ulei de ricin

Buna ziua! Acest ulei de ricin care ingroasa si regenereaza parul, este bun si pentru fata? In unele parti ale fetei nu am fire de barba crescute, unde normal trebuia sa am. Si vroiam sa stiu daca este bun si mi-l puteti recomanda? Astept raspunsurile dvs.
Davids
Postat pe 13 Septembrie 2010 16:28
am sa incerc si eu uleiul de ricin am avut acum 2 ani alopecee am facuto pe baza de stres am remediato zic eu cu spirulina de cand iau spirulina zilnic 2pastile dim si 2 pastile seara mia crescut parul si nu a mai cazut
victoria1969
Postat pe 4 Noiembrie 2010 22:24
uleiul de ricin este unul si acelasi si pentru uz intern si pentru uz extern, este bun pentru tratamentul contra caderii parului in amestec cu rom,galbenus de ou si vitamine uleioase( A,E,F-daca nu gasiti fiole puteti stoarce capsulele)
Se aplica pe pielea capului si apoi se infasoara capul intr-un prosop si se incalzeste 10 minute cu feonul,apoi se spala cu ceai de pelin
Exista un tratament numit =Piele,par, unghii-3 tablete/zi +un ser de regenerare fiole care se aplica si se stimuleaza electric pielea capului intr-un cabinet de specialitate
relatii suplimentare pe e-mail-carmennanu84@gmail.com
-europroiect2007@yahoo.com
europroiect2007
Postat pe 24 Noiembrie 2010 23:53
De la: scrichy, la data 2009-09-16 10:33:40Ulei de ricin,e un singur produs,fie ca e folosit intern sau extern,grabeste cresterea parului,exista tratament ptr.gene ,e de lunga durata,rezultatul e marirea in lungume a genelor

buna idee mi-ai dat
aly_fab
Postat pe 24 Noiembrie 2010 23:57
fetelor eu am un par ffffff lung dar cam slabut deciteori e bn spalat pe saptamina si un sfat sa nu mai fie asa subtire fir multumesc
loryb
Postat pe 25 Noiembrie 2010 00:10
asteapta un pic caci europroiect iti va recomanda serul regenerant...
garbo014989
Postat pe 25 Noiembrie 2010 00:13
uleiul de ricin este din import ,deci nu poate fi prea "proaspat"
europroiect2007
Postat pe 25 Noiembrie 2010 16:46
asta este natura parului tau nu-l putem schimba ,spalate cu un sampon volumizant de la Satinique
europroiect2007
Postat pe 25 Noiembrie 2010 16:48
exista si tablete....
europroiect2007
Postat pe 25 Noiembrie 2010 16:49
devii ilara,
in ciuda ta exista un ser regenerant si pentru par.....ba chiar mai multe de la diverse firme...
Dar de ai, tinctura capsici sau pilocarpina nitrica ai auzit tu ?
europroiect2007
Postat pe 25 Noiembrie 2010 16:51
Buna...am si eu o problema.Acum 3 ani m`am dus foarte scurt....si in tot acest timp mi`a crescut pana la umeri parul....nu stiu ce sa fac:(...am colege care in juma de an le`a crescut paru` de la umeri pana la sani...spune`ti`mi si mie ce sa fac
kida09
Postat pe 27 Noiembrie 2010 10:04
schimba coafeza ,mina si modul in care te tunde sant foarte importante ,iar daca poti si ai relatii intr-o farmacie cere o reteta pe baza de pilocarpina nitrica,tinctura capsici si tinctura de urzica +ulei de ricin -farmacistele stiu cantitatile,fa-ti aplicatii zilnic pe scalp nu si pe par, daca nu gasesti contacteaza-ma .
europroiect2007
Postat pe 27 Noiembrie 2010 16:20
te rog sa ma contactezi ca sa-ti spun cum poti procura tratamentul in strainatate.
europroiect2007
Postat pe 28 Noiembrie 2010 13:37
de unde din strainatate??????din geanta ta de comerciant???????
garbo014989
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:20
De la: europroiect2007, la data 2010-11-25 16:48:17asta este natura parului tau nu-l putem schimba ,spalate cu un sampon volumizant de la Satinique
....madam...corect gramatical este ''spala-te'' nu ''spalate''...fugi la scoala.....
garbo014989
Postat pe 29 Noiembrie 2010 21:08
dar de exemplu,eu,nu vreau sa ma complic sa spun cum am ajuns la asta,dar am parul tuns scurt,periuta ca la baieti,ceea ce conteaza este ca nu aveam nici o problema cu parul,nimic.pur si simplu m`am tuns asa dintr`o nebunie. e ceva grav daca eu folosesc uleiul de ricin simplu,de fiecare daat cand ma spal pe cap si dupa,imi masez scalpul cu ulei de ricin, dupa care ma dau cu ulei de ricin o data pe zi si ma spal pe cap la doua zile, e rau?ajuta sau nu? tot ce vreau este sa`mi creasca parul foarte foarte repede.cam in cat timp o sa creasca?
BruneTTa
Postat pe 31 Decembrie 2010 19:08
Uleiul de ricin e adus din strainatate????? Dar de ce? A disparut planta de ricin din Ro.?

Da brunetico, ajuta. Te ungie seara la radacina parului, masezi si te acoperi si apoi te speli a doua zi. O data pe saptamina e de ajuns. Pentru cit de mult timp vrei tu: un an, doi ani...Parul in mod normal are o medie de 1 cm de crestere pe o perioada de o luna.
Ciresica
Postat pe 3 Ianuarie 2011 04:08
si eu folosesc ulei de ricin de 1 luna si o saptamana...pana acum mi'am dat de 5 ori,o data pe saptamana aplic si il tin 2 ore pe par si dupa ma spal...am preparat asa: jumatate de sticluta de ulei de ricin(10 mg),o sticluta de vitamina a uleioasa (10 mg) si galbenusul la un ou...le'am amestecat intr;un mic bol cu mana,si dupa tot cu mana mi'am dat la radacina si pe urma la varfuri...dar nu prea vad rezultate...tot asa e...sa il folosesc in continuare? ca vreau urgent sa imi creasca parul, nu il m suport de 3 ani nu isi mai revine,imi cade mult si este foarte degradat si f scurt...:( este bun amestecul? mie mi'a recomandat o farmacista...si parca se ingrasa mai repede parul cu toate ca il spal f bine dupa utilizarea uleiului...
iepflori
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:09
sper sa primesc un raspuns cat mai curand,ca nu mai suport...va rog sa ma ajutati!
iepflori
Postat pe 11 Ianuarie 2011 20:14
Da, e foarte bun, dar trebuie sa ai rabdare! Poti adauga si ulei de masline la amestec. Bafta!
brandusha
Postat pe 12 Ianuarie 2011 17:03
Flori, folosesti citeva picaturi o data nu jumatate de sticluta si desi nu erau amestecul rau foloseste uleiul de ricin singur dupa cum am spus si mai sus.
Nu se vad efectele curind, trec citeva luni bune pina se regenereaza si creste dar efectul apoi este pentru toata viata. Cel putin la mine asa a fost.
Ai rabdare.
Ciresica
Postat pe 12 Ianuarie 2011 19:43
ok mersi mult
iepflori
Postat pe 13 Ianuarie 2011 16:04
mai am o intrebare:d ati folosit un sampon anume in timpul in care ati folosit uleiul de ricin? eu folosesc nivea volume senzation pt ca nu are deloc volum parul...
iepflori
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:49
incercati gama gerovital. are si sampon si de-ala de-ti pui in cap. partea mai neplacuta e ca trebuie sa stai cu chestia aia in cap minim 3, 4 ore

dar daca aveti probleme cu stresul, mai bine consultati un medic, ca niciun sampon nu o sa va ajute
michelle_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:54
Incercati sa amestecati uleiul de ricin cu galbenus de ou si cu 50 ml coniac.Alcoolul este vasodilatator si va ajuta la mai buna absorbtie a substantelor nutritive din ou si ulei de ricin.
Puteti folosi uleiul de ricin si pentru cresterea genelor.
europroiect2007
Postat pe 18 Ianuarie 2011 22:12
De la: iepflori, la data 2011-01-17 15:49:28mai am o intrebare:d ati folosit un sampon anume in timpul in care ati folosit uleiul de ricin? eu folosesc nivea volume senzation pt ca nu are deloc volum parul...


acum 30 de ani cred ca foloseam singurul sampon care era pe piata
Nu conteaza samponul ci consistenta in utilizarea uleiului de ricin.
Ciresica
Postat pe 19 Ianuarie 2011 19:59
care draq era?parca ala miraj,nu?

vaaai si dedorantul femina...cine isi mai aduce aminte?

iasomia
Postat pe 19 Ianuarie 2011 20:15
am si eu o intrebare..daca folosesc ulei de ricin seara de seara imi afecteaza parul?? parerile vad ca sunt impartite..eu personal nu vad de ce sa'l afecteze..este totusi un ulei.. ma poate ajuta cineva?? multumesc
nicolici___
Postat pe 22 Ianuarie 2011 00:42
Nico, te poate ajuta, nu vad de ce nu, dar trebuie sa stii ca prima reactie cind incepi sa folosesti uleiul de ricin este ca incepe sa-ti cada tot parul bolnav, cu radacina slabita si de asta se recomanda o saptamina intre 2 tratamente pentru ca sa se poata regenera si intari radacina la parul care este la mijlocul drumului dintre a se intari sau al pierde.
Si nu uita, ca s-a spus aici ca trebuie sa stai 12 ore cu uleiul pe scalp, deci ar fi un efort pentru tine sa-l folosesti in fiecare seara.
Asta a fost raspunsul serios. Pentru ca sesizez o unda ironica in comentariul tau, pot sa-ti spun ca poti face si friptura fara ulei ca deh, este doar un ulei ce bun poate face la o bucata de carne.
Ciresica
Postat pe 22 Ianuarie 2011 20:48
Buna din nou! Tin sa reamintesc ca folosesc ulei de ricin pt cresterea parului de 3 luni,o data pe saptamana dar nu se vede niciun rezultat.de cateva sapt folosesc uleiul simplu deoarece nu se vede niciun rezultat cu masca pe care v'am scris in urma cu cateva sapt.M'am gandit ca eu am deficit de vitamine si mi'am cumparat Optima forte,complex de 30 de vitamine si minerale esentiale.Contine si vitamina A,B,C,E care ajuta la cresterea parului din cate am inteles.Oare o sa dea rezultat ,o sa imi creasca parul cu aceste vitamine si cu uleiul de ricin? va rog sa ma ajutati pt ca PUR SI SIMPLU NU MAI REZIST CU UN ASEMENEA PAR mai ales ca pana acum 4 ani am avut un par foarte lung si foarte des si m;am tuns ca destepta si acum nu mai creste si este extrem de degradat.Va rog sa'mi raspundeti.Multumesc din nou.
iepflori
Postat pe 11 Februarie 2011 16:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratament pentru intensificarea genelor 6 De la: garbo_400215 20 Octombrie 2014 15:17
vergeturile 2 De la: garbo010468 3 Februarie 2010 21:17
caut activitate 2 De la: europroiect2007 28 Noiembrie 2010 00:04
WWW.FOREVERLIVIG.COM 1 De la: nela_kidz 12 Ianuarie 2011 19:44
punctele negre 71 De la: Ciresica 8 Decembrie 2010 19:31
Setari Cookie-uri