca imi plac pisicile aristocrate....i-m ready maestrououuuu......frumoasa si bestia.....anastasia.....cele doua cu atlantida - imiscapa acuma titlul, mica sirena, nemo, shark tale, monsters inc, cars, ice age.......ramane wally-e....
tutankhamon
Postat pe 28 August 2009 00:34
si disney...
lady_corina
Postat pe 28 August 2009 00:38
Atunci va trec la clubul de desene animate nocturne al lui fiica-mea de 18 ani, ca aia se uita la desene. De fapt aia mare sta mai mult si citeste toata noaptea(scrie si poezie si proza) si a mica e cu Metin-ul in ultima vreme.
sora_ilsi
Postat pe 28 August 2009 00:40
oh da...disney

mey...care aveti subtitrarea la homeward bound, lost in san francisco ?

ca mor dupa matza aia impertinenta, parca sissy o cheama
wife_de_zmeu
Postat pe 28 August 2009 00:42
wife.....http://www.mysubtitles.com/subtitrari/movie/Homeward+Bound+Ii%3A+Lost+In+San+Francisco_179232.html

ahttp://www.allsubs.org/subtitrari/cauta-titrari/homeward+bound+ii:+lost+in+san+francisco/
tutankhamon
Postat pe 28 August 2009 00:50
De la: wife, la data 2009-08-27 23:18:00ahamm...si mos craciun exista...



Hai mai ca eu cred in Mosul !!!

Cat despre iubirile astea de la varste fragede, de cand eram si yo tanara pe la vreo 12 ani mi s-a parut o prostie sa am prieten, iubit etc ! Imi vedeam de distractiile mele, jucam monopoly, tzara tzara vrem ostasi :)))), sotronul etc alte alea..ce iubire la 12 ani ?

@andygirl - Bucura-te de varsta pe care o ai, de copilarie, vei avea suficient timp sa ai gajici !
Summer_
Postat pe 28 August 2009 06:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O relatie complicata 10 De la: roxxxa87 24 Aprilie 2012 20:34
prietenie sau altceva? 113 De la: laura30 15 Iulie 2013 12:04
Despre generozitate! 22 De la: lady_corina 20 August 2009 23:59
Prietenii adecvate sau neadecvate! 23 De la: quasaria 14 Noiembrie 2009 10:17
justitia trebuie sa functioneze !!! 1 De la: garbo008388 30 August 2009 12:25
Setari Cookie-uri