despre barbati

eu am ajuns la concluzia ca ei s iubesc numai pe ei va scriu si de ce pentru ca ai probleme ei pleaca de linga tine
garbo289250
Postat pe 23 Septembrie 2012 10:19
Da` ce aveti maiiii...???? E al "n"-(e)lea topic unde va revoltati pe masculi. Sunteti o gasca de lesby ? Atunci ati gresit forumul Aici sunt oameni normali,care convietuiesc normal.....cu bune si cu rele
Rotty
Postat pe 26 Septembrie 2012 19:01
Ia sa lasati barbatii in pace, ati auzit??? Gataaa!!! Case closed !!!
b727ana
Postat pe 26 Septembrie 2012 20:04
Aha! Definiia NORMAL_ului, rog fr!
Axl_R
Postat pe 26 Septembrie 2012 20:09
...Da` parca noi "femelele" am fi mai bune..... ..."Du tu draga gunoiul,ca io musai tre sa-i zic ceva lui Cocuta...." sau "Vaiiii....am o migrena groaznica azi ...du-te tu in pat ca io mai stau sa-si faca efectul madicamentul.......pe Garbo.... "
Rotty
Postat pe 26 Septembrie 2012 20:09
Exact, Rotty, nici cu noi nu mi'e rusaniii...:)) Uneori suntem mai capricioase decat barbatii. Ei sunt simpli de cele mai multe ori, nu se complica cu'atatea "prostioare" ca noi, muierile...
b727ana
Postat pe 26 Septembrie 2012 21:16
pai oamenii sunt fiecare pt el...Asa este si intr-o relatie..Barbatii sunt pt ei,,,fiecare isi urmareste interesul,pana si copilul,tau...Daca te lasi pe tine si nu imparti in mod egal ii inveti niste egoisti...este vorba de educatie...

femeile sunt vinovate pt ca cred in iubire,,,si nu primesc in jur sa vada cat de rai sunt oamenii si fiecare isi urmareste interesul...putini oameni sunt cinstiti,,de ce atunci femeile asteapta iubire adevarata de la oameni barbati rai fara principiii....

iubirea nu exista....ci doar ca femeile se lasa seduse de vorbe frumoase...pt ca le lipsesc vorbele frumoase si atunci barbatii cand se comporta frumos nu inseamna ca sunt si sinceri....se comporta frumos la inceput

ingerasulluptator
Postat pe 28 Septembrie 2012 21:14
fiecare isi urmeste interrsul daca nu iti impui punctul de vedere te lasa in pelea goala.Ce este asa greu de inteles...Femeile sunt naive pt ca isi deschid inima unui barbat,,,care nu este cinstit si nu are principii....Si pt ca barbatul spune vorbe frumoase ca sa seduca femeia apoi sa profite de ea.Nu zic mai sunt si barbati care se indragostesc de femei care stiu sa ii prosteasca..Sinceritatea si bunul simt nu este apreciat in zilele noastre si nici sentimentele adevarate..
Dar asta nu inseamna ca trebuie ca femeia sa se inraiasca sa urasca barbatii si faca ce fac ei...Ci femeia trebuie doar sa fie mai hotarata sa stie sa isi impuna punctul de vedere....Sa citeasca sa se roage sa devina mai inteligenta....sa nu ma creada ce spun babele care alea habar nu au pe ce lume traiasc pt ca au doar spalat si calcat si au ascultat de barbati minciunile lor in loc sa gandeasca independent....

barbatii manipuleaza psihic femeia si profita de ea pt ca femeile sunt naive si mai cred in iubire...
Iubirea nu exista,,,,ci exista doar inteerese
ingerasulluptator
Postat pe 28 Septembrie 2012 21:21
Buna tuturor

Nu stiti ce inseamna om.
Nu stiti ce este viata .
Nu stiti ce este dragostea.
Nu stiti cine este DUMNEZEU.
Nu stiti nimic si va jucati cu vorbele ca niste copii cu pietrele.
Cit ramineti copii nu ve-ti gasi raspunsuri, ci ve-ti avea doar intrebari.
Va iubesc asa cum sinteti ...
Sa cresteti MARI !!!
sintaici
Postat pe 30 Septembrie 2012 08:46
Buna tuturor
Femeia este o floare care asteapta albina ce are nevoie de ea.
Ca din cind in cind mai vine si o" musca "ce nu stie sa iubeasca ,nu va primii "mierea nepretuita .
sintaici
Postat pe 30 Septembrie 2012 08:57
Buna tuturor
Femeia este o floare care asteapta albina ce are nevoie de ea.
Ca din cind in cind mai vine si o" musca "ce nu stie sa iubeasca ,nu va primii "mierea nepretuita .
Nu este vina minunatei flori ca este vizitata de musca , dar daca ramine in curatia ei , MARELE GRADINAR o va apara si ingriji.
Florile minunate ramin curate cit sint in prietenie cu EL.
Cind se departeaza devin amintiri de domeniul suferintei.
Iubiti femeia ca e unul din darurile LUI pentru barbat.
Cind iti bati joc de femeie nu sti de cine iti bati joc , si vei plati scump.
sintaici
Postat pe 30 Septembrie 2012 08:58
De ce esti fatalist ingerasulluptator? Asa lupti? Exista si iubire adevarata cum exista si femei deosebite sau perverse. Exista barbati sufletisti, onesti asa cum exista si badarani cu interes, doar cu instincte si nu cu simtiri. Exista uscaturi in padurea falnica asa cum exista uscaturi umane.
Sa cautam frumosul in oameni, sa pretuim iubirea femeii, inteligentaaei, s-o cautam cu ardoare si cand am gasit-o s-o ocrotim ca pe un giuvaer. sa nu ii intristam ochii tulburatori si frumosi,
sa nu-i atingem sufletul ei sensibil decat cu flori.


Sa nu mai plangi!

Cand vad in ochii tai lumini
imi rade cerul si natura toata,
dar inima imi e infrigurata
cand ochii-s plansi, de lacrimi plini.

De ce in clipele rebele,
in ochii calzi, tristeti tu strangi,
si lacrimile perle-ti curgi,
varsandu-le, indurerand cu ele?

Cand te privesc in clipele de-atunci,
dispar din ei intreg misterul,
simt cum se naruie tot cerul..
Sa nu mai plangi, sa nu mai plangi!

Si ce tristeti nu poti s-alungi?
Asa cum norii se razbuna,
pe bolta cerului senina,
versi perle, perle cand tu plangi.
Sa nu mai plangi,
Sa nu mai plangi!




garbo_4047
Postat pe 30 Septembrie 2012 09:08
....oare,chiar asa sa fie????????????????????
garbo_4446
Postat pe 30 Septembrie 2012 09:46
Tu cui i raspundeai ?
Rotty
Postat pe 30 Septembrie 2012 09:51
De la: garbo_4047, la data 2012-09-30 09:08:07De ce esti fatalist ingerasulluptator? Asa lupti? Exista si iubire adevarata cum exista si femei deosebite sau perverse. Exista barbati sufletisti, onesti asa cum exista si badarani cu interes, doar cu instincte si nu cu simtiri. Exista uscaturi in padurea falnica asa cum exista uscaturi umane.
Sa cautam frumosul in oameni, sa pretuim iubirea femeii, inteligentaaei, s-o cautam cu ardoare si cand am gasit-o s-o ocrotim ca pe un giuvaer. sa nu ii intristam ochii tulburatori si frumosi,
sa nu-i atingem sufletul ei sensibil decat cu flori.


Sa nu mai plangi!

Cand vad in ochii tai lumini
imi rade cerul si natura toata,
dar inima imi e infrigurata
cand ochii-s plansi, de lacrimi plini.

De ce in clipele rebele,
in ochii calzi, tristeti tu strangi,
si lacrimile perle-ti curgi,
varsandu-le, indurerand cu ele?

Cand te privesc in clipele de-atunci,
dispar din ei intreg misterul,
simt cum se naruie tot cerul..
Sa nu mai plangi, sa nu mai plangi!

Si ce tristeti nu poti s-alungi?
Asa cum norii se razbuna,
pe bolta cerului senina,
versi perle, perle cand tu plangi.
Sa nu mai plangi,
Sa nu mai plangi!




da eu cand vreau sa cunosc un om ma uit la roadele lui ca sa imi pot da seama ce femeie sau ce barbat este....
Si femeile si barbatii doresc persoane cinstite dar nu sa le aprecieze ci doar sa profite...
Eu zic ca si femeile si barbatii sunt o apa si un pamant,,,toti vor oameni corecti numai ca ei nu vor sa fie corecti....
putini oameni merita sa fie iubiti pt ca ei nu stiu sa aprecieze sentimentele sincere....
Eu prefer sa fiu realista chiar daca realitatea este dura si oamenii sunt asa cum sunt....
Mai bine realista decat o visatoare..
Stiu ca exista si oameni deosebiti dar foarte putini,,,pt ca putini au caracter ceea ce ii face sa se deosebeasca de ceilalti...
ingerasulluptator
Postat pe 30 Septembrie 2012 10:20
da eu cand vreau sa cunosc un om ma uit la roadele lui ca sa imi pot da seama ce femeie sau ce barbat este....
Si femeile si barbatii doresc persoane cinstite dar nu sa le aprecieze ci doar sa profite...
Eu zic ca si femeile si barbatii sunt o apa si un pamant,,,toti vor oameni corecti numai ca ei nu vor sa fie corecti....
putini oameni merita sa fie iubiti pt ca ei nu stiu sa aprecieze sentimentele sincere....
Eu prefer sa fiu realista chiar daca realitatea este dura si oamenii sunt asa cum sunt....
Mai bine realista decat o visatoare..
Stiu ca exista si oameni deosebiti dar foarte putini,,,pt ca putini au caracter ceea ce ii face sa se deosebeasca de ceilalti...
ingerasulluptator
Postat pe 30 Septembrie 2012 10:21
da eu cand vreau sa cunosc un om ma uit la roadele lui ca sa imi pot da seama ce femeie sau ce barbat este....
Si femeile si barbatii doresc persoane cinstite dar nu sa le aprecieze ci doar sa profite...
Eu zic ca si femeile si barbatii sunt o apa si un pamant,,,toti vor oameni corecti numai ca ei nu vor sa fie corecti....
putini oameni merita sa fie iubiti pt ca ei nu stiu sa aprecieze sentimentele sincere....
Eu prefer sa fiu realista chiar daca realitatea este dura si oamenii sunt asa cum sunt....
Mai bine realista decat o visatoare..
Stiu ca exista si oameni deosebiti dar foarte putini,,,pt ca putini au caracter ceea ce ii face sa se deosebeasca de ceilalti...
ingerasulluptator
Postat pe 30 Septembrie 2012 10:21
Mai Irinuco...tu esti balbaita ,sau ce naiba ? Ti-am mai zis ca ajunge daca postezi o singura data,nu de "n" ori acelasi "bla-bla"...
Rotty
Postat pe 30 Septembrie 2012 10:25
De la: Rotty, la data 2012-09-30 10:25:30 Mai Irinuco...tu esti balbaita ,sau ce naiba ? Ti-am mai zis ca ajunge daca postezi o singura data,nu de "n" ori acelasi "bla-bla"...
si eu ti-am spus sa nu mai comentezi aiurea si tot degeaba.....ce trebuie sa iti dau explicatii tie,,vezati de treaba ce eu ma iau de mesajele tale de 2 lei fara pic de inteligenta
ingerasulluptator
Postat pe 30 Septembrie 2012 10:37
Eu "vezami" oricum de treaba.Nu e vina mea ca nu esti destul de inteligenta sa-mi intelegi mesajele
Duminica placuta.
Rotty
Postat pe 30 Septembrie 2012 10:59
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-30 10:37:16
De la: Rotty, la data 2012-09-30 10:25:30 Mai Irinuco...tu esti balbaita ,sau ce naiba ? Ti-am mai zis ca ajunge daca postezi o singura data,nu de "n" ori acelasi "bla-bla"...
si eu ti-am spus sa nu mai comentezi aiurea si tot degeaba.....ce trebuie sa iti dau explicatii tie,,vezati de treaba ce eu ma iau de mesajele tale de 2 lei fara pic de inteligenta
ATAT a dus-o pe ea capul,....insa pe tine te duce mai mult?!....nu se prea vede cateodata....esti foarte indoctrinata cu religia....de ce iti place sa jignesti?...in ce consta inteligenta ta de 10 lei?....constat ca nu stii sa te abtii atunci cand trebuie sau nu stii sa te stapanesti....stai prost cu autocontrolul!....mai exerseaza!
caleidoscop
Postat pe 30 Septembrie 2012 15:46
De la: garbo_4047, la data 2012-09-30 09:08:07De ce esti fatalist ingerasulluptator? Asa lupti? Exista si iubire adevarata cum exista si femei deosebite sau perverse. Exista barbati sufletisti, onesti asa cum exista si badarani cu interes, doar cu instincte si nu cu simtiri. Exista uscaturi in padurea falnica asa cum exista uscaturi umane.
Sa cautam frumosul in oameni, sa pretuim iubirea femeii, inteligentaaei, s-o cautam cu ardoare si cand am gasit-o s-o ocrotim ca pe un giuvaer. sa nu ii intristam ochii tulburatori si frumosi,
sa nu-i atingem sufletul ei sensibil decat cu flori.


Sa nu mai plangi!

Cand vad in ochii tai lumini
imi rade cerul si natura toata,
dar inima imi e infrigurata
cand ochii-s plansi, de lacrimi plini.

De ce in clipele rebele,
in ochii calzi, tristeti tu strangi,
si lacrimile perle-ti curgi,
varsandu-le, indurerand cu ele?

Cand te privesc in clipele de-atunci,
dispar din ei intreg misterul,
simt cum se naruie tot cerul..
Sa nu mai plangi, sa nu mai plangi!

Si ce tristeti nu poti s-alungi?
Asa cum norii se razbuna,
pe bolta cerului senina,
versi perle, perle cand tu plangi.
Sa nu mai plangi,
Sa nu mai plangi!




i-am spus si eu uneori ca m-ai greseste! insa, nu este de acord cu noi sa primeasca sfaturi pertinente, deci nu vrea sa evolueze....ramane la stadiul ei de dezvoltare.....c'est la vie!..........FELICITARI pentru postarea de mai sus!
caleidoscop
Postat pe 30 Septembrie 2012 15:51
bun....sa inteleg ca ai fost provocata...se putea si politicos si inteligent chiar la modul "inteligent" sa nu-i raspunzi cum ai facut-o.....spune-ai deseori in postarile tale ca lumea in care traim este o lume asa si pe dincolo(numai de rau,o lume rea),dar tu ce faci ca lumea sa fie mai buna?...jignesti chiar daca ai fost provocata?.....inca ceva, in viziunea ta barbatii sunt cei mai rai, mitocani, dar ai studiat cauzele?...una din cauze poate fi si femeia...iar femeie esti si tu....asa ca nu-ti dau dreptate 100%.....poate altadata ai sa reusesti sa fii mai convingatoare, macar in ce priveste persoana mea....adica sa cauti sa ma convingi pe mine, indiferent de diplomele obtinute.
caleidoscop
Postat pe 30 Septembrie 2012 21:10

Barbatul si Femeia

Barbatul este cea mai elevata dintre creaturi
Femeia este cel mai sublim ideal.
Dumnezeu a facut pentru barbat un tron,
Pentru femeie un altar. Tronul exalta,altarul sfinteste.
Barbatul este creierul,femeia este inima.
Creierul primeste lumina,inima primeste iubire.
Lumina fecundeaza,iubirea reinvie.
Barbatul este puternic prin intuitie,
Femeia este invincibila prin lacrimi.
Ratiunea convinge,lacrimile induioseaza sufletul.
Barbatul este capabil prin eroism,femeia de orice sacrificiu.
Eroismul innobileaza,sacrificiul aduce sublimul.
Barbatul are suprematia,femeia are intuitia.
Suprematia semnifica forta,intuitia reprezinta dreptatea.
Barbatul este un geniu,femeia este un inger.
Geniul este incomensurabil,ingerul este inefabil.
Aspiratia barbatului este catre Gloria suprema.
Aspiratia femeii este catre virtutea desavarsita.
Gloria face totul maret,virtutea face totul divin.
Barbatul este un cod,femeia este Evanghelia.
Codul corijeaza,Evanghelia ne face perfecti.
Barbatul gandeste,femeia intuieste.
A gandi inseamna a avea creier superior.
A intui simtind inseamna a avea in frunte o aureola.
Barbatul este un ocean,femeia este un lac.
Oceanul are o perla care-l impodobeste,
Lacul poezia care-l impodobeste.
Barbatul este un vultur care zboara,
Femeia o privighetoare care canta.
A zbura inseamna a domina spatial,
A canta inseamna a cuceri sufletul.
Barbatul este un templu,femeia este sanctuarul.
In fata templului ne descoperim,
In fata sanctuarului ingenunchiem.
Barbatul este plasat acolo unde se sfarseste pamantul,
Femeia acolo unde incepe cerul.


Victor Hugo
garbo_4047
Postat pe 30 Septembrie 2012 21:23
Cally lasa nu mai baga in seama Noi sa fim sanatoase,ca in rest totul trece.Sa ai o seara frumoasa.
Rotty
Postat pe 30 Septembrie 2012 21:26
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-30 18:40:31
De la: caleidoscop, la data 2012-09-30 15:46:36
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-30 10:37:16
De la: Rotty, la data 2012-09-30 10:25:30 Mai Irinuco...tu esti balbaita ,sau ce naiba ? Ti-am mai zis ca ajunge daca postezi o singura data,nu de "n" ori acelasi "bla-bla"...
si eu ti-am spus sa nu mai comentezi aiurea si tot degeaba.....ce trebuie sa iti dau explicatii tie,,vezati de treaba ce eu ma iau de mesajele tale de 2 lei fara pic de inteligenta
ATAT a dus-o pe ea capul,....insa pe tine te duce mai mult?!....nu se prea vede cateodata....esti foarte indoctrinata cu religia....de ce iti place sa jignesti?...in ce consta inteligenta ta de 10 lei?....constat ca nu stii sa te abtii atunci cand trebuie sau nu stii sa te stapanesti....stai prost cu autocontrolul!....mai exerseaza!
da la locul de munca..dar in viata de zi cu zi ma comport asa cum sunt eu...cui nu ii place problema lor...nici mie nu imi plac multe ce fac altii si nu ma iau direct de nimeni dar ma abtin asa ca ..
.....ingerasule (stiu si cum te numesti, un nume frumos dealtfel)...vezi!?....vorba dulce mult aduce....ai vazut urmatoarea postare?...ce zici?....chiar daca ce a postat nu-i apartine,gestul ei e de apreciat....la tine ce pot, putem aprecia?...cred ca numai critici,sau daca nu-i asa cauta pe viitor si convinge-ma ca nu-i asa, ca nu am dreptate ce am afirmat in asta seara....
caleidoscop
Postat pe 30 Septembrie 2012 21:41
De la: Rotty, la data 2012-09-30 21:26:50Cally lasa nu mai baga in seama Noi sa fim sanatoase,ca in rest totul trece.Sa ai o seara frumoasa.
...nu stiu de ce, dar o face pe lupul moralist!....si uita ca nimeni nu e perfect pe lumea asta....hai sa-i mai dam o sansa, si sa iertam iesirile ei nevinovate....."iart-o doamne ca nu stie ce face!"===== o vorba de duh asa cum ii place ei sa auda si sa posteze!....daca-mi pun mintea cu ea am sa devin mai inteligenta decat sunt acum in asta seara!
caleidoscop
Postat pe 30 Septembrie 2012 21:48
De la: Rotty, la data 2012-09-30 21:26:50Cally lasa nu mai baga in seama Noi sa fim sanatoase,ca in rest totul trece.Sa ai o seara frumoasa.
mersi!....weekend-ul s-a terminat si vom incepe o noua saptamana....pe sambata viitoare!
caleidoscop
Postat pe 30 Septembrie 2012 21:57
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-30 10:20:28
De la: garbo_4047, la data 2012-09-30 09:08:07De ce esti fatalist ingerasulluptator? Asa lupti? Exista si iubire adevarata cum exista si femei deosebite sau perverse. Exista barbati sufletisti, onesti asa cum exista si badarani
da eu cand vreau sa cunosc un om ma uit la roadele lui ca sa imi pot da seama ce femeie sau ce barbat este....
Si femeile si barbatii doresc persoane cinstite dar nu sa le aprecieze ci doar sa profite...
Eu zic ca si femeile si barbatii sunt o apa si un pamant,,,toti vor oameni corecti numai ca ei nu vor sa fie corecti....
putini oameni merita sa fie iubiti pt ca ei nu stiu sa aprecieze sentimentele sincere....
Eu prefer sa fiu realista chiar daca realitatea este dura si oamenii sunt asa cum sunt....
Mai bine realista decat o visatoare..
Stiu ca exista si oameni deosebiti dar foarte putini,,,pt ca putini au caracter ceea ce ii face sa se deosebeasca de ceilalti...


deci sa-nteleg ca tu , ingerasule, esti un fel de hermafrodit?!
caci la cum vorbesti tu ("Si femeile si barbatii doresc persoane cinstite dar nu sa le aprecieze ci doar sa profite...Eu zic ca si femeile si barbatii sunt o apa si un pamant,,") mi se pare ca te cam excluzi dintre acestea doua...
Amor_Aeternus
Postat pe 30 Septembrie 2012 22:33
De la: Amor_sempiternus, la data 2012-09-30 22:33:33
De la: ingerasulluptator, la data 2012-09-30 10:20:28
De la: garbo_4047, la data 2012-09-30 09:08:07De ce esti fatalist ingerasulluptator? Asa lupti? Exista si iubire adevarata cum exista si femei deosebite sau perverse. Exista barbati sufletisti, onesti asa cum exista si badarani
da eu cand vreau sa cunosc un om ma uit la roadele lui ca sa imi pot da seama ce femeie sau ce barbat este....
Si femeile si barbatii doresc persoane cinstite dar nu sa le aprecieze ci doar sa profite...
Eu zic ca si femeile si barbatii sunt o apa si un pamant,,,toti vor oameni corecti numai ca ei nu vor sa fie corecti....
putini oameni merita sa fie iubiti pt ca ei nu stiu sa aprecieze sentimentele sincere....
Eu prefer sa fiu realista chiar daca realitatea este dura si oamenii sunt asa cum sunt....
Mai bine realista decat o visatoare..
Stiu ca exista si oameni deosebiti dar foarte putini,,,pt ca putini au caracter ceea ce ii face sa se deosebeasca de ceilalti...


deci sa-nteleg ca tu , ingerasule, esti un fel de hermafrodit?!
caci la cum vorbesti tu ("Si femeile si barbatii doresc persoane cinstite dar nu sa le aprecieze ci doar sa profite...Eu zic ca si femeile si barbatii sunt o apa si un pamant,,") mi se pare ca te cam excluzi dintre acestea doua...
Stiu ca exista si oameni deosebiti dar foarte putini,,,pt ca putini au caracter ceea ce ii face sa se deosebeasca de ceilalti in aceasta categorie ma inclu d eu
ingerasulluptator
Postat pe 1 Octombrie 2012 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce face un barbat care se gandeste la... viitor? 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
Ceva neimportant. 20 De la: DeeeDeee3 16 Noiembrie 2010 20:45
va arog ajutati-ma 11 De la: iasomia 23 Martie 2010 10:36
Aleg ce imi spune inima sau mintea?! 12 De la: Andr3e3A 1 Martie 2012 16:41
CUPLU 10 De la: 53 19 Mai 2010 20:20
Setari Cookie-uri