Fosta sotie

Buna la toata lumea, fetelor sunte-ti minunate foarte multe lucruri de citit, felicitari celor care intretin acest forum.
Poate s-a mai scris despre asta, as dori sa va scriu si eu oful meu, sunt casatorita cu un barbat care a mai fost odata casatorit din care are doi copii cu fosta sotie, eu neavand copii, sunt la prima casatorie. Au divortat, ea l-a inselat cu altul, el a iertat-o, ea a inaintat divortul nu el, intre timp ea se si apucase de baut. Fata are 16 ani, si baiatul 20, cum ne-am casatorit si ne-am mutat impreuna l-a si sunat si m-a facut in toate felurile necunoscandu-ma personal, al terorizeaza zilnic cu telefoane de la ora 7 dimineata.
Daca fata suna ca are vreo problema sa o ajute sau sa o duca cu masina inchide, suna si fosta sotie sa confirme ce? sa se asigure de ce? Reamintesc ca fata are 16 ani deci nu are 2 ani.
Fosta sotie vorbeste f f urat cu el ceea ce ma jigneste si pe mine vorbind asa cu el, ca e idiot, prost ca nu e un tata bun, dar este un tata foarte bun al vad ca ar face orice pentru copii lui si al incurajez sa-si ajute copii, tin mult la copii lui, vin si in weekend la noi.
Cand are fosta probleme la serviciu a-l suna imediat vrea sa auda parerea lui, de parca ar fi inca barbatul ei.
Eu iubesc copii lui nu ma consider si nu voi fi mama lor ai tratez cu tot respectul pe amandoi, dar fosta sotie nu-mi da pace sa traiesc, prin ceea ce face da de inteles ca e inca barbatu ei. Am zis ca o sa trec peste asta :( dar dureaza cam de cand ne-am casatorit si nu vrea sa se potoleasca. Face prajituri si le transmite prin fiica ei tatalui, adica sotului.
Desi sunt casatorita cu el ma simt in plus de parca as fi intre ei inca, desi el spune ca nu este asa. In ultima perioada m-am izolat si m-am inchis in mine, el nu intelege ce se intampla in sufletul meu,desi am vorbit cu el pe tema asta si mai inainte. Nu am cui spune durerea mea.
garbo065070
Postat pe 2 Februarie 2010 17:12
"Fosta sotie vorbeste f f urat cu el ceea ce ma jigneste si pe mine vorbind asa cu el, ca e idiot, prost ca nu e un tata bun"

stii ce? ia nu te mai "jigni " atat. el trebuie sa puna capat si telefoanelor si prajiturilor

lasa-l sa-si rezolve problema
si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2010 17:17
din pacate nu am vesti bune,din moment ce exista copii,o sa fi toata viata intre ei..
trebuie sa te obisnuiesti,daca a dat-o si pe ulei femeia,e nashpa...

spune-i ce te doare,numai comunicare iti poate salva casnicia.
iasomia
Postat pe 2 Februarie 2010 17:21
,,conturi neincheiate " sau ,,povesti de iubire neterminate si ramase in ,,standby"..Cam la asta se rezuma situatia...
reyya
Postat pe 2 Februarie 2010 17:21
Hmmm... relatia ta cu el, exista si inainte de casatoria voastra? cand el inca nu era divortat? spune-ne drept si tot ca la militie. ...ca, atentie ce mi-a sarit in ochi; spune "au divortat" , deci erai in interior, oarecum.
Reflex
Postat pe 2 Februarie 2010 17:28
si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2010 17:30
si acum ce vrei sa faca? sa dea din ,,culise" ??
reyya
Postat pe 2 Februarie 2010 17:33
...ca, daca il intalnesti divortat, nu mai are sens sa faci mentiunea asta.
Reflex
Postat pe 2 Februarie 2010 17:33
...normal, sa dea din culise. De este cum zic io, reactia femeii este normala. De pupat nu o poate pupa clar! ia stricat familia.
Reflex
Postat pe 2 Februarie 2010 17:35
Ce curios esti, mamicu`..
ex_
Postat pe 2 Februarie 2010 17:37
si mai spune-ne tu cati ani ai? ca el bate lejer pe la 45 s`apoi rastalmacesc io
Reflex
Postat pe 2 Februarie 2010 17:37
070..uite...ceea ce face fosta sotie e o chestiune ,,tipic muiereasca" sa spunem ca nu suporta pierderea, nu are importanta cu cine a avut ea o relatie , acum tot ce conteaza este ca,,ceea ce a avut , a pierdut" ..nu conteaza ca il iubeste sau nu ...doreste sa fie AL EI ..se intampla des la femeile cu probleme de personalitate, vei vedea ... chair daca relatia a fost un cosmar..incepe sa intre in functiuen ORGOLIUL ; ceva de genul ,,de ce sa-ti fie bine cand pot sa-ti fac zile fripte ..." Mda..scenariul e unul clasic..
reyya
Postat pe 2 Februarie 2010 17:37
da reyya...dar reactia fiicei?
Reflex
Postat pe 2 Februarie 2010 17:39
reflex : Nu, cand l-am cunoscut eu el era divortat de ea de 7 ani deja, deci nu m-am bagat peste ei.

iasomia: am discutat cu el, si nu odata i-am spus ca ma deranjeaza gesturile ei, el zice ca asa este ea, si daca nu raspunde la tel al santajeaza cu copii ca nu-i mai vede in veci se foloseste de copii deci.

reyya: cred si eu ca are conturi neincheiate cu el, dar ma intreb daca tot al vrea atat de mult de ce a divortat de el, ea a vrut divortul? de ce nu l-a tinut langa ea?
garbo065070
Postat pe 2 Februarie 2010 17:40
De la: reyya, la data 2010-02-02 17:37:35070..uite...ceea ce face fosta sotie e o chestiune ,,tipic muiereasca" sa spunem ca nu suporta pierderea, nu are importanta cu cine a avut ea o relatie , acum tot ce conteaza este ca,,ceea ce a avut , a pierdut" ..nu conteaza ca il iubeste sau nu ...doreste sa fie AL EI ..se intampla des la femeile cu probleme de personalitate, vei vedea ... chair daca relatia a fost un cosmar..incepe sa intre in functiuen ORGOLIUL ; ceva de genul ,,de ce sa-ti fie bine cand pot sa-ti fac zile fripte ..." Mda..scenariul e unul clasic..
roby_cado
Postat pe 2 Februarie 2010 17:41
...nu exista. nici in mafie nu se regleaza conturi dupa 7 ani! murea saraca femeie de inima rea.
Reflex
Postat pe 2 Februarie 2010 17:42
da...zi-mi cati ani ai! poate 7ani...hehehe-si-nanana!
Reflex
Postat pe 2 Februarie 2010 17:43
Reflex: Intotdeauna , (invariabil) copiii isi vor dori ambii parinti alaturi, nu conteaza ca inca se mai iubesc ori nu si relatia e un cosmar..Eu zic ca indiferent ce a fost acolo, eu cred ca actuala sotie a actionat pe o FISURA substantiala din relatia precedenta ( presupunand ca l-a cunoscut inca din timpul primei casatorii), iar fisura exista ca atare indiferent daca aparea ea sau o alta...
reyya
Postat pe 2 Februarie 2010 17:44
reflex :eu am 30 si el are 45 de ani.
Deci exact ca si tine am crezut de la inceput ca conturile trebuiau sa fie reglate demult daca tot ea a fost cea care nu l-a mai vrut. Dar gesturile ei repetate la nesfarsit nu stiu ce sa mai cred, el cand ea al suna, nu-mi mai spune ca sa nu ma supere.
garbo065070
Postat pe 2 Februarie 2010 17:50
070..nu conteaza ca l-a inselat , nu conteaza ca ea a intentat divortul..nu conteaza ca au avut mari probleme si poate totul devenise un cosmar...a intrat in functiune strict ORGOLIUL ..si atat..
Am iubit pe cineva care venea dupa o relatie, respectiva il parasise, trecusera 6 luni intre momentul cand cei doi se despartisera si aparitia mea in viata lui ..iar ATUNCI (DOAR ATUNCI) cand a auzit ca are pe cineva au inceput telefoanele si declaratiile de ,,iubire"...ce vrei mai elocvent decat mentalitatea ,,nu conteaza daca esti fericit..conteaza daca pot sa stric ceva ..o fac..nu mai esti al meu , no problem ..dar tot am chef sa-ti fac viata un cosmar" Vei intalni acest scenariu foarte des, sunt manifestarile tipice ale femeii cu probleme grave de afectivitate si personalitate.
reyya
Postat pe 2 Februarie 2010 17:51
reyya...copii sunt cei mai aprigi judecatori ai nostri! nu iarta absolut nimic, cand unul din parinti greseste -condamna. Si as avea aici o poveste sa-ti spun, care te-ar lasa PAF!
Reflex
Postat pe 2 Februarie 2010 17:52
ce-am zis io! are 45!...nu mai vreau detalii, ies pe tusha.
Reflex
Postat pe 2 Februarie 2010 17:53
nea reflex..

nu auzi mami ca muierea avea cordaci?
si mai era si carmolista pe deasupra...

070,

depinde cat il iubesti,ar trebui sa-l tii si tu mai ocupat cu un program comun,pare cam accesibil,deci nu aveti activitati de cuplu,si atunci?

iasomia
Postat pe 2 Februarie 2010 17:54
De la: garbo065070, la data 2010-02-02 17:50:30reflex :eu am 30 si el are 45 de ani.
Deci exact ca si tine am crezut de la inceput ca conturile trebuiau sa fie reglate demult daca tot ea a fost cea care nu l-a mai vrut. Dar gesturile ei repetate la nesfarsit nu stiu ce sa mai cred, el cand ea al suna, nu-mi mai spune ca sa nu ma supere.


GRESIT, daca era inca singur nici nu-l baga in seama...ea face asa doar pt ca ai aparut tu ...ar fi facut asa cu oricuine ar fi fost cu el , atat timp cat nu mai era ea in ecuatie. ,,DACA POT SA STRIC DE CE SA NU O FAC" ( asa functioneaza)
reyya
Postat pe 2 Februarie 2010 17:54
070 , intotdeauna cand vei intalni comportamente de genul asta la o fosta si EL SA-I RASPUNDA FAVORABIL ,fugi de acea relatie ca draku de tamaie , dovedeste un caracter dualist si alunecos , daca el nu va stii sa-si apere ceea ce simte pt tine
reyya
Postat pe 2 Februarie 2010 17:57
reyya : o fi facand si declaratii de dragoste lui ca nu stau sa ascult de fiecare data ce vorbeste cu ea, eu merg pe incredere.
Reyya dar totusi ma intreb a divortat de el tot cu scop sa-si refaca viata langa altul si nu a reusit de ce al invinuieste pe el, ea si-a facut-o cu mana ei, si inca ceva oricat ar fi orgoliul ei de mare ma intreb nici dupa atatea ani tot sa vrei raul si raul in continuare? ANI SI ANI
Tot sotul mi-a spus ca in acesti 7 ani divortat a avut o prietena si ea nu a mai suportat situatia asta exact la fel, pana cand s-au despartit, si fosta l-a sunat si radea la telefon era fericita ca l-a parasit.
garbo065070
Postat pe 2 Februarie 2010 17:58
De la: garbo065070, la data 2010-02-02 17:58:40reyya : o fi facand si declaratii de dragoste lui ca nu stau sa ascult de fiecare data ce vorbeste cu ea, eu merg pe incredere.
Reyya dar totusi ma intreb a divortat de el tot cu scop sa-si refaca viata langa altul si nu a reusit de ce al invinuieste pe el, ea si-a facut-o cu mana ei, si inca ceva oricat ar fi orgoliul ei de mare ma intreb nici dupa atatea ani tot sa vrei raul si raul in continuare? ANI SI ANI
Tot sotul mi-a spus ca in acesti 7 ani divortat a avut o prietena si ea nu a mai suportat situatia asta exact la fel, pana cand s-au despartit, si fosta l-a sunat si radea la telefon era fericita ca l-a parasit.


Ai un mesaj in privat, Succes!
reyya
Postat pe 2 Februarie 2010 18:02
De la: garbo065070, la data 2010-02-02 17:58:40reyya : o fi facand si declaratii de dragoste lui ca nu stau sa ascult de fiecare data ce vorbeste cu ea, eu merg pe incredere.
Reyya dar totusi ma intreb a divortat de el tot cu scop sa-si refaca viata langa altul si nu a reusit de ce al invinuieste pe el, ea si-a facut-o cu mana ei, si inca ceva oricat ar fi orgoliul ei de mare ma intreb nici dupa atatea ani tot sa vrei raul si raul in continuare? ANI SI ANI
Tot sotul mi-a spus ca in acesti 7 ani divortat a avut o prietena si ea nu a mai suportat situatia asta exact la fel, pana cand s-au despartit, si fosta l-a sunat si radea la telefon era fericita ca l-a parasit.

...seamana a scenariu de horror, si totusi...7 ani? si 1 an era prea mult.
Reflex
Postat pe 2 Februarie 2010 18:03
exact ce spuneam. cat nenea primeste pajiturici de la fosta si cat ii raspunde la telefane. e nasparliu.

el trebuie sa fie cel nervozat si tracasat. si iote ca nu e. de ce oare?
si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2010 18:08
De la: iasomia, la data 2010-02-02 17:54:15nea reflex..

nu auzi mami ca muierea avea cordaci?
si mai era si carmolista pe deasupra...

:
la dracu am vrut sa corectez ceva si am sters!
Reflex
Postat pe 2 Februarie 2010 18:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relaxare 36 De la: nathalie 15 Octombrie 2011 19:21
Preotilor le este frica ca isi vor pierde locurile de munca de asta nici nu se parasc intre ei 147 De la: xenaprintesarazboinica 23 Septembrie 2014 10:19
Remedii pentru raul de masina la bebe 12 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:24
De ce pastreaza barbatii tacerea si ignora. 74 De la: garbo345906 24 Noiembrie 2019 23:24
Subiect real :) 10 De la: garbo_476728 24 Octombrie 2017 08:20
Setari Cookie-uri