BARBATII...II IUBIM,II URAM SI NU NE SUNT INDIFERENTI

evo,
sanchi slabi, le gasesti tu circumstante atenuante, te repezi sa le gasesti scuze..asta-i tot..
stai linistita, stiu in fiecare clipa a vietii lor ce fac, nu te iluziona singura.
kyra
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:39
eva,esti dura dar cu dreptate vad1eu am terminat divortul!Frumoasa a plecat1iata ca fiecare a avut un motiv si ceva a fost la mijloc si judec ca eu am avut motivul meu dupa multe suferinti,la mine aumurit doi parinti si nu mau ajutat si acum dupa toate astea suport asta ptr ca a plecat pe un drum al necredintei si nu ma ascultat apoi inaninte de asta mi-am dorit un copil!rezultat final sia luat mintea la cap si a cumparat acvariu cu pesti fiind spre inmultire!ce parere ai?

margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:43
asa e kira,cica1
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:44
raza draga,cand am citit ce ai scris acolo mi am imaginat o pe cea cu care se intalneste tata (deja prea putin pe ascuns) si atunci mi am dat seama cat de mult o urasc. voi chiar aveti sentimente?!!

cum naiba poti petrece clipe minunate cu cineva a carui familie se distruge din cauza ta?!! chiar nu ti pasa de femeia care si a petrecut 20 din viata alaturi de acel barbat sau macar de copilu ala ce simte??!


iti imaginezi cum se simte??! daca ar trece si copilul tau prin asa ceva numai asa ai intelege,dar nu se stie niciodata!!!


l_erika
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:45
Kyra,isi merita si ei pedeapsa din plin...nu tin cu ei..as matura pe jos cu cate unu dar asa vad eu lucrurile
eva_sweet
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:45
nea margica,
bre , tu de pe ce planeta esti? ioi, sunt obo..de mor, n-am putere nici sa rad..
pana la urma, tu de ce gen esti, ca p-acilea unii variaza, o ora barbati, o ora femei..chestii
kyra
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:45
mda, ma rog..
kyra
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:46
De la: raza_calda, la data 2009-06-25 13:17:18Cine a spus ca putem trai si fara ei? De fapt si eu spuneam asta pana...pana acum!Ii spuneam iubitului meu ca nu stiu daca este blestemul sau binecuvantarea mea.Acum stiu ca este blestemul meu. Si il urasc! Il urasc pt ca il iubesc,sau ma urasc pe mine pt ca il iubesc..Tot ce stiu este ca aceasta ura sau furie,posibil sa confund,dispare imediat si ma coplesesc din nou acele sentimente puternice de iubire pt el. Am spus ca nu-l voi ierta niciodata,dar l-am iertat,in fiecare secunda. Si ma agat cu disperare de sparanta ca va reveni si voi fi din nou fericita.Barbatii insurati sunt blestemul nostru,al acelora care ne lasam conduse de sentimente,prea slabe pt a ne putea impotrivi! Nu eram o naiva si nici o persoana careia sa-i pese doar de ea. si nici acum nu sunt.Marea mea greseala,mi-a pasat mai mult de el decat de mine.E dureros sa fii in stare sa-ti dai si viata pt barbatul iubit sa-l pui pe primul loc in viata ta,sa traiesti pt el si sa afli ca nu-i pasa,sau ii pasa,nu stiu,doar ca e prins intr-o capcana si desi spune ca ma iubeste nu mai poate gresi.Nu stie sa raspunda la intrebarea Acest barbat mi-a aratat ce inseamna sa fii femeie cu adevarat. Cum spuneam,nu eram o naiva,am fost casatorita,am avut si alte relatii de-a lungul vietii,in 32 de primaveri,am mai fost indragostita,dar NICIODATA nu am trait o astfel de iubire.Nu imi imaginam ca pot exista asemenea simtiri. Spuneti-mi voi, ce poti crede cand fara sa-i ceri nimic iti este alaturi,in cele mai importante sarbatori ale anului,isi lasa sotia si fiica singure si petrece nu o singura zi sau noapte ci aproape tot timpul cu tine?repet; FARA SA-I CERI ASTA!Poate am facut o greseala,atunci cand a fost dispus sa renunte la 20 ani de casnicie si sa ne mutam impreuna,eu am spus ca e prea curand si nu vreau ca intr-o zi sa regrete,sa mai asteptam,pt ca ma simteam destul de vinovata pt relatia noastra,pt faptul ca sotia si fiica lui sufereau din cauza mea,am plans pt ele.. nu am fost de acord sa vanda apartamentul in care locuiau,spunand ca si asa le-am dat viata peste cap si ar fi o crima sa le oblige sa se si mute din casa in care au locuit o viata.Daca as fi acceptat atunci poate acum nu mai plangeam...Dar nu sunt o persoana rea si egoista. Acum,pt ca nu imi mai este alaturi zi si noapte si pt ca il vad la o saptamana,doua si asta cu mare greutate,il vreau inapoi asa cum era,indragostit si capabil sa lase totul pt mine.Nu m-a invatat cum sa traiesc fara el!Si nu pot sa traiesc fara el!Sunt distrusa,plang zi si noapte,urasc tot ce ma inconjoara,nu vorbesc cu nimeni,nu vreau sa vad pe nimeni si de multe ori,zi sau noapte,ma imbrac si plec...in cautarea lui,pe jos,astept in strada, cu speranta ca Dumnezeu mi-l va scoate in cale. Si dupa 3-4 ore de mers pe strazi,ma intorc acasa plangand si cu inima zdrobita,ma asez in patul in care ma iubeam cu el si continui sa plang pana adorm..
Intotdeauna am fost o buna ascultatoare si sfatuitoare dar stiu ca orice sfat nu ajuta cu nimic, nu pot urma nici sfaturile mele nici ale alcuiva. Fericirea mea depinde de el




vai de noi.... cata iubire ,cat blestem... o grija avem noi nu am timp sa citesc ce..."filozofezi " tu aici!!!barbatii zic ca femeile sunt un rau necesar....cred ca e valabila si reciproca!!! noi sa fim sanatosi...asta-i iubirea!!!
superbus
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:47
dracul batal inaaaaa.....
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:49
eva,iubeste ca sa fii iubita fara matura ca e prea finaa
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:51
am uitat sa scriuuu....au murit ceva pesti!1!
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:53
*Este ......o problema daca vrei sa scapi de un barbat fara sa-l ranesti. Expresii ca "iesi afara" sau "nu vreau sa te mai vad" nu fac decat sa te oblige sa-i dai explicatii ca sa scapi de el.
Incearca sa-i spui ""Te iubesc, vreau sa ma marit cu tine, vreau sa avem copii". Va pleca fara sa ceara explicatii.............


*Cand o femeie incearca o rochie care ii este stramta, se gandeste ca s-a ingrasat. Cand un barbat incearca niste haine care sunt stramte, se gandeste ca au intrat la apa.


*Barbatii cred ca au puterea, femeile stiu deja ca o au.....................





BARBATII CONDUC LUMEA, INSA F E M E I L E II CONDUC PE BARBATI...
sophia1971
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:53
margelatule,nu sunt dura,pur si simplu tin cu Dreptatea...Niciodata n-as putea sa ma las dusa doar de insticte si iluzii...hai sa gandim frumos,cu optimism,cu bun simt,cu ratiune...si sa vezi ce fericiti vom fi...

eva_sweet
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:53
ei, am impresia ca ori faci ce ti spune constiinta ori ce ti spun instinctele. ori cerebral ori sufletist. dar ma intreb nu se poate iubi cu inima si cu mintea odata??!
l_erika
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:55
si sa las gluma niciodata nu stii si in alta parte poti gasii un cui sa ai pana nuuu?daia nu imi vand calul!
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:55
nea margica, zi-mi bre la ureche daca iti plac secretele, nu ma lasa acilea obosita si-n incertitudine..

vai..nici mausu` nu mere cum trebe...
kyra
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:56
valei, aici e ca la nebuni. nu se intelege nimeni cu nimeni si nici margica nu-si gaseste calu....
si_totusi
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:57
gata, hai, faceti loc pen' ca tocmai l-am adus pe Confucius de la primblare si am atarnat lesa in cui, s-o vada daca ma mai supara!
Poison
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:57
totushico, lasa-l, mami, ca tocmai a terminat de rontait un cazan de seminte d-alea muieti-n rachie
Poison
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:58
eeee aici iarasi depindeeeeeeeeee....draguta!fi tare si alege sau gandeste ce ai langa tine cand vezi ce bate capul pe unul sa altul!
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:59
iarasi incepi?
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:00
nu e vorba de mine margelatu! evb de subiectul asta si de faptul ca ma doare sufletul cand stiu prin ce trece mama cu un sot ca tatal meu care o inseala
l_erika
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:00
eva,sincer tu vezi altfel lucrurile si cei ce lupta stiu1cei ce nu lupta nu stiu!conteaza sa stiidaca ai trecut prin ele,prin greu!
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:03
margelatule, pai matale nu stii faza cu ala realu'? ce te ofuschezi amu? cica i-o mancat un american semintele pentru filmare si drept rasplata i-a trimis altele inmuiate in whisky. daca n-o stiai, ti-o spun io acum
Poison
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:03
erika,cati ani ai?
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:04
De la: margelatu_68, la data 2009-09-08 20:03:00eva,sincer tu vezi altfel lucrurile si cei ce lupta stiu1cei ce nu lupta nu stiu!conteaza sa stiidaca ai trecut prin ele,prin greu!


Cata intelepciune!
rosioara61
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:05
fac 20 in octombrie
l_erika
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:06
pai da1stiam nu avea iarba destula si era cu pietricele!
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:06
De la: margelatu_68, la data 2009-09-08 20:03:00eva,sincer tu vezi altfel lucrurile si cei ce lupta stiu1cei ce nu lupta nu stiu!conteaza sa stiidaca ai trecut prin ele,prin greu!

Intotdeauna simplific problema pana o rezolv...deci..eu depasii astfel de probleme...La mine constiinta e un fel de Hitler
eva_sweet
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:07
care iarba, care pietricele? sunt io obo..dar nici chiar asa neneaca ..
kyra
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum ar vrea femeile sa fie barbatul "aproape" ideal ? 328 De la: liaiedera 13 Aprilie 2010 08:34
Barbatii aromani 34 De la: lala_cri 21 Ianuarie 2010 09:44
sa iubesti e poate tot cei mai frumos pe acest pamint..dar poti si suferi mult...doare doare si iarasi doare................ranile nu se pot vindeca usor.... 39 De la: garbro3 7 Mai 2012 21:05
Barbatii 57 De la: anika 14 August 2010 18:51
De ce mă ignoră dacă mi a arătat că mă place? 15 De la: garbo_408862 31 Octombrie 2018 21:54
Setari Cookie-uri