Sint casatorita si dupa 9 ani de casnicie mi-am inselat sotul

Ce spun eu sau ce face doamna,e neclar???
valentino
Postat pe 29 Iunie 2009 14:40
Ssss.

mucles,nu vezi ca avem chef de ras?...
iasomia
Postat pe 29 Iunie 2009 14:42
Deci Vidar am notat ,deci
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 14:43
De la: garbo014313, la data 2009-06-29 08:26:25Nu am scris niciodata despre mine intr-un forum si credeti-ma i-mi este greu.I-mi iubesc sotul dar il iubesc si pe celalalt barbat.Mentionez ca eu am 30 ani si ei au fost singurii barbati din viata mea.Nu stiu daca astept un sfat de la voi sau astept o "sapuneala"buna ,tot ceea ce stiu acum este ca nu-l mai pot privi in ochi pe sotul meu ,nu mai suport minciuna dar nu pot sa ma despart nici de celalalt.Astept reactiile voastre indiferent care ar fi ele .

In primul rand "celalat"daca nu o iubea pe femeia care ia daruit un copil nu mai facea copilul.Nu cred ca faci un copil oricum si cu oricine!!! E clar ca ca a retrait momentele tecutului cand a-ti fost impreuna.........daca nu are probl cu tipa resp. si daca tu nu ai probl in casnicie .....taceti , rupeti aceasta relatie si fiecare pe drumul lui.........daca te apasa asa de mult fii sincera cu sotul tau zii .......si daca te iarta ...norocul tau!!!
dar nu despartii un copil de tataul lui si mama lui.......
Iubeste-ti sotul si eventual fa-i si un copil.....sotului.....
Va-ti simtit bine , a-ti trait momente de placere din trecutul vostru de dragoste acum reveniti-va si fiecare pe drumul lui.....
Un barbat cand e nesigur si zice mai asteapta , sa vedem , sa analizam , e clar ceva nu-i in regula.......si de ce sa faci atatea pesr sa sufere ????
In trecut am inteles ca ai fost cu amandoi si totusi l-ai ales pe sotul tau....de ce ???? acum suporta consecintele.......de ce nu l-ai ales pe celalalt??? daca tot va iubeati?????.....Gandeste-te ca mai tarziu sa nu regreti.........
gongonica
Postat pe 2 Iulie 2009 14:10
Trebuie sa te gandesti bine la ce simti si la ce vrei, de fapt.
Cand vei intelege ce se petrece in sufletul si in mintea ta, vei sti ce sa faci.
Blue_Tattoo
Postat pe 2 Iulie 2009 14:20
De la: garbo014313, la data 2009-06-29 08:26:25Nu am scris niciodata despre mine intr-un forum si credeti-ma i-mi este greu.I-mi iubesc sotul dar il iubesc si pe celalalt barbat.Mentionez ca eu am 30 ani si ei au fost singurii barbati din viata mea.Nu stiu daca astept un sfat de la voi sau astept o "sapuneala"buna ,tot ceea ce stiu acum este ca nu-l mai pot privi in ochi pe sotul meu ,nu mai suport minciuna dar nu pot sa ma despart nici de celalalt.Astept reactiile voastre indiferent care ar fi ele .
Daca ai o problema cu privitul in ochi...,roaga-ti sotul atunci cand vine de la munca,stiind ca acasa il asteapta sotia lui mult iubita,sa poarte ochelari de soare... .dar vezi cum i-o spui,sa nu..."bata la ochi"(a se lua in calcul ambele intelesuri).
roby_cado
Postat pe 8 Iulie 2009 17:06
roby, ai luat - cumva - lectii de cinism de la Ion?
gianiblue
Postat pe 8 Iulie 2009 17:17
esti cam nesigura...de fapt iti mai iubesti sotul? Si daca da de ce l-ai inselat?Crezi ca celalalt te duce de la umbra la soare?Daca e ok in casnicie e cazul sa-ti vezi de treaba,daca nu vezi ce hotarare iei ca-i pacat de el,caci tu te descurci
Dalimi
Postat pe 9 Iulie 2009 08:38
mergi cu amandoi in paralel....nu te mai gandi atat ce sa faci...daca afla sotul daca nu afla...fie ce a fi.
daca il alegi pe unu o sa iti para rau dupa celalalt si invers.
cred ca ai sa ai regrete toata viata.
daca ai ghinionul sa afle sotul si sa te paraseasca si celalalt sa nu vrea sa se casatoreasca o sa ai loc si de un al treilea.
odata ce is 2 in sufletul tau(precum zici)...va fi si al treilea.
parerea mea e sa risti...oricum stiu ca nu vrei sa renunti la nici unul
garbo016505
Postat pe 9 Iulie 2009 08:43
De la: garbo016505, la data 2009-07-09 08:43:44mergi cu amandoi in paralel....nu te mai gandi atat ce sa faci...daca afla sotul daca nu afla...fie ce a fi.
daca il alegi pe unu o sa iti para rau dupa celalalt si invers.
cred ca ai sa ai regrete toata viata.
daca ai ghinionul sa afle sotul si sa te paraseasca si celalalt sa nu vrea sa se casatoreasca o sa ai loc si de un al treilea.
odata ce is 2 in sufletul tau(precum zici)...va fi si al treilea.
parerea mea e sa risti...oricum stiu ca nu vrei sa renunti la nici unul
Puiule...,asta e un site numit Garbo mami.. ."Centura" e la marginea orasului... .Am mai scris-o undeva si o repet...:"Unde esti tu TEPES Doamne..."
roby_cado
Postat pe 9 Iulie 2009 09:14
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:41
De la: garbo016505, la data 2009-07-09 08:43:44mergi cu amandoi in paralel....nu te mai gandi atat ce sa faci...daca afla sotul daca nu afla...fie ce a fi.
daca il alegi pe unu o sa iti para rau dupa celalalt si invers.
cred ca ai sa ai regrete toata viata.
daca ai ghinionul sa afle sotul si sa te paraseasca si celalalt sa nu vrea sa se casatoreasca o sa ai loc si de un al treilea.
odata ce is 2 in sufletul tau(precum zici)...va fi si al treilea.
parerea mea e sa risti...oricum stiu ca nu vrei sa renunti la nici unul

Nu te inteleg si nu -ti dau dreptate.......
gongonica
Postat pe 9 Iulie 2009 16:07
daca nu-l intelegi, cum il poti contrazice?
hmmm...ai apucaturi de director.
pik_nik
Postat pe 9 Iulie 2009 16:11
mia79x
Postat pe 9 Iulie 2009 16:12
De la: pik_nik, la data 2009-07-09 16:11:30daca nu-l intelegi, cum il poti contrazice?
hmmm...ai apucaturi de director.

nu " o " contrazic ca e fata dupa cum vad eu......da??? apucaturi de director???
gongonica
Postat pe 10 Iulie 2009 09:47
e fata? ia s-o controlez si eu
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 09:49
De la: pik_nik, la data 2009-07-09 16:11:30daca nu-l intelegi, cum il poti contrazice?
hmmm...ai apucaturi de director.


hm...nop, e posibil doar sa fie in zodia taur...ca ni se mai intampla...si iaca cum iar la horoscop ajungem...
mia79x
Postat pe 10 Iulie 2009 15:21
zodia taur, zici?
la munca cu ei! in trend suntem barbatii din zodia euro
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 15:34
Credeam ca am auzit multe ...N-au insemnat nimic noua ani langa sotul pe care-l mai iubesti?oare il iubesti?pe care dintre ei?alege,ca-n copilarie:iesi papucule de sub pat,iesi papucule,iesi...scuza-ma, dar aveati probleme in casnicie?acum ai sigur.Ne anunti ce-ai hotarat?
garbo020185
Postat pe 11 Iulie 2009 23:17
stai linistita daca te simti bine si esti fericita continua dar fi atenta ca nu se marita sa iti strici casatoria ca-i pierzi pe amandoi.daca continui fa-o discret
monicasandica
Postat pe 12 Iulie 2009 12:06
Iubita,sunt lucruri in viata,care sunt dat sa ni se intample.Insa,ai grija sa nu dai de banuit,comporta-te normal si acs.cu familia ta...indiferent de ce simti pt.celalalt barbat din viata ta.Daca tu esti ok asa,ce sa-ti zic...fruntea sus...si cat v-a merge,v-a merge...important este sa stii cand sa te opresti,daca vezi ca lucrurile au luat alta intorsatura.Ai grija la sentimente.
garbo008768
Postat pe 12 Iulie 2009 12:17
De la: pik_nik, la data 2009-07-10 09:49:04e fata? ia s-o controlez si eu

gata??? ai controlat-o??? ce zici???? cum e???
gongonica
Postat pe 13 Iulie 2009 11:06
nu renunta la ceea ce ai acasa ....deocamdata incearca sa te porti normal acasa si lasa timpul sa decida....
nazirra
Postat pe 27 Iulie 2009 11:34
Daca ai reusit o astfel de performanta ....gindeste-te foooooooooarrrteeeeeeeeee BINE ! Esti dovada vie a INFIDELITATII ! E simplu ! Incearca sa maninci 3 iaurturi dupa o inghetata sa vezi ce iese ! Asa e si cu Iubirea ta !
crissreno
Postat pe 5 August 2009 10:01
hm...see garbo4313?...it s not good...de ce sa te casatoresti si sa faci nefericit un singur barbat, cand poti sa stai singura si sa faci nefericiti o mie? hehe...so, cum spuneam...it's not good ce ai facut
mia79x
Postat pe 8 August 2009 15:47
miaaaaaaaaa, de unde atata sinceritate???


bine ai revenit
pik_nik
Postat pe 8 August 2009 16:00
pik_nik, ciocu' mic...eu sunt printre exceptii...de ce fel?nici ca ziccc
...bine am revenit...si eu imi zic...ca nu's cum ma-sa...am aparut...sunt din seria mesaje de dincolo, bag seama...
mia79x
Postat pe 8 August 2009 16:03
ca la...prima venire...pe lume? wow!!!
pik_nik
Postat pe 8 August 2009 16:05
Parerea mea sa ii pastrezi pe amandoi...daca nu cumva te simti vinovata...sincer...parerea ta doar conteaza...incearca sa fii fericita ...avocat biatrice martis
biatrice30
Postat pe 8 August 2009 16:23
Iata, vezi cine stie mai bine?.. vezi numai sa nu le confunzi canile de ceai dimineata, sa pui cumva bromura aiurea.
anakin
Postat pe 9 August 2009 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 17 De la: dor72 10 Aprilie 2011 21:00
Cine crede in proverbul ca capul plecat sabia nu il taie? 48 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:40
compatibilitate 10 De la: garbo005402 11 Iulie 2009 16:20
ajutor.... 19 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:58
o sufoc 49 De la: elodia 21 Septembrie 2011 18:28
Setari Cookie-uri