cat adevar...despre femei!!!

Femeia pe care tocmai vrei s-o ntrebuintezi a fost facuta din iubire, si de aceea nu
poate functiona fara acest combustibil. Ai grija sa-i faci mereu plinul.
Daca o iei n brate, nu uita sa repeti constant gestul. Reactioneaza la fel de
minunat la sarutari si mngieri, ba chiar la cuvinte calde si simple.
Cnd e trista, ncearca sa o faci sa zmbeasca. Daca nu stii cum, fa dragoste cu ea,
va avea apoi cel mai frumos zmbet.
Nu lovi niciodata o femeie, caci vei nceta sa mai fii barbat si vei deveni o jigodie,
chiar si pentru copiii tai. Ei nu vor uita niciodata ca ai batut-o pe mama lor...
Femeile, chiar si cele mai sofisticate, au bucurii dintre cele mai simple - o floare,
chiar si una salbatica, le da attia fiori ct un barbat nu poate ntelege... Sa nu uiti
de ziua ei, de 1 Martie si de 8 Martie, de ziua casniciei, dar, neaparat, macar o
data, ntr-o zi oarecare, din banalul motiv ca ti-e draga... joia asta nu uita sa-i duci
o floare, poate chiar pe cea care-i place ei, nu pe cea care s-a gasit la colt...
Iubeste-o dimineata si vei fi si tu fericit. Abia pe la ora prnzului ti vei da seama
de ce-ti merg toate att de bine si de ce abia astepti sa ajungi din nou acasa, chiar
si dupa ani buni mpreuna.
Nu intra peste ea n baie si nici n-o pndi cnd se aranjeaza! Cele mai multe femei
prefera sa le vezi doar n varianta finala. Respecta-le misterul si... jumatatea de ora
de stat n baie foloseste-o pentru micile tale placeri vinovate", oricare ar fi ele.
Nu uita niciodata ca femeia are nevoie sa-i spui ct e de frumoasa, ct ti e de
draga si ct de tare-ti lipseste. Cnd vei uita aceste mici detalii, viata ta va fi tot
mai seaca si mai lipsita de noroc, caci nici unui barbat nu-i merge bine fara un
suflet-pereche lnga el.
Nu te ngrijora ca piesele din care e facuta femeia se mai deterioreaza si si mai
schimba aspectul. Doar unele pot fi nlocuite, nsa e preferabil sa observi ca si
piesele tale suporta exact aceleasi transformari....
Respecta-i familia, prietenele bune si pe colegii de serviciu. Armonia se instaleaza
mai ales atunci cnd esti primul care o practica... Cu ct esti mai sociabil si mai
placut de lumea din jurul ei, cu att vei fi mai iubit si mai respectat...
N-o transforma n sclava ta, chiar daca ea ti face cu dragoste si mncare, si masaj
la picioarele obosite, si... lista de cumparaturi. Ajuta macar n micile treburi
administrative si i vei putea cere orice n schimb...
N-o umili si n-o jigni niciodata, mai ales n public sau de fata cu copii - nu vei
face dect sa fii din ce n ce mai putin barbat... din ce n ce mai putin inteligent...
Scoate-o n oras, la masa, macar din cnd n cnd. Se va topi uitndu-se n ochii
tai, chiar si atunci cnd tu vei trage cu coada ochiului la alta...
Nu rde de pasiunile ei ciudate. Asa par si ale tale, doar ca tu ai mereu norocul sa
fii nteles si apreciat pentru ele.
Nu-i spune ca s-a ngrasat, mai bine propune-i sa alergati mpreuna.
Daca ai prietene femei, asigura-te ca-ti respecta sotia sau iubita si ca nu reprezinta
vreo panica pentru ea. Altfel, vei ramne doar cu prietenele si nu e sigur ca asta siai
dorit.
Nu o mai compara cu mama ta sau cu alte femei din viata ta - precis e mai buna ca
ele n multe alte privinte, de vreme ce ai ales-o pentru viata n doi.
Nu-i strica bucuriile marunte - exact din ele se ncarca si, fara sa stii, din energia
ei te ncarci si tu.
Ascult-o cnd vrea sa te ntrebe, cnd ncearca sa te cunoasca si sa te nteleaga -
atunci te iubeste cel mai mult, desi pentru tine pare invers n acel moment.
N-o nlocui cu alta pentru o ora de placere. nlocuieste n tine partea ticaloasa cu
una virtuoasa si te vei simti un barbat minunat. Cnd vrei sa pleci de tot, pleaca
hotrt, nu te tot ntoarce, caci ranesti grav un suflet care a fost lipit de-al tau.
Nu ncerca sa aplici aceste reguli pe oricare femeie, caci cu fiecare dintre ele si tu
vei fi alt barbat.....
Femeia functioneaza perfect cnd o iubesti perfect. Cnd nu-ti mai place cum
functioneaza, sigur i-ai facut ceva nepotrivit chiar tu, iubirea vietii ei...

stiu ca e un copy/paste dar doamne! cat adevar graieste...
ladyes... gentleman...va rog luati cuvantul
ameno
Postat pe 2 Iulie 2010 13:20
concluzia femeia trebuie sa stea ca o papusa si sa astepte mult si bine sa ii aduca barbatul o flaore, sa isi aduca aminte de ziua ei:)) si multe altele complicat bre complicat
giul1a
Postat pe 2 Iulie 2010 13:33
barbi
ameno
Postat pe 2 Iulie 2010 13:35
papusa cleopatra nu e buna ?
giul1a
Postat pe 2 Iulie 2010 13:37
cam strident make-up
ameno
Postat pe 2 Iulie 2010 13:42
:)) daca si la ea e strident atunci la papusa oana cum mai e ?
giul1a
Postat pe 2 Iulie 2010 13:45
mioara_80
Postat pe 2 Iulie 2010 13:46
ameno
Postat pe 2 Iulie 2010 14:05
un pusti intreaba tatal:
-Tata, de cate feluri sunt sanii?
-de 3 feluri, copile: sanii de 20 de la ani sunt ca pepenasii, rotunzi si frumusei.Sanii de la 35-40 de ani sunt ca perele, atarna putin dar inca merg.Iar sanii de la 50 de ani sunt ca cepele.
- De ce? intreaba fiul!
- Pentru ca ii vezi si te fac sa plangi!
tymbark
Postat pe 6 Iulie 2010 21:35
MONIKA112511
Postat pe 6 Iulie 2010 21:40
De la: MONIKA112511, la data 2010-07-06 21:40:20

vrei sa sti si despre barbati?
tymbark
Postat pe 6 Iulie 2010 22:04
cu degetele de la mana....... acum depinde cum privesti mana
nu tim?
cricat
Postat pe 6 Iulie 2010 22:14
De la: cricat2002, la data 2010-07-06 22:14:19cu degetele de la mana....... acum depinde cum privesti mana
nu tim?

nop
o copila intreaba:
-Mama, penisurile de cate feluri sunt?
-Sunt de 3 feluri: la 20 de ani este mare si puternic, ca stejarul, penisul de la 35-40 de ani, este ca o liana, flexibil dar inca de incredere, iar la 50 de ani este ca pomul de iarna.
- De ce? intreaba fiica!
- Pai este mort de la radacina, iar globurile sunt doar de decor!
tymbark
Postat pe 6 Iulie 2010 22:21
ameno...te iubesc fata....cat adevar este in acel copy-paste.....si, din pacate cat de trista e realitatea in care barbatii mai uita - din pacate tot mai frecvent - ca fara iubirile pe care si le-au luat langa ei nu pot razbi in viata...nu formeaza totul acela unitar....uita si, din pacate, se trezesc singuri si se intreaba de ce oare???
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2010 22:25
da,,,cica barbatul sa ajute femeia macar la treburile administrative...Pai treaba in casa trebuie sa se imparta in jumatate...Cel mai mult sa faca barbatul,pt ca el este mai puternic si mai rezistent fizic...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Iulie 2010 22:39
luptatoareo...basti in celula ta....aia cu peretii antifonati.....cand ti-i gasi si tu macar un barbat care sa te accepte cat de dusa esti, atunci sa vorbesti de munci grele...
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2010 22:40
Daca femeia trebuie sa faca mai mult in treburile casnice..Atunci femeia nu trebuie sa mai dea bani in casa....Banii femeii sunt doar ai ei, sunt doar ai mei si barbatul trebuie sa plateasca pt lenea lui....Eu asa as face si am facut..Pt ca nu sunt fraiera nici unui barbat...Daca sunt leneesi atunci sa plateasca....Dar plus ca cine sta cu asemenea barbat....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Iulie 2010 22:42
De la: tutankhamon, la data 2010-07-06 22:40:58luptatoareo...basti in celula ta....aia cu peretii antifonati.....cand ti-i gasi si tu macar un barbat care sa te accepte cat de dusa esti, atunci sa vorbesti de munci grele...
Putin ma si intereseaza...eu vreau doar barbat cinstiti si cu minte sanatoasa....Nu o sa fiu eu servitoarea unui barbat...Si sa stau cu el de frica...Ca daca nu faci ce zice el te bate sau te terorizeaza asa cum fac cu unele femei..Sau se comporta frumos doar cand au nevoie de ceva......Eu am nevoie de oameni normali la cap
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Iulie 2010 22:45
du-te si cauta....nu mai sta la vrajeala pe forum...iesi pe strasse....
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2010 22:46
De la: tutankhamon, la data 2010-07-06 22:46:20du-te si cauta....nu mai sta la vrajeala pe forum...iesi pe strasse....
Nu am nevoie de barbati si de prostiile lor..Mam lamurit ca sunt niste egoisti....Asa ca lipsa...Nu trebuie sa iau un porc intreg doar pt un carnat......
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Iulie 2010 22:50
Dragostea nu exista....Ci exista doar egoism,pasiune...Si cei mai egoisti sunt barbati,,,care au trasnsformat femeile si pe ele tot in egoiste fara inima....Asa ca imi este greata de barbati.....Dragoste exista doar in familiile unde exista Dumnezeu,,Unde este Hristos....Si oamenii duc o viata curata...Pt ca doar daca duci o viata curata poti sa ai o gandire curata....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Iulie 2010 22:57
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-06 22:57:09 Dragostea nu exista....Ci exista doar egoism,pasiune...Si cei mai egoisti sunt barbati,,,care au trasnsformat femeile si pe ele tot in egoiste fara inima....Asa ca imi este greata de barbati.....Dragoste exista doar in familiile unde exista Dumnezeu,,Unde este Hristos....Si oamenii duc o viata curata...Pt ca doar daca duci o viata curata poti sa ai o gandire curata....




bre ciudatico iti citesc postarile si mintea ma duce la o calugarita,dar apoi ma gandesc ce draq sa caute o calugarite pe un forum,apoi ma gandesc la o biata copila de 15 sau 16 ani dar ma gandesc ca totusi alea acum dau de ''vestitul carnat'' asa ca raman la o singura idee si anume o femeie care a iubit si a fost deceptionata lucru care a si dus la o vedere precum calul.

poate gresesc si nu te incadrezi in cele 3,si daca nu atunci te intreb esti cumva verde cu ochii mari si negri?te plimbi toata ziua pe o farfurie zburatoare cu multe lumini sau esti cu parul lung,urata si te deplasezi pe matura?

anaROBERT
Postat pe 7 Iulie 2010 00:45
ana..... nu te chinui, are mintea odihnita....


tutankhamon
Postat pe 7 Iulie 2010 00:51
inseamna ca ''obositele'' noi suntem

am comis-o
anaROBERT
Postat pe 7 Iulie 2010 00:53
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-06 22:50:10
De la: tutankhamon, la data 2010-07-06 22:46:20du-te si cauta....nu mai sta la vrajeala pe forum...iesi pe strasse....
Nu am nevoie de barbati si de prostiile lor..Mam lamurit ca sunt niste egoisti....Asa ca lipsa...Nu trebuie sa iau un porc intreg doar pt un carnat......

de fapt....carnatul iti lipseste tie, dupa cum gandesti
tymbark
Postat pe 7 Iulie 2010 07:07
irinuco era un copy/paste despre cum ar trebui sa fie lumea asta mare barbatul si femeia...noi in esenta....
am mai spus-o esti egoista,NU! Mama egoistelor
ameno
Postat pe 7 Iulie 2010 15:20
bineee.... uite, Alinuto, adevarul despre femeia din mine...

* imi place sa ma joc; cu tine, cu el, cu ea... ba chiar si cu mine(aviz amatorilor: gura ca va tai beregata! asta-i momentul meu de sinceritate si nu doresc interpretari! ; deci, vorbim despre un "joc" al mintii!)
* imi place sa fiu iubita, mangaiata, dorita...
* daca nu simte el asta, fac eu pe dracu' n patru, pana ce simte! am si uitat ca nici nu ma interesa cu cinci min in urma!
* imi place sa aud vorbe frumoase; sa ma trezesc cu "buna dimineata, Soare!"...
* imi plac florile, iarba si animalele: de orice fel
* plang la filmele care "necesita"
* nu tin neaparat sa aud totdeauna adevarul; asta il stiu si eu; mai bine, cand e cazul, minte-ma; da' minte-ma frumos, sa cred si eu, altfel ma apuca... si sparg ceva, nu alta!
* ador muzicaaaa... imi imblanzeste simturile; de aproape orice fel: clasica, disco, pop, rock... you name it! ;
* ador sa dansez! sunt in stare de asta pana dimineata! desculta, in batatura, daca e cazul, desi prefer un club
* imi place sa merg la teatru si la film; sunt doua lumi in care ma simt ca pestele in apa
* ador baletul: am vazut ultima data acum aproape 2ani Lacul Lebedelor, cand a fost la Bucuresti baletul din Kiev, dar voi recupera; oricum... magie in stare pura!
* stiu sa pretuiesc o prietenie si sa pastrez un secret
* savurez cu placere o "barfa" mica... alaturi de cine mi-e mie aproape
* imi plac oamenii cu simtul umorului si inteligenti; consider ca inteligenta e cel mai atactiv lucru intr-un om: ea da "savoare" masculinitatii si senzualitate "feminitatii" (aici ma refer la concret; o femeie desteapta, o "face" mai bine! stie ce-i place, ce-ti trebuie si le impleteste admirabil!
* urasc prostia!!!
* mi-e teama de doua lucruri : de saracie si singuratate... (cand spun singuratate, nu ma refer musai la cuplu; mi-e bine cu mine; apreciez momentele de liniste, stiu sa ma bucur de intimitate; cred ca mai degraba lipsa oamenilor langa mine m-ar ingrozi fara limita!)
* iubesc copii si batranii... sunt tot ce-i mai frumos in lume: inceputul si sfarsitul!
* ador sa merg la coafor... in acelasi sens apreciez daca in fiecare seara ti-ai trece mainile prin parul meu...
* imi place sa gatesc; auuuu, imi place painea! rotunda, franzela, pe vatra, cu seminte, neagra... oricare
* ma topesc daca imi spui o poezie; curata si perfecta plasmuire e cuvantul in gura cui stie sa-l modeleze...
* ooo: imi place ploaia: stau minute in sir sub asaltul rece al stropilor cu miresme de viata noua... imi reseteaza existenta!
* imi place sa am bani: dar bani, in asa fel incat seara, sa am tocurile rupte de umblat, sacosele pliiiine de haine, dar mai ales pantooooofi si un aer de satisfactie maxima...
* daca nu am bani, nici ca le duc dorul! ma impac la fel de bine, cu o plimbare in parc sau cu o "bere la terasa"!

ajunge, Alinuto?!....
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 15:44
pentru asta nu vrea nimeni sa auda adevarul: e o poveste lungaaaa!
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 15:45
si dai un Mojito pentru asta, parinte!
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 16:11
da Moniq un Mojito dar maine ca acum numa ce m-am la birou ...am nevoie de un jurist!!!!!!
ameno
Postat pe 7 Iulie 2010 16:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste sincera sau prefecatorie? 512 De la: erjike60 16 Ianuarie 2010 21:06
Despre "inteligenta" 156 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 13:39
credetzi ca o relatzie de distatza are viitor? 233 De la: anca_anka 26 Aprilie 2010 12:51
Paradoxu' Pandorei 31 De la: charmelen 4 Aprilie 2013 14:54
Am si eu o intrebre 24 De la: pantera_neagra 10 Septembrie 2009 05:40
Setari Cookie-uri