BARBATII...II IUBIM,II URAM SI NU NE SUNT INDIFERENTI

fiecare cu realitatea si perceptia sa, iubita prietena...
ar putea fi totuna cu "vedem, analizam, cantarim si cautam in continuare pana cand gasim floarea de lotus printre buruieni"...
asta fara "incercari" si "inselatorii"...
Poison
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:29
Dumnezeu nu doarme te face sa simti si tu ce a simtit sotia si copii lui spre deosebire de ei tu i-ti meriti soarta,si cu alta ocazie poate te gandesti inainte de a mai provoca suferinte altor persoane asa merita cele ca tine si mai rau.
tantza
Postat pe 7 Septembrie 2009 12:14
Esti nedreapta din necunostinta de cauza.
Sunt lucruri carora nu te poti opune,daca nu ai aflat asta pana acum.Si apoi de unde stii cum sunt eu?
raza_calda
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:09
razutza caldutza....ne cam dam seama cum esti tu, daca ai avut suflet sa smulgi de langa niste copii pe taticul lor...mai ales de sarbatori...ce fel de om face chestia asta unor copii???hai ca esti demna de tot ce ti se intampla.....o meriti cu varf si indesat, daca nu ti-a pasat de niste biete suflete nevinovate de ingerasi....
tutankhamon
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:30
oare nu ar fi trebuit sa-i pese si lui,ca doar erau ai lui....?
eladaela
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:34
eladutzo.....daca caldutza asta era fierbinte si provocatoare....crezi ca amaratul ala mai gandea ceva??...ca au amantele astea un vino-incoa mai ceva ca miss univers.....dar nu pun frate si ele ochii pe un barbat neinsurat....sa fie al lor...ci numa pe al altora...
tutankhamon
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:37
... ne pare rau, raza.... nu ai fost calda, ci fierbinte, ai parjolit nu doar niste nopti si zile, ci sarbatorile...
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:44
De cunoscut nu-i greu sa te cunoasca cineva,eu mi-am dat seama citind ce ai postat aici,dupa cate vezi si tu nimeni nu te felicita si nici compatimeste pe aici daca asta ai cautat din pacate i-mi pare rau pt tine si tot raman la ideea ca i-ti meriti soarta.
tantza
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:15
Incearca sa te pui si tu in locul sotiei lui..... de ce nu cauti un barbat singur, fara obligatii? Asa vei fi cu sufletul impacat ca nu ai lasat un copil fara tata... Mai gandeste-te!
brandusha
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:23
Ce perfida,cica a plans pentru sotia si fiica lui...a plans pe dracu...a plans intrebandu-se de ce tre` sa existe si ele pe lumea asta ca o incurca in aventura ei...
Femeia asta e genul de om fara suflet...ii doresc sa pateasca si ea la fel...atunci sa vedem cum mai cantareste lucrurile? in favoarea cui?/
AM O INTREBARE PT.EA desi ma indoiesc ca o sa raspunda...Oare ii este frica de Dumnezeu?
eva_sweet
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:33
copiii,nu mai ganditi asa inspre rau,acest om are nevoie de noi1
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:39
Daca i-ar fi fost frica de Dumnezeu, cu siguranta nu se uita la un barbat insurat!! Nu trebiue sa se mire cand i se va intoarce roata! Atunci sa o vedem cum gandeste
brandusha
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:40
eva,acest om are nevoie de un sfat de mult sprijin sufleteste pe langa biserica si trece si de asta dar ramane cu o rana ptr ca a crezut in el,ce aveti?
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:40
Hai sa ajutam omul care are nevoie de noi!!!
brandusha
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:43
care ingerasi? e vb de o singura fata,adulta,cu viata ei,prieteni,slujba si 'tati,nu mai am benzina,sau vreau niste bani,ca ies la mall'.scuzati-ma,dar chiar nu ma cunoasteti! nu cautam consolare ci doar m-am descarcat,imi spuneam durerea.nu am smuls pe nimeni de nicaieri.el a venit singur desi ii spusesem ca nu ma astept sa stea cu mine de sarbatori,si nici nu m-as fi suparat.l-am incurajat chiar,deci nu sunt o persoana rea. oricum nimeni nu poate intelege fara sa treaca prin asta. poate imi merit soarta sau poate nu,dar nu e drept sa sufar atat. el a facut tot!el alesese. nu poti goni un om pe care il iubesti ca pe lumina ochilor tai,daca ati iubit vreodata cu adevarat,atunci stiti asta.
raza_calda
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:43
De la: eladaela, la data 2009-09-08 13:34:10oare nu ar fi trebuit sa-i pese si lui,ca doar erau ai lui....?
multumesc eladaela,asa e,oare nu ar fi trebuit sa-i pese si lui? ca doar era familia lui,nu? nu sunt amanta fierbinte ci o simpla fata,sensibila,sufletista care a crezut f mult in omul pe care il iubeste
raza_calda
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:47
@Margelatule...de ce dam voie tot timpul pacatelor sa ne copleseasca si le luam apararea celor care le comit??Tu ai vz cati ani are femeia???Nu 20...nu!!!
N-ai decat sa oferi TU sprijin cuiva care a nesocotit in asa hal o familie cu copil...n-ai decat sa-i oferi tu alinarea...Eu in nici un caz...Nu o judec,Nu ma intereseaza,NU o cred,Nu o compatimesc...ci mi-e sila de astfel de oameni fara principii...Ea trebuia din start sa evite o astfel de relatie...
Hai sa vb si de lucruri frumoase,despre oameni seriosi si cu principii solide
eva_sweet
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:48
Draguta Raza calda.... chiar si asa, tot copilul lui este! Si in fond si la urma urmei, nu se merita sa suferi pentru un barbat insurat!!! Fruntea sus si mergi mai departe!
brandusha
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:50
Desi nu pare la prima vedere,tu Raza ,ai o problema...nu el!!!!
La tine este problema!!!!Pune-ti cconstiinta la treaba si vei vedea ca am dreptate
eva_sweet
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:52
De la: eva_sweet, la data 2009-09-08 18:33:30Ce perfida,cica a plans pentru sotia si fiica lui...a plans pe dracu...a plans intrebandu-se de ce tre` sa existe si ele pe lumea asta ca o incurca in aventura ei...
Femeia asta e genul de om fara suflet...ii doresc sa pateasca si ea la fel...atunci sa vedem cum mai cantareste lucrurile? in favoarea cui?/
AM O INTREBARE PT.EA desi ma indoiesc ca o sa raspunda...Oare ii este frica de Dumnezeu?
esti tare dulce! ma infuriati,zau,am frica de dumnezeu si credinta,cum spuneam va inselati in privinta mea.inca ceva! nu doresc nimanui suferinta pe care o simt eu,fereasca dumnezeu,nu aveti idee cat doare,aceasta rana nu se va vindeca niciodata. nu am cautat atunci si nu caut nici acum pe cineva. nu va ganditi ca poate el s-a jucat cu sentimentele mele?
de ce ar fi el victima,ma rog?
raza_calda
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:55
eva nu numai ea este cea care a ales asta si poate a fost o experienta de viata ce poate mai in colo va judeca altfel si sa se gandeasca ca respectul si tot ce e in jurul ei va fii mai mult observata de ea ce se intampla,doar atat!nu trebuiesc folosite,,arme"ptr a judeca acum cand fapta e desarvasita,ci sa cautam linistea si a alege ceva real si ca ceea ce sa intamplat sa produs cu desarvasire cu o greseala ce pune o singura intrebare inainte de a mai face ceva MERG sau NU MERG!
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:57
iar tu raza tu raza frica de cel aparatorul nostru trebuia sa o ai si sa incerci sa citesti mai multe despre cel ce e mereu in noi
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:00
eva, lasa piatra jos, mami

nici eu nu ingit adulterul, da' pana la urma, primul care ar fii trebuit sa se gandeasca la nevasta si copil, care copil e major si vaccinat, ar fii trebuit sa fie el, nu amanta, intelegi ?

ca nu i-a pus ea pistolul la tampla si nici nu l-a violat

adica, numai ea e vinovata? da' el ? mie mi se pare ca el e mult mai de condamnat, parerea mea...

pentru ca nu te poti astepta ca un strain sa se gandeasca la tine, ca sotie, si la copil, cand sotul tau nu face asta

wife_de_zmeu
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:03
Parintii mei sunt la un pas de divort din cauze unei ,,raze"
Suntem 4 copii...si ni se frange inima ca s-a stins armonia din familia noastra...Asa ca intelegi ca NU as putea in veci sa fiu dulce cu cineva ca tine...si apopo de suferinta...Tu nu te-ai gandit chiar deloc de la inceput?Te-ai bazat doar pe instincte?Si tot tu faci pe victima?In locul tau nu as mai povesti nimanui,mai bine ai tine secret...du-te la preot si povesteste-i...sau la psiholog...
eva_sweet
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:08
Wife,puisor...orice ai spune tot ea e de vina...daca ea nu accepta din prima nu suferea...Stiu,teoria mea e simplista dar e eficace,tre` sa ma crezi pe cuvant
eva_sweet
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:10
o fost cam multa caldura,vara ce o trecut
LILO
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:11

Foarte haios!
eva_sweet
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:13
eva, hai ca daca tot o dam pe chestii personale, am sa-ti spun si eu ceva...si eu mi-am prins barbatu' in pat cu una...nu am aflat din auzite, pur si simplu i-am gasit in pat, intelegi ?

dar eu nu cred ca a fost vina ei...eu cred ca a fost vina sotului meu...si a mea, desigur

cand se ajunge la asa ceva, inseamna ca relatiile sunt deteriorate rau de tot

si eu nu am putut sa invinovatesc amanta...pentru ca ea nu l-a fortat cu nimic...a fost alegerea LUI sa se incurce cu ea

stii ce e paradoxal? ca intotdeauna, dar intotdeauna, femeia e cea invinovatita...da" el ? el, care ar fii trebuit sa isi refuze o asemenea aventura? tocmai din considerente morale, aceleasi de care vorbesti tu aici...el ar fii trebuit sa fie primul care sa se gandeasca la familia lui

se vehiculeaza pe-aici teoria asta ca femeia e o harpie care il prinde in gheare pe bietul barbat, iar el saracu', sucomba in fata trucurilor unei femei diabolice

io zic ca nu e chiar asa...barbatii stiu exact ce fac cand se incurca cu cate una, nu sunt tampiti sa nu-si dea seama ce risca

iara zic, parerea mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:18
Wife,barbatii sunt mai slabi se stie asta...iar femeile,niste adevarate ispite..e tot o teorie de-a mea ,tot simplista
Acuma,am o mare curiozitate(e-n regula daca nu-mi raspunzi)...au trecut cei doi prin ,,mana" ta furioasa?Eu sper din tot sufletul ca da...personal,muream de gat cu amandoi
eva_sweet
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:25
si parintii mei sunt pe cale sa divorteze din cauza unei femei care la randul ei are o familie...e vb de tatal meu si mi vine sa l judec...fara sa vreau pun vine pe femeie...
l_erika
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relaxare 3 De la: eladaela 17 Martie 2011 21:55
de ce? 17 De la: eu2009 10 Aprilie 2010 17:23
cum sa fac sa ma caute 50 De la: quasaria 18 Septembrie 2009 22:34
De ce barbatilor le place sa insele??????????? 1 De la: garbo059815 12 Octombrie 2009 13:59
el sau familia mea? 3 De la: salbatica_sexy 20 Decembrie 2009 18:57
Setari Cookie-uri