Inocenta unei femei

nu cred ca este posibil sa uiti asa clipe si asa placeri dar poate se mai in timpla eu miaduc mereu aminte de acele minunate si placute momente de fericire pentru amandoi dar mai multe vb dupa nicu din buc
vaduva_nicu_yahoo_com
Postat pe 26 August 2009 04:27
oare nus mai aduce nimeni aminte sau nu recunoaste nicu
vaduva_nicu_yahoo_com
Postat pe 26 August 2009 04:29
"nus" ce oameni, dom'le...sa nu mai recunoasca ei nicu...off, off si mai, mai...!
pik_nik
Postat pe 26 August 2009 05:13
De la: superbus, la data 2009-07-07 21:12:46eu cred ca e invers...femeile isi vor aduce aminte mereu si apoi raman marcate..de primul....barbatii mai putin!! ele asteapta...cu mare interes clipa...si fac pregatiri... vor printul, fat-frumos, etc!
oare de ce?



Eh da...poate pe vremea bunicii !
Nu isi vor aduce aminte mereu, pur si simplu se trece peste...
Summer_
Postat pe 26 August 2009 05:38
Dragii mei, eu cred ca ideea era cu pierderea inocentei unei femei si asa cum a spus"double chock", femeia nu si pierde inocenta atunci cand are primul contact sexual pt. ca nu desp[re acea inocenta e vorba .Foarte frumos articol si iti dau mare dreptate , in cateva din situatii ma regasesc si eu, viata e atat de surprinzatoare incat ne pune in tot felul de situatii care ne fac prin actiunile noastre la momentul respectiv, sa ne pierdem inocenta, pentru ca inocenta nu consta neaparat in virginitate.O zi buna !
garbo061173
Postat pe 16 Octombrie 2009 09:30
Barbatii in general sint "marcati" de ceea ce le flateaza orgoliul. Si "inocentele" sint printre lucrurile care le flateaza orgoliul. Au ocazia sa fie primul, "barbatul absolut" in viata cuiva.... ce chestie!
(n-as vrea sa suspectez ca le convine pur si simplu faptul ca nu pot fi comparati cu precedentul....)
quasaria
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:05
ba pot fi.cu sburatorul
bluelight
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:19
Sa aflam si cum e cu barbatii inocenti. Ce gandesc femeile despre ei? Cum se simt ei?
lela
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:58
De la: double_chock, la data 2009-07-07 21:09:11
De ce raman barbatii marcati de femeile pe care le-au dezvirginat? De ce se simt atat de maguliti cand stiu ca au fost primul barbat in viata unei femei, trecute sau prezente din viata lor?

Dragii mei domni,
prima iubire are, cu adevarat farmecul ei, dar iubirea unei femei experimentate este cu mult mai valoroasa.
Daca prima data iubesti mai mult in nestiinta de cauza, la maturitate, nu mai poti fi impresionata asa de usor , iar barbatul care ti se lipeste de suflet ulterior, este iubit m mult.
Precauta, te atasezi m greu.

Eu mi-am pierdut inocenta nu atunci cand m-am culcat pt prima data cu un barbat, ci atunci cand greutatile vietii m-au transformat intr-un om egoist, care, asemeni regelui francez spune ,, Dupa mine, potopul!".
Mi-am pierdut inocenta atunci cand mi-am pierdut cea m buna prietena, cand o ruda apropiata a incercat sa ma violeze si cand am aflat adevarul despre nasterea, despre originea mea.
Mi-am pierdut inocenta traind intre oameni, nu culcandu-ma cu ei.
Eram singura de f m timp, adik nu trecusem la un altul, si eu nu m eram aceeasi persoana.Cel putin, nu in intregime.
Mi-am pierdut inocenta cand am fost provocata sa lupt si sa joc murdar.
Mi-am pierdut inocenta cand am trisat, am furat, am inselat.

Domnilor, privind peste umar, cum a fost femeia pe care ati iubit-o cel m mult in viata: inocenta sau experimentata?
Pt care sentimentul a fost m profund?
Pt cea inocenta sau pt cea care m iubise inainte?

seara buna!
Pai asa sunt oameniii,din cauza problemelor si experientelor neplacute oamenii se inraiesc....devin mai egoisti cu un suflet mai gol.Suferintele secatuiesc sufletul de iubire si devine egoist si gol si asta este pt ca omul nu poate face diferenta ce este bine si ce este rau...........nu stie sa se fereasca de rau.....
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 00:50
De la: double_chock, la data 2009-07-07 21:09:11
De ce raman barbatii marcati de femeile pe care le-au dezvirginat? De ce se simt atat de maguliti cand stiu ca au fost primul barbat in viata unei femei, trecute sau prezente din viata lor?

Dragii mei domni,
prima iubire are, cu adevarat farmecul ei, dar iubirea unei femei experimentate este cu mult mai valoroasa.
Daca prima data iubesti mai mult in nestiinta de cauza, la maturitate, nu mai poti fi impresionata asa de usor , iar barbatul care ti se lipeste de suflet ulterior, este iubit m mult.
Precauta, te atasezi m greu.

Eu mi-am pierdut inocenta nu atunci cand m-am culcat pt prima data cu un barbat, ci atunci cand greutatile vietii m-au transformat intr-un om egoist, care, asemeni regelui francez spune ,, Dupa mine, potopul!".
Mi-am pierdut inocenta atunci cand mi-am pierdut cea m buna prietena, cand o ruda apropiata a incercat sa ma violeze si cand am aflat adevarul despre nasterea, despre originea mea.
Mi-am pierdut inocenta traind intre oameni, nu culcandu-ma cu ei.
Eram singura de f m timp, adik nu trecusem la un altul, si eu nu m eram aceeasi persoana.Cel putin, nu in intregime.
Mi-am pierdut inocenta cand am fost provocata sa lupt si sa joc murdar.
Mi-am pierdut inocenta cand am trisat, am furat, am inselat.

Domnilor, privind peste umar, cum a fost femeia pe care ati iubit-o cel m mult in viata: inocenta sau experimentata?
Pt care sentimentul a fost m profund?
Pt cea inocenta sau pt cea care m iubise inainte?

seara buna!
Pai asa sunt oameniii,din cauza problemelor si experientelor neplacute oamenii se inraiesc....devin mai egoisti cu un suflet mai gol.Suferintele secatuiesc sufletul de iubire si devine egoist si gol si asta este pt ca omul nu poate face diferenta ce este bine si ce este rau...........nu stie sa se fereasca de rau.....
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 00:51
dar tu stii, nu-i asa???
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 02:49
De la: tutankhamon, la data 2009-11-01 02:49:58dar tu stii, nu-i asa???
eu simt oamenii rai,pt ca simt o distanta care nu ma lasa sa ma apropii de ei.Este Dumnezeu care ma protejeaza pt ca eu nu fac rau nimanui,de asta si pe mine ma ajuta sa ma feresc de rau.....
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:56
De la: moment31, la data 2009-11-01 15:56:04
De la: tutankhamon, la data 2009-11-01 02:49:58dar tu stii, nu-i asa???
eu simt oamenii rai,pt ca simt o distanta care nu ma lasa sa ma apropii de ei.Este Dumnezeu care ma protejeaza pt ca eu nu fac rau nimanui,de asta si pe mine ma ajuta sa ma feresc de rau.....

...asa credem noi ..in general...ca nu facem rau nimanui...o fi asha..nu o fi..ramane de vazut..in timp...
garbo055472
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:00
De la: garbo055472, la data 2009-11-01 16:00:07
De la: moment31, la data 2009-11-01 15:56:04
De la: tutankhamon, la data 2009-11-01 02:49:58dar tu stii, nu-i asa???
eu simt oamenii rai,pt ca simt o distanta care nu ma lasa sa ma apropii de ei.Este Dumnezeu care ma protejeaza pt ca eu nu fac rau nimanui,de asta si pe mine ma ajuta sa ma feresc de rau.....

...asa credem noi ..in general...ca nu facem rau nimanui...o fi asha..nu o fi..ramane de vazut..in timp...
pai ma rog la Dumnezeu sa ma ajute sa pot face diferenta,ce este bine si ce este rau.Sa imi lumineze mintea si sa ma ajute ca sa le-o luminez si la altiii,ca sa le fie si lor bine.........
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:05
De asta toti preotii zic ca avem nevoie de un duhovnic.Pt ca sunt ispite care iti dau impresia ca este bine,dar practic pot avea un sfarsit tragic.De asta este bine ca fiecare om sa aiba un duhovnic ca sa se poata consulta........pt ca chiar daca te rogi,nu toate ideile vin de la Dumnezeu.Multe sunt si ispite care sunt de la satana ca sa te faca sa iti pierzi increderea in Dumnezeu.............
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:08
De la: moment31, la data 2009-11-01 16:08:00De asta toti preotii zic ca avem nevoie de un duhovnic.Pt ca sunt ispite care iti dau impresia ca este bine,dar practic pot avea un sfarsit tragic.De asta este bine ca fiecare om sa aiba un duhovnic ca sa se poata consulta........pt ca chiar daca te rogi,nu toate ideile vin de la Dumnezeu.Multe sunt si ispite care sunt de la satana ca sa te faca sa iti pierzi increderea in Dumnezeu.............
Si tu cum rugandu-te crezi ca vin de la Dumnezeu si poate ideile care iti vin dupa rugaciune,apoi iti dai seama ca ideile nu sunt bune,pt ca te fac sa suferi.De asta este nevoie de duhovnic,pt ca toate ideile care vin de la Dumnezeu sunt pt maturizarea sufletului,El nu vrea ca omul sa sufere.Pt ca Dumnezeu iubeste pe oameni.....dar cum oamenii fac multe pacate,asta ii indeparteaza cat mai mult de la Dumnezeu.Pt ca Dumnezeu nu suporta pacatele si nci nedreptatea..........
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:11
De la: double_chock, la data 2009-07-07 21:09:11
De ce raman barbatii marcati de femeile pe care le-au dezvirginat? De ce se simt atat de maguliti cand stiu ca au fost primul barbat in viata unei femei, trecute sau prezente din viata lor?

Dragii mei domni,
prima iubire are, cu adevarat farmecul ei, dar iubirea unei femei experimentate este cu mult mai valoroasa.
Daca prima data iubesti mai mult in nestiinta de cauza, la maturitate, nu mai poti fi impresionata asa de usor , iar barbatul care ti se lipeste de suflet ulterior, este iubit m mult.
Precauta, te atasezi m greu.

Eu mi-am pierdut inocenta nu atunci cand m-am culcat pt prima data cu un barbat, ci atunci cand greutatile vietii m-au transformat intr-un om egoist, care, asemeni regelui francez spune ,, Dupa mine, potopul!".
Mi-am pierdut inocenta atunci cand mi-am pierdut cea m buna prietena, cand o ruda apropiata a incercat sa ma violeze si cand am aflat adevarul despre nasterea, despre originea mea.
Mi-am pierdut inocenta traind intre oameni, nu culcandu-ma cu ei.
Eram singura de f m timp, adik nu trecusem la un altul, si eu nu m eram aceeasi persoana.Cel putin, nu in intregime.
Mi-am pierdut inocenta cand am fost provocata sa lupt si sa joc murdar.
Mi-am pierdut inocenta cand am trisat, am furat, am inselat.

Domnilor, privind peste umar, cum a fost femeia pe care ati iubit-o cel m mult in viata: inocenta sau experimentata?
Pt care sentimentul a fost m profund?
Pt cea inocenta sau pt cea care m iubise inainte?

seara buna!
Pai draga acum cu totii gresim...Suntem slabi si ne mulam dupa oameni..De asta depinde foarte mult anturajul pe care ti-al alegi..Pt ca un psiholog bun iti va zice,ca un om sa poata privi viata mai optimist mai pozitiv..Trebuie sa elimini influentele negative..Si sa te apropiii de persoane pozitive,optimiste care sa te faca sa vezi viata cu alti ochi...Pt ca devenind optimist,te poti autosugestiona cu idei pozitive,,sa insisti in optimist...Pt ca repetitia este mama invataturii..Cu totii gresim,dar ca sa ne putem schimba viata.Trebuie si noi sa avem vointa,,sa insistam in idei optimiste si pozitive..Si vei vedea ca vei avea rezultate excelemte.Vei fii mult mai multumita de persoana ta.Si te vei simti cu constiinta impacata...Eu una ma rog la Dumnezeu ca sa ma ajute sa gandesc pozitiv,sa fii optimista.Si sa ma fereasca de oamenii rai care vor sa ma traga in cocina lor...sa devi si eu la fel ca ei
omulsincer
Postat pe 15 Februarie 2010 15:13
De la: buna01, la data 2010-02-15 15:13:55
De la: double_chock, la data 2009-07-07 21:09:11
De ce raman barbatii marcati de femeile pe care le-au dezvirginat? De ce se simt atat de maguliti cand stiu ca au fost primul barbat in viata unei femei, trecute sau prezente din viata lor?

Dragii mei domni,
prima iubire are, cu adevarat farmecul ei, dar iubirea unei femei experimentate este cu mult mai valoroasa.
Daca prima data iubesti mai mult in nestiinta de cauza, la maturitate, nu mai poti fi impresionata asa de usor , iar barbatul care ti se lipeste de suflet ulterior, este iubit m mult.
Precauta, te atasezi m greu.

Eu mi-am pierdut inocenta nu atunci cand m-am culcat pt prima data cu un barbat, ci atunci cand greutatile vietii m-au transformat intr-un om egoist, care, asemeni regelui francez spune ,, Dupa mine, potopul!".
Mi-am pierdut inocenta atunci cand mi-am pierdut cea m buna prietena, cand o ruda apropiata a incercat sa ma violeze si cand am aflat adevarul despre nasterea, despre originea mea.
Mi-am pierdut inocenta traind intre oameni, nu culcandu-ma cu ei.
Eram singura de f m timp, adik nu trecusem la un altul, si eu nu m eram aceeasi persoana.Cel putin, nu in intregime.
Mi-am pierdut inocenta cand am fost provocata sa lupt si sa joc murdar.
Mi-am pierdut inocenta cand am trisat, am furat, am inselat.

Domnilor, privind peste umar, cum a fost femeia pe care ati iubit-o cel m mult in viata: inocenta sau experimentata?
Pt care sentimentul a fost m profund?
Pt cea inocenta sau pt cea care m iubise inainte?

seara buna!
Pai draga acum cu totii gresim...Suntem slabi si ne mulam dupa oameni..De asta depinde foarte mult anturajul pe care ti-al alegi..Pt ca un psiholog bun iti va zice,ca un om sa poata privi viata mai optimist mai pozitiv..Trebuie sa elimini influentele negative..Si sa te apropiii de persoane pozitive,optimiste care sa te faca sa vezi viata cu alti ochi...Pt ca devenind optimist,te poti autosugestiona cu idei pozitive,,sa insisti in optimist...Pt ca repetitia este mama invataturii..Cu totii gresim,dar ca sa ne putem schimba viata.Trebuie si noi sa avem vointa,,sa insistam in idei optimiste si pozitive..Si vei vedea ca vei avea rezultate excelemte.Vei fii mult mai multumita de persoana ta.Si te vei simti cu constiinta impacata...Eu una ma rog la Dumnezeu ca sa ma ajute sa gandesc pozitiv,sa fii optimista.Si sa ma fereasca de oamenii rai care vor sa ma traga in cocina lor...sa devi si eu la fel ca ei
omulsincer
Postat pe 15 Februarie 2010 15:24
Si pe aici ai intrat vis urt. Am si eu o ntrebare cate conturi ai ca oricum chiar daca te nregistrezi sub alte nume tot ne dam seama ca tu esi Irina.
alex2007
Postat pe 16 Februarie 2010 08:00
De la: double_chock, la data 2009-07-07 21:09:11
De ce raman barbatii marcati de femeile pe care le-au dezvirginat? De ce se simt atat de maguliti cand stiu ca au fost primul barbat in viata unei femei, trecute sau prezente din viata lor?

Dragii mei domni,
prima iubire are, cu adevarat farmecul ei, dar iubirea unei femei experimentate este cu mult mai valoroasa.
Daca prima data iubesti mai mult in nestiinta de cauza, la maturitate, nu mai poti fi impresionata asa de usor , iar barbatul care ti se lipeste de suflet ulterior, este iubit m mult.
Precauta, te atasezi m greu.

Eu mi-am pierdut inocenta nu atunci cand m-am culcat pt prima data cu un barbat, ci atunci cand greutatile vietii m-au transformat intr-un om egoist, care, asemeni regelui francez spune ,, Dupa mine, potopul!".
Mi-am pierdut inocenta atunci cand mi-am pierdut cea m buna prietena, cand o ruda apropiata a incercat sa ma violeze si cand am aflat adevarul despre nasterea, despre originea mea.
Mi-am pierdut inocenta traind intre oameni, nu culcandu-ma cu ei.
Eram singura de f m timp, adik nu trecusem la un altul, si eu nu m eram aceeasi persoana.Cel putin, nu in intregime.
Mi-am pierdut inocenta cand am fost provocata sa lupt si sa joc murdar.
Mi-am pierdut inocenta cand am trisat, am furat, am inselat.

Domnilor, privind peste umar, cum a fost femeia pe care ati iubit-o cel m mult in viata: inocenta sau experimentata?
Pt care sentimentul a fost m profund?
Pt cea inocenta sau pt cea care m iubise inainte?

seara buna!



Tot nu mi s-a raspuns la intrebare: ,, cum a fost femeia pe care ati iubit-o? inocenta sau experimentata?
double_chock
Postat pe 10 Noiembrie 2010 21:54
fleurdelis
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:25
Inocenta unei femei nu are nici o legatura cu sexul.
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Noiembrie 2010 09:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-e dor de el........ 39 De la: garbo232526 3 Februarie 2020 15:49
SIMPLU 6 De la: mia79x 22 Mai 2009 13:46
BARBATII...II IUBIM,II URAM SI NU NE SUNT INDIFERENTI 276 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:52
el mai tanar cu aproape9ani 24 De la: garbo089273 18 Mai 2010 09:48
E o lupta de suprematie intre familia lui si iubita..tot a lui? 6 De la: quasaria 6 Februarie 2012 22:07
Setari Cookie-uri