AS DORI CATEVA PARERI

Ai inteles bine. imi pare rau pentru tine. este clar ca trebuie sa-ti vezi de drum, sau sa-l astepti sa-i treaca. tu hotarasti daca merita.
tulipe
Postat pe 23 Iulie 2009 13:29

Ai inteles bine, scumpo... O iubeste inca si daca am inteles eu bine, spera chiar sa o reintalneasca intr-o buna zi.
Draga mea, ia putina distanta fata de el. Lasa-l sa inteleaga ca te poate pierde daca nu se rupe definitiv de trecut.
Ella34
Postat pe 23 Iulie 2009 13:31
Mda si aseara tipa ca din gura de sarpe ca nu e adevarat si ca nu inteleg eu.
no_identify
Postat pe 23 Iulie 2009 13:32

Un om care e impacat cu trecutul, nu simte nevoie sa scrie mesaje atat de vehemente. E clar ca rana lui inca mai sangereaza. Ar trebui sa te indepartezi de el si sa-l lasi sa se hotarasca.
Nu accepta rolul de "roata de rezerva"... ceea ce faci tu acum, este sa tii locul caldut pana cand se va intoarce ea...


Ella34
Postat pe 23 Iulie 2009 13:38
m-a frapat afirmatia: n-am incredere in el desi imi spune tot.
Pai e firesc sa n-ai daca e asa usor de manevrat!!! Nu e vorba doar de sinceritate aici.
intrebarea mea e : Daca nu ti-e bine asa-ca nut-i e- de ce nu iei o pauza ??
blanca
Postat pe 23 Iulie 2009 13:44
fetele, nu-i va trece nicicand. a dezvoltat o pasiune pentru tipa si poate sa stea fata noastra si in cap, el tot la aia se gandeste.

1. tipa l-a parasit insailand o poveste pe care nici copilul de gradinita nu o crede. - el a crezut

2.l-a papat de bani pacalindu-l ca pe oligofreni -nu a vazut bataia de joc si a trimis paralele. de ce? spera sa se intoarca la el. o primea oricum, fara sa se gandeasca ca l-a inselat. numai un barbat indragostit nebuneste poate accepta asa ceva

3. a aparut altcineva in viata lui. umplutura. tot la iubita ii este gandul. - vorbeste cu ea pe net, o ameninta, o ceasrta. e patima in ce spune. concluzia : o iubeste

tipa il joaca pe degete. ca se va intoarce ori ba, atat timp cat ea intretine o legatura cu el il are la degetul mic

geaba se lupta mama, geaba lupta noua femeie din viata lui. pierdere de vreme si final usor de ghicit.

ca nu recunoaste? normal. cine ar recunoaste ca e prost?

decat sa te lasi tarata in astfel de hartuieli, ce nu au nici o legatura cu tine, mai bine pleci si-ti vezi de drum. poate va fi dificil la inceput insa, decat a cincea roata la caruta, mai bine fara
si_totusi
Postat pe 23 Iulie 2009 14:05
ai dreptate
blanca
Postat pe 23 Iulie 2009 14:33
Asa vad si eu lucrurile din pacate si i-am si spus, dar a spus clar ca pentru el ea nu mai exista de aseara.
no_identify
Postat pe 23 Iulie 2009 14:41
e dreptul tau sa crezi ce-ti spune. insa, te-as sfatui sa pleci si sa nu te mai increzi in vorbe. omul una zice, alta simte .posibil sa creada si el in ce spune. dar, uite aici e un dar. sufletul e tot la femeia aceea

vorba e vorba si faptele dovedesc altceva

si_totusi
Postat pe 23 Iulie 2009 14:48
poate asta isi doreste.
treaba e ca ce simti si ce-ti doresti sunt uneori chestii diferite. ai grija!
blanca
Postat pe 23 Iulie 2009 14:50
Buna dimineata.
Eu cu asa ceva nu m-am intalnit prin viata asta . Nu stiu ma gandesc ca daca o mai iubea mie imi ascundea, dar imi arata tot ce ii scrie, i-a scris si ieri dar nu a bagat-o in seama.
Cere bani cu aceeasi strategie ca moare de foame si vrea sa vina acasa asta face de un an si jumatate.
Pe de alta parte aceasta femeie jigneste intreg sexul feminin prin ceea ce a facut.
Va multumesc pt raspunsuri.
no_identify
Postat pe 24 Iulie 2009 11:45
fireste ca o iubeste... tu esti umarul pe care plange si suspina, doar..
cati ani au stat impreuna? a fost timp suficient pt a se cimenta un sentiment puternic? de cate ori pe zi aduce vorba despre ea in discutia cu tine? este mereu preocupat? sau e vesel cand e cu tine! sau poate e un zombi...ce a mai ramas din el...
aceste intrebari sa ti le pui, si ai sa-ti dai seama singura ca e clar pe cine iubeste..
l-ai intrebat de ce nu termina cu restul familiei ei?ai vazut ce i-a spus:"tu esti printesa mea" nu erai printesa... sa ma suni...spera bietul de el;
o dragoste se invinge greu; daca esti puternic marcat de ea si esti genul de persoana hipersensibila, cam greu se mai poate uita;
daca crezi ca ai rabdare ca el sa se vindece de acea "iubire calatoare" nu ai decat sa stai si sa astepti..
intrebarea e: cu ce te mai alegi tu dintr-un suflet distrus? cu niste resturi de"om", caci fii sigura ca de iubit cum a iubit-o pe acea" printesa" ,nu te va mai iubi pe tine..
priveste in sufletul tau, si in viitor si vezi daca poti construi pe baza de dragoste ceval dar nu uita ca poti sa fii f mult singura care va duce acest jug; el se va lasa antrenat sau tras de ea din durere si disperare, nu cred ca va mai putea iubi; dc a fost iubire intre ei si nu o posesie reciproca..
repararea unui suflet poate dura ani de zile, esti dispusa sa astepti? mult noroc , daca crezi asta...
paloma
Postat pe 24 August 2009 15:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
merita sa aibe un tata ca el? 244 De la: garbo215201 25 Iulie 2011 00:22
moare cineva virgin 17 De la: preciouss 26 Septembrie 2009 19:38
penis mic 158 De la: garbo198382 24 Iulie 2018 11:20
buna ziua 2 De la: anaROBERT 20 Septembrie 2010 16:09
Menage a trois 5 De la: anaROBERT 19 Decembrie 2010 23:14
Setari Cookie-uri