il iubesc pe sotul meu dar ma loveste , imi vb urat, insa castiga f bine si nu duc lipsa de nimic, am insa un amant care ma iubeste si mi place sa fiu langa el, e tandru si iubitor insa castiga destul de putin, nu stiu ce sa fac :(

Lumi, eu pot sa-ti spun din experienta mea .... copilul este destul de mic si va intelege ..... eu am divortat de fostul cand fata mea avea 4 ani si a inteles perfect ce se intampla .... sincer am intrebat-o si pe ea ce vrea sa raman si sa nu ne fie bine sau sa plecam si sa fim fericite ... vreau sa-ti spun ca raspunsul a venit repede ....HAI MAMI SA PLECAM ... si asta am facut .... recunosc fostul pe mine nu ma batea dar l-am prins cu sotia celui mai bun priten in pat ..... eu nu am tinut cont ca are bani si am preferat linistea si fericirea ..... dupa aceea am stat cam 6 ani fara sa fiu cu nimeni pentru ca nu am cautat un sot pentru mine si un tata la copil si uite ca pe mine Dumnezeu m-a ajutat si de 2 ani sunt cu cineva care tine enorm de mult si la mine si la copil ...... sper sa facu ce crezi tu ca este mai bine pentru tine ... dar sfatul meu este sa pleci ... BANII NU ADUC FERICIREA
didona38
Postat pe 19 August 2009 09:24
Ei, atunci sa inteleg ca tanti imposibila si-a primit portia de papara domneasca in avans, lucru acum justificat pentru ca se pare ca avea el un presentiment. Pana la urma, vorba tatalui care i-a dat o palma copilul ca sa fie atent si sa nu sparga ulciorul cu apa, dupa ce sparge ulciorul ce rost mai are sa il bata?
anakin
Postat pe 19 August 2009 10:28
sa fim seriosi ...paranoia nu-i presentiment!
blanca
Postat pe 19 August 2009 11:41
De la: didona38, la data 2009-08-19 09:24:33Lumi, eu pot sa-ti spun din experienta mea .... copilul este destul de mic si va intelege ..... eu am divortat de fostul cand fata mea avea 4 ani si a inteles perfect ce se intampla .... sincer am intrebat-o si pe ea ce vrea sa raman si sa nu ne fie bine sau sa plecam si sa fim fericite ... vreau sa-ti spun ca raspunsul a venit repede ....HAI MAMI SA PLECAM ... si asta am facut .... recunosc fostul pe mine nu ma batea dar l-am prins cu sotia celui mai bun priten in pat ..... eu nu am tinut cont ca are bani si am preferat linistea si fericirea ..... dupa aceea am stat cam 6 ani fara sa fiu cu nimeni pentru ca nu am cautat un sot pentru mine si un tata la copil si uite ca pe mine Dumnezeu m-a ajutat si de 2 ani sunt cu cineva care tine enorm de mult si la mine si la copil ...... sper sa facu ce crezi tu ca este mai bine pentru tine ... dar sfatul meu este sa pleci ... BANII NU ADUC FERICIREA

Draga mea cred ca trebuia sa te adresezi doamnei care a deschis acest topic.
Asa am inteles eu din mesajul tau.
lumida
Postat pe 19 August 2009 11:52
Mielu', nu ca as tine parte unui individ descris aici ca fiind mitocan, insa nu poti sa nu remarci ironia faptului ca de ce i-a fost frica nu a scapat

Pe de alta parte, cand am spus ca a incasat bataia in avans, am citat-o pe autoarea povestii ... capisci?
uite ici pasajul:
De la: Imposibila, la data 2009-08-18 23:37:04daca tot iau bataie degeaba ca te insel, atunci te insel si macar iau bataie cu un scop "


bine, exista si varianta ca omul stia pe cine are in casa
anakin
Postat pe 19 August 2009 14:47
n-oi fii citit tot, anakin. n-ar fii prima data
blanca
Postat pe 19 August 2009 15:07
ce-mi place mie cand unele prefera pumnii.

e si normal. au valoare. si cu bataia in avans, iar mi-a placut si, hai ca-i dau dreptate anakinului.

daca stai la pocneala pentru ca nenea iti ofera o situatie materiala de invidiat, apoi tre sa suporti si cealalta oferta. aia cu bushitul . asta e. bogatia cere sacrificii.

shopingul e in fiecare zi . presupun ca bataia e trimestriala
si_totusi
Postat pe 19 August 2009 15:14
sau o fi lunara ca salariul, nu?
sau poate are si avans si lichidare...
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 15:17
nu cred. daca era asa, pleca demult. cred ca e ceva suportabil. o data de doua ori pe an, nu se pune .
si_totusi
Postat pe 19 August 2009 15:18
m-am mai linistit...da' tot nu pot pricepe...
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 15:20
cel mai straniu e ca il iubeste... dar ii place sa fie cu celalalt
blanca
Postat pe 19 August 2009 15:26
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 15:29
mie groaza cand vad femei masochiste de-a dreptul:"stau cu el fiindca imi ofera stabilitate materiala"....dar tu nu esti in stare sa muncesti sau te-ai invat sa primesti bani moca ,sa nu dai din coate ,decat sa toci banii sotului??intr-un fel iti meriti soarta daca alegi banii...totul are un pret in viata si platim pentru fiecare lucru pe care alegem sa-l facem,asa ca rasplata ta sunt pumnii...dar totusi,exista si posibilitatea sa ai alta rasplata daca te gandesti mai bine...
Roxxynela
Postat pe 19 August 2009 15:44
pai nu ai citit ca ea nu fac banii dand din coate, ci din cu totul alte parti ale corpului?
vorba totusicii aici, si amantul si shopingul zilnic are un pret...
blairwitch
Postat pe 19 August 2009 15:52
Eu nu stiu sa iti explic in termeni stiintifici, dar stiu ce exista oameni, atat barbati cat si femei, care iti ocupa si iti invadeaza mintea cu tot felul de chestii urate, te fac sa te simti vinovat degeaba... ca sa nu te gandesti la ce fac ei.
Ei vor sa aibe libertate si foarte putine responsabilitati si le castiga facandu-ti viata un calvar!
E proverbul ala: "Hotului de hot ii este frica!"
Oricum el face asta pentru ca nu are incredere in el... e complexat de ceva... vezi si tu!
gbrl88
Postat pe 25 August 2009 16:40
Lasa sotu, ia amantu, nu e bun nici amantu i al pe altu!!!
Mai bine sa nu traiesti in lux, dar linistita, atat tu cat si copilul tau!!!
mika_mika
Postat pe 25 August 2009 16:47
pai tu intelesesi, miko? la capitolul "bani", sotul is the best, la capitolul "de-a mama si de-a tata", amantul o mai linsteste... o fi ea om, dar trebe sa si traiasca. Cum spunea totusica, shopingul zilnic cere si niste sacrificii.
anakin
Postat pe 25 August 2009 16:51
pai tre sa fi nebuna sa adori banii si bataia..
AGAPI_MOU
Postat pe 25 August 2009 21:39
io nu mai pricep nimic, oi fii blonda azi...

adicatelea isi iubeste barbatul care o iubeste si o intretine, dar are si un amant care o iubeste pe ea

bref, ea il iubeste pe sot si amantul o iubeste pe ea

am inteles bine pana aici ?

hmmm...intrebare...da' sotu' pe cine iubeste ???

ioi ishtenem...concluzia ar fii ca de vina e sotul ca ea si-a tras amant...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 August 2009 22:56
mai wifo...atentie la je...il iubeste pa barba-su, dar ala o poceste....intelegi?..si atunci si-a tras amant...sarac dar nu da cu pumnu.....
tutankhamon
Postat pe 25 August 2009 23:03
tuto, adicatelea o pocneste ala da' ea tot il iubeste, pe cand amantul e de-un capritz, de-un pamplezir...

bre, incurcata treaba...adevarata drama existentiala ici sha...io zic pas, ca sigur nu reusesc sa descalcesc logica doamnei...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 August 2009 23:08
mai lipseste unul sa fie gama completa - poate unul cu finantele...
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 23:12
doamna iubeste banii sotului si...amantului
eladaela
Postat pe 25 August 2009 23:15
pai atunci ala face cat 2 - nu stiu - nu avui rabdare sa citesc si sa "traduc" tot...
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 23:17
breeee...amantul castiga destul de putin....si fata e invatat pe caviar beluga si sampanie dom perignon...
tutankhamon
Postat pe 25 August 2009 23:17
lasa-l naibii de pumn,ca vanatia trece,ce dreaq
eladaela
Postat pe 25 August 2009 23:19
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 23:20
pupa amantu' si trece
Doamne,mare ti-e gradina ,si ce des ramane poarta deschisa
eladaela
Postat pe 25 August 2009 23:22
ca a ramas poarta deschisa nu-i bai...nu sunt indicatoare neam...
tutankhamon
Postat pe 25 August 2009 23:32
eladaela
Postat pe 25 August 2009 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help, ceva idei 33 De la: AdrianaR 18 Februarie 2010 10:49
Ma cauta trecutul... 29 De la: garbo_7796 4 Aprilie 2013 13:02
secretul meu murdar 63 De la: mielutza 17 Iulie 2009 12:16
Remedii pentru raul de masina la bebe 12 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:24
Paradoxu' Pandorei 31 De la: charmelen 4 Aprilie 2013 14:54
Setari Cookie-uri