Imi caut sufletul pereche

Buna, ma numesc Laurentiu si dupa mai multe esecuri in viata am inceput sa nu mai am incredere in femei. Ultima persoana a fost o fata care am crezut-o sincera la inceput dupa care am observat pe parcursul relatiei ca m-a mintit grav. Oare asa sunt toate femeile? Ma ajuta cineva? Nu pot sa mi-o scot din cap, dimineata ma gandesc la ea, seara la fel. Despre mine pot zice ca sunt un tip ok lucrez ca producator de emisiuni TV si imi trebuie o stare aparte pentru a=mi continua munca artistica. Offff... 4 esecuri in viata, de 4 ori indragostit, de 4 ori dezamagit.
LaurentiuTudor
Postat pe 22 Aprilie 2012 03:45
Sigur ai tu o "hiba" de te lasa mereu fetele!! Esti gelos?Esti posesiv?Esti usuratic?Esti neserios?Esti zgarcit?Esti uratel?Esti mai putin..barbat?Esti violent?Vorbesti urat? Si sunt numai o parte din multele motive pt care o fata renunta la un barbat...Ar mai fii:laudaros,ingamfat,murdar,alcoolic,afemeiat,mincinos....
elisabeta_boia
Postat pe 22 Aprilie 2012 10:43
Daca iubesti pe cineva, nu trebuie sa o lauzi ? Sau sa te mandresti cu ea? Hiba este ca sunt prea posesiv si asta nu cred ca e bine.
LaurentiuTudor
Postat pe 22 Aprilie 2012 16:28
Deloc. .....Asta e chestie de incredere maica...Iubirea adevarata si impartasita include multe sentimente.........
Rotty
Postat pe 22 Aprilie 2012 16:54
De la: LaurentiuTudor, la data 2012-04-22 16:28:52Daca iubesti pe cineva, nu trebuie sa o lauzi ? Sau sa te mandresti cu ea? Hiba este ca sunt prea posesiv si asta nu cred ca e bine.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=T6MifRd2htE
VOIAJOR
Postat pe 24 Aprilie 2012 16:20
De la: LaurentiuTudor, la data 2012-04-22 03:45:12Buna, ma numesc Laurentiu si dupa mai multe esecuri in viata am inceput sa nu mai am incredere in femei. Ultima persoana a fost o fata care am crezut-o sincera la inceput dupa care am observat pe parcursul relatiei ca m-a mintit grav. Oare asa sunt toate femeile? Ma ajuta cineva? Nu pot sa mi-o scot din cap, dimineata ma gandesc la ea, seara la fel. Despre mine pot zice ca sunt un tip ok lucrez ca producator de emisiuni TV si imi trebuie o stare aparte pentru a=mi continua munca artistica. Offff... 4 esecuri in viata, de 4 ori indragostit, de 4 ori dezamagit.


Si tu ce crezi ca sufletu' pereche se gaseste asa pe toate drumurile sau pe toate site-urile?
Trebuie sa te pregatesti serios, mai baiatule, ca sa stii sa-l recunosti cand ti-o aparea in cale. In plus, o relatie de dragoste reusita nu este rezulatul simplu al intalnirii a doua suflete pereche, ci al construirii si ajustarii permanente a relatiei de cuplu.
Stii tu care-i partea cea mai putin credibila dintr-o poveste? Aia cu "si au trait fericiti pana la adanci batraneti".
charmelen
Postat pe 25 Aprilie 2012 17:01
Mie mi se pare ca te indragostesti cam des!!!Cat timp tine indragostitul asta?Pana cand o sufoci? Sufletul pereche nu se cauta!Il gasesti doar dak ai noroc!Cu cat cauti mai mult cu atat e mai greu!Asa ca relax!Cind nu vei mai fi asa de stresat ca trebuie sa-ti gasasti jumatatea....atunci o vei gasii!Focuseazate pe job....pe altceva pana atunci!Succes!!!
mitiduk
Postat pe 29 Aprilie 2012 17:28
Laurentiu, cauta motivul pentru care te-a mintit. Si cauta sa intelegi de ce a facut-o.
Sufletul pereche nu inseamna ca este o persoana care se pliaza pe dorintele tale ci amandoi trebuie sa va pliati pe dorintele si sentimentele celuilalt.
cri_cat
Postat pe 1 Mai 2012 01:21
De la: LaurentiuTudor, la data 2012-04-22 03:45:12Buna, ma numesc Laurentiu si dupa mai multe esecuri in viata am inceput sa nu mai am incredere in femei. Ultima persoana a fost o fata care am crezut-o sincera la inceput dupa care am observat pe parcursul relatiei ca m-a mintit grav. Oare asa sunt toate femeile? Ma ajuta cineva? Nu pot sa mi-o scot din cap, dimineata ma gandesc la ea, seara la fel. Despre mine pot zice ca sunt un tip ok lucrez ca producator de emisiuni TV si imi trebuie o stare aparte pentru a=mi continua munca artistica. Offff... 4 esecuri in viata, de 4 ori indragostit, de 4 ori dezamagit.


Sincera sa fiu, dupa mai multe esecuri sentimentale, eu as incepe sa ma intreb ce-i in neregula cu mine, nu cu barbatii.
Ai crezut-o sincera la inceput? Probabil ca in secolul vitezei, inceputul ala o fi fost maxim 48 de ore, eventual inceput pe net, dupa care ai afirmat ca formati un cuplu.
Da, asa sunt toate femeile la prima intalnire: perfecte! :)
De fapt, barbatii sunt la fel.
Anubis
Postat pe 7 Mai 2012 02:33
De la: LaurentiuTudor, la data 2012-04-22 03:45:12Buna, ma numesc Laurentiu si dupa mai multe esecuri in viata am inceput sa nu mai am incredere in femei. Ultima persoana a fost o fata care am crezut-o sincera la inceput dupa care am observat pe parcursul relatiei ca m-a mintit grav. Oare asa sunt toate femeile? Ma ajuta cineva? Nu pot sa mi-o scot din cap, dimineata ma gandesc la ea, seara la fel. Despre mine pot zice ca sunt un tip ok lucrez ca producator de emisiuni TV si imi trebuie o stare aparte pentru a=mi continua munca artistica. Offff... 4 esecuri in viata, de 4 ori indragostit, de 4 ori dezamagit.

Probabil ca vorbesti in somn si rostesti numele celorlalte.La mine este invers nu pot scapa de ele cind le aflu caracterul si damblalele.....greu mai gasesti una cu mintea intreaga si picioarele pe pamnt !
CAVALER
Postat pe 7 Mai 2012 10:35
i ce zici de una cu picioarele ntregi i cu mintea ?
Axl_R
Postat pe 7 Mai 2012 10:39
De la: LaurentiuTudor, la data 2012-04-22 16:28:52Daca iubesti pe cineva, nu trebuie sa o lauzi ? Sau sa te mandresti cu ea? Hiba este ca sunt prea posesiv si asta nu cred ca e bine.

Cind te mai indragostesti,ia 2-3 ca sa ai rezerve daca mai renunta cite una,ca si ele fac la fel,sar dintr-un pat in altul si se opresc unde este salteaua mai tare
CAVALER
Postat pe 7 Mai 2012 10:40
De la: LaurentiuTudor, la data 2012-04-22 03:45:12Buna, ma numesc Laurentiu si dupa mai multe esecuri in viata am inceput sa nu mai am incredere in femei. Ultima persoana a fost o fata care am crezut-o sincera la inceput dupa care am observat pe parcursul relatiei ca m-a mintit grav. Oare asa sunt toate femeile? Ma ajuta cineva? Nu pot sa mi-o scot din cap, dimineata ma gandesc la ea, seara la fel. Despre mine pot zice ca sunt un tip ok lucrez ca producator de emisiuni TV si imi trebuie o stare aparte pentru a=mi continua munca artistica. Offff... 4 esecuri in viata, de 4 ori indragostit, de 4 ori dezamagit.



Intai rezolva HIBA! daca esti gelos sau posesiv , crede-ma nu este normal; tie ti-ar placea sa tsa una asa pe capul tau ciocanitoare sa te sune de "spe" ori pe mobil sau pe tel fix la serviciu..... sau sa te urmareasca , sa steatoata ziua "bigudiu" de capul tau?!
Cred ca trebuie sa rezolvi hiba, sa iti pui ordine in viata si apoi sa cauti suflete de imperechere
adeline
Postat pe 16 Mai 2012 16:17
:)) ai dreptate, femeile sunt de 2 feluri: DOAMNE SI DOAMNE FERESTE - imi cer scuze doamnelor care se afla pe blog
LaurentiuTudor
Postat pe 16 Mai 2012 18:08
De la: adeline, la data 2012-05-16 16:17:35
De la: LaurentiuTudor, la data 2012-04-22 03:45:12Buna, ma numesc Laurentiu si dupa mai multe esecuri in viata am inceput sa nu mai am incredere in femei. Ultima persoana a fost o fata care am crezut-o sincera la inceput dupa care am observat pe parcursul relatiei ca m-a mintit grav. Oare asa sunt toate femeile? Ma ajuta cineva? Nu pot sa mi-o scot din cap, dimineata ma gandesc la ea, seara la fel. Despre mine pot zice ca sunt un tip ok lucrez ca producator de emisiuni TV si imi trebuie o stare aparte pentru a=mi continua munca artistica. Offff... 4 esecuri in viata, de 4 ori indragostit, de 4 ori dezamagit.



Intai rezolva HIBA! daca esti gelos sau posesiv , crede-ma nu este normal; tie ti-ar placea sa tsa una asa pe capul tau ciocanitoare sa te sune de "spe" ori pe mobil sau pe tel fix la serviciu..... sau sa te urmareasca , sa steatoata ziua "bigudiu" de capul tau?!
Cred ca trebuie sa rezolvi hiba, sa iti pui ordine in viata si apoi sa cauti suflete de imperechere


:)) da, ai dreptate....
LaurentiuTudor
Postat pe 16 Mai 2012 18:09
Trebuie sa accepti ca asa ti-a fost tie scris sa se intample,Crede-ma e usor sa dai sfaturi,mai ales cand celorlalti le merge bine le e foarte usor sa zica ai gresit acolo nu trebuia sa faci asa etc.Tu treci printr-o perioada de esec in dragoste,numai cine nu a trecut prin asa ceva nu intelege.Poate ca tu ai dat totul si ti s-a raspuns cu minciuna sau nimic si e normal sa fii dezamagit.Ce sa zic incearca sa te schimbi tu sa nu mai pui atata suflet intr-o relatie,mai ales de la inceput.Trebuie sa stii ca unii au noroc in dragoste altii nu,asta nu se poate schimba si crede-ma am vazut femei cu un caracter si un aspect nu tocmai placut care aveau langa ele un partener demn de toata admiratia,si invers si te intrebi ce-au facut sa aiba parte de atata''nororc''?Ca sa nu mai vorbim ca nu toata lumea pune pret pe sentimente.
kkrisstina
Postat pe 18 Mai 2012 08:37
ANALIZEAZ AMNUNȚIT TOT CE AI GREȘIT (binențeles dac ai curajul și puterea s recunoști greșelile fcute),gndește-te dac ție ți-ar fi convenit ca cineva s procedeze ca tine și ncearc s schimbi tocmai aceste lucruri ce le-ar fi deranjat pe fostele prietene.N REST FRUNTEA SUS ,ȘTII VORBA ACEEA ce e al tu e pus de o parte.,DUMNEZEU are grij de fiecare s-și gseasc sufletul pereche,mai ales atunci cnd nici nu gndești.RBDARE,RBDARE ȘI IARȘI RBDARE .
garbo203525
Postat pe 26 Mai 2012 07:51
Draga Laurentiu. Ia o coala de hartie , trage o linie la mijloc de sus in jos si scrie deasupra numele femeii pe care crezi ca o iubesti. Apoi , scrie pe coloana din stanga sus Calitati , iar pe coloana din dreapta sus , scrie Defecte. Dupa care gandeste-te bine si completeaza cele doua rubrici , sincer cu tine insuti. La sfarsit , trage linie si vezi care dintre cele doua coloane predomina si hotaraste singur daca merita sau nu sa fii trist pentru femeia respectiva! Sper sa te ajute!
miroema
Postat pe 18 Iulie 2012 14:55
nu esti singurul.
eu sunt femeie si am avut si eu aceeasi soarta ,pe deasupra am avut si deceptie. acum nu mai am incredere in barbati.si nici nu mai am curajul sa incep o relatie noua..asta e viata ,cu bune si rele,dar o data si o data tot trebuie sa ne unim cu cineva
sorina48
Postat pe 19 Septembrie 2012 15:26
e greu sa gasesti sufletul pereche....de multe ori il gasim si nu-l recunoastem....cautam in zadar pt ca nu cautam unde trebuie....nu poti obliga pe cineva sa te accepte ca suflet pereche dar poti sa-l lasi sa te descopere....nu te poti indragosti de 4 ori....nu erai indragostit....iti doreai o femeie cu calitati si probabil o fortai sa ramana cu tine... neavand incredere in ea ai pierdut...probabil femeile tale erau f frumoase si tu gelos si posesiv ceea ce a dus la despartire...probabil ultima a invatat sa minta datorita comportamentului tau...spuneai ca era ceea ce ti-ai dorit numai ca tu nu erai ce si-a dorit ea si de aici sfarsitul inceputului...cred ca ar trebui sa lucrezi la atitudine....de multe ori femeile sunt obligate sa minta,sa-si schimbe comportamentul,alteori ele raman sincere si isi desavarsesc atitudinea,trairile...un barbat poate schimba o femeie in bine sau in rau si invers...cand iti cauti jumatatea nu accepti sferturi ...iti dai seama repede si mai cauti sau gasesti si incerci sa descoperi cum poti face ca intregul sa se plieze perfect...cand gasim sufletul pereche il recunoastem stim care e dar...nu mereu suntem capabili sa-l pastram...daca-l pierdem nu vom mai gasi niciodata un altul...parerea mea...
yzabela_03
Postat pe 28 Octombrie 2012 11:02
De la: mitiduk, la data 2012-04-29 17:28:31 Mie mi se pare ca te indragostesti cam des!!!Cat timp tine indragostitul asta?Pana cand o sufoci? Sufletul pereche nu se cauta!Il gasesti doar dak ai noroc!Cu cat cauti mai mult cu atat e mai greu!Asa ca relax!Cind nu vei mai fi asa de stresat ca trebuie sa-ti gasasti jumatatea....atunci o vei gasii!Focuseazate pe job....pe altceva pana atunci!Succes!!!
:
marabou
Postat pe 14 Aprilie 2013 06:59
ȘI NICIODATĂ FERICIT? ,NU POT SĂ CRED....,ÎN FILOZOFIE EXISTĂ O TEORIE CONFORM CĂREIA SUFLETUL PERECHE POATE SĂ FIE DOAR PÂNĂ LA UN MOMET DAT AL VIEȚII ȘI NU ÎNTOTDEAUNA PÂNĂ LA SFÂRȘITUL VIEȚII,DE ACEEA MULȚI RECOMANDĂ ÎNTREȚINEREA UNEI RELAȚII DE IUBIRE ,MENȚINEREA EI,A ACELEI FLĂCĂRI CARE S-A APRINS LA ÎNCEPUT,A CONTINUAT SĂ ARDĂ (CHIAR DACĂ UNEORI MOCNIT) ȘI DĂ SĂ SE STINGĂ.IUBIREA E CA ORICE LUCRU DE PE ACEST PĂMÂNT,TREBUIE ÎNTREȚINUTĂ.LA SFÂRȘITUL UNEI RELAȚII DE IUBIRE SIGUR CEL PUȚIN UNUL DINTRE PARTENERI ESTE VINOVAT ,DACĂ NU AMBII.DAR NU TREBUIE SĂ UITĂM CĂ TREBUIE SĂ IERTĂM .A IERTA ESTE CEL MAI IMPORTANT ÎNTR-O RELAȚIE,DAR NU LA INFINIT.CÂND NICI NU GÂNDEȘTI POȚI ÎNTÂLNI JUMĂTATEA,SUFLETUL PERECHE.DEPINDE DOAR DE TINE.NUMAI BINE ȘI NU UITA TIMPUL LE REZOLVĂ PE TOATE ȘI NU TOATE FEMEILE SUNT LA FEL ÎNCÂT SĂ NU AI ÎNCREDERE ÎN ELE.DOAMNE-AJUTĂ.
garbo203525
Postat pe 15 Aprilie 2013 19:12
Da` tu de ce tipi in halul asta ? Io stiam ca despre iubire se sopteste,nu se urla...
Rotty
Postat pe 15 Aprilie 2013 19:37
De la: LaurentiuTudor, la data 2012-04-22 03:45:12Buna, ma numesc Laurentiu si dupa mai multe esecuri in viata am inceput sa nu mai am incredere in femei. Ultima persoana a fost o fata care am crezut-o sincera la inceput dupa care am observat pe parcursul relatiei ca m-a mintit grav. Oare asa sunt toate femeile? Ma ajuta cineva? Nu pot sa mi-o scot din cap, dimineata ma gandesc la ea, seara la fel. Despre mine pot zice ca sunt un tip ok lucrez ca producator de emisiuni TV si imi trebuie o stare aparte pentru a=mi continua munca artistica. Offff... 4 esecuri in viata, de 4 ori indragostit, de 4 ori dezamagit.

toate femeile au scopul sa pacaleasca barbatii,mai nou pe cei batrini cu bani si zile putine
garbo_11724
Postat pe 5 Iulie 2013 06:12
De la: garbo203525, la data 2013-04-15 19:12:46ȘI NICIODATĂ FERICIT? ,NU POT SĂ CRED....,ÎN FILOZOFIE EXISTĂ O TEORIE CONFORM CĂREIA SUFLETUL PERECHE POATE SĂ FIE DOAR PÂNĂ LA UN MOMET DAT AL VIEȚII ȘI NU ÎNTOTDEAUNA PÂNĂ LA SFÂRȘITUL VIEȚII,DE ACEEA MULȚI RECOMANDĂ ÎNTREȚINEREA UNEI RELAȚII DE IUBIRE ,MENȚINEREA EI,A ACELEI FLĂCĂRI CARE S-A APRINS LA ÎNCEPUT,A CONTINUAT SĂ ARDĂ (CHIAR DACĂ UNEORI MOCNIT) ȘI DĂ SĂ SE STINGĂ.IUBIREA E CA ORICE LUCRU DE PE ACEST PĂMÂNT,TREBUIE ÎNTREȚINUTĂ.LA SFÂRȘITUL UNEI RELAȚII DE IUBIRE SIGUR CEL PUȚIN UNUL DINTRE PARTENERI ESTE VINOVAT ,DACĂ NU AMBII.DAR NU TREBUIE SĂ UITĂM CĂ TREBUIE SĂ IERTĂM .A IERTA ESTE CEL MAI IMPORTANT ÎNTR-O RELAȚIE,DAR NU LA INFINIT.CÂND NICI NU GÂNDEȘTI POȚI ÎNTÂLNI JUMĂTATEA,SUFLETUL PERECHE.DEPINDE DOAR DE TINE.NUMAI BINE ȘI NU UITA TIMPUL LE REZOLVĂ PE TOATE ȘI NU TOATE FEMEILE SUNT LA FEL ÎNCÂT SĂ NU AI ÎNCREDERE ÎN ELE.DOAMNE-AJUTĂ.

femeia cauta siguranta.naste copii,nu toata viata ofera placere sexuala ci si obligatii,responsabilitati,barbatul este cel care orienteaza femeia pe fagasul vietii,daca barbatul este o hahalera,totul devine dezastru
garbo_11724
Postat pe 5 Iulie 2013 06:16
De la: CAVALER, la data 2012-05-07 10:35:33
De la: LaurentiuTudor, la data 2012-04-22 03:45:12Buna, ma numesc Laurentiu si dupa mai multe esecuri in viata am inceput sa nu mai am incredere in femei. Ultima persoana a fost o fata care am crezut-o sincera la inceput dupa care am observat pe parcursul relatiei ca m-a mintit grav. Oare asa sunt toate femeile? Ma ajuta cineva? Nu pot sa mi-o scot din cap, dimineata ma gandesc la ea, seara la fel. Despre mine pot zice ca sunt un tip ok lucrez ca producator de emisiuni TV si imi trebuie o stare aparte pentru a=mi continua munca artistica. Offff... 4 esecuri in viata, de 4 ori indragostit, de 4 ori dezamagit.

Probabil ca vorbesti in somn si rostesti numele celorlalte.La mine este invers nu pot scapa de ele cind le aflu caracterul si damblalele.....greu mai gasesti una cu mintea intreaga si picioarele pe pam�nt !



Mai raposatule...bine ca toate aveau probleme de caracter si felicitari ca tu avei aparat de masurat damblalele, dar te intreb...tu cum de alegeai numai astfel de femei "eronate"?! Nu cumva cand mai multe iti spun ca esti beat, mergi si faci nani?! Somn usor!
Aveti niste dume in voi unii si mai si sesizati...Toate aveau probleme, el era perfectul, frate. Erai tu un flutura vant si dadeai numai peste femei responsabile, care doreau o relatie, dupa ceva tavaleala si dupa cateva luni/ani de "tatonari"...Problema aparea, intr-adevar, cand nu mai scapai tu de ele, chipurile, dar si asta-i cu rol inversat, de fapt, cred ca ele se suparau si-ti spuneau pas si tie ti se parea ca trag de tine, voind, bietele, sa traiasca normal si sanatos. Tu esti cel cu probleme, nu ele. Vezi ca semnalizezi si te dai de gol!
magdabeauty
Postat pe 5 Iulie 2013 06:41
BUNA LAURENTIU , SUNT GABRIELA, INCERCAREA TA DE A GASI SUFLETUL PERECHE ESTE DE LA INCEPUT SORTITA ESECULUI, ESTE UN STANDARD MULT PREA INALT SI GREU DE ATINS ! DACA LA INCEPUTUL RELATIEI VREM CA TOTUL SA FIE PERFECT SI NOI SI CELALAT IN TIMP NE DAM CUM SE ZICE ARAMA PE FATA !DACA ESTE O IUBIRE ADEVARATA , AIA CARE TE FACE SA NU TE SIMTI VIU DECIT CIND ITI ESTE SI JUMATATEA IN ACELAS SPATIU , AIA CARE ITI DA INSOMNII SI MILIOANE DE FLUTURI IN STOMAC! AIA CARE TE FACE SA UITI SA MANINCI SAU SA TRAIESTI NUMAI PT A FI ALATURI DE ACEA PERSOANA!ETC ; ATUNCI CIND NU NE MAI PREFACEM ATUNCI NE IUBESTE MAI TARE, ATUNCI CIND SUNTEM ADEVARATI SI FARA MACHIAJ SAU TOCURI INALTE . CRED CA DATORITA MESERIEI SI A MASSS MEDIEI AI O PERCEPTIE USOR GRESITA DESPRE PERFECTIUNE SI O CAUTI PE CEA FIZICA MAI MULT DECIT PE CEA SUFLETEASCA ! CAUTA O FATA BUNA SI CARE SA TE FACA SA TE SIMTI KING OF THE WORLD ! MULT SUCCES! GOD BLESS YOU ! CU SINCERITATE !
garbo_19362
Postat pe 9 Iulie 2013 15:08
sicer nu mai sunt barbati dar nici femei care sa stie ce e iubirea
garbo_379175
Postat pe 18 Iulie 2013 22:23
De la: garbo_379175, la data 2013-07-18 22:23:39sicer nu mai sunt barbati dar nici femei care sa stie ce e iubirea


numai neutri ce-au mai ramas de calitate...
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2013 12:29
Laurentiu, nu te vad bine, pentru ca si Q si-l cauta...si-n ciuda a ceea ce credem noi despre ea, ii tare sensibila, atunci, cand nu vorbeste singura si cand nu uita sa-si ia pastilele, asa ca...fugi, baiatule!!!
magdabeauty
Postat pe 19 Iulie 2013 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal 1 De la: garbo133831 12 Iulie 2010 16:33
Stiati ca? 41 De la: pitiTa_ 12 Aprilie 2014 14:37
relationare? 44 De la: casperphantom 1 Decembrie 2010 04:08
prietenie 61 De la: any_chiriac74 2 Septembrie 2009 16:51
garbo_3060 5 De la: ristea26 24 August 2012 20:03
Setari Cookie-uri