nu inteleg motivul

nu inteleg motivul pt care un barbat ar putea sa vina din alt oras sa te cunoasca, sa mentii legatura prin telefon dupa intalnire, totul sa para roz, iti zice ca vrea sa vina ,pare destul de incantat de persoana ta , face planuri si in final treptat nu mai zice nimic ....nici da nici ba.ce parere aveti?ultimele cuvinte au fost ca o sa mai vb ca are niste probleme da vrea sa ne revedem:(
ranise
Postat pe 11 Martie 2010 11:35
mai ce copil.....ESTI!
ia da-l incolo...ce tu nu poti fi ocupataa??
fleurdelis
Postat pe 11 Martie 2010 11:37
eu sunt ocupata da chiar mi-a placut ....si rar imi place cineva asa,ms pt parere oricum
ranise
Postat pe 11 Martie 2010 11:45
pai mai nu fio bebe!~ daac ti=a zis pass....chiar nu mai conteaza motivul zic eu! zau nuuuu...conteaza doar atitudinea...si asta spune tot! te pooop
fleurdelis
Postat pe 11 Martie 2010 11:48
deci trebe sa ai si tu atitudinea potrivita! indiferent daca...ar fi avut vreo sansa sau nu
fleurdelis
Postat pe 11 Martie 2010 11:50
se da de cour indarat ce s-o mai lungim,nu face bine la sufletel, daca chiar ti-a placut omu',dar e mult mai bine sa accepti realitatea,asta e...
chestia cu problemele e vrajeala,iubita.
numai cand nu vrei,nu poti...asta ti-o spune baba...

cati ani ai?
altul la rand,lumea e mare...nu lasati sa va treaca cei mai frumosi ani asteptand pe te miri cine...
iasomia
Postat pe 11 Martie 2010 12:33
dap
daca poti, inseamna ca vrei!
zambila
Postat pe 11 Martie 2010 12:37
barbatii e fiinte complicate, nene.. ce mai...
zambil
Postat pe 11 Martie 2010 12:38
labirintul ii nimic .in comparatie cu"intortochiatul" barbat
LILO
Postat pe 11 Martie 2010 12:39
da, complicati rau , nu saga

eu una stiu .daca ceva e facut din chestii din astea complicate si de fineturi, se strica mai repede. nu e fezabil, domle
si_totusi
Postat pe 11 Martie 2010 12:45
vazand povestea de mai sus, imi veni-n minte un banc cetit de curand:

doi amici organizeaza o petrecere acasa la unu' din ei... gazda face pregatirile iar celalat aduce doua gagici... gazda-l intreaba pe amicu' cum sunt gagicile...
cum sa fie? - raspunde omu'... a mea e dragutza, iar a ta e ok, daca dai pe gat cateva paharele, acolo...

in seara respectiva, suna soneria, amicu' cu gagicile la usa... gazda se uita cu atentie la femei, dupa care-i spune amicului:

eu cred ca n-o sa pot bea asa de mult...
zambil
Postat pe 11 Martie 2010 12:45
a draq pielea pe tine....

poate e frumusica,tati...
iasomia
Postat pe 11 Martie 2010 12:56
pai poate nu te place...si nu a avut curajul as iti spuna in fatza de teama sa nu te jicneasca....si atunci...cauta sa se eschiveze....sau varianta2....poate chiar are niste probleme....deci mai da/i un timp....dar daca vezi ca in esentza nu se schimba nimic...inseamna ca e valabil...ce am zis prima data!!
andreea_n_c
Postat pe 11 Martie 2010 21:17
am aproape 20 de ani si el cica avusese un deces in familie, ii murise mama ....Mi-e greu sa inteleg ca ma sunase dupa ce ne-am vazut timp de vreo 2 saptamini, stateam si 40 de minute la telefon.El e cu 10 ani mai mare ca mine si ma gandesc ca nu ii ardea doar sa piarda minutele cu mine. Plus de asta ,ii era asa de greu sa zica ca nu vrea sa mai auda de mine ?......Multumesc tuturor pt pareri
ranise
Postat pe 12 Martie 2010 20:02
off nici eu
fleurdelis
Postat pe 12 Martie 2010 20:21
Sa nu fie un Don Juan care cauta sa intalneasca pe cineva care nu il cunoaste si nu-i stie apucaturile,sau cine este in realitate.Putina retinere trebuie sa existe,mai ales daca incearca sa ajunga repede in cearceaf.
Dalimi
Postat pe 5 August 2010 12:44
pai de ce trebuie sa fie tot timpul un motiv ????nu-i si gata, altul la rand
ameno
Postat pe 5 August 2010 13:54
ranise,nici nu mai conteaza motivul,tu sa ai grija unde se prelinge
elodia
Postat pe 5 August 2010 14:05
pot fi 1001 de motive: printere altele, oamenii trec printr-o perioada in care isi cauta perechea. Ca la unii perioada asta nu se termina niciodata, e altceva....Probabil n-o gasesc.
A vrut sa vada daca esti tu aia: nu esti tu - mai cauta.

Chestia asta mie mi-a explicat-o un amic, cind filozofam noi asa la o bere cum dreak de le vine unora sa polenizeze asa in stinga si in dreapta tot ce prind, de la 16 la 60 de ani, si dupa aia sa dea cancel, next. Pur si simplu -cauta. Ce anume cauta nici ei nu stiu. Ziua de ieri.
quasaria
Postat pe 6 August 2010 09:12
paradisul pierdut ....Q
jeanette40
Postat pe 6 August 2010 10:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce fel de barbat poate fi cel ce crede in prieteni si nu in iubita lui 90 De la: Ciocanitoarea 20 Februarie 2012 14:38
In ce consta frumusetea unei femei ? 276 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:49
calatoria bebelusului cu masina 4 De la: victor68 27 Iulie 2010 11:51
Poate sa-mi spuna cineva din experienta cum se poate aborda cu succes barbatul macho? 77 De la: Sassette 14 August 2016 15:11
ce trista e viata! 158 De la: buna01 20 Ianuarie 2010 21:38
Setari Cookie-uri