Sint casatorita si dupa 9 ani de casnicie mi-am inselat sotul

De la: anakin, la data 2009-08-09 19:19:09Iata, vezi cine stie mai bine?.. vezi numai sa nu le confunzi canile de ceai dimineata, sa pui cumva bromura aiurea.




sunt lucruri in viata,care sunt dat sa ni se intample.....Insa,ai grija sa nu dai de banuit, important este sa stii cand sa te opresti,daca vezi ca lucrurile au luat alta intorsatura.....Ai grija la sentimente!!!........
sophia1971
Postat pe 13 August 2009 12:30
De la: garbo014313, la data 2009-06-29 08:26:25Nu am scris niciodata despre mine intr-un forum si credeti-ma i-mi este greu.I-mi iubesc sotul dar il iubesc si pe celalalt barbat.Mentionez ca eu am 30 ani si ei au fost singurii barbati din viata mea.Nu stiu daca astept un sfat de la voi sau astept o "sapuneala"buna ,tot ceea ce stiu acum este ca nu-l mai pot privi in ochi pe sotul meu ,nu mai suport minciuna dar nu pot sa ma despart nici de celalalt.Astept reactiile voastre indiferent care ar fi ele .
..nu esti stapana emotional iubirea este una si nu exista doi..nu sti ce vrei atat...
AGAPI_MOU
Postat pe 14 August 2009 10:18
Esti sigura ca pe fostul il iubesti? Sau iubesti o amintire?
Fa un exercitiu si imagineaza-ti ca ai trait toti cei 9 ani cu celalalt. Crezi ca ar fi fost mai bine?
dctvR
Postat pe 14 August 2009 10:25
De la: dctvR, la data 2009-08-14 10:25:54Esti sigura ca pe fostul il iubesti? Sau iubesti o amintire?
Fa un exercitiu si imagineaza-ti ca ai trait toti cei 9 ani cu celalalt. Crezi ca ar fi fost mai bine?

bine gandit........sa vedem daca si raspunde.......
gongonica
Postat pe 14 August 2009 12:23
Exact!
Cred ca traieste cu impresia ca cu celalalt ar fi fost altfel... Dar asta este numai o impresie. Daca ar fi aparut sotul actual dupa 9 ani... la fel i-ar fi facut si celuilalt.
E chestia cu... Imi pare rau pentru ce n-am facut..!
Opinia mea!
picaturaderoua
Postat pe 14 August 2009 12:34
intotdeauna vrei ceva mai mult si ti se pare la un moment dat ca nu ai ceea ce vrei ........sau ai impresia ca tu nu ai suficient de mult .......
gongonica
Postat pe 14 August 2009 12:54
Asa e gogonico!
picaturaderoua
Postat pe 14 August 2009 13:16
De la: garbo014313, la data 2009-06-29 08:26:25Nu am scris niciodata despre mine intr-un forum si credeti-ma i-mi este greu.I-mi iubesc sotul dar il iubesc si pe celalalt barbat.Mentionez ca eu am 30 ani si ei au fost singurii barbati din viata mea.Nu stiu daca astept un sfat de la voi sau astept o "sapuneala"buna ,tot ceea ce stiu acum este ca nu-l mai pot privi in ochi pe sotul meu ,nu mai suport minciuna dar nu pot sa ma despart nici de celalalt.Astept reactiile voastre indiferent care ar fi ele .


Da larga............inima mai ai.

Postat pe 14 August 2009 13:22
Crezi ca orice ti-am spune noi ai face ceea ce ar fi corect?Ma indoiesc foarte tare.Mi-am mai batut gura degeaba si au inteles tot ca surda pe mormant,asa ca cine alearga dupa doi iepuri ramane cu praful dupa toba.

Postat pe 14 August 2009 13:31
De la: Scorpio13, la data 2009-08-14 13:22:53
De la: garbo014313, la data 2009-06-29 08:26:25Nu am scris niciodata despre mine intr-un forum si credeti-ma i-mi este greu.I-mi iubesc sotul dar il iubesc si pe celalalt barbat.Mentionez ca eu am 30 ani si ei au fost singurii barbati din viata mea.Nu stiu daca astept un sfat de la voi sau astept o "sapuneala"buna ,tot ceea ce stiu acum este ca nu-l mai pot privi in ochi pe sotul meu ,nu mai suport minciuna dar nu pot sa ma despart nici de celalalt.Astept reactiile voastre indiferent care ar fi ele .


Da larga............inima mai ai.
Nu te supara,dar cred ca nu iubesti.Pe cine iubesti ,nu inseli,nu minti.Dar pe celalalt il poti privi in ochi?El stie de existenta sotului?Daca da,pentru el esti o aventura...Iti place sa fi iubita,alintata,dar daca apare un al treilea caruia sa-i placi,ce faci?Si cum ai reactiona daca ai banui sau ai afla ca sotul te inseala?
garbo020185
Postat pe 15 August 2009 11:53
cine vorbeste cu spirit de rautate nu a trecut printr.o stare de confuzie niciodata!!!!parerea mea...
si pt ca scriu pt prima oara aici,nu vreau decat sa.ti spun ca tot ce simti tu e mult mai important decat multe alte probleme....in momentul in care tu vei fi multumita si ,sa spunem fericita cu tine insuti,abia atunci vei realiza ce iti trebuie,de ce ai nevoie pt a merge mai departe....iar treaba cu :''Nu te supara,dar cred ca nu iubesti.Pe cine iubesti ,nu inseli,nu minti.Dar pe celalalt il poti privi in ochi?El stie de existenta sotului?Daca da,pentru el esti o aventura...Iti place sa fi iubita,alintata,dar daca apare un al treilea caruia sa-i placi,ce faci?Si cum ai reactiona daca ai banui sau ai afla ca sotul te inseala?''...sunt sigura ca ii iubesti pe amandoi ,dar pe fiecare altfel...si pana la urma cine ce credem pt a judeca pe cineva?....sunt convinsa ca vei gasi puterea de a cauta in sufletul tau si a gasi ceea ce conteaza cel mai mult pt tine...mult noroc!!!!
daniela30
Postat pe 25 August 2009 13:11
Ce mai faci garbo 014313? Esti bine?
madee
Postat pe 27 August 2009 11:55
e greu sa alegi stiu prin ce trecii si nu-ti va fi usor eu zic sati asculti inima inainte de a face o alegere asta ca sa nu regretii si de facut e sa faci ceva ca e mai rau dc stai si nu faci
garbo240578
Postat pe 27 August 2009 12:56
mey gagici, da' tanti initiatoare a topicului a mai trecut pe-acilea sa raspunda ? sau a aruncat chifteaua si a fugit?

anyway...ce-mi plac mie doamnele astea maritate, cu amant, si pline de drame existentiale ca nu stiu pe cine sa aleaga...he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 27 August 2009 13:05
tanty initiatoare de topice stil serial tv..si-o fi luat o mica vacantza,in vederea gasirii iubirii vietii ei
LILO
Postat pe 27 August 2009 13:09

Uite dom'ne cum e viata asta...!!! Dupa ce ca suntem aproape 3 femei pe cap de barbat (informatie neoficiala ), mai sunt si d'astea cu barbati acasa si cu unu-doi amanti prin targ... Pai e corect?
Ella34
Postat pe 27 August 2009 13:12
....sa recapitulam: sot pe care inca il mai iubesti ( )....
...amant - idem ....dar asta are o fetita pe care nu vrea sa o piarda : gogosele cu rahat...

...vorba aceea: eu te iubesc, dar ma duc acasa sa vad fetita si p...masii...
daria_
Postat pe 27 August 2009 13:14
lilo, nu conteaza...noi sunte invatati sa predicam in pustiu ...
daria_
Postat pe 27 August 2009 13:15
Ela, nu-i corect....eu cu ce mai raman?
daria_
Postat pe 27 August 2009 13:16
Pai, pentru tine protestam, fetita... Mama ei de treaba!!!
Ella34
Postat pe 27 August 2009 13:17
Ella...hi...hi...viata-i grea, mamicule

da' mie imi place cum a imbrobodit-o amantu'...cica aia cu care are copilul nu e femeia vietii lui, da' tre' sa stea cu ea pentru copil, eheee...

asta, in traducere libera inseamna ca n-are nici un gand cu fatuca asta, vrea pussy, da' fara obligatii, doar asa, sa isi planga de mila ca e nefericit si se sacrifica de dragul copilului...si bla, bla, bla...

wife_de_zmeu
Postat pe 27 August 2009 13:18

Textul asta cu copilul e vechi michelle, face parte din folclorul popular... da' ma intreb unde au trait fetele astea pana acum de nu l-au mai auzit si au ramas asa naive...
Ella34
Postat pe 27 August 2009 13:22
draga mea ai facut foarte bn ca ai apelat la forum.nu mai spune ca ati iubesti sotul.Daca al iubeai nu l-ai fi anselat.gandestete de ce l-ai anselat an primul rand,dupa care sa te gandesti ce relatie ai cu sotul tau ,si ce relatie ai cu amantul.Daca te supara secretul asta atunci trebuie sa faci niste modificari an viata ta .daca vrei sa ramai cu sotul tau atunci renunta la amant si TACI.Daca vrei sa ramai cu amantul atunci spunei sotului tau totul ,si despartitiva.dar sa nu ai spui(sotului) pana te hotarasti .ca s-ar putea sa te ierte si veti ramane ampreuna ,iar viata ta va fi un iad.crede-ma ca stiu ce spun pt ca am fost an situatia asta .au trecut 5 ani deatunci dar pot sa spun ca am facut cea mai mare greseala din viata mea.si daca mai sunt si copii la mijlok este si mai grav.cati ani ai?gandestete la viata ta an primul rand ca sa poti da viata altuia.fam.se bazeaza pe RESPECT,DRAGOSTE SIANCREDERE.VEI PUTEA SA LE AI DUPA CE AI VEI SPUNE?LUPTA PT ELE INDIFERENT DE LA CINE LE VEI PRIMI ,DAR SA LE PRIMESTI.EU NICI NU LE-AM AVUT SI NICI NU O SA LE AM ATATA TIMP CAT VOI STA CU SOTUL MEU .PE CURAND.
floril2001
Postat pe 29 August 2009 13:11
O femeie nu poate sta mult timp cu 2 persoane ....odfata si odata o sa faci alegerea buna pt tine
florinradu80
Postat pe 29 August 2009 23:01
draga mea ,nu iti mai face atitea complexe . s-a intimplat , ai avut ghinion si punct. daca poti sa te opresti ar fi super. trebuie sa o iei ca pe o fantezie de-a ta si gata. vezi sa nu alergi dupa doi iepuri......eu nu am facut-o niciodatasi mereu ma rog la Dumnezeu sa ma pazeasca de asa ceva ca e tare greu apoi . deja creezi un precedent si sa nu fie inceputul unei noi etape din viata, depinde cum vrei sa traiesti.
garbo044236
Postat pe 30 August 2009 08:45
Ce-mi plac mie triunghiurile astea amoroase! Ce ziceti fetelor o fii trecut Ciomu pe acolo?
Flor60
Postat pe 30 August 2009 09:06
De la: Flor60, la data 2009-08-30 09:06:16Ce-mi plac mie triunghiurile astea amoroase! Ce ziceti fetelor o fii trecut Ciomu pe acolo?

Dupa divort si- areluat numele bunicului: CIOMPU.
iar_eu
Postat pe 30 August 2009 09:09
iar_eu ,nu inteleg eu ce-ai vrut tu sa spui sau n-ai inteles tu ce-am spus eu? Daca spune ca il iubeste ,ce a determinat-o sa-l insele?Am crezut ca i-a facut operatie ,lui,doctorul Ciomu,''Doamne fereste"
Flor60
Postat pe 30 August 2009 14:16
iubita,parerea mea e sa nu ai nici un fel de remuscari,nu mai santem pe timpul bunicii si sa fim realisti...crezi ca el chiar ti-a fost fidel in toti acesti ani ? Daca stii sa ascunzi lucrul asta,la un moment dat ai sa-ti dai seama pe care il vrei alaturi.Bafta si ai grija
roxsy
Postat pe 1 Februarie 2010 09:13
sunt casatorit de 15 ani si viata m-a imvatat ca pe parcursul nostru pe pamint totul este relativ.As pute sa-ti dau cel mai bun sfat pe care ti-l poate da un prieten.il cunosti foarte bine pe sotul tau celui careia i-ai jurat credinta pina la moarte atunci cind ai facut pasul inspre altar.daca nu te-a suparat cu nimic uitate in ochii lui si spunei adevarul roagal sa te erte pentru a-ti salva familia.crezi ca intr-o relatie totul este sexul? eu stiu ca daca intr-o zi se v-a intimpla din nefericire sa cunosti fata celuilalt cu adevarat sar putea sa ai surprize.sa nu gasesti nici macar un sfert din calitatile pe care le-ai descoperit deja la sotul tau.da astfel o sansa vetii tale de familista. A avea o familie inseamna totul in ziuz de astazi cind defapt nu avem nimic.Daca nu te satisface i-ti recomand ca actul sexula dintre tine si el s-al conduci tu ,astfel nu vei mai avea timp sa te gindesti in alta parte.eu i-ti urez succes si vreau sa stii ca greseala recunoscuta la timp face mai mult decit o performanta fatarnica .ai curaj adul p[e sotul tau in extaz si cerei sa te erte .vei fi fericita si-ti vei aduce aminte de povata mea.
garbo189950
Postat pe 20 Februarie 2011 11:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am gresit sau nu? 48 De la: garbo_403161 30 Iunie 2014 08:47
Delicatee i ncrederea n relaia de cuplu 15 De la: garbo226170 1 Martie 2012 13:56
(ne)firescul 42 De la: dan120768 28 Noiembrie 2013 13:17
Sotul berbec...barbat de casa sau Cassanova sub acoperire? 5 De la: meme 19 Iunie 2009 20:01
Garbo089465 40 De la: bestia 23 Decembrie 2009 10:37
Setari Cookie-uri